Страх ме,имам чувството че ще си изпусна детето!

  • 12 655
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 820
Ще се опитам да съм кратка,до колото ми е възможно.Дъщеря ми на 1 и 9мес почти,ходи на ясла.Преди 2 сед вдигна Т около 38-39.Заведох я на доки каза вирус.След 3 дни Т спадна.Отидохме на контролен каза че всичко е отшумяло.Минаха се два дни и наново Т 39.Отиваме ние пак при доки прегледа я и каза бронхит.Пуснахме стерилна урина всичко беше чисто.Изписа Аб Цероксим.Кашлица и сополи имаше много.Започнахме АБ Т спадна но кашлицата стана по отдолу.Заведох я пак и и изписа още един АБ Азатрил.Изпихме по 2 опаковки и от двата.В четвъртък го свършихме.Уж всичко беше ок до съботата.Отново Т отново 39 и...Давам панадол слиза до към 38 след малко пак се качва.Слагам свещичка ефералган пак така.Днес пуснахме кръв и урина.Моля ви кажете ми възможно ли е след толкова аб пак да е болна или не доизлекувана.Сега няма кашлица,сополи-нищо.Само че по цяла вечер е неспокойна.От събота вечерта не е яла почти нищо.Само се гушка в мен и мрънка.Когато дам Нурфен Т пада и тя става весела и започва да играе.Това ме навежда на мисълта че я боли нещо и след Нурфена и минава.Когато сложа свещ Т падне не е с такъв тонус.Какви изследвания да направим?Къде да отида?Педиатърът ни е уж най добрия за града.Страх ме е.Ако изледванията са добри от кръвта какво да правя.Не мога да приема че пак е вирус или е от зъби.Та тя в момента все още е под влияние от Абтиците.Вади последните кътници но никога до сега не е имала такава Т от зъби.Какво да правя!Моля ви помагайте.Съжалявам ако има правописни грешки и съм объркала нещо но просто аз вече ще се побъркам.Помогнете ми,майчета!

# 1
  • София
  • Мнения: 44 215
а гьрлен и носов секрет пуснахте ли...защото може и да е в носа инфекцията....

и задьлжително антибиограма...за да се знае точно кои антибиотик би подействал......

# 2
  • Мнения: 132
и ушички да прегледате ,и след толкова АБ, да преслушат хубаво гърдичките или още един лекар да прегледа детенцето

# 3
  • Мнения: 5 790
Аз бих поискала и рентгенова снимка на белите дробове.
Ние с подобни симптоми се оказахме с двойна вирусна пневмония. Приеха ни в болница и не бяхме единствените с тази диагноза. Лекарите в Медицинска академия, където лежахме, казаха, че имало бум на това заболяване в момента.

# 4
  • Мнения: 4 068
Дъщеря ми ми правеше такива номера докато вадеше зъби. Вдигала е и 40 градуса и бърза помощ съм викала. При последните кътници дори гърчове ми направи с повръщания след гърчовете. 4 дни продължи одисеята последния път. Ужасно беше честно казано. Обаче при вас може и да не е от зъби та натискай джипката за всякакви изследвания на детенце. Дано мине бързо!

# 5
  • Мнения: 1 820
Излезна резултата от кръвта.Левкоцитите са много високи-33  CryЛекаря още не ги е видял,но жената в лабораторията ми каза.Иначе каза че хемоглобина е хубав-133.Сега след малко тръгвам за доктора.Ще идем на рентген още днес.Това вече го реших та дори и ако трябва на частно.Ако не е нищо с белия дроб ще пусна и гърлен и носов секрет.Гърлен пускахме но беше преди около мес.Тогава нямаше нищо,но сега не сме пускали още.Благодаря ви майчета  за подкрепата.Имам нужда от такава найстина!  bouquetПомолете се с мен всичко да  е наред с момиченцето ми!Ще полудея! CryВсякакви глупости ми минават през ума и то все най-страшните.Дори се моля да е плевмония,да не е друго!Боже,найстина ще полудея. ooooh!

# 6
  • Мнения: 5 790
Спокойно, мила! Не се притеснявай толкова. Всичко ще мине, ще отмине и ще забравиш. Стискам палци бързо да се оправи детенцето.  Praynig
На кръвната картина има ли ръчно диференциално броене? Ако има, какви са стойностите? Защото ако е вирусна пневмония, точно там се вижда.

