Въпрос за Американска виза

  • 15 273
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 746
привет. Това, което аз знам:
1. ти казваш от кога да ти важи визата - може да идеш януари на интервю и да ти важи от юли, например.
2. - нямам идея за децата
3. Няма значение откъде летиш - ти си български гражданин и имаш виза, издадена за български гражданин - в случая в България.

Весело изкарване в Калифорния, като му дойде времето! Simple Smile

# 31
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
За 1. В самата форма се пише от кога до кога планираш да си там, съответно няма да ти издадат виза, която да не включва въпросния период Laughing.
2. И децата трябва да са интервюто. Аз като бях, имаше и бебета.
3. Няма значение. Аз съм български гражданин, визата ми я издадоха от Мадрид, летях от Женева  hahaha

# 32
  • Мнения: 1 173
Misha ето ти информацията от сайта на Ам. Посолство http://bulgarian.bulgaria.usembassy.gov/to_apply2.html .За деца под 18 даже се попълва специален формуляр. За всеки отделно се плаща таксата и присъствието е задължително.

Визите са различни от 3м до 10г - според мен се издава по усмотрение на консула ( ако те е харесал може и 10г да вземеш  Mr. Green) Шегата на страна , но за мен лично като стане въпрос за Ам.Консулство и издаване на виза нищо не е "логично" Те си решават - как , кога и за колко време. Има документи които е необходимо да се представят , но доста често още преди да са ви повикали , от самата молба консула е решил дали ще издаде виза или не.
 Вярно е че в последните 2-3 г започнаха по-лесно да дават визи ( питайте ме за 99-2000г да ви кажа дали беше така  Joy )

# 33
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Misha ето ти информацията от сайта на Ам. Посолство http://bulgarian.bulgaria.usembassy.gov/to_apply2.html .За деца под 18 даже се попълва специален формуляр. За всеки отделно се плаща таксата и присъствието е задължително.

Визите са различни от 3м до 10г - според мен се издава по усмотрение на консула ( ако те е харесал може и 10г да вземеш  Mr. Green) Шегата на страна , но за мен лично като стане въпрос за Ам.Консулство и издаване на виза нищо не е "логично" Те си решават - как , кога и за колко време. Има документи които е необходимо да се представят , но доста често още преди да са ви повикали , от самата молба консула е решил дали ще издаде виза или не.
 Вярно е че в последните 2-3 г започнаха по-лесно да дават визи ( питайте ме за 99-2000г да ви кажа дали беше така  Joy )

Много полезен линк си дала raya_usa...благодаря!

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
И на мен много ми се ходи натам, но имам огромни подозрения, че изобщо няма да ме огрее - имам дете (без официално сключен брак), имам хубава работа тук, имам имущество на мое име, имам кредити ... изобщо имам всичко , за да се върна . Mr. Green
Обаче искам да отида само с детето, пък и ако искаме да тръгнем тримата, май съвсем няма да се получи ... сестрата на мъжа ми живее там.
Искам да попитам, има ли някой късметлия, пуснали го да напусне Бг с малко дете и при наличието на роднини там  newsm78

# 35
  • Мнения: 746
случаи има всякакви. Въпрос на късмет е понякога, защото доста силно зависи от чиновника, който те интервюира. Имам познати, които цялото семейство получиха визи, за да отидат на гости. Въпрос на късмет. Ако ти се занимава, подайте си документите. По-скоро си помисли как ще пътуваш с малко дете  Peace

# 36
  • Мнения: 1 544
Според мен също е въпрос на късмет  Peace  наблюденията са ми ,че по скоро не дават много визи на цяло семейство ,но винаги има шанс Grinning
А по повод пътуването с малко дете мисля ,че това е най -малкия проблем ,деца пътуват постоянно и навсякъде  Wink те  са доста адаптивни и жилави ,свикнат ли от малки да пътуват после цял живот нямат проблем . Дъщеря ми я мъкна по пътищата от както навърши 25 дена  Crazy и вече почти 8 години не е гъкнала по време на път ,без начение колко е дълъг или с какво се движиме -умира си от кеф  Peace
Успех ви желая  Hug

# 37
  • Мнения: 2 108
А ако има отказ за виза в периода 1999-2002 мислите ли,че пазят някъде информация и когато отидеш знаят за това? Проблем ли ще е това за издаване на виза сега?

