Лошите деца стават лоши възрастни

  • 4 030
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 052
Много отдавна в дна тема за лоши деца,по повод проблем на една потребителка с такова дете ,бях разказала тази история.Ще я кажа пак.Когато синът ми беше в първи клас,имаше едно дете,Андреас,което буквално пребваше децата в класа-с юмруци,с ритници,скачаше на главата им с обувки с грайфери.Не може да се опише с думи,по-жестоко дете не съм срещала през живота си.След многократни опити да се говори с родителите се видя,че е глас в пустиня.Тогава родителте се събрахме и казахме на директорката,че ако Андреас не напусне училището,нашите деца ще напуснат до едно.Изключиха го ,това беше прецедент в това училище,да се изключи дете в първи клас.Върнаха го във втори клас пак.След опити да бъде вкаран в правия път от училищния психиатър се видя,че нищо не става.Препоръчаха на родителите да го запишат в спортно училище.И така Андреас се махна от живота на нашите деца.Междувременно синът ми плачеше на сън,викаше и махаше с ръце нощ след нощ.Водихме го на лекар,бяхме се побъркали от притеснение.Когато лекарят го попита от какво те е страх,нарисувай ми го,детето ми нарисува чудовище и от долу написа "Андреас".
Така,че жабата дил,не ми се прави на оригинална и не ми говори за критическата,защото не си преживяла такова нещо.Сърказмът понякога е излишен или ти просто не можеш да се сдържиш!?

А твоите думи по адреса на едно дете, което се е нуждаело повече от помощ , отколкото от нападки?
И в групата на сина ми има момченце, което той не обича , zащото го удрял ... ОК. Аz пък обясних на сина ми, че не е хубаво да се удря, чЕ той не прави правилно, но че не е лошо дете.  Иzбягвам да му насаждам онраzа и страх. Единственото, което направих беше да обърна внимание на въzпитателките да zнаят и те ми каzаха , чЕ zанят, но че моя син си се zащитавал успешно и се справял сам със ситуациите и повечЕ не се намесих ... е да преживяваше и той конфликтните ситуации насън, каzваше , чЕ не иска да играе с Морис и аz му каzвах да играе тогава с друго дете ... Е надявам се , Еч се е научил да се оправя сам в конфликтни ситуации и да не тича мама веднага да гони чуждите деца, с които не може да се раzбере и които не му допадат.
Онzи ден моя ми каzа, чЕ ударил ЛЕо, zа9отот не го харесвал ... ахъм ... аz му обясних как и zащо да не удря Лео , но Лео сигурно е сънувал кошмари и понеже е по малък сигурно е раzвалил някоя и друга игра на моя син и сигурно е отнесъл по някой и друг тупаник ... Аz продължавам да обяснявам , чЕ деца не се удрят и продължавам да твърдя , че децата не са лоши и агресивни, а просто въzрастните нищо не раzбират от деца  Sad

# 31
  • София
  • Мнения: 3 406
Темида, аз нямам против ти да възпитаваш децата си както намериш за уместно.
Също така нямам против да страдаш от убеждението, че детето ти няма индивидуалност и ти си тази, която я формира.
Аз, обаче, имам становище по въпроса, което очевидно се различава от твоето и честно казано нямам никакво намерение да отпочвам разговор на тема, манипулация на децата и има ли тя почва у нас.
Дадох коментар, на който ти, очевидно няма какво да отговориш, имам предвид аргументирано. Тезата с книжките и дистанционното ми е толкова тежък аргумент, колкото онази с птичките и пчеличките.
И в заключение бих казала, че аз много се страхувам от категорични коментари по отношение на бъдещето на собственото ми дете, защото аз нямам самочувствието да се мисля за толкова велика, доколкото съдбата на дъщеря ми е единствено и само в мои ръце.
Също така, аз бих предпочела детето ми да живее живота на Абрамович, пред този на щастлив и посредствен чиновник, примерно.

# 32
  • Мнения: 3 268
Жабата,знам,че не можеш да пишеш нормално,без да се заяждаш.Само да уточня,че аз никой не съм гонила,а това беше решение на родителите от целия клас,защото нито едно дете не беше пощадено от жестокостта на Андреас.Опитахме се многократно да помогнем на родителите да осъзнаят проблема,но напразно.Бяха богати имислеха,че всичко се купува с пари.Детето беше презадоволено и крайно разглезено.Като не си запозната със случая,не се изказвай неподготвена моля. Stop
За синът ми не бери грижа,само можеш да се надяваш да имаш син като него.

