Обичате ли парфюми-8?

  • 85 461
  • 1 274
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 462
няма да откажа и най-новия на Макс Мара,

Кашмира нали?Разкошен е Heart Eyes
да
в началото не го усещах много добре, но после постепенно взе да ми харесва Grinning

# 31
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
CR, чукни.  Grinning Ета я знам, че ми е парфюмна дружка  Wink, с Асса също много си допадаме.

Angéliques Sous La Pluie е от серията на Фредерик Мал, правени от различни парфюмни "носове". Анжелик е на Жан-Клод Елена, който е познат на всички със зелените чайове на Булгари, Фърст на Ван Клийф, и най-вече, откакто работи изключително за Ермес, с Кели Калеш, Еликсир и всичките "Жардени"  Laughing. Angéliques Sous La Pluie е пак минималистичен, чист, зелен, с едни прекрасни цветя (не знам как мирише анжеликата, но ако е така, е божествено), като се усещат и подправки (по описание кориандър). Стилистично близо до Градините.

Comme des Garsons 2 - много, ама много прилича на розов Агент Провокатор, може би е още по-сух и съответно стои унисекс.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Имам на Comme des Garcons този - Happy Pillow, който също много ми прилича на Агента, но като че ли Възглавничката е по-цветна, по-буйна (като стил доста ми напомня на Eau du Soir). Във Фрагрантика го описват като ориенталски, с което не съм напълно съгласна, но това е само според моя нос все пак. Агентът ми е по-сух.




Бубка, а за този на Сomme des Garcons - Pearly Monster можеш ли да кажеш нещо?
При вас трябва да се намира.

# 33
  • Мнения: 43
Аз досега ползвах розовия Гучи, но отскоро съм с черно Версаче и съм влюбена в него  Heart Eyes Мисля да си закупя и розовото булгари - много приятен аромат. Днес ми се наложи да купувам мъжки парфюм и честно казано почти нищо не харесах, но определено ми направи много силно впечатление Hugo Boss Soul черния, които още ми мирише на ръката  Heart Eyes Аз самата бих го ползвала с удоволствие. Grinning

# 34
  • Мнения: 129
От парфюмите на Фредерик Мал познавам само En Passant (който обаче не ми допадна), но мисля да се запозная и с останалите.
Хайде и аз да си изброя парфюмните желания за следващата година, та дано да се сбъднат.
1. Hermessence Vetiver Tonka
2. Philosykos
3. Comme des Garcons - Kyoto
4. Sublime Balkiss - The Different Company
5. He Wood

Още се чудя за Bois d’Ombrie - Eau D'Italie или Navegar - L Artisan. Засега все още стоят резерва, но като нищо могат да изместят някой титуляр.

# 35
  • Мнения: 22 431
Ехх, аз ако трябва да изреждам парфюмни желания, ще напълня цяла страница. ))))


Я малко да ви върна назад в спомените момичета. )))
Спомняте ли си кога си купихте първият "истински" парфюм. (или пък ви го подариха). )) Кой беше той и донесе ли ви удоволствието, което предполагахте?. ))))

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Убий ме - не помня  Rolling Eyes Върти ми се нещо като Кашмир на Шопар, ама не съм сигурна. Е, като не броя Франк и други подобни.

CR, истински ценител си ти, много отбрана колекция имаш, а с тази мечтания ще я допълниш съвсем  Peace

# 37
  • Мнения: 22 431
Днес видях че в един магазин за бижутерия има и от парфюмите на S. T. Dupont. Та смятам утре да си направя една обиколка и да пробвам. )))))

# 38
  • Мнения: 2 590
Помня аз как ми подариха Angel на Thierry Mugler , бях в луд екстаз и постоянно се пръсках с повод и без повод. Това беше огромна грешка, преситих се и направо почна да ми се повдига от него, така е и до ден днешен.

# 39
  • Мнения: 2 768
Мисля, мисля... май беше преди повече от 10 години. Слънчогледите на Арден, подарък от майчето.
Преди това разни Чарли-та и от сорта. Много обичах да забърша от на майка ми, Мажи Ноар, например  Laughing Какво ли ме чака и мен...

