Към тези, които са си правили сами локалното парно

  • 22 925
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 100
Кalaka, това не е ли печка за готвене?  newsm78  Embarassed

Аурора, ще чакам снимките  Party Уви, такива се цените там където ходихме да питаме. На други места пък отказваха да ни дадат оферти пред предлог, че им писнало да правят оферти, а после хората отивали с офертите накупували си частите и намемали някой майстор да им го направи. Опитахме се и да се уговорим с майстор за направата (предвид, че е баща на колега на мъжа ми), а той каза, че трябвало още преди всичко да платим някаква сума пари, да си платим отделно за проект около 200-300 лв и след това вече можело да говорим за работа  Rolling Eyes Та ето достатъчно много поводи и изхабени нерви, заради които да решим да си направим всичко сами.

# 16
  • Мнения: 2 068
Кalaka, това не е ли печка за готвене?  newsm78  Embarassed
[
има водна риза  Wink
но като се замисля то не е кой знае каква философия това парно  Thinking

# 17
# 18
  • Мнения: 2 068
http://www.napravisam.bg/forum/viewforum.php?f=10&sid=69acd9 … 1af9663e3aa82c58c
ето една система със затворен Р.съд

тук има и снимки http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?p=110186&highli … 0%EC%FA%EA#110186

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 16:53 от Кalaka

# 19
  • София
  • Мнения: 8 932
Кalaka, това не е ли печка за готвене?  newsm78  Embarassed
[
има водна риза  Wink
но като се замисля то не е кой знае каква философия това парно  Thinking
Вярно, не е. Носкоро във Врачанско един човечец така си изгърмя с все къщата.

# 20
  • Мнения: 2 068
Вярно, не е. Носкоро във Врачанско един човечец така си изгърмя с все къщата.
ужас  Sick
е нашето не е, затова го казвам

# 21
  • Мнения: 1 187
камината

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 18:49 от Аурора

# 22
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Джиджа успех с парното   bouquet,ще останеш много доволна ,нашето го прави преди години мъжа ми с един приятел ,но все пак неговия приятел доста ги чатка нещата,отначало бяхме с готварска печка с водна риза,за да може бабата на долния етаж да си готви  ,но не ни вършеше работа и я сменихме с такава http://911.bg/siko/pi/900868_b_Ekwator2ASOGUNcopy.jpg  Печката е на долния етаж ,отоплява ме с нея около 100 квадрата ,Плюс маркучи под плочките ,които , изпълняват функция на подовокъм инсталацията сме вързали и бойлер със серпентина .Пробвахме и с въглища и с дърва ,но с въглищата остава много боклук и мръсотия ,с дърва на нашата баба и е по удобно Peace
Обаче  всички сметки ,които ние с мъжа ми си правехме ,колко ще ни струва излязоха криви ,като отидохме със списъка в магазина ,и продавачката ни направи предварителна сметка останахме   Shocked но не се отказахме  Peace

# 23
  • Мнения: 2 100
Аурора, много благодаря за снимките  Hug Камината е станала много хубава Simple Smile Доколкото разбрах най-малкия бойлер, който има с 2 серпентини е 120л. Този колко литра е?

Kalaka
, мерси за линковете. Мъжа ми преглежда форума, но тези неща са нови и явно не ги е видял.  Peace

Чародейка, а камината специално ли е предназначена и за двата вида гориво или експериментирахте? Много добре изглежда камината  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 187
Аурора, много благодаря за снимките  Hug Камината е станала много хубава Simple Smile Доколкото разбрах най-малкия бойлер, който има с 2 серпентини е 120л. Този колко литра е?
200л, понеже колекторът е за 200-250 л вода. Камината в момента е с ужасен цвят, приумица на мъжа ми. В жълто изглеждаше по-добре. Но да знаеш, че всяка пролет боядисваме. Затова е по-добре камината да не ти е в хола  Laughing

# 25
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Джиджа  ,камината ,не е с обикновенните водни ризи ,а вътре в нея има едни дебели тръби ,през които минава огъня и затоплянето става по бързо ,преди това бяхме с обикновенна водна риза и нищо не ставаше умирахме си от студ, а тогава печката си беше на нашия етаж ,сега тази си я сложихме долу при бабата и  при нас няма никаква печка ,което е супер  Simple Smileа и пестиме дървата за едната печка ,печката става и за въглища ,но нашата баба не ги иска ,казва че е много мръсно и излизало много боклук все трябвало да я чисти ,а и те горят доста бързичко иначе нашата печка е в сиво ,което ми харесва повече от тази която съм показала  Peace
ето тук може да прочетеш повече за нея http://911.bg/a2/offers.asp?p=900868&id=3128

# 26
  • sofia
  • Мнения: 8 936

vesi1, благодаря, че се включи с конкретна информация  Simple Smile Искам да попитам ако в една стая се слагат 2 радиатора на какъв принцип трябва да са свързани - последователно или не?
А колектора го мислим само да е за топла вода, не за отопление.
Има ли камина, която може да ни препоръчате, но да е на дърва и въглища. Квадратурата на апартамента ни е 74кв.м.
Двата радиатора в помещението може да се вържат както искате.
Да уточня понятието КОЛЕКТОР - нямам предвид слънчев колектор, а ето такива http://www.bulgariatherm.com/images/download/bulgariatherm_catalog_2006-7-f.pdf за изграждане на отоплителни инсталации.
Топлата вода и отоплението са в една система (говорим за бойлер със серпентина). Задължително с колектор. Безумно е да се върже парното като водопровод.....щото и такива изпълнения е преправял. Колектора в кутия (или на стената) и оттам тръби до всеки радиатор. Важно е да решите кое къде ще бъде, за да можете да си сметнете тръбите. Недопустимо е връзки да текат, както и да има вкопани връзки (поредното безумие).
Нашата система, поради отдалеченост на една група от три радиатора е с два колектора на подаващата и връщатата. Т.е. от котела (или там каквото е) до първия колектор е тръба 32, а до другия колектор върви тръба 22, на връщащата аналогично.
Преди две години за монтаж цената беше около 100 лв на точка (като това включваше и пускането на тръбите и връзването на всички компоненти на системата).
И е логично да ви искат пари за проект (оферта). Мъжа ми правеше проекти, но после той изпълняваше.
Това лято страшно скочиха цените на всички материали.
За вида и мощността на камината разпитайте продавачите.

# 27
  • Мнения: 2 100
Аурора, всяка пролет?  Shocked

Чародейка, мерси за линка, ще я разучим и тази камина  Mr. Green Доста ме озадачи Simple Smile

vesi1, интересува ни след като изчислим колкко е общия обем на водата в инсталацията, как да подберем помпата, която да използваме?

# 28
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Това може да стане в магазина. Циркулационните помпи си имат характеристи. Зависи на каква височина ще върти водата (това ако котела е в приземен етаж) най-вече. По принцип имат три степени на работа и се нагласят.
И да, помещението, в което е камината се опушва. Да не е всяка пролет, ама през пролет си трябва освежаване.

# 29
  • Мнения: 1 187
Аурора, всяка пролет?  Shocked
Да, при всяко отваряне малко или много излиза дим като при обикновените печки и таванът се опушва.

Общи условия

Активация на акаунт