# 33
  • Мнения: 9 052
Shocked я си прочети мненията само ooooh! пиша мног онормално и иzобщо не се zаяждам.

и още повече това ....
Бяха богати имислеха,че всичко се купува с пари.Детето беше презадоволено и крайно разглезено.

не оzначава лошо дете , а zле въzпитано, точно както обясних преди може да го превъzмогне сам, като се сблъска с живота ... той учи, а може и да не успее , но твоа е проблем на всички ни  .


А сина си може да zадържиш, ще се zадоволя с моя по посредствен. Благодаря  Hug

# 34
  • Мнения: 3 268
Това,че детето беше разглезено не означава,че не беше лошо.Ти пак си знаеш твоята песен.Майки на деца от класа,които са го познавали от бебе казаха тогава,че още като проходил,а това означава на годинка и нещо е започнал да бие децата на площадката.Точно това ни изумяваше тогава-откровената жестокост и агресия в малко дете.На една година не можеш да разглезиш детето си до толкова,че да пребива другите бебета,нали?И знаеш ли какъв е в момента Андреас-бабаит,който малтретира приятелките си,бие ги и ходят посинени.Това,щото е много добър.

# 35
  • Мнения: 9 052
... И знаеш ли какъв е в момента Андреас-бабаит,който малтретира приятелките си,бие ги и ходят посинени.Това,щото е много добър.

Вярно бе, пак другите ни виновни. А аz се чудих от къде таzи тема. То било, zащото Стефчето има проблем с лапето и си търси виновни  ooooh! И естествено тя не виноват  Whistling другите са , еи теzи 1 годишни zлобички  ooooh!

# 36
  • Мнения: 46 516
В живота си имам примери, които го опровергават и в двете посоки. Затова никога не бих се навила да правя крайни заключения или да вярвам на такива ...

Колко бой съм изяла от братовчед ми и не само аз, пък сега е един от най-стабилните и сериозни хора, които познавам  Peace

# 37
  • Мнения: 3 268
... И знаеш ли какъв е в момента Андреас-бабаит,който малтретира приятелките си,бие ги и ходят посинени.Това,щото е много добър.

Вярно бе, пак другите ни виновни. А аz се чудих от къде таzи тема. То било, zащото Стефчето има проблем с лапето и си търси виновни  ooooh! И естествено тя не виноват  Whistling другите са , еи теzи 1 годишни zлобички  ooooh!
Joy Joy Joy

# 38
  • Мнения: 627
Междувременно синът ми плачеше на сън,викаше и махаше с ръце нощ след нощ.Водихме го на лекар,бяхме се побъркали от притеснение.Когато лекарят го попита от какво те е страх,нарисувай ми го,детето ми нарисува чудовище и от долу написа "Андреас".
Стефани, разбирам те напълно. Дъщеря ми получи тремор в резултат на действията на едно кретенче от градината. Беше я душил, биеше я и я тормозеше ежедневно. Водих я в София, не разбраха какво и има. Спрях я от градина. На него му извих врата, и оттогава спря да я тормози. Още я лекувам с хомеопатия. От два дена пак ходи на градина, да видим сега как ще е...

АЗИ,

А твоите думи по адреса на едно дете, което се е нуждаело повече от помощ , отколкото от нападки?

И кой трябва да му окаже тази помощ? Майката на тормозеното дете ли? Тя собствената му не се справя, и явно не и пука, че чуждата жена ли

..... че моя син си се zащитавал успешно и се справял сам със ситуациите и повечЕ не се намесих ...

Браво, блазя ти, не всички майки имат този късмет. Моето дете например не може да се бие. Записах я на бойни изкуства, да видим какво ще се получи.


 Тезата с книжките и дистанционното ми е толкова тежък аргумент, колкото онази с птичките и пчеличките.

Ти също имаш право, и възможност, да отглеждаш и възпитаваш както знаеш.
Но е доста удобно, стува ми се, да кажеш - ами, индивидуалността му е такава, ще се бие, ще тормози другите, нищо не зависи от мен. Ей на - индивидуалност...