# 7
  • Мнения: 17 546
Ние с подобни симптоми се оказахме с двойна вирусна пневмония. Приеха ни в болница и не бяхме единствените с тази диагноза.
Моите деца - също. Не се хваща на слушалка, температурата почти не се овладява, безапетитие, отпадналост... Само снимка и кръвни изследвания!

# 8
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
И ние бяхме изпили антибиотика, уж беше само бронхит, премина в двустранна пневмония, продължихме с друг антибиотик и инжекции. Даже на шестия ден от лечението пак имаше 38 градуса. Шашнала се бях отвсякъде. Продължихме още седем дни с Аугментин, като опашка след другите лекарства и така се оправи. Много е трудно, ужасно е чувството на майката в този момент, но снимка ти трябва задължително.

# 9
  • Мнения: 3 929
Дано всичко да е наред! Непременно пиши как е минало, какво е станало и каква диагноза са й поставили и съответното лечение.
Синът ми беше болен почти през целия месец. В началото беше вирус, имаше сополи, които се стичаха в гърлото, и се давеше. Закрепих го с Умкалор, Аериус и вит. С и Бактробан. Нямаше Т. Водех го през ден да го слуша, но педиатърката казваше, че е добре и се оправя. Тъкмо да го пусна на градина и на сутринта започна да кашля. Усещах кашлицата като нова, като че ли се повтаря наново и като го взех от градина, го заведох при педиатърката. Каза ми да не се притеснявам, нищо му нямало, чисти му били гърдите, бил си гълтал сополите. Да съм овладеела хремата с Макситрол. Добре, ама на следващия ден кашлицата много се усили. Продължих да го мъча детето, но на 3-я ден не издържах и го заведох пак. Тогава се оказа, че гърдите му вече свирят и е развил остър бронхит за 2 дни. Изписаха АБ Дуомокс, Вентолин. И всичко това без никаква Т.
Хубаво е, че си решила да направите рентгенова снимка на детето. Със сигурност ще се види какво всъщност е състоянието му.

# 10
  • Мнения: 1 322
От все сърце пожелавам всичко да е наред. Пиши като имате резултат.

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Стискам палци всичко да е наред.
Само като идея да питаш лекаря, тъй като казваш, че се притесняваш да не я боли нещо, може да се прегледа с ехограф. Моя син го водих така да му прегледат всички вътрешни органи.
Успех!

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 PraynigДано детенцето ти бързо се оправи! Дано не е нищо лошо! Пиши какво е станало. С такива левкоцити при всички случаи е инфекциозен процес.

# 13
  • Мнения: 1 820
добро утро на всички!Снощи ходихме в 5 часа и направих рентген въпреки всичко! ooooh!Понеже вече нямаше лекар да разчете снимката отидохме при една друга на частно.Каза че е добра снимката.Нашият личен изписа гентамицин в крачетата защото имало инфекция на пикочните пътища.Така каза когато видя кръвта и урината.Утре най вероятно ще пуснем нова кръв и урина.Снощи почнахме гентамицина.Милото ми детенце!Направо вчера тотално и разкатах фамилията.При трима непознати за нея лекари,рентген,инжекции....скъса се да плача.А аз направо вече щях да полудея.Вечерта заспа и тая сутрин тъкмо си викам айде вече с гентамицина всичко ще започне да се оправя....и към 4 сутринта почна да вдига Т.Дадох Нурфен и към 5 часа реших да и премеря Т-39,5 CryНикога не ми е вдигала такава Т.Шашнах се.Почнахме с мокри кърпи с моя мъж овладяхме положението,ама направо не знам какво става.Днеска пак ще звъня на доки.
Мерси момичета за съветите и разбирането!Имам нужда да чуя че всичко ще се оправи.На ръба на силите си съм! Cry

# 14
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Ако сте от по-малък град директно отивайте при добър специалист в столицата или в по-голям град. Ако бях на ваше място щях да влезна в болница, за да направят пълни изследвания на детето и да се разбере какво му има. Догадките на съмнителни специалисти и джипита и тъпкането с антибиотици не е най-добрия избор. Гентамицинът уврежда слуха.

