не понасям свекърва си

  • 15 142
  • 188
  •   1
Отговори
# 75
Евала на Балу и Дими  ,че превърнаха поредната драматична тема за свекървите в комедийна.  Дай боже повече подобни коментари ,защото смеха е здраве .

# 76
  • Мнения: 41
пък и не съм казала да се развежда- а просто да се изнесе- за да предпази детето си от евентуални заболявания (да пази Господ)! Аз поне винаги поставям детето си на 1во място и на който не му харесва да си гледа работата- особено пък за болести ! Не знам, не бих търпяла!!!
1во бих го предупредила, после бих си купила една маска и като се прибере ще си стоя с нея и ще го избягвам и ако и това не го вразуми, ще му кажа, че детето ми е по- важно от неговите и на майкаму прищявките и ще се видим като оздравее! и готово!

# 77
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ето, че започва да се оформя стереотипа за лошата свекърва.... Whistling

....мойта последния път ми каза че е чакала синът и да се ожени че да има кой да и помага на нея....

За нашата сватба пък, ние бяхме купили и нарязали всички мезета, които щяха да се сервирват в дома на мъжа ми....
Съответно аз булката, останах в дома на майка ми, а другата снаха живее надалеч....и коментара на свеки:
"Е, какво от две снахи нямаше кой на мен да дойде и да ми помогне да оправим масата".... newsm78...а работата се състоеше само в това да се нареди мезето по блюдата....накрая като разпитах съпруга си се оказа, че той е пускал прахосмукачка, чистил прах, слагал масата, нареждал блюдата...докато свеки е на фризьор и се облича. Flutter

# 78
  • Мнения: 6 461
Евала на Балу и Дими  ,че превърнаха поредната драматична тема за свекървите в комедийна.  Дай боже повече подобни коментари ,защото смеха е здраве .
аМче ,как няма ...ако ми сА падната две ей ги на такиванки като авторката....яка ми гърбина  Laughing
Ми то , язък за децата ми тогиЗ .
ЗначкиК ,ще сА налага да ги насъсквам към сватовете Laughing ....

# 79
  • Мнения: 293
към авторката-не се коси мила и не се ядосвай,представям си какво ти е,а относно копуването знам,че никой не ни е длъжен,но когато някой(като свеки от старата генерация )ти каже,че на нея и е ред да купи нещо на нероденото си внуче,а после месеци наред си прави оглушки нормално е да си обидена и ядосана.при мен без малко детето ми да остане без креватче като се прибрахме от родилното по простата причина 4е ,,милата дама''каза 4е на нея и е ред да го купи защото и било първо внуче,че аз чаках цялата бременост да изпълни обещаното,накрая ден преди да вляза в родилното отидох и си поръчах кошара за детето,затова знам какво е и никой няма право да те упреква.за създалата се ситуация е виновен из цяло мъжа ти аз съм на мнение 4е свекървите са лоши до толкова доколкото синовете им позволяват да се държат така.когато един мъж държи на семейството си то винаги трябва да е на първо място независимо от всички и всичко.това в никакъв случай не означава че трябва да игнорира родителите си ,но всичко си има граници и мярка.
А сега-не се вълнувай не мисли за това мисли само как след броени дни ще гушнеш бебчето си,и повярвай ми тогава нито свеки нито мъжът ти ще имат значение защото това малко създание ще се превърне в центъра на твоята вселена.УСПЕХ ПРЕГРЪЩАМ ТЕ СИЛНО

# 80
  • Мнения: 379
Евала на Балу и Дими  ,че превърнаха поредната драматична тема за свекървите в комедийна.  Дай боже повече подобни коментари ,защото смеха е здраве .
аМче ,как няма ...ако ми сА падната две ей ги на такиванки като авторката....яка ми гърбина  Laughing
Ми то , язък за децата ми тогиЗ .
ЗначкиК ,ще сА налага да ги насъсквам към сватовете Laughing ....

