Още веднъж за заспиването на гърда...

  • 1 630
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 433
Синът ми заспиваше основно на гърда. Суче, суче, задряма и когато се опитам да измъкна цицата от устата му, той си я захапваше наново, но спейки, суче, суче и го оставях така, докато заспи дълбоко. А как разбирах, че е заспал дълбоко - ами, щом пуснеше гърдата и увисваше глава назад, значи е заспал. Тогава много, ама много внимателно го премествах в креватчето му и се изнизвах от стаята. За да не се разбуди детето, трябва да сте убедени, че е заспало. Щом не е пуснало само гърдата, има риск да се разбуди, когато се опитвате да я издърпате от устата му. Има си чалъми, които се отработват с времето.
А нощите буквално си бях биберон-залъгалка, защото "висеше" на гърдите ми почти постоянно.
И ние така  Peace
С леката разлика, че моя синковец все пак заспива доста успешно в количката навън. Имам 3 случая на заспиване на пода (буквално)  от умора при буйна игра, когато се криви и на гърдата и аз ядосано съм го оставяла да си играе на паркета пред играчките и отивам в другата стая. После хем ми беше съвестно, хем умилно как спи, положил буза на дървения под   Simple Smile
Иначе си се приспиваме точно така... до пускане на гърдата насън.

# 16
  • Мнения: 718
Моята дъщеря е на 1.5 месеца и също заспива само на гърда. Проблемът е, че не винаги я оригвам, за да не я събудя и заради това често връща мляко. Как решавате въпроса с оригването?

# 17
  • Мнения: 11 088
Фелисидад, и аз се притеснявах за това Grinning Но открих, че нощем, когато суче в полусън, никога не връща мляко - а пък аз съответно никога не я оригвам, за да не й разбутам и без това крехкия сън. Моята специално връща, когато е по-нервна, върти се на гърдата, рита след това и т.н. (и това независимо дали е оригната или не).

Общо взето в книгите не ги пише тези неща, там пише "аууу, ма как, оригването е задължително", но всъщност, ако детето няма специфична склонност към повръщане, не е.

Easy, това със спането в мен пред книга или тв и борбата със съня ми е ясно Simple Smile Всъщност, първите 2 месеца изобщо не е спала денем в легло, само в мен и по-рядко в баща си. И аз като вас имах 2-3 седмици мир и хармония Simple Smile, но от няколко дни е ад, абе криза на растежа мисля.

Темата се оказа изненадващо популярна, явно кърмаческите деца не са поспаливи Simple Smile Тия на АМ имам чувството, че ги слагат в леглото, вадят им батериите и те спят! И по цяла нощ спят! (Но не искам да разбунвам кошера с това, опазил ме Господ.)

# 18
  • Мнения: 718
Моето бебе през нощта се буди само в 3 и в 7, като по часовник, а е изключително кърмена, на поискване. През деня обаче суче през час и хич не и се спи, дремва за по половин час между храненията.
А това, че оригването не е абсолютно задължително винаги, го чувам все по-често, явно наистина е така. Simple Smile

# 19
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Заспиването на гърда, определено ми е носело понякога големи неудобства, по точно като не сме били в нас. Ако сме на разходка и дойде време за спане, трябваше да си намеря място където да поседна и да заспи сучейки. Понякога това отнемаше по час. А зимата с тези 100 ката дрехи беше доста некомфортно. Гърдата рядко я пускаше като заспи, трябваше с пръст да му разтворя челюстите и мнооого внимателно да се одръпна. Не знам защо, но докато сучеше спеше мн. леко и беше много чувствителен на тема преместване от скута ми в леглото/количката.
За оригването - мн. рано спрях да го оригвам, но! Той за нищо на Света не връщаше!  Laughing

# 20
  • Мнения: 1 691
Като бебе синът ми беше същият. След като поотрасна, и аз започнах да го приспивам легнала и да се измъквам след като заспи. През нощта пък заспива при мен в леглото и после заспал го пренасям в неговото креватче. Най-най-важното при нас е - за да не се събуди - леглото и завивката да са му затоплени. Ако му стане хладно, се събужда. (То дори и ние големите сме така). Крайната стратегия, ако се размърда, след като го пренеса: лягам до него на ръба на креватчето, приспивам го отново (на гърда, естествено) и се измъквам. Такова приспиване, ако не се е разсънил много, отнема не повече от 5 минути.

# 21
  • Мнения: 249
Мойта буба само през нощта заспива на гърда. През деня люлея и пея, и с биба. Но нощно време си наваксва. Като новородена не е ревала така за гърда, както сега. Взимам я при нас и я кърмя и ако заспя, в повечето случаи е така, когато се събудя, я премествам в нейното легло. Но тя няма и след един час пак се обажда, но имам нужда така да се опъна малко, че се схващам чак. Да са ни живи и здрави, няма да ги кърмим цял живот. После ще си спомняме с умиление тези моменти.

# 22
  • На топло...
  • Мнения: 584
Параход, все едно, че аз съм ти писала постовете.
С тая разлика, че моят син никога не е заспивал сам, спи нощем при нас (търси ме постоянно), денем като се измъквам се буди най-късно до 5 минути (10 пъти я има, я не да е спал по час сам, включително нощем на креватчето си)... и в татко си не спи...

# 23
  • Мнения: 220
Да ви кажа - моята започна да спи преди 2-3 седмици. Дотогава нито гърда, нито бибка, нито разходки действаха. С триста зора успявахме да я успим нощем, но и през ум не ни е минало да я оставим в нейното легло. Не мога да ставам цяла нощ през 10мин да я успокоявам и да давам бибка. След като започнах да давам Дормикинд започна малко по-добре да спи. Поне ме оставя през деня да я приспя. Разправят че се израствало ама кога..... ooooh!

# 24
  • Мнения: 433
....
Темата се оказа изненадващо популярна, явно кърмаческите деца не са поспаливи Simple Smile Тия на АМ имам чувството, че ги слагат в леглото, вадят им батериите и те спят! И по цяла нощ спят! ...
За това си има едно доста просто физиологично обяснение.  Понеже АМ се преработва по-трудно от малките бебешки коремчета (за това не смеят да спорят дори производителите му), организмът има нужда от повече време, за да го преработи и усвои. А ако организмът има доста натоварен режим, той има навика да изключва (обикновено посредством сън - понякога в тежки случаи дори с колабиране и припадък), за да може да си свърши работата.  Случва ни се и на нас, възрастните.
Това важи особено много при кризисни моменти - пренапрежение, паднала имунна защита (болест, вадене на зъби) и т.н. Мозъкът дърпа шалтера на всичко, за да може да освободи "мощности" за най-жизнеспасяващите задачки. Като компютър, който "висва" и блокира  (да не забравяме, че алгоритмите на работа на електронните машини са взети от модела на работа на човешкия мозък)
 Sunglasses

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 31
спах цяла нощ без да се будя само един месец когато малкия беше на 3 мес.Току що беше спрял нощните кърмения и аз бях много доволна,че вече няма да ставам нощем.И след това той почна да се буди нощем,аз мислех ,че е гладен и го слагах да цока,но заспивах и просто го оставях да спи при нас.Да ,но нещата се задълбочават и той започва да се буди когато се опитам да си изкарам гърдата от устата му,а вече е на 1.7м. и вместо да вървим към плавно отбиване вървим към още по голяма зависимост от"НАНИТЕ".Същото се повтаря и на обед,а сега е нещо болнав с температура и се слуява по цели дни и по цели нощи

# 26
И моята дъщеря като мъничка спеше много леко. Това, което ме посъветва моята акушерка беше да сложа мека възглавница в кошчето, в което спеше - но то беше от тези най-мъничките, които са големи точно колкото една възглавница, така че нямаше как да се изтърколи от нея или да се завре в дупката между възглавницата и кошчето или нещо такова. От тогава почнах да прилагам тактиката и на нашето легло - след като заспи много лекичко я слагах върху възглавницата, която беше естествено по средата на леглото и след това я заобикалях с още възглавници, така че да не може да се изтърколи и това помагаше.
По-горе някой беше писал за това как детенцето е паднало докато спи на спалнята. Аз и до ден днешен оставям дъщеря си да спи на нея, а тя е голямо шило. Обаче самото легло е в ъгъла и аз винаги я слагам максимално навътре към стената, после навивам на руло 'юргана и от другия край слагам пак две-три възглавници и тя се оказва като в кошарка един вид. Сега любимото и занимание е да скача на леглото и много често като се събуди докато ида при нея и я намирам права, но не е успяла да скочи още  Laughing Един единствен път е падала и аз бях точно до нея и пак не можах да я хвана...

# 27
....
Темата се оказа изненадващо популярна, явно кърмаческите деца не са поспаливи Simple Smile Тия на АМ имам чувството, че ги слагат в леглото, вадят им батериите и те спят! И по цяла нощ спят! ...
За това си има едно доста просто физиологично обяснение.  Понеже АМ се преработва по-трудно от малките бебешки коремчета (за това не смеят да спорят дори производителите му), организмът има нужда от повече време, за да го преработи и усвои. А ако организмът има доста натоварен режим, той има навика да изключва (обикновено посредством сън - понякога в тежки случаи дори с колабиране и припадък), за да може да си свърши работата.  Случва ни се и на нас, възрастните.
Това важи особено много при кризисни моменти - пренапрежение, паднала имунна защита (болест, вадене на зъби) и т.н. Мозъкът дърпа шалтера на всичко, за да може да освободи "мощности" за най-жизнеспасяващите задачки. Като компютър, който "висва" и блокира  (да не забравяме, че алгоритмите на работа на електронните машини са взети от модела на работа на човешкия мозък)
 Sunglasses
Разбирам ти мисълта, ама обяснението ти е доста глупаво  ooooh!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 152
Никога не съм я приспивала на гърда, за да не свикне, че после трудно се отвиква. Единствената екстра при приспиването е бибката и от време на време люлеене, ако е много крива.

Общи условия

Активация на акаунт