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 14:17 от Mishel_

# 15
  • Мнения: 2 908
Tи ми приказваш за нашият проблем сега.Същото просто.Сега в петък сме в София на УНГ специалист-заради трета сливица,днес и правих втора ренгенова снимка в рамките на 3 седмици, дадохме втори път кръв днес и дадох секрети,въпреки двата антибиотика които свършихме онзи ден.Направи ми за един месец бронхит,гнойна ангина,и продължава да кашля като от пневмония и носа е силно запушен с полуразрушена лигавица от 1000 вида капки...Изпихме над 7 вида сиропи за този един месец уж да отхрачим храчките от кашлицата-нищо не стана.Поне за проблеми с урината не се притеснявам,не съм пускала такава,защото нашето притеснение е за пневмония,но и на ренген до сега не можем да я открием..
в събота ми вдигна за втори път температура въпреки Аб,кото давах-слагах мокри чаршафи с оцет и вода,спадна,правих какви ли не бабешки компреси и за сега помогнаха за температурата-днес вече няма,снощи дори правих компрес със синап....Но кашлицата като пневмониална си остава-сега отивам за резултатите от ренгена и кръвта,лекарката ни каза-евентуално-на абокат-и да свършва всичко най-сетне-от месец не сме видели нищо хубаво.
Мда,сега взех и резултатите-имаме си двустранна пневмония със всичките му екстри,за абокат сме,а се лекуваме от един месец от бронхит и от не знам си какво,защото просто ренгена първият път не е показал добре...е,как да вярваш и на техниката и всички м***** му стара...Измъчих си детето,натъпках го с химия,облъчих го добре....по-добре,мила,се вземи в ръце,и вървете при кадърни лекари,с кадърна апаратура да ви направят всички нужни изследвания,ама като хората...

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 13:09 от Супер мама

# 16
  • Мнения: 5 790
Аз не бих дала да слагат на детето ми гентамицин. Вече са ти го казали....
Бих завела детето в Детската клиника по пулмология към Александровска болница. Изключителни специалисти са.  Peace

# 17
  • Мнения: 17 546
Не плашете жената и без това се е ошашавила достатъчно! И двете ми деца бяха с двустранна вирусна бронхопневмония. След един антибиотик през устата и никакъв ефект, ни приеха в болница, на инжекции цефазолин в крачетата. Като видеха вече бяла престилка и ревваха неудържимо Sad След като излекувахме пневмонията, всичко това се отрази на ушичките. Пиха Зинат. След толкова време им няма нищо и на двамата, слава на Бога и въобще са здрави деца и рядко боледуват! Мъжът ми тогава, посърнал ,че децата са толкова болни, влязъл в един китайски магазин да купи някакви играчки и толкова му личало, че човекът го попитал защо е толкова угрижен. След като му обяснил, продавача (китаец) го посъветвал да купи ампули жен-шен с пчелно млечице и да дава по половин ампула на всяко от децата. Близнаците бяха точно на 1 годинка тогава. Купил мъжът ми от аптеката три такива кутии и като се прибрахме от болницата започнах да им давам от тези ампули. Изпиха няколко опаковки. Това ли, а не съм правила друго специално нещо, що ли, но децата заякнаха и не са боледували сериозно нито после в яслата, нито в градината, че и до сега. Даже шарка не са карали, при няколко пъти всякакви шарки в градината. И техни приятелчета - болни съм ги пускала да играят с моите, за да я изкарат като по-малки, но като е здрава имунната система и насила разболяването не става.

# 18
  • Мнения: 1 322
Балу, а за дете на 2г.и 5м. дозата същата ли е?

# 19
  • Мнения: 17 546
Да ти кажа честно, не помня дали имаше някаква дозировка, но следващата зима пак им давах от тези ампули и вече бяха на 2 години, давах им по една цяла ампула на ден. Има ги по аптеките, една червена кутия със златни йероглифи на нея и корен от жен-шен. Вътре май имаше листче на български и пише как и по колко да се пие. Ампулите са по 10 кубика (мисля) и има приложени в опаковката тънички сламчици, с които да се изпие съдържанието.

# 20
  • Мнения: 2 732
Дано се оправите  Praynig

# 21
  • Мнения: 445
Здравей! Нашето положение е почти същото. Синът ми е на 5 години. За месец и половина пие трети път АБ и пак същото. Няколко дни след спирането прави температура 39,5-39,6. В чудо се видяхме. Пуснаха му кръвна картина и се оказа и той с високи левкоцити, обаче има проблеми и с диференциалното броене. Само че той няма никакви други симптоми, нито киха, нито кашля. Първия път казаха вирус, после гърло, сега пак гърло, НО НА МЕН НЕ МИ ИЗГЛЕЖДА нито толкова червено, но и няма и налепи. Даже вчера лекарката каза, че се е изчистило. На него сливиците му са много големи и дори да е здрав само като ги видят и му изписват лекарства.  Днес излязоха и резултати от урина. Там пък Седимент: слуз, калциеви оксалати. Направо вече незнам. След празниците ще го водя на още изследвания и ехография на коремни органи.
Били казала какви са другите кръвни показатели на детето ти?

