С ПЕТОкласниците в огледалния свят!!!

  • 13 568
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 11 744
Ние я нямаме тази граматика.
Така-м-м преди половин час ви написах,че влиза да се къпе,а все още не е влезнал.И аз вече съм в истерия.Точно 30 минути...ужас.

# 76
  • Мнения: 3 219
Ох, и при нас го има това ...с главата ли.... hahaha З а козметиката-дезодоранти не ползва, макар, че съм му дала един рол-он, но май забравя да го ползва ooooh!. За лицето съм купила една пяна за почистване, мисля, че я ползва редовно. Тази книжка на "Фют" и аз я купих, но все още не съм му я дала Embarassed, не знам що реших, че е рано. Но явно не е Mr. Green. За яденето-яде, за да живее, тоест почти нищо-32 кг е, 145 см.

# 77
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
Ali&Meli,това с къпането ми е много познато.И двамата са така,особено ако той гледа нещо по TV,а тя рисува. newsm62 Тогава се започва "Изкъпи се първо ти" , "Защо аз,изкъпи се ти","Аз имам работа,иди ти","Да,ама след тебе в банята нищо не се вижда","Аз ще се къпя по-късно"....
И така на мен започва да ми ври и кипи  smile3515 и накрая отварям голяяяямата уста  smile3514 и всичко си отива на мястото на секундата.Обикновено този,който склонява е той и разбира се следва прословутия въпрос "С главата ли?" и аз вече съвсем...   newsm61  smile3512
МерСедес ,ти най-добре познаваш сина си и можеш да прецениш кога да му я дадеш,но при нас тези неща оживено се коментираха в 4-ти кл. и заедно с няколко майки /от нашата и другите паралелки/ , с които контактувам,решихме да купим книгите и да ги дадем.Започнали са да ги носят в училище и в периода февруари-март почти всички четвъртокласници се сдобиха с такива книжки.Направо само това коментираха майките,питаха се в коя книжарница са свършили,в коя има още,кой ще ходи в друг град,че да потърси дали са останали там.Явно вече го минахме тоя период,защото скоро не съм ги виждала в ръцете им.

За граматиката съжалявам,че поръчах само една,защото не знаех че се работи в самата книжка и вчера ми се наложи да копирам страници за едното чаве.Иначе всичко е написано в стихотворна форма и малко хумористично.Може би за това така и грабна вниманието.

# 78
  • Мнения: 2 567
Здравейте момичета. Отдавна не съм влизала, ама по препоръка на Лени реших да драсна няколко реда  Simple Smile

На Бети почти по всичко вече са ясни срочните оценки. Няма да е пълна отличничка, но предвид проблемите, които и се стовариха на главата и то в първата година, в която започна отново да ходи на училище, съм доволна. Дори си мислих, че ще е многоооо по-зле, а то се оказва, че само по математика и история няма да има отличен.
По математика госпожата е меко казано ужасна. Аз бях писала в началото на годината за входното ниво, което беше дала с почти 30 примера за да стреснела децата. Явно обаче си е кофти човек и намаля оценките с цели единици само ако не е записано какво е дадено и какво се търси.
Моята Бети нали не е свикнала с тестове и докато проумее какви са изискванията и си изкара две четворки само заради това. Не стига това, ами се оказа, че госпожата я слага най отзад при контролните, а тя недовиждала и не записвала вярно условията на задачите. На последния тест е решила всичко вярно, но има четворка. Оказа се, че решила други задачи, защото не видяла какво е написано на дъската, а я било срам да попита  ooooh!
Така, че по математика ще има сигурно четворка и то не от незнание, а от недовиждане  Simple Smile Мисля да говоря с математичката докато не и вземем очила да я слага най- отпред. Лошото е, че Бети смята, че не я бива по математика заради тези три четворки и се е отчаяла. Добре, че и разгледах контролните и видях, защо са тези четворки, че тя милата дори не ги погледнала да вида какво точно е сгрешила.

По история сигурно ще има петица и то пак заради тези тестове. Не може и не може да изкарва високи оценки на тестовите форми. Ако трябва да ти разкаже историята от Аспарух до освобождението от турско робство и то с дати ще се справи перфектно, но госпожата даде ли тест, както е модерно сега да се изпитва, тя сякаш губи ума и дума. Затова я карам да иска да я изпита устно, ако ще на целия материал, но Бети казва, че госпожата не правила така и толкова.