# 40
  • при морето
  • Мнения: 911
Ех,първият парфюм...Той е като първата любов,хихи LaughingМоят първи истински парфюм/без да броя Мазуми-тата,Евазиони-те,Чарли-тата и Диор-ите от Кореком/беше Амариж-в количество 5мл.Много му се радвах,докато една вечер в тъмното,като се мажех ,не го изпуснах на леглбото.Докато намеря копчето,за да светна лампата,той се беше излял...Постепенно преминах на по-голямо количество,но бяха адски скъпи,после следваха Идън на Кашарел,Анаис-Анаис,Фльор де фльор на Нина Ричи...Но Амариж ми беше първа тръпка,истинска,така да се каже...и още си го имам,понякога ми светва лампичката и се пръскам,винаги ще го обичам,макар че ми прилошава от него на моменти.
Между другото-получих Хабанита-та,и незнам дали ми харесва-адски е силен,остър и главозамайващ,праска те право в главата!Като чук!Не съм сигурна,че точно сега имам нужда от такъв аромат... Flutter

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 423
О, Буря, човек понякога страшно има нужда от чук. Гаранция - отрезвява.
Пресен опит от последните два дни. И точно с Хабанита пречуках досадния проблем поне в съзнанието си. Или поне в голяма степен тя помогна.

# 42
  • Мнения: 35 961
първият - жълто Би Ю
първият истински - Зеленият чай на ЕА - все още се старая да не оставам без него
и един сет на Живанши с 5 минита - от тогава парфюмите на Живанши са ми слабост, но тогава харесвах само Органза и Амариж, а в момента имам останалите три и ги пръскам с любов /О де Живанши, Фльор Д'Интердит и Исатис/, а първите два не са много по вкуса ми  Laughing
... колко отдавна беше  Joy

днес се спасих от едно изкушение - "С любов" се отказвам от покупката на едноименния парфюм на Хилъри - да, не е лош, но има нещо в него, което не ме радва - все едно две нишки са преплетени - едната ме дразни много, а другата гали сетивата ми, но за съжаление първата стопява втората много бързо  Confused

пробвах също и Каролина Ерера на КЕ /с малките точки/ - тестерът ли беше развален или съм очаквала нещо друго, но и тя не е мой аромат; Рив Гош - флорално алдехиден по описание, за мен сух шипър, но не отявлено мъхов - не е лош, но като усещане се дублира с някои от моите и не можах да го причисля към парфюмните си мечти от чисто практична гледна точка

за парфюмните мечти - май не ми останаха вече такива /пу-пу, да не се заричам  Laughing/ - всичко, което помирисвам в последно време /мириша мнооого избирателно и след предварително проучване на описанието/ или не ми харесва достатъчно, или е сходно по дух или аромат с нещо, което вече имам; май единствено Киото-то на Ком де Грасон ми е легнало на сърцето, но вече мисля, че е защото не мога лесно да стигна до него  Laughing - пушливи и тамянени аромати имам вече няколко  ooooh!

мдам, Хабанита е мнооого сериозен аромат, струва си притежаването и упоребата й от всеки, който може да я носи  Sunglasses

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 5 918
Това беше първия ми истински парфюм ако въобще броите ароматите на Ив Роше. Беше 30 /или 15 мл  newsm78/ чист парфюм без пулверизатор и никак не го харесвах Blush, развали се и го изхвърлих, но незнайно по какви причини все още пазя кутийката му  Rolling Eyes /събирах си разни дреболийки в нея. Аромата съхранен от нея сега много ми харесва, но преди 16-17 години никак не бях във възторг. Бих искала да го имам отново, ей така просто от сантимент  Mr. Green

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Неее, сетих се, знаех си че греша за Първия.
Ами да - Fleur bleue, не помня бранда обаче. Някъде из темите го бяхме коментирали, някой питаше за него. Много отдавна никъде не съм го виждала, едва ли съществува вече. Но си беше съвсем истински, френски  Flutter. Бяло непрозрачно шише, сини надписи. Подариха ми го послучай абитуриентския бал.

Общи условия

Активация на акаунт