Ти авторката недей току-тъй да я коментираш.  Mr. Green И аз мъжко чакам да се роди та и затова започнах с темата, че Господ сигурно ще ме накаже с такава като мен - ЗЛА снаха. Сигурна съм че от гледна точка на свекито аз съм лошата, е да ама от моя тя е лошата. А и ми се струва нормално като майка, па макар и бъдеща, да си браня детето. Както ви описах въпреки всичките й изпълнения досега съм гледала предимно да мълча. Ама мами, някои от вас /очевАдно бъдещи свекърви като мен/ четат между редовете и коментират само това което им изнася. Убедена съм, че сте били благословени с добри свекита и затова не можете да влезете в положението на горките снахи. Laughing Никой не би изтърпял всичките изброени от мен магарии , че и още цял чувал неизброени.

# 81
  • Мнения: 379
към авторката-не се коси мила и не се ядосвай,представям си какво ти е,а относно копуването знам,че никой не ни е длъжен,но когато някой(като свеки от старата генерация )ти каже,че на нея и е ред да купи нещо на нероденото си внуче,а после месеци наред си прави оглушки нормално е да си обидена и ядосана.при мен без малко детето ми да остане без креватче като се прибрахме от родилното по простата причина 4е ,,милата дама''каза 4е на нея и е ред да го купи защото и било първо внуче,че аз чаках цялата бременост да изпълни обещаното,накрая ден преди да вляза в родилното отидох и си поръчах кошара за детето,затова знам какво е и никой няма право да те упреква.за създалата се ситуация е виновен из цяло мъжа ти аз съм на мнение 4е свекървите са лоши до толкова доколкото синовете им позволяват да се държат така.когато един мъж държи на семейството си то винаги трябва да е на първо място независимо от всички и всичко.това в никакъв случай не означава че трябва да игнорира родителите си ,но всичко си има граници и мярка.
А сега-не се вълнувай не мисли за това мисли само как след броени дни ще гушнеш бебчето си,и повярвай ми тогава нито свеки нито мъжът ти ще имат значение защото това малко създание ще се превърне в центъра на твоята вселена.УСПЕХ ПРЕГРЪЩАМ ТЕ СИЛНО
Благодаря ти. Hug

# 82
  • Мнения: X
за създалата се ситуация е виновен из цяло мъжа ти аз съм на мнение 4е свекървите са лоши до толкова доколкото синовете им позволяват да се държат така.когато един мъж държи на семейството си то винаги трябва да е на първо място независимо от всички и всичко.това в никакъв случай не означава че трябва да игнорира родителите си ,но всичко си има граници и мярка.

Абсолютно! Не знам тук дали има хора с църковен брак, може би си спомняте от церемонията една фраза от Библията, която е много показателна:

„Затова ще остави човек баща си и майка си и ще се прилепи към жена си; и ще бъдат (двамата) една плът” (1 Мойсей 2:24).

# 83
  • Мнения: 17 546
Сори, че пак себе си давам за пример, ама знаеш ли колко мъка видях, докато убедя съпруга си, че трябва да си мие ръцете преди да отиде при бебето.
А свекърва ми с подигравателен тон, минаваше покрай мен и викаше "Я да видя детето, докато съм си измила ръцете"....за тях, това бе проява на глезотия от моя страна.
По същият начин същият този упорит мой мъж искаше на 10-ият ден да кани гости в къщи, при условие, че беше зимен сезон, вирусите бълваха, а аз бях с  тежко възсановяване след операцията.
Прабаба ти си е мила ръцете с "Лукс" по пет пъти на ден преди да накърми баба ти и не я е виждал жив човек до третия и месец. Абе хора, болни цигански деца виждали ли сте? Дръжте ги в буркан, като Майкъл Джексън и после "ау ма то киха още като влезе в яслата" и купища теми: Все е болен, какво да правя!?
Три деца отгледах, не съм мърла, уверявам те, но пък това треперене не е на добре. Детето ти ще живее в този свят, в който си ти. Той не е стерилен и измит със сапун! Осъзнай се. Чистотата си е чистота, но когато граничи с мания, ми е в повече, както и всяка вманиаченост, на каквато и да е тема.