Също така, аз бих предпочела детето ми да живее живота на Абрамович, пред този на щастлив и посредствен чиновник, примерно.

Пожелавам ти го тогава. Добре, че хората имаме различни мечти и различни неща ни правят щастливи.

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 13:36 от temida

# 39
  • Мнения: 24 467
Склонна съм да се съглася със статията, тъй като това са и мои лични впечатления от години. Разбира се, че има изключения, разбира се, че самото понятие "лош" е доста относително. Но в статията се обсъждат не бебета и малки деца, а ученици /и то 13-15 годишни/, които са с що- годе вече установен характер и прояви, които няма вече да се променят тотално.

Това- извън конкретните спорове по темата, с които дори не съм запозната. Само отговарям на въпроса в първоначалния пост. "Лош" възрастен- за мен това е най- общо онзи, който е далеч от понятието "човек" и производните му. Такъв може да е както Мишо- мангала, така и изпълнителният директор на "Х" АД или народният представител У.

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 13:54 от Judy

# 40
  • Мнения: 627
ЖАБА,
Ако ти нямаш проблеми с жабчето си, не всички имат този късмет. Всяка жаба си знае гьола, нали.

Форума е затова, да се обсъждат проблеми и варианти за решението им.

# 41
  • Мнения: 9 052

А твоите думи по адреса на едно дете, което се е нуждаело повече от помощ , отколкото от нападки?

И кой трябва да му окаже тази помощ? Майката на тормозеното дете ли? Тя собствената му не се справя, и явно не и пука, че чуждата жена ли

 

Ти сигурна ли си? Някой питал ли е майката дали има проблеми с детето си и какво мисли тя zа него ... Или на групичка надъхани врани все им е тая , нали са прави  Rolling Eyes
За мен би било ужас няколко майчета да се съберат и да одумат семейството ми и сина ми , zащото нещо си не им иzнася и да го нарочат, като постъпките му гледат под лупа, преценяват ги според тях си го обвинят в неzнам си какво си ...
Я си представи на твоето дете да се случи???
А да помните филма Плашилото  Hug Там zа щастие надъханите бяха деца, но ако са бесни майчета нуждаещи се от успокояване на нервите и фантаzиите?

# 42
  • Мнения: 9 052
ЖАБА,
Ако ти нямаш проблеми с жабчето си, не всички имат този късмет. Всяка жаба си знае гьола, нали.

Форума е затова, да се обсъждат проблеми и варианти за решението им.

Не е каzано, че нямам проблеми. Как да няма? Всеки има. Просто си предсатвям винаги ... ами ако така одумват моето дете? И си поставям мисленно детето на мястото на другото и гледам да раzреша проблема по мирен начин.

# 43
  • Мнения: 627
Одумването хич не боли. И ако одумвания е още малолетен лигльо, хич няма да го заболи.
Виж, душенето, боя, ритането, скубането,  ooooh!които той упражнява върху друго дете са друга работа.

# 44
  • Мнения: 9 052
Одумването хич не боли. И ако одумвания е още малолетен лигльо, хич няма да го заболи.
Виж, душенето, боя, ритането, скубането,  ooooh!които той упражнява върху друго дете са друга работа.



Хм и къде са били въzпитателките, които трябва да обяснят, предотвратят, да поговорят с родителя, да имат мнение zа ситуацията и да я иzбягват?
В нашата градина имаше проблем с децата някой бе8е пуснал лоши думички в обръщение и се псуваше яко ... първо въzпитателките говориха поотделно с всяка майка на всяко дете, после направихме 2 иzвънредни родителски срещи плюс план как да се работи в ситуацията от вси,ки страни, списък с необходини книги, пособия и пр ... наzначиха се чАсове в които всеки родител може да остане по време на zанаятията zа по 2 часа zа да наблюдава ежедневието и да даде мнение, наzначиха се едночасови срещи с всеки родител zа да се раzбере какво прави и привлича детео в къщи , на какво държат родителите, каква в целта на въzпитанието в гардината ... двустранен фидбек ... 
От месец не съм чула 1 лоша дума от устата на детето  Hug
Та има начин и той не е да се каже това е лошот то е виновно.

Общи условия

Активация на акаунт