Отговори
  • Мнения: 93
Здравейте мили мами , имам момченце което е на 6 год. но страшно много искам да имаме второ дете.Мислите ли че е вече късно защото идеята ми беше разликата в годините им да е малка за да се интересуват горе -долу от едни и същи неща/дето се вика да са на един акъл/.От друга страна пък си мисля че ако разликата им е по голяма баткото ще ми помага за грижите покрай бебето а и аз ще мога да му помагам догодина когато той ще е първи клас а аз ще си бъда в къщи /по майчинство/евентуално.Как мислите колко е най добрата разлика?Закъсняла ли съм?

# 1
  • Мнения: 2 015
Какво ги мислиш тия разлики newsm78?Щом искаш второ, действай Peace!Рано или късно, разликата вече е факт Thinking.

# 2
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Според мен точно сега ти е времето за второ,действай те   Mr. Green
Иначе разликата на моите деца е 5 години Peace

# 3
  • Мнения: 961
Никога не е късно за желано бебче! Най-важното е да си го обичате, а светът е толкова шарен и именно за това прекрасен, че няма никакво място за притеснения относно разликата на дечицата ти!
Пожелавам ти в най-скоро време да си гушкаш едно прекрасно здраво бебче!   bouquet

# 4
  • Мнения: 342
Не виждам какво може да те притесни това. Спомням си като дете имах съученик със 7 години по-малък от сестра си и ми беше странно, но това беше преди около 16 години  Embarassed. Ако те притеснява хорското мнение, според мен е фактор на който въобще не би трябвало да обръщаш внимание, в днешно време има къде по-абсурдни неща. А щом искаш дете, значи си физически добре за да го износиш и да се грижиш за него! Така, че хайде скоро време да се похвалиш с ново попълнение на вашето семейство  Wink Пожелавам ти успех!

# 5
  • Мнения: 482
Аз съм второ дете, 8 години след първото ... а историята определено помни и много по-големи разлики. Едва ли е нужно да изброявам приятелката ми, която има 12 години по-малка сестра. Друга моя позната която роди третото си дете при първо 16 годишно и второ 10 годишно ....
Те се тормози от глупости. Ако искате второ дете - действайте и ... успех.

# 6
  • Мнения: 4 496
Между големия и малкия ми син разликата е 5 години, а между малкия и дъщеря ми е 2 години.
И  в единия случай има трудности, и в другия.
Но не си закъсняла. Никога не е късно за още една радост в семейството. Hug
А това какво ще кажат хората  е отживелица.

П.С. Съседката ми има дъщеря на 15 години и момченце на 3 години. Wink

# 7
  • Мнения: 514
Не си закъсняла!Познавам доста хора с подобна разлика във възраста!
Ние сега ще имаме дторо и разликата ще бъде около година и 7-8 месеца!

Най-важното на този свят са децата и щом искате ти ПОЖЕЛАВАМ ОТ СЪРЦЕ СКОРО ДА СЕ ПОХВАЛИШ С  EFP EFP EFP

# 8
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Какави абсурди, какви хорски приказки? 7 години си е нормална разлика, дори бих казала класика. Според мен ще ти е доста по-лесно когато едното детенце е по-голямо и съответно не само ти помага, а и разбира, вече можеш като голям човек да си говориш с него, да споделяш, да обясняваш, а и наистина ще можеш да си си вкъщи през първата учебна година на баткото.
Аз и сестра ми имаме 7 години разлика и се разбираме мн добре, тя винаги ми е била упора, аз съм по-малката и майка винаги е била спокойна когато сме двете вкъщи, че нищо страшно няма да направим. Ходила си е спокойно до магазина като е оставяла сестра ми да ме наглежда, сестра ми ме е прибирала от ДГ, ходила е за кухнята, не е ревнувала толкова много....

# 9
  • Мнения: 3 376
И аз искам второ дете,но мислим да поизчакаме поне 2 години още,т.е. 4 години разлика.

И сега съм готова,но обстоятелствата в момента подсказват,че е по-добре да не бързаме.

# 10
  • Мнения: 1 364
Аз мисля, че е добре да имат поне 4 г. разлика.

# 11
  • Мнения: 4 155
И аз смятам, че разликата трябва да е  поне 4 години. Такава беше с първите ми 2 деца. Разликата между 2-ти и 3-то е 2 години и половина и в къщи е някакъв кошмар. Оправяме се, но много често едва издържам. Все едно гледаш 2 бебета.
6 години разлика си е прекрасна. Ако искате бебе - действайте. Разликата между една моя приятелка и брат й беше над 7 години. Много добре се разбираха.

# 12
  • Мнения: 2 587
Ще изчакам щерката да стане на 4г и мислим да започнем с бебеправенето на второ.Не съм привърженик на малка разлика.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ей, така и аз докато се чудих и виж минали 14 години  Wink
Мога да споделя вече от опит, че баткото страшно много ми помага.

# 14
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
И когато разликата е малка и когато е голяма си има своите плюсове и минуси.Според мен е по добре дечицата да нямат голяма разлика,но мисля че няма да се справя,а и финансовата страна не е за пренебрегване.Със сигурност искам второ детенце,но по нататък.

Общи условия

Активация на акаунт