Въпрос към майките на злояди деца

  • 3 120
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 958
добре, а какво е определението за злоядо дете.
Моето почти не яде както писах по-горе, но не е слаба, има много енергия, тича като луда, весела е.
Ако и дам чипс или шоколад, съм сигурна че ще яде. Просто не яде това, което ядем в къщи, и компромиси не правя. Като и подарят шоколад го крия или изяждам  Twisted Evil Рядко и давам, и то по малко.
Тоест, за мен това дете не че не иска да яде, просто иска да яде боклуци  newsm78
Най-важното,че може да седи и 5 дена гладна и няма да хапне супичка, но дори да е преяла (с мляко, с храна не се е случвало), винаги ще посегне за чипс или солети, ако я почерпят.

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 10:30 от joya

# 31
  • Мнения: 698
Според мен, злоядо дете е дете, което яде малка част от предлаганите му храни, принципно не изпитва глад и няма интерес към храната. Тези дечица имат предпочитание към сухата храна и "боклучетата". Става им лошо, ако ги насилят да изядат храната си. Като малка, съм яла с желание само печено пиле с картофки и филийка с лютеница и сирене. Бонбони, кифли и сладолед също съм обичала - смятам, че това е пример за злоядо дете. Познавам момиченце, което не искаше да яде НИЩО. Дори бонбони. Беше ужас да сядаме с нея на една маса, защото моята фея пък изяждаше и нейната порция. #Crazy/то и това си е проблем Joy/

# 32
  • Мнения: 2 803
Като съм била малка съм била много злояда, дъщеря ми е същата. Яде еднообразна храна и в много малки количества и вечно не е гладна.

# 33
  • Мнения: 223

просто някои деца имат нужда от по-малко количество храна за да се нахранят; щом детето е здраво и жизнено, значи всичко е ОК; Hug а по повод приемането на разнообразна храна, децата не винаги са склонни да опитват нови храни; просто трябва да се приготвя разнообразно меню, но да не се насилва детето да яде, нещо, което не иска; предлагайте на мъника по 2 ястия, например; така, ще може сам да избира какво да яде, но изборът му ще е контролиран от вас; Wink
всичко това го казвам на база личен опит с моите хлапета, едното от които беше ужасно злоядо,  до като не тръгна на градина;  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 467
Май немога да помогна.И двете са ми злояди от бебета.
Същата работа, много са злояди и кльощави, но пък и имат на кого да се метнат де  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 2 803
Повече бих се притеснила ако детето ми от по-лакомичките и яде много. Като гледам какъв проблем е затлъстяването при децата. ooooh!

# 36
  • Мнения: 380
Докато стана на година и половина, ядеше всичко. Хората коментираха как хубаво си хапвал, нищо не отказвал. Но изведнъж след като проходи, спря да яде и стана много злояд. Може да изкара по цял ден без храна, но без прясно мляко не може. Пие по 5 чаши на ден, което е добре. Но може ли да яде само маслини, салам, кашкавал, кюфтета и пържени картофи newsm78. Никакви супи, никакви манджи.
А забравих да кажа, че дори сам няма да се сети да яде, а трябва аз да му бутам яденето в устата.
Незнам дали някога ще се оправи и ще проявява интерес към храната, но засега няма такива изгледи.
Успех Peace

# 37
  • Мнения: 1 447
Дъщеря ми откакто се е родила си е от злоядите.Не си спомням някога да си е изяла цялото бурканче с пюре примерно.Никога не е гладна има дни в които нищо не слага в устата и продължава да твърди,че не е гладна.Много пъти са ми казвали оставия не й давай нищо и сама ще дойде да си поиска.Да ,ама не изобщо не се сеща за храна.И на всичкото отгоре ми каква,че съм я тормозела с това хранене и искала да отиде да живее в семейство в ,което хората не се хранят.Плодове не яде,единствено ако я прилъжа да хапне две,три парчета ябълка.

# 38
  • Мнения: 1 640
Да се опитам да ти помогна и за дерматита,тогава, че и ние си имаме от него.Е, не е себореен... Peace Та, можеш да пробваш с кремче "Хомеоплазмин".На дъщеря ми се отрази чудесно и при редовно мазане няма никакви обриви.Дано и на вас ви действа.НА нас вече това ни е семейното кремче.
А при нас точно този хомеопатичен крем обостри състоянието преди 2 години.Не й понесе просто,различни организми с различна поносимост.Най-добре действа балсам -интензив на д-р Тайс /при моето дете/.

# 39
  • Мнения: 698
Да се опитам да ти помогна и за дерматита,тогава, че и ние си имаме от него.Е, не е себореен... Peace Та, можеш да пробваш с кремче "Хомеоплазмин".На дъщеря ми се отрази чудесно и при редовно мазане няма никакви обриви.Дано и на вас ви действа.НА нас вече това ни е семейното кремче.
А при нас точно този хомеопатичен крем обостри състоянието преди 2 години.Не й понесе просто,различни организми с различна поносимост.Най-добре действа балсам -интензив на д-р Тайс /при моето дете/.

Вече крема на д-р Тайс не й действа.  Sad  Все пак съм оптимист, вярвам, че понеже е малка и понеже има кой да трепери над нея  Simple Smile,  постепенно ще го израсте.

# 40
  • Мнения: 698
Повече бих се притеснила ако детето ми от по-лакомичките и яде много. Като гледам какъв проблем е затлъстяването при децата. ooooh!

И за това съм се притеснявала. Само като видех изхвръкналото коремче на голямата ми дъщеря...вече не е така, поизрастна. Има деца, които като малки са доста пълнички, други, които са доста кльощавички, но това се променя с възрастта. Важното е да се хранят пълноценно, а не всеки път да си облизват купичката.

Общи условия

Активация на акаунт