# 22
  • Мнения: 116
Момичета, извинете ме, че се намесвам, но сърцето ми се свива като чета през какви изпитания минавате  Cry. Аз също съм преживяла подобни с голямата ми дъщеря и слава на Бога те са вече в миналото. Моля ви, пробвайте с алтернативни методи, визирам по-специално класическата хомеопатия, прочетете, ако имате време и преценете дали отговаря на идеята ви за лечение. Не искам да го възприемете като натрапване, а като личен изстрадан опит.Всяка майка иска най-доброто за своето дете! Желая ви успех! Hug

# 23
  • Мнения: 4 195
момичета и аз се извинявам за намесата, но понеже минах през същото да си кажа
първо, винаги искайте второ мнение, особен но за Антибиотици, казвам го не само защото всеобщото мнение е че са вредни, а защото работя във фармацевтична компания и знам колко бързаме да ги дадем
за съжаление, случая на авторката е точно такъв - дала е няколко безсмислени АБ, с които по никакъв начин не е оправила детето.
Аз лично, отдавна не се доверявам само на педиатъра и личния лекар.
Нейната история много ми прилича на нашата и пиша горното с условието,че от глупост дадох на детето 11 Shocked АБ за 6 месеца преди да се усетя как си закопавам детето.
Съвета ми е - заведи го на УНГ, Пулмолог, Пусни му пълна кръвна и стерилна урина в добра лаборатория и настоявай педиатъра да те насочи към специалист.
Също така, опитвайте наистина и други методи освен АБ.
Лично за себе си, в пълна безизходица отидох при хомеопат, доверих се, защоto просто нямаше какво друго да дам на детето си и за моя огромна изненада просто н е сгреших.
Стискам палци да не е скрита бронхопневмония, а просто кофти вирус и бързо да излекувате детенце и да прекарате хубави празници
Пиши какво е станало  bouquet

# 24
  • Мнения: 14
Момичета, извинете ме, че се намесвам, но сърцето ми се свива като чета през какви изпитания минавате  Cry. Аз също съм преживяла подобни с голямата ми дъщеря и слава на Бога те са вече в миналото. Моля ви, пробвайте с алтернативни методи, визирам по-специално класическата хомеопатия, прочетете, ако имате време и преценете дали отговаря на идеята ви за лечение. Не искам да го възприемете като натрапване, а като личен изстрадан опит.Всяка майка иска най-доброто за своето дете! Желая ви успех! Hug
Peace

# 25
  • Мнения: 1 820
не съм писала скоро,защото все не ми остава време.Промяна нямаме,освен че имаме гнойна ангина с налепи  CryДнес беше последното боцкане.Почнахме да пием и поредния АБ трети ден е днеска,обаче Т си я има още.38-38,3.Не знам какво става,знам само че вече направо не ми се живее.Иска ми се да ме няма........
Мислим да идем до София но сега с тези празници май щее  е чак след Нова година.А до тогава аз просто ще полудея.Днес отиваме пак при личния и не знам какво ще измисли и този път.Ще го накарам да я гледа с ехограф.Поне каквото може да се направи през събота и неделя а после ще ходим и другаде.Мисля за Токуда,ама не знам кой лекар,записва ли се предварителнно може ли с направление и изобщо колко се чака.Объркана съм,не знам дали това е правилното решение точно Токуда,не знам какво става,не знам нищо вече. Cry

# 26
  • Мнения: 2 070
за алергия някой лекар споменавал ли е?с дъщеря ми се въртим в кръг вече три години.непрестанни сополи ,и много проблеми от тях.почти непрекъснато кашляне ,сутрин след ставане ,вечер давене,спазми ,1-2 годишнно,и обезателно пневмония.сега три месеца е сополива ,нищо не я оправя.гласа пресипна ,и съм на тръни.високо диференциално броене,говори за алергия.