За поведението и предпочитанията и за дрехи и прическата и няма да отварям сега дума, че цял ферман ще стане  Simple Smile

# 79
  • Мнения: 7 263
Лети драго ми е, че те виждам пак сред нас. Явно годината не е лека за петокласниците или поне за моя. Днес ми беше поредния студен душ - здравата се е издънил на пробния изпит Sad
Добрата новина е, че беше истински разочарован, не е като да не му пукаше - не че това променя факта, но ако поне малко го е стреснало и го е накарало да се замисли ще е добре.
Казах му къде според мен му е проблема, пък да видим.
Май първия срок няма да сме много блестящи като оценки  Tired

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Здравейте,момичета!Разприказвали сте се на доста актуални теми  Wink.
 А сега да споделя:за къпането-къпе се почти всеки ден.Нали ходи на плуване , и няма как.Когато се наложи в къщи -няма проблеми,явно с годините си е създал навик!
 За превръзките-знае от 1 или 2 год./не помня точно Blush/.Когато научи за отделянето на яйцеклетки и идването на цикъл при г-ците, беше много лесно да обясня предназначението им!Не така стои въпроса с малчо, на него въобще не знам какво да отговоря/скоро ме попита, а аз просто казах-малък си още!/.
Лени, и аз очаквам издънка в скоро време!Все ми се струва,че много малко се упражнява у дома.Разбира си всичко в клас и на курса , и за него това изчерпва всичко.
 Иначе и ние трябваше да отидем на вашия изпит.Аз лично много бих искала да му видя нивото ,спрямо децата от вашето у-ще!Но бяхме в провинцията и нямаше как!
 Ти не се ядосвай,човек се учи от грешките си/това е любимото на моичкия Simple Smile/.Ще се научи и Боби!Оценките не са най-важното, по-важно е децата да осъзнаят,че всичко ,което постигат го правят за себе си!
 Хубава и усмихната седмица на всички!Нека ви се случват само хубави неща, а на наборчетата, на които предстои оформяне-да дадат най-доброто от себе си!  bouquet

# 81
  • Мнения: 1 142
Лети,радвам се ,че се появи.
Цветан все още не обича да се къпе,ако не го карам сигурно сам няма да се сети.За дрехите си също е не мърлив.Не се интересува с какво ще е облечен.Може цяла седмица да ходи с едно и също.За дезодоранти,парфюми въобще и не е започвал да ги използва.
Малкия е много суетен за разлика от брат си.Надявам се скоро нещата да се променят.

# 82
  • София
  • Мнения: 11 744
Лети  Hug.Надявам се по-често да ни навестяваш!
Лени какъв е този пробен изпит?
Снощи имахме гости и Алекс заяви,че искал да кандидатства в СМГ.Да видим...
Желая Ви хубава и усмихната седмица!  bouquet

# 83
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Летиииииии  Hug Heart Eyes
как ми липсваше  Cry
Пиши ни когато имаш възможност. Не може тъй да ни оставяш в очакване...

Много се радвам, че Бетката се е справила повече от перфектно в 1-вия срок на 5-ти клас. Много труден се оказа.
Поздрави я от нас и нека все таква отличничка да ти е  Hug

Хубав ден, момичета   bouquet

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Алекс заяви,че искал да кандидатства в СМГ.Да видим...
Може да станем съученици  Wink!

# 85
  • Мнения: 7 263
Лени какъв е този пробен изпит?
Снощи имахме гости и Алекс заяви,че искал да кандидатства в СМГ.Да видим...

Много ми е криво от вчера  Sad Cry, ама много .... Досега не се е излагал така Боби на изпит и то намери на кой точно да се издъни. Както и да е чувствата са си чувства - по същество при нас има няколко пъти в годината пробни изпити, един вид се проверява моментното ниво на децата, явно по този начин и учителите виждат до каква степен са усвоили материала - много полезно ми се вижда. Вчера докато гледах списъците ми направи впечатление, че е имало доста "външни деца", така че ви го препоръчвам за в бъдеще и на двечките Ali&Meli и Ali_sun просто за да видите децата как се справят. Таксата обичайно е от порядъка на 10лв.