Убедена съм, че сте били благословени с добри свекита и затова не можете да влезете в положението на горките снахи. Laughing Никой не би изтърпял всичките изброени от мен магарии , че и още цял чувал неизброени.
О, пиле шарено! Laughing Hug Я иди чети тук и тук, да видиш колко е "прекрасна" моята мила свеки. Но като я "туря в тиган", както казваше баба и готово. А, и колкото по-далеч, толкова по-мили! Гледай си мъжа и си го коткай около теб, и ще ти е мирно и спокойно. Ако не успееш, проблема няма да е свекърва ти, а това, че ти не умееш.

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 16:40 от Балу

# 84
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Балу, ако ме обвиняваш, че съм маниачка на тема чистотата - бъркаш! Naughty
Изисква се елементарна хигиена обачен след като си си избърсал г***, преди да си седнал на маса, и преди да видиш новородено да си измиеш поне ръцете....
Освен това, без да искам да звучи оправдателно, но след като аз не се чувствам добре, не смятам, че трябва да ми се натрисат гости....
А суеверие или не, аз смятам, че 40-те дни не са измислени току-така....но всекиму според мисленето.
Не съм си спряла след това детето от разходки, от среща с други деца...сега и на ясла ходи....
има просто моменти в които е желателно да едно дете.
Ти би ли завела детето си на Рожден ден, ако знаеш, че примерно има вирусно болни или ошарени....


Жасмин, за да полети едно птиче най-напред  майката трябва да отвори крила....
пак личен пример..."Моя мъж до 26г. имаше джобни по 2 лв, които му стигаха само за цигари", въпреки, че само той носеше пари в тях...от там нататък си представи.

Гледай си мъжа и си го коткай около теб, и ще ти е мирно и спокойно. Ако не успееш, проблема няма да е свекърва ти, а това, че ти не умееш.

 Коткането, върши работа, но незнам за колко дълго...надявам се много да си права.

# 85
  • Мнения: X

Жасмин, за да полети едно птиче най-напред  майката трябва да отвори крила....


Така е, вярно е. Както е и вярно това, че едно порастнало птиче никога не остава при майка си, а си свива собствено гнездо и се грижи за собствените си пиленца и партньорката си. Само.

# 86
  • Мнения: 17 546
Ти би ли завела детето си на Рожден ден, ако знаеш, че примерно има вирусно болни или ошарени....
В нищо не те обвинявам! Изборът си е твой Peace
Ако ти кажа, че съм, няма да ми повярваш, нали? Синовете ми са на 18 и 15 и до сега една шарка не са изкарали. Водих ги нарочно и като ходеха на градина, и след това, за да се разболеят и да я изкарат докато са по-малки пуста шарка, каквато и да е, но не и не. До ден днешен!

Гледай си мъжа и си го коткай около теб, и ще ти е мирно и спокойно. Ако не успееш, проблема няма да е свекърва ти, а това, че ти не умееш.

 Коткането, върши работа, но незнам за колко дълго...надявам се много да си права.
Ами да ти кажа, на мен вече 20 години ми върши работа.  Grinning

# 87
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами, така е, мили момичета, нека въпреки всичко не забравяме, че освен обич и нежност...ние жените притежаваме оръжие, с което сме поне едни гърди пред свекървата, и с което можем да манипулираме мъжете  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 88
  • Мнения: 17 546
Ами, така е, мили момичета, нека въпреки всичко не забравяме, че освен обич и нежност...ние жените притежаваме оръжие, с което сме поне едни гърди пред свекървата, и с което можем да манипулираме мъжете  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
А, тук вече сме на едно мнение! Wink

# 89
  • Мнения: 289

Още ли има хора ,които не си извеждат децата до 40 ия ден. Не мога да повярвам, та това
беше през 78 година - колкото повече  пазиш детето, толкова повече боледува. Майка ми
цял живот ми трепери и аз се болнава бях,  на моята приятелка шапка на 2 години при минусови температури не и слагаха и винаги здрава. Вече и при болни деца го водим малкия, да свиква, няма проблеми да чукна на дърво.

Общи условия

Активация на акаунт