Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители, отглеждащи сами децата си
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте, момичета! Честита Нова Година на всички! Нека и тази част на форума стане по-весела през новата година...

Извинете ме, че пиша като гост! Искам съвет, може би от адвокатите тук. С мъжа ми се разделихме още когато детето стана на 40 дни. Причината няма нужда да я разказвам... Сега, обаче все повече си мисля дали да не му дам втори шанс. Може би празниците ми влияят така. Не съм пускала документи за развод, така че официално сме все още семейство. Въпроса ми е: мога ли да подпиша някакво споразумение със съпруга ми относно имущественото ни състояние в случай на евентуална нова раздяла, може ли и да се впише, че при такава, детето ще остане да живее с мен? Аз самата не вярвам, че има такъв вариант, ще съм ви много благодарна ако ми дадете някакви насоки.
Цитирай

Бургас

Мнения: 1 733
Такъв договор е невъзможен.
Но бихте могли да разделите това, което притежавате и в момента. Придобитото по време на брака имущество по дарение например е собственост само на единия от съпрузите, който го е придобил. Така че ако си дарите взаимно някакви части от имуществото сега, те биха си останали ваша лична собственост и при раздяла. Но трябва да са лично ваши - примерно съпругът ти да ти дари личната си кола, но не и апартамента ви, който е общ.
Но нека ти кажат все пак и адвокатите.
Можете да си разделите вещите и по съдебен съд и по време на брака, но не знам дали този вариант те устройва.
Също така ако си откриеш влог само на твое име, ти лично се разпореждаш с него. Така че помисли и за такъв вариант.
При всички случаи обаче е добре да има разбирателство по тези въпроси.
А ако няма - гледай все пак да се подсигуриш, макар тихомълком и с хитрости. Щото са единици мъжете, които при раздяла са щедри.
Цитирай

Столичанин

Мнения: 11
Страшен радетел съм на предбрачния договор,но това което искаш, поне засега не виждам как ще стане... #Crazy
Цитирай


Мнения: 1 431
Ако те притеснява при кого ще истане детето при евентуална раздяла - не се притеснявай - детето 99% ще си остане при теб. За имуществото - тинтина е писала най-основните неща. Ако искаш по-конкретни съвети пиши в темата съвети от адвокати - закована е горе. Но и аз доколкото знам - брачните договори още не са законни.
Цитирай


Мнения: 4 923
Тинтина ти е дала един вариант - прекратяване на СИО по време на брака, когато важни причини налагат това (мисля, че е чл. 26 от СК). Такъв случай е напр. пристрастеност към хазарт.
Цитирай
Благодаря за отговорите! И на мен ми звучи абсурдно да има такъв договор, въпреки, че би бил много полезен (относно имуществото) разбира се. Колкото до детето ми, трезво като си помисля няма как да остане с баща си, по мноооооого причини, освен ако не порасне и сам не го реши, естествено.
Цитирай

София

Мнения: 6 449
Нека все пак адвокатите да кажат кога и дали е в сила новия семеен кодекс. Там се предвижда брачен договор и по време на брака да се прави. Както и да се променя. Но ако все още не е в сила новия кодекс мисля, че по-горе добре са те посъветвали...Другият вариянт - чакай да влезе в сила новия кодекс и тогава прави каквито и да е стъпки с брачен договор.
Цитирай

Варна до морето

Мнения: 2 655
Здравейте, момичета! Честита Нова Година на всички! Нека и тази част на форума стане по-весела през новата година...

Извинете ме, че пиша като гост! Искам съвет, може би от адвокатите тук. С мъжа ми се разделихме още когато детето стана на 40 дни. Причината няма нужда да я разказвам... Сега, обаче все повече си мисля дали да не му дам втори шанс. Може би празниците ми влияят така. Не съм пускала документи за развод, така че официално сме все още семейство. Въпроса ми е: мога ли да подпиша някакво споразумение със съпруга ми относно имущественото ни състояние в случай на евентуална нова раздяла, може ли и да се впише, че при такава, детето ще остане да живее с мен? Аз самата не вярвам, че има такъв вариант, ще съм ви много благодарна ако ми дадете някакви насоки.
Цялата Ви собственост придобита по време на бракът в в режим на СИО т.е. неделима, но можедвамата да прехвърлите жилището на детето като само ТИ си запазиш пожизненото право на ползване. И това е вариант да се уреди всичко, когато сте в добри отношения.
Цитирай

София, "Младост 3"

Мнения: 9 047
Здравейте, момичета! Честита Нова Година на всички! Нека и тази част на форума стане по-весела през новата година...

Извинете ме, че пиша като гост! Искам съвет, може би от адвокатите тук. С мъжа ми се разделихме още когато детето стана на 40 дни. Причината няма нужда да я разказвам... Сега, обаче все повече си мисля дали да не му дам втори шанс. Може би празниците ми влияят така. Не съм пускала документи за развод, така че официално сме все още семейство. Въпроса ми е: мога ли да подпиша някакво споразумение със съпруга ми относно имущественото ни състояние в случай на евентуална нова раздяла, може ли и да се впише, че при такава, детето ще остане да живее с мен? Аз самата не вярвам, че има такъв вариант, ще съм ви много благодарна ако ми дадете някакви насоки.
Цялата Ви собственост придобита по време на бракът в в режим на СИО т.е. неделима, но можедвамата да прехвърлите жилището на детето като само ТИ си запазиш пожизненото право на ползване. И това е вариант да се уреди всичко, когато сте в добри отношения.

аз ще отбележа следното
1. за детето - дали сте под един покрив или не - то е общо - ако ме разбираш правилно и за попечителство - макар, че в 99% се дава на майката - все пак се води дело...
така или иначе ако бащата е в неизгодно финансово положение - не виждам как би се борил за детето
но право да го вижда ще има независимо дали му дадеш втори шанс или не

2. за имуществото - пак важи горното
дори да не живеете заедно - всичко което ПРИДОБИВАШ сега - трябва да делите при евентуален развод
всичко.... независимо дали сте на една геогравска широчина или не - придобитото е по време на брак....

при тези обстоятелства аз виждам един изход - ако ще придобиваш соственост - да е дарение /обаче тук не знам дали пак не може да се претендира и то не от страна на мъжа ти, а на пример от брат или сестра след време - да оспори евентуалното "дарение"/
другия начин към който прибягнах аз бе - закупихме моята част от артамента на мое име, но по следния начин - баща ми го купи на мое име - т.е. парите идват "отвън" и тази собственост е вече чисто моя без право на претенции от страна на мъжа ми - това стана по съвет на адвокат
Цитирай
Толкова мизерии ми направи този мой, така наречен съпруг през последните 3 дни, че не ми се говори даже за това. Никакво помирение вече не може да има между нас, така ми се искаше да събера семейството отново, но уви... Както и да е, ще се пускат документи за развод.

Много благодаря, за точните отговори!
Цитирай

София, "Младост 3"

Мнения: 9 047
жалко...ивнаги се радвам когато има мъъъничък шанс нещата да се оправт....
дано напук на всичко което послено писа има надежда....ще стискам палци и късмет каквото и да предприемеш!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.