Финансовата криза и вие

  • 6 670
  • 155
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 517
Всъщност ще споделя, но с уговорката,
че не съм на 100% сигурна дали е заради
кризата или заради простотията на италианците,
които ни купиха.

Те италианците са си малко скръндзави по принцип  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 936
Засега уж не сме я усетили. Никога не сме живели охолно, по-скоро целия народ е в някаква перманентна криза. Преди 2 г. си купихме жилище. Силно се надявам да продължаваме да сме в състояние да покриваме вноските по кредитите, както и ежедневните ни нужди.
Не успяваме чак да пестим, но се стараем да осигурим и последните дреболии за апартамента.
Засега хубавото нещо от  кризата е ниската цена на петрола. Mr. Green

# 32
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Всъщност ще споделя, но с уговорката,
че не съм на 100% сигурна дали е заради
кризата или заради простотията на италианците,
които ни купиха.

Те италианците са си малко скръндзави по принцип  Mr. Green
не знам какво е италианци  да ви купят, ама гърци ..... ooooh!

# 33
  • Мнения: 2 407
Аз съм в емоционална криза, финанси хич не ме интерсуват.
Незнам каква криза има ,ама заведенията са пълни.

# 34
  • Мнения: 44
пълнят ни главата с глупости с тззи криза

# 35
  • Мнения: 6 993
Ами не, не я усещаме засега.
Мъжът ми се радва, че бил паднал бензинът.
Пък уж не било хубаво да падат цените, не знам.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 3 891
В моята работа се усеща по клиентите - изпокриха се, плащат с големи закъснения. Иначе засега заплатата ми не мърда.
Мъжът ми обаче работи в банка и там ми прави много лошо впечатление поведението на мениджърите - по-лоши са от новинарите, такава паника всяват, все едно ще се срива светът. Така не се управлява компания, не знам къде са учили. Върхът беше като видяхме коледната му премия - 35 лв (преди облагане)  ooooh!...
Иначе сте прави, ще се научим да пестим и това засега е най-добрият ефект. И евтиният бензин  Flutter.

# 37
  • Мнения: 2 401
Мъжът ми обаче работи в банка и там ми прави много лошо впечатление поведението на мениджърите - по-лоши са от новинарите, такава паника всяват, все едно ще се срива светът. Така не се управлява компания, не знам къде са учили. Върхът беше като видяхме коледната му премия - 35 лв (преди облагане)  ooooh!...
Иначе сте прави, ще се научим да пестим и това засега е най-добрият ефект. И евтиният бензин  Flutter.

Това е полезно инфо, я дай повече  Wink Каква е паниката точно, какви са опасенията?

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 891
Паниката е изкуствена за мен - леле какво ще правим. Лошото поведение е: показва се паника и неориентираност каква политика да се води, приоритетите се менят едва ли не всяка седмица. Непрекъснато нови приумици, нови таргети. Предложили на персонала да дава идеи (за какво тогава взимат мениджърски заплати). Дават се указания месец за месец, пускат се слухове я за съкращения, я за друго, които после излизат неверни... Аз не разбирам така ръководенето.

# 39
  • Мнения: 24
Финансова криза има, нека не си правим илюзии...самото говорене за криза, вече е криза. Покрай нея доходите ми се вдигнаха почти двойно, но това е частен случай, не се знае и до кога ще е така, така че не искам да злорадствам...мога съчувствено да потупам някого по рамото или евентуално да дам безплатен съвет, ако ми го поискат.

# 40
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Засега не я усещаме.
Мъжа ми е в отпуск, но поради естеството на работата си - тоя студ няма как да работят.
Даже от декемврийската му заплата бях изненадана приятно  Simple Smile
А и новини не гледаме, защото на единствения телевизор се гледа само
"Цар Лъв", "Колите", "Ледена епоха" и "Мадагаскар" - докато ги изгледа малкия
и всички новини са свършили  Hug
В последно време ужасно се радвам, че живея в информационно затъмнение  Hug
Ние от две години изключително рядко пускаме ТВ и то гледаме канали без новини и обзорни предавания. Много добре се чувстваме.

# 41
  • Мнения: 11 747
Ние лично, у нас, не сме усетили криза засега, по никакъв начин. Дано и не усещаме.

# 42
  • Мнения: 1 072
Усещам всички кризи аз. Изразяват се предимно в общата култура на населението.
Финансовата криза рязко  разкри, че в България всички разбират от икономика и международни капитали.
Газовата криза ме открехна, че тук всички са експерти в търговията с енергийни ресурси. А аз си мислех, че е трудно да се докопаш до тeзи среди.
Военната криза в ивицата Газа изкара на повърхността дълбоките познания на българите в областта на израело-палестинските отношения.

Пажелавам си една криза в изкуството и културата. Там нещата вървят неприятно гладко и са излезли напълно от полезрението на пролетариата.
Тук виждам лъч надежда.

# 43
  • Мнения: 4 965
В момента изживявам единствено лична криза, даже се колебая дали не е личностна криза, но не мога още да преценя.
Финансовата, енергийната и всякакви други икономически кризи ми се отразяват положително на джоба...

# 44
  • София
  • Мнения: 6 999
Ние от две години изключително рядко пускаме ТВ и то гледаме канали без новини и обзорни предавания. Много добре се чувстваме.

Целта ми не е да се заяждам, категорично, но това, че не сте информирани и сте спокойни означава ли, че проблемите не ви засягат и ви подминават?  newsm78

На времето един приятел ми каза: "Ако не се занимаваш с политиката, политиката ще се заеме с теб..."  Tired

Общи условия

Активация на акаунт