извеждате ли бебетата си навън в този студ?

  • 15 490
  • 185
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 899
От раждането и досега извеждам всеки ден, разходките са м/у 1 и 4 часа. Пропускам само когато не мога да се организирам и няколко мъгливи или много ветровити дни. Проверявала съм добре облеченото бебе в количката и винаги е топличка и спокойна, спи здраво. Принцип ми е, че се извежда здраво дете, но и тя досега не е показвала признаци на разболяване  fingerscrossed. Баткото съм гледала по същия начин и за 13 год. 2 пъти е пил АБ. Дори сега, когато е голям и много не му се ходи по студа като на нас възрастните по-често се сополиви и хремави, отколкото като малък, когато ежедневно беше навън и "дишаше студен въздух"  (да не ми се сърди майката, която написа това  Wink). Повечето педиатри не препоръчват минусовите градуси за разходка, нашата точно обратно. Мисля си, че е по-скоро тяхно лично мнение, отколкото медицински принципи или статистика  Peace.
Прочетох цялата тема и ми е чудно как ще ти помогнем, толкова са противоречиви мненията. Едни наистина се страхуват и не извеждат бебета, втори ги мързи или на самите тях не им се излиза по студа и се оправдават с първите, трети ежедневно мерят улиците  Simple Smile. Май сама ще решаваш   bouquet

# 76
  • Мнения: 1 336
Не бих извела толкова малко бебе в минусови температури, често проветряване, по обед ако напече слънце малко на терасата и това е  Peace

# 77
  • Мнения: 284
Аз също не бих извела толкова малко бебе вън при минусови температури.

# 78
  • Мнения: 1 372
Аз извеждам дъщеря ми всеки ден, но все пак е на почти 10 месеца. Толкова малко бебе бих извела на терасата за 5-10 минути, като увеличаваш интервала постепенно.

# 79
  • Мнения: 542
такова малко бебенце не трябва да се извежда при минусуви температури!

# 80
# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Всеки ден сме на вън поне по 2 часа-освен когато е влажно,мъгливо,ветровито и много студено/минус 2,3 градуса/Все пак трябва да се има в предвид,че от септември месец температурите се понижавваха плавно и някак си сме се приспособили и посвикнали със студа до сега.Детето ми се чувства много добре,облечена е с космонафт,шапка и завита с одеало-винаги е топла.На ваше място бих съкратила малко разходките-до 1 час.Но съм твърдо за закаляването и чистия въздух.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не бих си извела бебето при тези температури.Аз може би съм от прекалено пазещите и малката не е излизала от доста време , а е на почти на 8 месеца (тук е минусови Т от 2-3 седмици)
Синът беше зимно бебе и е излизал само на терасата за няколко минутки и то ако има слънчице инъче НЕ Peace

# 83
  • Мнения: 693
Аз познава няколко майки, които така хубаво калиха бебретата си, че на 7 месеца, вече 3 пъти се разболяваха тежко (настинк или грип незнам)  Sunglasses Истината, както винаги е някъде посредата!

Има време за всичко!!!

# 84
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 946
Не само, че извеждах при минусови температури, ами ги оставях денем да спят на балкона в количката. В Исландия - тук, където живея, това е масова практика. Педиатрите са в синхрон с традицията тук, просто бебето трябва да е добре облечено и завито.

Последна редакция: пт, 02 яну 2009, 13:40 от ЧеКа

# 85
  • Попово
  • Мнения: 687
излизам с бебетата, но престоя им навън е само докато се качат в колата Mr. Green иначе малката не смея още да я водя по студа, защото времето е и влажно Peace

# 86
  • Мнения: 860
Само при слънце и положителни Т над 3 градуса поне. Но толкова малко бебче и аз не бих посмяла да изведа навън дори за 30 мин. За мен риска да го простудя е голям и по добре вкъщи, но здрави от колкото ходили навън и болни.

# 87
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ако духа вятър или има мъгла изобщо не ги извеждам и двете  Peace иначе да Hug каката в парка, когато е слънчево, бебенцето на балкона, за кратко Peace

# 88
  • София
  • Мнения: 175
Синът ми е на 3 и го извеждам за половин час тези дни, но малко бебе не бих извела.

# 89
  • Мнения: 207
Извеждам го почти всеки ден за минимум 1 час, а понякога и по 3-4 часа. Спи през цялото време, нослето му е топло - значи всичко е наред  Peace

Общи условия

Активация на акаунт