Допълнителни ваксини

  • 6 314
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 718
Не слагам никакви ваксини на детето си... Не бих му причинила такова нещо умишлено...
И аз. Peace

# 31
  • Мнения: 1 484
Не  не  съм  го  ваксинирала  със  нищо  допълнително.

# 32
  • Мнения: 95
Смятам да сложа скоро Преванар/тръгваме на ясла/ и това ще е единствената допълнителна....

# 33
  • Мнения: 3 929
Не съм отговорила в анкетата, защото няма опция, която да съответства на отговора ми.
НЕ, не съм слагала допълнителни ваксини освен тези, които са включени в имунизационния календар. По принцип, вече не смятам да имунизирам детето си.

# 34
  • Мнения: 3 576
От допълнителните съм слагала само Акт Хиб.
Съжалявам, че не съм била достатъчно информирана, за да сложа още допълнителни.

Искам Превенар да сложа, може би все още имаме време - четох, че се слага до 5г.
Не знам за другите причинители на менингит какви ваксини има и дали не е твърде късно за тях....  Thinking

# 35
  • Мнения: 4 414
А някой има ли официална информация каква е честотата на появата на менингит в България?
Колко вида менингит има, от какво се причиняват?
Мисля, че това са важни въпроси преди да се хвърлим на най-новата ваксина, обещаваща защита.

# 36
  • Мнения: 3 576
ПРИЧИНИТЕЛИТЕ
Хемофилус инфлуенца тип Б - ........................7%
Менингококи - ...................................................25%
Пневмококи (streptococcus pneumonae) -
най-висока смъртност - ...................................47%
Стафилококи и други бактерии - ....................21%

Акт Хиб покрива хемофилиус инфлуенца.
Превенар - пневмококи.

За тези знам само.
Трябва да се има предвид, че ваксините не покриват на 100% всички причинители от групата, но все пак е нещо....

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Добре де, ми стафилококи, стрептококи, пневмококи и др. "коки" нали се срещат при доста голям процент у хората без да са болни...т.н. "здраво носителство" и не изискват лечение.
Нещо не разбирам, май, защо е нужна тази ваксина... newsm78

А по въпроса: децата са ваксинирани до двете години със задължителните ваксини, за съжаление,...
Вече не ваксинирам.  Peace

# 38
  • Мнения: 277
тия май4ета дето си ваксинират децата с всякакви отрови и коктейли ,що не вземат да се ваксинират против глупост.
да при4инявате такова нещо на децата си....не е истина ,просто #2gunfire

# 39
  • Мнения: 4 414
ехеееееееее, я по-кротко!
темата не е за и против ваксинирането. човекът не пита дали, а с какво да ваксинира. на който не му харесва, да не чете!
р.р. аз също съм против ваксините.

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 18:12 от agneshka

# 40
  • Мнения: 6
Мисля, че слагането на ваксините е строго индивидуално за всяка майка и всеки си решава сам. Аз мислих дълго време след като педито ми препоръча Ротарикс и Превенар. Най-накрая реших, че аз ще ги сложа и двете, още повече, че Ротарикс-а е под формата на капки и дори не се налага да се боде малчо. Досега сме сложили първата доза и я прие доста добре. След две седмици ще сложим и другата. Планирам след 7-8 месец да сложим и Превенар-а, след като отшумят задължителните ваксини.

Между другото, смятам, че ако цената на тези ваксини не беше толкова висока, те щяха да присъстват и в задължителния инмунизационен календар, защото наистина са признати, че са добри и не мисля, че трябва да откриваме топлата вода и децата ни да страдат от всякакви болести, при положение, че могат да бъдат предпазени. Все едно да открият ваксина против СПИН, но майките, които са против всякакви препоръчителни ваксини, да не я сложат.

Пак подчертавам, че това е мое мнение Simple Smile

# 41
  • Мнения: 9 487
тия май4ета дето си ваксинират децата с всякакви отрови и коктейли ,що не вземат да се ваксинират против глупост.
да при4инявате такова нещо на децата си....не е истина ,просто #2gunfire

"Глупавите" за разлика от теб, пишат грамотно. Peace
Същите сме се информирали до толкова, относно ползите от ваксините, че и допълнителни слагаме--изводите, ако можеш, си ги направи сама Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 3 099
И Превенара, и Ротарикса. И да го бях направила до сега...  Tired Едва отървахме болницата с усложнение пневмония след стомашен вирус...  Tired

А, и срещу хепатит А ще ваксинирам.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 9 733
ПРИЧИНИТЕЛИТЕ
Хемофилус инфлуенца тип Б - ........................7%
Менингококи - ...................................................25%
Пневмококи (streptococcus pneumonae) -
най-висока смъртност - ...................................47%
Стафилококи и други бактерии - ....................21%

Акт Хиб покрива хемофилиус инфлуенца.
Превенар - пневмококи.

За тези знам само.
Трябва да се има предвид, че ваксините не покриват на 100% всички причинители от групата, но все пак е нещо....


А къде са тип А и С? Нещо не ми стана ясно каква е тази статистика newsm78

# 44
  • Мнения: 3 576
А къде са тип А и С? Нещо не ми стана ясно каква е тази статистика newsm78

Не претендирам за изчерпателна информация, не съм медицинско лице.
Текста е цитат от статия в Стандарт.

Надявах се някой да ме допълни ....

Общи условия

Активация на акаунт