Как да организираме сами детското тържество?

  • 110 456
  • 471
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 271
Само да добавя 2 линка, които много ми помогнаха да си завърша планирането на рождения ден на щерката, които е след 3 седмици Simple Smile

Теми за рожден ден

Игри за малки и големи

# 61
  • Мнения: 1 420
Страхотна тема! Кари скоро ще има рожден ден и ще ми е много полезна  Peace

# 62
  • Мнения: 371
Ще прочета цялата тема,дано има идеи за градинско парти

# 63
  • Мнения: 88
Много хубава тема, имате страхотни идеи, лекичко завиждам на децата ви Simple Smile

И не мен ми предстои организирането на подобно нещо. Планувала съм го за навън (просторен двор), само дано не е студено - края на Април. Рожденничката ще става на 4, но за съжаление не забелязвам да има интерес към групови игри, търсене на съкровища, принцеси и т.н. Страстта и е рисуването, лепенето и подобни занимания по изкуство. Обаче на много от гостенчетата надали такова нещо ще им допадне, така че не знам какво да правя. Дайте едно рамо за идеи моля  Praynig
Миналата година все още беше малка (и много притеснителна) и нямаме организирани игри, само свободно тичане, катерене, мятане и кой каквото и където умее Simple Smile Но сега ми се иска да е нещо с наистина "Waw" ефект.

Здрасти Куки!

РД, който протича под някакъв творчески надслов не означава непременно скука за децата,които ще присъстват на него.

Наскоро бях в Германия и от там успях да се сдобия с една книга, която се казва " Tolle Kinderpartys" и в която са изложени идеи за страхотни детски рожденни дни (някои от тях прилагам и в работата си при организирането на РД с деца).Ефектът е наистина много добър,та.... една от тези идеи е именно за "творчески РД".

Хубаво е,че РД си го запланувала да е навън (дано и времето да е хубаво),защото всичко свързано с рисуване и лепене на РД оставя сериозни последствия за този,който чисти след него.

Една от идеите е всяко дете да си нарисува собствена тениска на партито ( купуваш бели тениски от пазара).Продават се текстилни бои по специализираните магазини (аз съм ползвала немската марка "Дека"),принтираш няколко интересни шаблона на различни рисунки от интернет и  купуваш листве индиго( във всяка книжарница ги има).Поставяш листовете индиго на тениската (от правилната страна),върху индигото рисунката и с един молив децата очертават линиите (контурите) на рисунката.след това махаш индигото и виждаш,дали хубаво се е очертало,ако не-повртаряш.Следващата стъпка е оцветяването с боички.Най-добре сложи по малко боя от всички цветове в пластмасови чашки и във всяка чашка по няколко четки (така ще избегнеш смесването на цветовете,но и това не е гаранция!).След като оцветят тениските изчакваш да изсъхнат, обръщаш ги от лицевата им  страна и с гореща ютия иглаждаш (или майките на хлапетата вкъщи) рисунката (това се прави,за да се фиксират  текстилните цветове и да не избелеят бързо при пране).

2."Танц върху тапети" (това ще е върхът!).
    Купи си някаква обикновенна тапетна хартия (тапет) и го разстили в градината(ако правиш РД там!).След това всички деца си събуват обувките и оцветяват с различни цветове ходилата си (най-добре е да го правят помежду си- настъпва голям смях,защото някои ги е гъдел).Внимавай децата да не си сложат по много от боите, за да не се подхлъзнат на тапета.Пускаш весела музика и малчуганите започват да танцуват на нея, оставяйки следи по тапета (след това полученото "произведение на изкуството" е ценен спомен за рожденика).Може да спираш музиката и  да казваш различни пози, за да им е по-интересно и весело на децата ( "с дупето напред", "на две ръце и два крака" и т.н).

Ще спра до тук, защото не знам дали точно това си си представяла като идеи за вашия РД.Ако да,ще ти напиша още няколко интересни игрички, та дори и идеи за "дизайн" на тортата.

# 64
Направо се почувствах непълноценна майка, че не съм организирала такива чудесии за децата си!  Sad   Засега сме се придържали към най-стандартните варианти - клубове, Патиланци и в къщи (като бяха на по 1-2г). Май ще трябва да се стегна, да събера сили и да се напъна за един истински 4-ти РД на моята принцеса (дето само рокли, червила, лакове и пр. са й в главата)  Само дето по клубовете организацията не зависи от мен, а в къщи е твърде тясно. Благородно завиждам на всички с градини и дворове. Някой да се сеща за алтернатива?