# 38
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
А ако има отказ за виза в периода 1999-2002 мислите ли,че пазят някъде информация и когато отидеш знаят за това? Проблем ли ще е това за издаване на виза сега?


В документите за виза питат дали преди си искал, и дали ти е отказвана виза. Ако излъжеш, и има данни, а аз съм сигурна, че пазят всичко, съвсем ще си изгубиш шансовете си за виза.

Между другото, вече има някакви нови норми за пътуванията, от началото на януари, мисля. Един документ, който по принцип се попълваше в самолета преди да се пристигне в САЩ, вече се попълва само през интернет, и това, което ти излезе, трябва да се отпечата. Бяха едни зелени и бели бланки, от които половината се дава на влизане в САЩ„ а другата половина - на излизане.

# 39
  • Мнения: 1
кандидатствам за виза два пъти и ми беше отказана сега на пролет ще опитам пак но се опасявам че резултата ще бъде същия имам всички необходими документи и много добра работа поканите ми бяха не от един и същи човек и сега ще бъде от дъщеря ми дали ще имам пак проблем тя е студентка в сащ но когато замина отиде с работна виза после започна да учи но винаги е била закано пребиваваща в сащ Hug newsm78

# 40
  • Мнения: 746
не съм сигурна, че може да бъде от дъщеря ти  newsm78 по-добре мисля е да бъде от американски гражданин, който да гарантира за теб и за твоето пребиваване там  Rolling Eyes обаче това никъде не съм го проверила нормативно!

# 41
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Доколкото си спомням, трябваше да има някакъв период, мисля, година, от последния отказ до следващото искане за виза. Thinking

# 42
  • Мнения: 1 173
Ох поканата може да е от дъщеря ти - може да е от всеки който пребивава легално в САЩ. Аз не съм съгласна с Шанс , че трябва да е от Ам. гражданин за да гарантира за теб. В крайна сметка каква си му ти на този "американски гражданин" за да те кани. Теб те кани дъщеря ти , без значение че е студентка за да и отидеш на гости и да се видите. По принцип съществува виза Ф-2 за тези които искат да се присъединят към студент в САЩ ( без право на работа), но не знам дали се издава такава виза от Бг.
 Шанса да ти дадат е "късмет", аз казах и в предишния си коментар " при издаването на ам. виза всичко зависи от консула - още преди да е видял кандидата той вече е решил дали ще издаде виза или не " .
 На кума ми родителите и брат ми ( който е на 25г и не е женен ) взеха визи цялото семейство. Естествено на брат му визата е само за 3 м. - и той  има 2 отказа последователни през последните години.
 А между другото предполагам знаеш , че за да се явиш отново на интервю трябва да е минала една година от отказа.
Вес това за което говориш за I-94 и за митническата декларация е само за държавите които са без визи ,или по точно за тези които ще пътуват без виза с максимален престой от 90 дни.

# 43
  • Мнения: 746
raya_usa, май наистина не е задължително да е от ам.гражданин  Peace
ето това пише на сайта на ам. посолство:

7. Какви са изискванията за поканите?
Предоставянето на покана е по желание и няма специални изисквания за техния формат и съдържание. Не е необходимо поканите да бъдат нотариално заверени. Все пак е препоръчително те да съдържат следната информация: Име на канещото лице, име на кандидата, връзка между тях, продължителност на планирания престой, кой ще осигури финансово пътуването до САЩ. Препоръчитерно е също да представите доказателства за статута на канещата страна в САЩ (например фотокопие от паспорт или зелена карта). Необходимо е да се представи и доказателство за статута на всички преки роднини на кандидата (дори ако поканата е от непряк роднина).


Аз мислех даже, че поканата е задължително, явно е желателна, но според мен е добре да я има.
Късмет!

# 44
  • Варна
  • Мнения: 130
Момичета ,моля за отговор и аз!Сестра ми замина преди 4 години в щатите на студентска бригада и остана там .Работи ,плаща си данъците ,удължава си визата повсички възможни начини .Но вече е с изтекла виза .В момента работодателят  й плаща да учи .Родителите ми ще кандидатстват за виза за да се видят .В момента им попълвам документите . Чудя се да попълвам ли данни за сестра ми или да не си признаваме ,че тя е в щатите .Посъветвайте ме !

Общи условия

Активация на акаунт