# 27
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
paneva мисли позитивно вс. ще се оправи  Hug

Моя АЛек мина през нещо подобно (даже го хоспитализираза за 6 дена в Александровска ) педиатърката ми каза че след такива последователни боледувания се получава срив в имуната с-ма и е хубаво детенцето поне 1 м да не ходи на ясла(или да не се зстоява в обществ.заведения) и да се възтанови  Peace Алек прави 2 месеца откакто неходи надявам се вече да е укрепнал и след нова година да тръгне пак  Simple Smile

bouquet

Последна редакция: сб, 27 дек 2008, 13:47 от Desss

# 28
  • Мнения: 1 820
Не,никой не е споменавал за алергия.Ама тя нито кашля нито нищо.Носа и е запушен стана вече втори месец сигурно.Диша все с  устата.Сега се свързах с една лекарка УНГ и смятам после като стане да я заведа.Тръгвам по доктори и където трябва и каквото трябва да се прави,защото това за мене не е нормално.Едното притеснение поне отпадна не е пневмония,ще търсим проблема,ама докато го намерим....
Мислила съм за други методи освен АБ но не знам как да стане.Нямаме хомеопат в града или поне аз не съм чувала.Писах на д-р Михайлов този от часът на мама,но не ми е отговорил.Бях чела за опашката която прави след Аб за изчистване на организма.Искаше ми се поне да ми каже какво точно се прави.Та не знам към кого да се обърна.Отрових я с АБ  Sick
Благодаря ви за подкрепата,момичета!Имам нужда найстина!И на вас весели празници!И много здраве!  bouquet

# 29
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Как ще чакаш до след нова година.
Грабвай детето и тръгвай към София.
В педиатричната клиника на здраве 2 или в детската болница.

Аз не бих чакала.
Това е още една седмица. С такава температура.
Ми то детето съвсем ще окапе.

# 30
  • Мнения: 2 070
когато водих детето на алерголог,поискаха и дифетенциално броене,висока стойност отчитала алергия.така ми казаха.моето дете кашля от хремата,не от болно гърло.запушеното носле и дишането през устата лесно възпалява гърло и сливици.само да си кажа че къде ли не съм водила дъщеря си ,нищо не ги оправя тия сополи.не съм мислила че хремата води толкова болести след себе си  Tired

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Непременно настоявай за ехограф щом има съмнения за инфекция на пикочните пътища. Дано да намерите лекар , който да започне адекватно лечение и да се оправи бързо детенцето. А на теб кураж Hug

# 32
  • Мнения: 3 116
Пaнева, в Токуда отивате в спешното, те ще извикат педиатър и ако се налага друг специалист. Това си е болница и си има дежурни непрекъснато. Прегледа в спешното обаче е платен, да не вземете да се учудите като ви поискат 30 лева  newsm78

Можете да отидете и в Педиатрията, там прегледа е платен само ако състоянието не е спешно, иначе е безплатен.

И на двете места има работеща лаборатория.

Успех  Hug

П.С. Носете всички изследвания от последните дни с вас. Дано всичко е наред, ще чакаме хубави новини  Heart Eyes

# 33
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Дори след приема на един единствен антибиотик настъпва срив на имунната система, камо ли след толкова много. Това детенце трябва да го прегледа добър педиатър и да се изследва от добра лаборатория. И най-важното поне до края на зимата малката трябва да се спре от ясла иначе не ви виждам, а за детенцето не ми се мисли. Добра новина е, че вече няма толкова висока температура.

# 34
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Дори след приема на един единствен антибиотик настъпва срив на имунната система, камо ли след толкова много. Това детенце трябва да го прегледа добър педиатър и да се изследва от добра лаборатория. И най-важното поне до края на зимата малката трябва да се спре от ясла иначе не ви виждам, а за детенцето не ми се мисли. Добра новина е, че вече няма толкова висока температура.
Споделям  Peace


Алек именно поради тая причина не ходи ня асла вече почти месец и половина , така ме посъветва педиатърката , отначало се нацупих  но после като размислих реших че има право  Peace Настина децата под 3 г имуната с-ма се възтоновява мн.по-бавно отколкото на възрастен човек и да не забравяме че са в такава възраст в която  имуната с-ма се изгражда (така де се каже)   Peace

# 35
  • Мнения: 1 629
Аз мисля, че задължително трябва да я заведеш при на истина ама на истина добър специалист. Аз докато четох направо пребледнях казвам ти! Това са толкова много неща и не прекъснато висока Т! Токуда, Александровска болница и сие ... празници, не празници не е хубаво да отлагаш. Медицински център Лора е денонощен Thinking.

# 36
  • Мнения: 1 484
Дано  се  оправи  детенцето  възможно  най-  бързо.Весело  изкарване  на  празниците.

# 37
  • Мнения: 1 877
Панева,пиши как е детенце,че ви мисля...

# 38
  • Мнения: 746
какво стана с детенцето?.. надявам се нещата лека полека да отшумяват.. 

# 39
  • Мнения: 2 908
Панева,вървете в София,не губи време! Peace
Ние направихме всички изследвания,ходихме при УНГ в София,сега сме на абокат в ръката и лекуваме двустранна пневмония Confused,видяна на ренгена.Лекуваме я с много силен АБ-Медоцеф,който и го бият след предните два-Аугментин и Азатрил Confused.Колкото до хомеопатията-в нашият град имаме само една-боаронка,при която ходихме известно време и нищо не ни излекува,отказах се,това,че в София или другаде има лекари такива,не значи,че за всеобщ късмет ги има навсякъде в България-тук в малките градове сме ощетени от това велико щастие. ConfusedВ носа открихме стрептококи,които сега бием с антибиотични капки за очи,които помагат за сега,но АКО всичко приключи сега вече благоприятно няма да пусна детето поне два месеца на ясла.

# 40
  • Мнения: 1 820
Снощи пуснахме отново кръв.Всичко вече е в норма,левкоцитите са паднали и днес няма Т.Сливиците са спокойни и налепи няма.Надявам се че вече всичко отшумява!Утре сме на контролен отново.Продължаваме с АБ заради ангината,ще го пием поне 8 дни.Весела е и яде като за световно.Наваксва си милото! Grinning Избива ни и един кътник,вече му се вижда едното връхче  ooooh!
Надявам се вече да нямаме проблеми!Този път обаче ми изкара душата найстина!Важното е че всичко се нарежда,макар и бавно!Не мисля да я пусна скоро на ясла.Смятам поне до февруари да си е в къщи,за после ще видим.Майчинството ми свършва март,но няма значение.Важното е да закрепне и да е добре тя,а другото все някак ще наредим.Мисля и след Нова год въпреки всичко да си отидем до София за една консултация за проблемните ни сливици и всичко останало!А за хомеопатията-и аз съжалявам че нямаме специалист в града.Би ми било трудно да ходя до Пловдив или друг по голям град когато се наложи,а на своя глава не смея да правя нищо.
Благодаря ви момичета за подкрепата и силите който ми дадохте.За това че изживяхте с мен притесненията ми!Ще пиша пак какво става с нас!Весели празници на всички и благодаря че ви има!И много много здраве на всички ви!:bouquet:

Супер мама пиши как сте?Дано се оправите бързо и дано новата година е по добра от тази........

# 41
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Много се радвам, че детенце е добре.
А за хомеопатията не се притеснявай, може и по-добре да е че нямате  Grinning

# 42
  • Мнения: 1 322
paneva, мога да ти пратя тел. на д-р Михайлов и като идвате до София да прегледа детенце и след това ще се чувате само по телефона.

# 43
  • Мнения: 3 116
Панева  Hug Hug Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 4 578
Много се радвам, че детенце е добре.
А за хомеопатията не се притеснявай, може и по-добре да е че нямате  Grinning
Peace
И аз се радвам, че сте добре. Но в такива спешни случаи, не ми се мисли за хомеопатите. Малко като е по-спокойно.
И ....,ако може един съвет от препатила. Като ви кажат АБ, който се приема веднъж дневно /ЦЕК/, потърсете и друго мнение. Знам, че те са любими на докторите от провинцията, но е време и те да се ограмотят. А ...и Бисептол, гентамицин. Все пак живеем в 21 век. Не е нужно да си играят с децата ни.
Дано всичко лошо да е минало   bouquet

# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Панева, Супер мама  Hug
Много са се измъчили дечицата ви, но вярвам, че скоро ще са здравички.
Синът ми вдига многократно и рязко доста висока Т /39 и отгоре/, когато прави ангина / над 10 тази година/. Имаме уголемена трета сливица и много слаб имунитет.... Ще чуя още едно мнение и ще я махаме сливицата, ако трябва, защото се изтормозихме яко. Сега опитвам с хомеопатия, дано има ефект.  Praynig

Дано 2009-та донесе на всички повече здраве и хлапетата ни да са палави и щастливи!!! 