# 86
  • Мнения: 186
Момичета, много сте изписали! Grinning
По въпросите с пубертета уж вече всичко е ясно, говорили сме много пъти, все използвам разни възможности, за да обясня, а и няколко книжки вече е прочела. И козметика се налага вече да ползваме, особено за лице, а бюстиетата отдавна са ежедневие. Много изведнъж израстват момичетата на тази възраст, какво да се прави.
Лени, не се ядосвай, важното е Боби сам да иска да се справя по-добре. Поне не е някакъв фатален този изпит. Следващия път ще внимава повече. И при нас представянето не е блестящо, но не й се карах много - като излязоха резултатите, тъкмо беше вдигнала температура. По този повод днес си е с мен вкъщи, борим болестта. (А съм луднала - имам спешна поръчка, дано успея със сроковете. Не че писането във форума съдейства по въпроса, но поне отпуска напрежението. Laughing)
Хубав и слънчев ден ви желая!  bouquet

# 87
  • Мнения: 7 263
touchstone успех със спешната работа и да оздравява девойката Hug Ще ходи ли на междусрочния лагер?
А иначе мен ме е яд не за друго, а защото Боби на няколкото други състезания, на които се яви от началото на годината се беше представил доста по-добре от сега. Уж вече не бърза и внимава, излезе почти в 12 часа, тоест оползотворил си е времето.
Трябва да го проконтролирам явно, защото или има нещо неясно по материала /дано не е така/ или е блял нещо  ooooh! и пак е чел условията през ред или някоя сметка му е изиграла лоша шега.
Честно казано очаквах повече от него, явно и той не очакваше такъв резултат  Sad, виж за искането той винаги иска да е пръв. Въпроса е, че за мен няма все още концепция как да стане пръв и че пръв се става с МНОГО РАБОТА, а не с голямо желание - това се опитам сега да му обяснявам.

# 88
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 Lennyh - сега нямаш право да се тормозиш  Hug
Бобси ще се справи. То щом желание има, ще разбере, че с труд се постигат успехите.
Не искам да се измъчваш точно сега, в твоето положение  Hug
Пък и децата и те кат' нас... Имат и добри и лоши периоди. И аз все изисквам от моята... А накрая майка ми ще излезе правата: остави я, да ни е жива и здрава, то професори няма да ги правим  Laughing (и как й хрумва подобна мисъл на майка ми, като точно нейната сестра е професор, да не кажа, че е май академик вече).

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 20:24 от Шани

# 89
  • Мнения: 186
Лени,
на междусрочния лагер сме, без нас не може! Laughing (само дано да оздравее дотогава, че май вървим на зле...) На мен ми се искаше да си почине през тази ваканцийка, но тя много държеше да отиде - щом е за физика и химия, тя е първа. Не знам Боби какво казва, но Петя е възхитена от учителката им по човек и природа, страшно се запали по тези предмети и непрекъснато прави връзки, все ми цитира някое правило. Rolling Eyes
А за математиката - какво да кажа. На състезания и изпити сме или в началото, или в края на класирането - непрекъснато се люшка между двете крайности. Този път, като никога, беше към средата. Според мен не е толкова заради временни пропуски в знанията, колкото заради липса на съсредоточаване и мотивация. Ако го смята за важно, се напъва максимално. Ако не й е, е супер спокойна и непукист. И в училище е така - ако оценката от някой тест е по-ниска, най-често е, понеже е карала бавно и спокойно и времето не й е стигнало Confused От една страна е хубаво, че не е болезнено амбициозна и че си има собствено мнение, но пък ме тревожи - аз не съм била такава. Щем, не щем - все със себе си ги сравняваме, милите! Натискам я, баща й също, знае колко е важна математиката и я обича, което все пак е важно. Ще видим какво ще излезе от цялата работа. newsm78
И нещо за утеха - на родителската среща, на която те нямаше, Николов обясни, че не е хубаво да искаме да са математически гении - от тях в дългосрочен план не ставало нищо хубаво! Wink Тъй че спокойно - да са ни живи и здрави, пък другото ще се нареди.

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 20:40 от touchstone

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт