Репортаж на CNN за газовата криза в България.

  • 6 914
  • 133
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 710
Днешният NYTimes. Цигани не са цитирани, даже не са споменати.
Благодаря, Кейси.

моята баба обаче не изглежда така. дистанцирам се тутакси, това не е лицето на българските баби.

# 76
  • Мнения: 3 491
Днешният NYTimes. Цигани не са цитирани, даже не са споменати.
Благодаря, Кейси.

моята баба обаче не изглежда така. дистанцирам се тутакси, това не е лицето на българските баби.
Приобщавам се. За много български баби се сещам, които изглеждат така, и за мене (и само за мене!) това е "лицето" на българската баба. По случайност и на "Ню Йорк Таймс" . Ако моята баба беше жива, щеше да изглежда така, лека й пръст.
Твоята не я познавам, така че не обобщавам.

# 77
  • Мнения: 5 710
точно, блажка. много от нагласите ни за това какво е "българия', кои са "българите" и т.н се пречупват през личния ни опит и затова така дълбоко приемаме ( и дори обиждаме), ако са в противоречие с него.
не оправдавам репортажа, не ми стана приятно, факт, да видя тази беззъба циганка да пелтечи нещо,   но и да се правим че ги няма или че не оформят лицето на страната до някаква степен също би било невярно.

# 78
  • Мнения: 3 491
точно, блажка. много от нагласите ни за това какво е "българия', кои са "българите" и т.н се пречупват през личния ни опит и затова така дълбоко приемаме ( и дори обиждаме), ако са в противоречие с него.
не оправдавам репортажа, не ми стана приятно, факт, да видя тази беззъба циганка да пелтечи нещо,   но и да се правим че ги няма или че не оформят лицето на страната до някаква степен също би било невярно.
Аз чак сега се наканих да го изгледам това видео. Според мене също търси сензация, но не бих казала същото за статията на "Ню Йорк Таймс", тя съвпада с моето мнение и поглед. Познатите ми американци (май трябва да използвам единствено число), които се интересуват от студа в България, не коментират циганите и мисля, че се информират от "Ню Йорк Таймс" и не са гледали това видео.
Който наистина се интересува от България и има собствено мнение - не търси сензации.
Който търси сензации, ще забрави България по-бързо от прогнозата за времето.
Това са моите впечатления.

# 79
  • Мнения: 391
В България има много хора ,които се топлят с дърва и въглища, макар да живеят на n-ти етаж в панелни блокове ,а спирането на газта изобщо не им е проблем ,защото до тях тя изобщо не е стигнала.И те не са с цигански произход. Проблемите ни са далеч по-сериозни от това дали навън ни бъркат с цигани. В същност ние сме си живи цигани - къде са ни запасите от газ за кризисни ситуации или нямаме такива ,защото не са държавни ,а  са лична собственост  на някой дон -никой не си задава въпроси в тази посока.Пак циганска работа.

# 80
  • Мнения: 2 563
Искате - не искате, в България живеят цигани и им е студено.

# 81
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
Искате - не искате, в България живеят цигани и им е студено.

На тези цигани и без газова криза ще им е студено.
Въпросните цигани от репортажа живееха в катуни.Добре ,че кмета на Плевен Найден Зеленогорски направи някакви жалки опити да ги цивилизова ,ама ТЦ.
 Преди им беше студено,защото нямаха ток.Енергото ги беше изключило ,даже сега се съмнявам,че този ток е легално закачен.Плевенчани ,които са минавали по моста за Окръжна болница до  бул.Георги Кочев знаят къде се намира въпросният блок .
Сега им е студено заради газовата криза.
Хора там от години не е имало парно!!!
И нормално ли е да те настанят в що годе ремонтиран блок и ти като първият дивак да си прекараш кюнците през прозореца!!!!!
#Crazy

# 82
  • Мнения: 2
Като ни показват по света, поне да са точни.

Всички ли са ни показвали? Ох, дано изглеждам добре.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 840
Американците си имат чернокож президент. Нормално е да ги тегли към мургавите ни събратя.

И Ралица Василева е шеф на международния отдел на CNN за Европа.
Щом тя се идентифицира с тези наши съграждани, значи това е добър имидж. Всичко е под контрол.

Само Серго развали картинката.

# 84
  • Мнения: 2 196
Само Серго развали картинката.

Ти пък, баш на място си беше.

# 85
  • София
  • Мнения: 2 840
Глупости!
Развали ни мургавия имидж, егати, дори говореше на чуждоземски.

Барем да бяха написали, че е руснак, да го разграничат от НАС.

# 86
  • Мнения: 2 196
Клонке, всичко е монтаж и конспирация.

# 87
  • Мнения: 1 517
Като ни показват по света, поне да са точни.

Всички ли са ни показвали? Ох, дано изглеждам добре.

Хм...ако правят репортаж за теб, но покажат някоя беззъба черна грозотия...

# 88
  • Мнения: 186
Аз чак сега се наканих да го изгледам това видео. Според мене също търси сензация, но не бих казала същото за статията на "Ню Йорк Таймс", тя съвпада с моето мнение и поглед. Познатите ми американци (май трябва да използвам единствено число), които се интересуват от студа в България, не коментират циганите и мисля, че се информират от "Ню Йорк Таймс" и не са гледали това видео.
Който наистина се интересува от България и има собствено мнение - не търси сензации.
Който търси сензации, ще забрави България по-бързо от прогнозата за времето.
Това са моите впечатления.

И на мен ми хареса статията, стегнат израз, информативна. Браво на Дан Билефски.
Ето и видео-репортажа на ВВС http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/7818086.stm - кратко и ясно. А CNN и ITN/ITV да си  ядат ушите.

# 89
  • Мнения: 1 517
И на мен ми хареса статията, стегнат израз, информативна. Браво на Дан Билефски.
Ето и видео-репортажа на ВВС http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/7818086.stm - кратко и ясно. А CNN и ITN/ITV да си  ядат ушите.

Това вече е нещо друго. Съвсем нормален репортаж. За газовата криза в България. А не за проблемите с топлото в плевенското циганско гето.

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 23:00 от ДелтОв(И)ца

Общи условия

Активация на акаунт