# 46
  • Мнения: 1 629
Ох олекна ми Rolling Eyes

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Hug Радвам се, че детето е добре! Моята дъщеря на 3 години правеше безбрий много ангини. Бях се побъркала направо  Thinking Личната ме посъветва да и дам имуностимулатор Рибомунил и след това започнах с цитросепта и почти сме забравили какво е боледуване от тогава.

# 48
  • Мнения: 1 820
Благодаря ви момичета още веднъж за всичко!Страхотни сте!  bouquet
ivben  би ли споделила за Рибомунил.Чувала съм че се дава по схема и е на прахчета.Дали мога да го започна и аз или трябва лекар да ми го предпише?Колко време се дава?Сега давам Санастол сироп и Имунобор кидс,също и клеева тинктура.За хомеопатията ми се иска да започнем с неща който са за предпазване поне.Може пък да стане.Не ми се иска да продължаваме така.Измъчихме се,най-вече детето.Личния говори за махане на сливиците след 1 или 2 год.Аз пък съм чувала че до 7мата год не е препоръчително да се махат...за това и искам да я заведа до София.Надявам се да го израсте.Лятото живот и здраве ще я заведем на море,ще ставаме рано за да я водим на плажа да диша йонните пари,ще се мъча да я закрепя.Макар че все още сме в търсене на начина  ooooh!Вече имам чувството че ще си е все така,но се надявам  Praynig
А за Аб не ми се говори направо! #CrazyИзписват ги наистина за ден,три или пет.Когато Ники направи първата ангина я лекувахме три дни с АБ за 2 лв.Естественно след една сед отново беше с ангина и налепи защото беше недоизлекувана.Ама тогава кой да ти знае  SickЧета постоянно,но никога не ми е минало през ум че трябва да чета и за неща който лекаря трябва да ми ги каже сам.За това и сега ще си го пием поне 8 или 10 дена.И отново не ми каза лекаря това,а аз така си реших.От всичко изчетено по форумите и нета разбрах че ангина се лекува минимум 8 дена.Надявам се да е последната и вече всичко да е зад гърба ни!
Дано децата ни са здрави,щастливи и палави,и ....много да ни ядосват!Разбрах че искам да ме ядосва,да ме изкарва извън нерви и да ме подлудява,но само да е здрава и щастлива!Желая го на всички от сърце  Hug

# 49
  • Мнения: 2 908
Здравейте и от мен! Hug
Аз мога да се похваля,че лепнах гнойна ангина,детето е с пневмонията още,уж намаляла и я изолирах следващите дни у баба и и дядо и-идва ми да се гръмна като за Нова Година-цял месец не сме спрели двете да боледуваме.Сега само се моля да не лепне тя гнойна ангина върху пнвмонията,че минаха 3 дни,докато открия,че страдам от ангина ConfusedАз лично не съм боледувала от такива неща от преди 10 ,че и повече години,не разбира мозъка ми какво има тази зима,че го лепвам и аз веднага...

# 50
  • Мнения: 2 908
Здравейте и от мен! Hug
Аз мога да се похваля,че лепнах гнойна ангина,детето е с пневмонията още,уж намаляла и я изолирах следващите дни у баба и и дядо и-идва ми да се гръмна като за Нова Година-цял месец не сме спрели двете да боледуваме.Сега само се моля да не лепне тя гнойна ангина върху пнвмонията,че минаха 3 дни,докато открия,че страдам от ангина ConfusedАз лично не съм боледувала от такива неща от преди 10 ,че и повече години,не разбира мозъка ми какво има тази зима,че го лепвам и аз веднага...
Весела Нова Година,момичета и си пазете дечицата,че нашето почна от яслата и няма свършване,а си менкаме и бактериите-аз изкарах пневмония,тя я хвана,тя изкара гнойна ангина,аз я хванах..

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

ivben  би ли споделила за Рибомунил.Чувала съм че се дава по схема и е на прахчета.Дали мога да го започна и аз или трябва лекар да ми го предпише?Колко време се дава?
През устата по 1 прахче дневно сутрин на гладно. - първи месец - 4 поредни дни от седмицата, в продължение на 3 седмици - следващите 5 месеца - 4 поредни дни от месеца.

Общи условия

Активация на акаунт