извеждате ли бебетата си навън в този студ?

  • 15 469
  • 185
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 274
Не, в тези студове не си позволявам да го извеждам...
А твоето е още мъничко, така че - почакай....
Има време кога да го каляваш...
Минусовите температури не са никак подходящи за толкова малко бебе...

# 61
  • Мнения: 16
Ти си прецени, но не мисля ,4е студа е при4ина да не го изведе6. аз слагах мъни4ето си в кенгуру  края на 1ви месец и обикалях навън и при минусови температури. Бях с по-голямо яке за да може ба беб4о да му е свободно...и така хем аз влизах във форма, хем беб4о бе навън но не  директно и мога да кажа  смело, 4е не сам  го разболяля от това, напротив даже се 4увстваше страхотно и спеше спокоино...

# 62
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
При минусови температури си позволих да изкарам детето на втората му зима, т.е. вече беше на година и половина. Особено пък при ниски температури, съпроводени от режещ вятър  Stop

# 63
  • Мнения: 693
Проветрявай чесо! Не мисля, че е редно да се извежда толкова малко бебе при отрицателни температури, колкото и да е завито диша студен въздух!  Peace

# 64
  • Мнения: 718
Аз го извеждам и то защото усетих, че както съм тръгнала много ще го изнежа. Отначало много го навличах вкъщи, поддържах високи градуси и детето не се чувстваше добре. Постепенно започнах да го обличам по-лекичко и да поддържам нормални градуси, както и да го извеждам всеки ден, независимо от времето, поне за малко. Според мен е важно за закаляването и за здравето на бебето. А и на студа бебетата спят много спокойно, поне моят младеж се чувства много добре навън. Днес например си беше студеничко, а поспа около  30 мин. навън. Обличам го в космонавта, завивам го с две одеалца и само личицето му се вижда, не виждам как при това положение може което и да е бебе да настине. Всяка майка си знае най-добре, но то цяла зима
ще бъде студено, не може да се седи вкъщи няколко месеца все пак, поне според мен.

# 65
  • София
  • Мнения: 3 524
... Аз миналата зима пак съм я изкарвала навън ,  дори и в студените дни, при минусови температури, но пак беше по голяма на 6-7 месеца, защото е лятно бебе.
и аз го извеждах миналата година зимата и то доста, но все пак беше по-голям, и той е лятно бебе. все пак ако е добре облечено и не е за дълго, и ако не духа. естествено, можеш и на балкона, докато се повишат поне малко температурите над нулата. Peace

# 66
  • на пистата
  • Мнения: 5 839
само да не духа,вали или има мъгла и сме навън ако ще и -10 да е

# 67
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Когато беше на 1м. не го извеждах на вън. Позволявах си само на терасата където е завет и е слънчево.
Сега вече го извеждам независимо колко е студено, само да няма мъгла.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Толова малко бебе не бих го извела на - 9 градуса.  Аз извеждах моето дете всеки ден с изключение на дните с мъгла, силен дъжд или вятър  и температури под - 5 градуса.

# 69
  • Мнения: 1 305
Миналата зима излизахме почти всеки ден. Педиатърката ми беше казала ако не духа, не вали, няма мъгла и не е минусова температурата спокойно можете да излизате, но и малката я обличах и опаковах хубаво.
Сега по малко излизаме, но и тя не иска да ходи като е облечена с зимните си дрехи.
Според мен е хубаво да се извежда бебето на въздух за да се калява, но пак си зависи и какво е времето навън

# 70
  • Мнения: 390
Съгласна съм с каляването, все се питам дали не изнежвам моите. При всички случаи толкова малко бебе може би, ако въобще, само за съвсем малко и то на слънце. Моите са лятни и вече на 2г., но и сега не ги извеждам в най-студените дни. А вчера-онзи ден за по 1 час. Ами как да ги държа три часа, първо няма какво да правим навън толкова време и второ, аз умирам от студ в един момент, как да държа децата... А и те като са с дебели дрехи са тромави като мечета Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 6 258
Ние като излизаме обикновено гледам да свърша и нещо - да платя интернета, да купя нещо от магазина, до кухнята за храната... Като съм с двамата взимам двойната количка, че баткото като се измори да седне. И като си свърша задачките отиваме в парка. Така, че реално те повечето време се возят (особено малкия), но пак фактът че са били навън го отчитам. Wink Но и те особено като са двамата в къщи просто не ги свърта, обръщат всичко наопаки. Ако не сме излизали ги обличам и оставям малко на терасата, обикновено гледат кучетата долу и им подвикват нещо. Laughing
И да, тромави са, особено малкият точно като мече се търкаля  Laughing, но пък им е забавно и топло. Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 18 679
Извеждам го, да, особено тези дни, когато е слънчево. Вчера спа два часа навън на -5, след което си доспа на терасата още час Simple Smile Според вас бебетата в  Скандинавия и Русия само вкъщи ли си седят?

# 73
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Дъщеря ми беше пролетно бебе, но синът ми се роди в началото на август 2007. Тогава студовете свиха отрано и на практика октомври - когато беше на 2 месеца, си беше вече бая студеничко навън. Никога не съм го лишавала от разходка. И в най-кучия студ сме излизали. Само в дъжд, силен вятър и мъгла не го изкарвах. И сега така - децата не излизат само, ако навън има силен вятър, мъгла или вали. И никога не ги обличам дебело - боди или потник, дрешката, с която са били вътре, отгоре космонавт или яке, и това е. Ама аз съм малко крайна по отношение на каляването. Честно казано като малка дъщеря ми беше най-леко облеченото бебе в парка и всички цъкаха как може така. Докато навърши 3 години тя не знаеше какво е това болест или настинка. Приятелчето й, на което само връхните дрехи бяха три ката, плюс поларено одеало, беше нон-стоп с пневмония и сополи. Щерка ми започна се разболя са първи път чак като тръгна на детска градина. И съответно каквото закачи там го пренася вкъщи и отвреме-навреме от нея прикача и малкият.

# 74
  • Мнения: 682
За толкова малко бебе, мисля, че бих се подвуомила дали да го изкарам навън. Моята щерка е още в коша за новородено, който защитава отвсякъде. Обличам я и я завивам хубаво и я разхождам за час-два навън. Мисля, че варианта в балкона, споделен от другите мами е по-удачена за толкова малко бебче.

Общи условия

Активация на акаунт