# 65
  • Мнения: 3 271
Куку, част от тържеството на щерката ще е арт. Но ще има и други игри. Понеже темата ще е животни, тя това иска, така че в началото докато се събират децата ще са тези занимания - ще правим животни по различни начини - с пластелин, пом пом-они, "чистачки за лули", оригами. После ще са игрите, от тук взех идеята всяка игра да дава по 1 парче от танграм. Предвидих и мънички подаръчета за всяко дете. С последната игра всеки ще получи и танграм от картон + ще принтна книжка с модели от танграм да си правят у дома. След тези игри ще е тортата. Може би посред игрите също ще правим прекъсване за хапване, ще видим как ще дойде. И след тях ще има време отново за арт занимания, за който иска Simple Smile

# 66
  • Мнения: 6 206
Направо се почувствах непълноценна майка, че не съм организирала такива чудесии за децата си!  Sad   Засега сме се придържали към най-стандартните варианти - клубове, Патиланци и в къщи (като бяха на по 1-2г). Май ще трябва да се стегна, да събера сили и да се напъна за един истински 4-ти РД на моята принцеса (дето само рокли, червила, лакове и пр. са й в главата)  Само дето по клубовете организацията не зависи от мен, а в къщи е твърде тясно. Благородно завиждам на всички с градини и дворове. Някой да се сеща за алтернатива?
О, не се чувствай, в много от случаите децата се чувстват като опитни зайчета на амбициозните си майки. Simple Smile
Иначе ако детето ти е щастливо, ти ще го усетиш. Моето примерно винаги съм му устройвала грандиозни рождени дни досега - 3 и 4 години и нищо не го е впечатлявало... Чак се чудя сега как да го направя. Мога много неща да направя, но ще реша спрямо неговите желания.

В тази връзка, куки, явно си познаваш детето, правилно си го усетила. Въпреки, че valinia_ruska си е купила книжки и е видяла идея за арт рожден ден и ти ги дава, четиригодишните няма кой да ги вкара в този филм. Градинско парти за четиригодишни - Бу ще ти каже какво е най-добре - свободно тичане и дивеене и евентуално наистина добър детски аниматор за 40минути семпли игрички и куклен театър. Четиригодишните са висшия пилотаж в анимацията.

# 67
  • Мнения: 3 271
Каспър, извинявай, но последния ти постинг звучи леко обидно. Има поне 2 големи причини много майки (сред, които тази година съм и аз) да огранизират партито си сами - финансовата е едната, а другата се свързва с различни невъзможности - подходящ клуб в подходящ ден, специфични желания на детето или просто, защото и детето, и майката имат желание да празнуват у дома. Аз в случая съм между двете. Щерка ми не искаше клуб, иска в едно помещение в блока ни, присъства на друг рожден ден там и предполагам, че заради това. А да повикам аниматор за 40 мин ще ми е прекалено скъпо. Така че решихме да си направим игрите и заниманията сами. Да, ще е по-семпло, да не сме професионалисти, но и не смятам, че детето ми ще се чувства като опитно зайче. Всички занимания измислихме заедно и в момента, когато имаме време ги подготвяме.
4 годишните може да се проблем с рисуване по фланелки, определено, но има други арт неща, които могат да правят за 15-30 мин, ако това е желанието на рожденничката. А и не е задължително всички деца да се включат, нали?

# 68
  • Мнения: 6 206
А, не, няма какво да се обиждаш. Тук не е клуб или не клуб. И в клубовете бъка от въпросните амбициозни майки, които съм сигурна, че го правят от добро чувство, но хабер си нямат какво наистина ще зарадва детето им.
Присъствала съм на рожден ден където майката си е намислила налудничав сценарий и си го кара, а децата недоумяват какво се случва. Няма никаква обратна връзка. Това имах предвид.
Изобщо не е задължително всички деца да се включат. В никакъв случай не подценявам усилията ти, просто си казвам изпитаното мнение след хиляди рождени дни. Защото едно е на книжки и хартия, друго е лице в лице.  Затова избягвам да пиша в тази тема, все съм криворазбрана, а понякога пък и истината не се харесва.
Важното е единствено твоето момиче да остане доволно. Което няма как да не стане, защото времето прекарано с нея в мислене и приготвяне на самия рд е в пъти по-ценно от другото.
Извинявам се и излизам завинаги от тук. Оставям ви в професионалните ръце на Руска.

# 69
  • Мнения: 3 271
Ами то темата отдавна вече не е само на един човек. И твоите съвети и идеи биха били страшно добре дошли тук.
Това, че има амбициозни мами, които правят безумни неща - ясно е че го има. То и не много качествени аниматори съм виждала, така че - всичко е по хората. Леко криво обобщено ми прозвуча последния ти постинг и понеже съм точно на този "огън" в момента, та реагирам.
Съжалявам, ако съм те разбрала криво. Но ти според мен се докачаш, че някой друг твой колега дава съвети по книжка. А то в книгите има хубави идеи и ако направиш това, което ти казваш - да следваш интереса на детето, то ще се получи нелошо. Да, няма да е така професионално и перфектно, но и ще ми струва 1/3 от парите, което в момента за съжаление ми е фактор. Така че ще направя каквото мога детето да изкара страхотно с игри и занимания, които му харесват, ще има бюджет за подаръчета за децата и т.н.
Надявам се да се получи и детето ми да не е опитно зайче Wink

all_one, а дали има подходящ ресторант, в който може да разместите масите и да използвате част от пространството за детските занимания? Ако е хубаво времето може да го направите и на открито - в парк, на полянка на Витоша или Камбаните.
Зависи и колко деца ще събирате все пак. До 8 мисля, че може и у дома. Стига да са без родители.

# 70
  • Мнения: 88
А, не, няма какво да се обиждаш. Тук не е клуб или не клуб. И в клубовете бъка от въпросните амбициозни майки, които съм сигурна, че го правят от добро чувство, но хабер си нямат какво наистина ще зарадва детето им.
Присъствала съм на рожден ден където майката си е намислила налудничав сценарий и си го кара, а децата недоумяват какво се случва. Няма никаква обратна връзка. Това имах предвид.
Изобщо не е задължително всички деца да се включат. В никакъв случай не подценявам усилията ти, просто си казвам изпитаното мнение след хиляди рождени дни. Защото едно е на книжки и хартия, друго е лице в лице.  Затова избягвам да пиша в тази тема, все съм криворазбрана, а понякога пък и истината не се харесва.
Важното е единствено твоето момиче да остане доволно. Което няма как да не стане, защото времето прекарано с нея в мислене и приготвяне на самия рд е в пъти по-ценно от другото.
Извинявам се и излизам завинаги от тук. Оставям ви в професионалните ръце на Руска.

Тази тема далеч не е само моя...изказвам моето мнение и се стремя да помогна с каквото мога на тези майки, които САМИ искат да организират рожденния ден на детето си от А до Я въз основа на това, което съм прочела в други "книжки и хартийки"( гледам винаги да вкарвам нови идеи в моята работа, а не да се повтарям постоянно,както редица мои колеги правят).

Други източници на информация: Интернет,телевизия, други " книжки и хартийки", обучениe на фирма "Елиттур" (партньорска фирма за БГ на втория по голимина туроператор в Западна Европа Thomas Cook),имаща едиствена лиценза за БГ да обучава детски, спортни и "клуб Витал" аниматори по немска програма на Neckermann Family club,та......както виждате не ми е "все тая" какво ще правя на партитата ми.
 
Вярно е, че не знаех за за колко годишно дете става въпрос при въпросното Артпарти,но и поради тази причина оставих Куки сама да прецини дали моите идеи биха отговорили на възрастта и развитието на децата/гостенчета.

Що се отнася за игрите и дали четиригодишните можеш "да ги вкараш в този филм" с рисуването на тениска или играта в градината...да можеш (виждала съм и три и четиригодишни да рисуват с голям ентусиазъм на тениска без да се очаква от тях да правят някакви произведения на изкуството,а да им доставя удоволствие самият факт,че рисуват), но това могат да го знаят най/добре само тези, които поне веднъж са го направили в действителност.

Нека темата да се ограничава до практически идеи.Тя няма комерсиална цел!

"Оставям ви в професионалните ръце на Руска".......който си го може, си го може!

# 71
  • Мнения: 3 271
Нека темата да се ограничава до практически идеи.Тя няма комерсиална цел!

Toва исках да кажа и аз! Дават се идеи, всеки може да види и приспособи каквото му се струва удачно за детето му.
Пък и да сбъркаме, случва се. Важното е да сме гъвкави. То на някои им се плаща пък не си вършат работата, така че вярвам детето ще просто на майка си, ако нещо не се получи съвсем Simple Smile

# 72
  • Мнения: 100
Valinia Ruska страхотни идеи.Макар че нашия рожден ден е далеч(юли)ще се радвам на идеи и съвети как да го организирам,не искаме да сме в клуб или въобще на закрито,но обикновено тогава е мн.топло.Иска ми се да е нещо на басейн,но пък сме малки (на 4г).Нямам кой знае каква алтернатива,затова ще ми е полезен всеки ваш съвет. Simple Smile

# 73
  • Мнения: 88
Още една страхотна идейка от моята безценна,пълна със забавни игри и декоизненади книжка "Tolle Kinderpartys" ( не съм  прилагала идейката на практика,но звучи стахотно!)-" Призрачно парти"

Вместо познатите принцеси с кайма и пици, които се сервират в повечето заведения и детски клубове, можете, скъпи майки, да си направите вкъщи вкусни бутер-кокалчета (мини кремверши увити в бутер тесто под формата на кокал), които да допълнят "призрачната картинка" на партито.

# 74
  • Мнения: 3 367
Moqt изкл.скромен опит с 4годишни момиченца и арт рд е много положителен.По никакъв начин децата не се занимават 30 мин от край до край,искат се поне 3 проекта по максимум 5-8 минути,разделени от по-физически игри,  но резултатите бяха чудесни.
*
Изчетох цялата тема и нито едно амбициозно-безумно предложение не видях. Напротив-помислени неща,не по калъп,креативни и с участието на рожденника,с познаване на конкретното дете добре-само хубавини за моите не-професионални разбирания

Общи условия

Активация на акаунт