Кърмене само от една гърда!

  • 1 296
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 285
За спиране на меренето на всяко хранене напълно те подкрепям - но ми се струва, че е твърде рано да оставяте нещата изцяло в ръцете на детето. По-разумно е да продължаваш да го будиш за хранене през около 2ч през деня и на 3-4 часа нощем, докато наддаването стане стабилно и всичко върви добре. Възстановяването на рожденото тегло се е забавило много повече от нормалното, така че е по-добре да упорствате още малко, за да не се върнете пак крачка назад.

Опитахме вчера "да не го будим" и се оказа, че Калин се размърдва сам около 3 часа след края на предното сукане (дебнем го и го будим, мием дупето и сменяме памперса за разсънване). Нощем режимът е различен всяка нощ  Embarassed За сметка на това през деня понякога "си иска" през час и давам всеки път... В крайна сметка не го оставям да спи повече от 3 непрекъснати часа през деня и набираме 6-7 кърмения на денонощие - колкото бяха и преди, като се мъчехме да го будим. За протокола, и когато се мъчехме да го будим, не успявахме да го направим на 2-3 часа от НАЧАЛОТО на предното сукане, а по-скоро на 3 часа от КРАЯ му...

Проблемът е, че той суче малко странно: изгради си много странен режим. От момента на почването суче примерно 10 минути активно, после се одремва за няколко минутки (махам го от гърдата), аз докато го чакам, си цедя неактивната гърда, че да пестя време, и така 45 минути: дреме - суче - дреме - суче - дреме - суче (3 "цикъла"), докато се нацока, пуска зърното и виждам "пияния моряк". След което заспива и или спи до следващото ставане, или след 5 минути се буди и се кокори и си играе нещо с ръчичките си примерно 30-50 минути... Вярно, че примерно 15-20 минути общо от тези 45 минути "кърмене" дреме, държа го за оригване и т.н. и чисто сукането е примерно 20-25 минути, но много странно протича според мен...

Неактивната гърда по вашите съвети предлагам всеки път, понякога дори не я захапва, само я ближе и се мръщи... Опитах да сменям позата, не знам дали съм се справила, но няма ефект... Тя продължава да "дава" доста по-малко мляко - около 40-60 мл. Оглеждам я всеки път - зърното й е по-малко от на другата и сякаш няма толкова правилна форма, но във всеки случай не виждам да е плоско или вдлъбнато...

# 16
  • София
  • Мнения: 5 285
Здравейте, минавам само да се похваля, че май нещата вървят на добро: от няколко дни Калин започна да суче и от нежеланата до момента гърда. Много съм щастлива и ви благодаря още веднъж за съветите. Относно успеха мога да споделя, че това, което правех, беше да предлагам всеки път гърдата по вашите (и не само) съвети, да цедя за поддържане на лактацията и да пробвам нови пози. Ами онзи ден май нацелихме позата и нещата потръгнаха. Дано да е така  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт