Отговори
# 60
  • Мнения: 328
И аз да се отчета с новата си цитонамазка- чистак нова явно, защото е Пап I!   Peace И то след резултат ПАП IV....просто не ми го побира акъла #Crazy...явно лабораториите допускат грешки и то животопроменящи! Не ги е срам!  #Cussing outЕдната беше Цибалаб, другата е тази в Шейново...казаха ми, че резултатът ми е мн.добър и няма причини да се съмняват в резултата, щото тяхната цитоложка била от най-добрите...не знам дали е така....още чакам резултата за HPV обаче...Боже, чувствам се като нов човек направо Heart Eyes Благодаря Ви, че Ви има! Hug    bouquet
Моят съвет е да си направиш трета цитонамазка.Казвам го от личен опит.

# 61
  • Мнения: 819
 Привет и от мен.Понеже много набързо четох, първо да кажа, че и на мен ми казаха завинаги да забравя тампоните, след такава диагноза и операция.Препоръчаха ми памучно бельо и още нещо много важно.Лично доктора ми каза, да забравя и ежедневните превръзки.
 Потресена останах от разказа на съгражданката ми за тоя доктор...Просто не мога да повярвам...
Бобиииии, както обикновено ме развесели страхотно с тия гъби. HugНо пък съм възмутена и от тоя доктор.Абе накъде отива тая държава...
 За среща съм за, обаче ще ходя към София чак март.Ако ме изчакате до тогава... Mr. Green
 Радвам се за Ивето.Който се чуе с нея, да я поздрави.  bouquet

 Чакам скоро да ми дойде.Ще следя за течове преди менструацията и веднага ще докладвам.Егати...Гони ме старческа деменция...Не помня предния месец кога и как ми дойде...УфсЪ би казал мъжо ми.... Joy
 Иначе и аз имам някакви гадни течения, които се засилиха след конизацията.То като мляко, като белтък, като напикана все ходя...и превръзки не слагам ежедневни...абе...гадна работа.
Мис Демеанор, според мен си пусни още една цитонамазка на трето място...

 Момичета, за два дни как може толкова да изпишете...Сърца нямате... Mr. Green JoyИ като ми е интересно, чета бързо...и нищо не запомням...Деменцията.... hahaha
 Аз от днес пак на бач...Не ме оставят на мира... Sick
 Гуш на всички. Hug Hug Hug

Кюбит, забравих да ти благодаря за огромния труд, който влагаш тук.Благодаря.  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 22:13 от Volna peperudka

# 62
  • Мнения: 3 988
Много набързо ще пиша, защото не съм в перфектно състояние.

Вашите не-тампони, не-ежедневни-превръзки и памучно-брльо доктори са доста консервативни.
Аз ползвам и тампони и ежедневни превръзки. Бельото ми е предимно памучно, но не заради лекарска препоръка.
На мен 3-ма гинеколози ми казаха, че мога да ползвам тампони след 2-рия цикъл. Така и направих.

Мис Деменоар, направи си трета цитонамазка. Защо вярваш на ПАП 1, а не на ПАП 4. Както единия, така и другия може да са сгрешени. Розовите очила са хубаво нещо, но заровената щраусова глава в пясъка - не. Успех!

Стискам палци на Ива!

И ви завиждам за предстоящата среща.  Wink
Целувки на всички!  Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 2 898

Моят съвет е да си направиш трета цитонамазка.Казвам го от личен опит.
Абсолютно правилно. Мис Демеанор, резултатите ти са на двата полюса. Откъде си сигурна кой е верният? Извинявай, че съм доста директна, и сигурно те плаша, но пиша от личен горчив опит. По-добре да се потвътди добрия резултат. Успех!
 Радвам се за Ива. Дано всичко свърши по-скоро.
 Боби, както винаги си на ниво!
 Пеперудке, и аз съм "възмутена" от скоростта на писането Joy ! Едва успявам....

# 64
  • София
  • Мнения: 2 521
Мис Демеанор, и аз щях да ти напиша да направиш трета цитонамазка, както вече са те посъветвали.

Не знам как може да се сгреши ПАП - 4 група, това е нещо като с теста за бременност - "да"-то е

 сигурно, но "не"-то не е сигурно. Дано не съм права, но и аз като другите момичета

бих вярвала на лошия резултат и бих проверила отново.

# 65
  • Мнения: 912
Добре, къде да и я направя? И  двете до тук бяха платени, едната в Цибалаб- Русе (след като беше престояла в мен една вечер,защото ми я взеха късно вечерта в частен кабинет), а другата в Шейново при д-р Велев, Зам-директор на АГ-то (пак беше платена, но там знаят коя съм и минах при него на колпоскоп "с връзки"). Чакам все пак резултата и от вируса....Наистина не знам на какво и на кого да вярвам.

# 66
  • София
  • Мнения: 250
Добре, къде да и я направя? И  двете до тук бяха платени, едната в Цибалаб- Русе (след като беше престояла в мен една вечер,защото ми я взеха късно вечерта в частен кабинет), а другата в Шейново при д-р Велев, Зам-директор на АГ-то (пак беше платена, но там знаят коя съм и минах при него на колпоскоп "с връзки"). Чакам все пак резултата и от вируса....Наистина не знам на какво и на кого да вярвам.
Mis-Demeanor, ще подкрепя всички за трета цитонамазка. Според мен Цибалаб не е добра лаборатория и бих те посъветвала да отидеш в Шейново. В крайна сметка, където и да отидеш ще потвърдиш някой от резултатите. Стискам палци да е ПАП 1  Hug
Само ще ти дам пример с мен:
ноември 2007 ПАП - 2 от Токуда;
февруари 2008 - ПАП 3д от кварталната 12 поликлиника,
април 2008 - 3д от "Тина Киркова"
юни - конизация.

# 67
  • Мнения: 484
само да кажа и аз за цитонамазката при мен-пьрвата беше пап2 ,след 9 месеца пап3д, в една и сьща лаборатория.а сега след онизацията пап1 и пап2 в различни лаборатории.там ,кьдрто ми е пап1 пише и повишени левкоцити,а там кьдето ми е пап2 ми пише гьби и коки......това еа относно цибелаб-не е добра лаборатория,мое мнение
мис Демеанор
направи си една цитонамзка в различна лаборатория ,просто за твое успокоение,а това чее престояла една нощ,няма значение,мойта сьщо  престоя ,важното е да се изчакат 15 мин. да засьхме след като се вземе ,после е без значение така че това не би могло да промени резолтата.кьсмет

# 68
  • Мнения: 636
.......

Вашите не-тампони, не-ежедневни-превръзки и памучно-брльо доктори са доста консервативни.
Аз ползвам и тампони и ежедневни превръзки. Бельото ми е предимно памучно, но не заради лекарска препоръка.
На мен 3-ма гинеколози ми казаха, че мога да ползвам тампони след 2-рия цикъл. Така и направих.

......
Кюбит, благодаря! Тъкмо почвах да си мисля, че нещо съм сбъркана. Аз мисля, че не може конизацията да преобърне живота ми и да ми постави ограничения, който да пречат на удобството ми. При следващия ми цикъл ще ползвам тампони.  Peace

# 69
  • Мнения: 3 069
мис Демеанор,
и аз бих те посъветвала да направиш трета цитоназка!

# 70
  • Мнения: 23 062
Привет и от мен!!!Ходих малко в странство и пак съм си у дома.Ще седна да ви чета сега.

# 71
  • Мнения: 4 300
Хайде, още една в редиците. След две цитонамазки 3 група днес бях на колпоскопия. Взеха ми биопсия, резултатите ще са готови във вторник. Дано включването да е с добра вест Praynig.

# 72
  • Мнения: 23 062
Хайде, още една в редиците. След две цитонамазки 3 група днес бях на колпоскопия. Взеха ми биопсия, резултатите ще са готови във вторник. Дано включването да е с добра вест Praynig.
Рокси,дано!!!! PraynigПитай за всичко,което не ти е ясно,за съжаления болшинството от нас сме станали професионалисти,що се отнася до лоши цитонамазки и колпоскопии. Sad

# 73
  • Мнения: 4 300
  Hug
Засега нищо май не ми е ясно, въпреки че изчетох доста от старите теми. След първата цитонамазка минах лечение с Полижинакс, но втората беше със ъсщия резултат - 3d. Не знам какво да очаквам от биопсията и какъв  е шансът да избегна конизация.
Кога се прави микробиология?

# 74
  • Мнения: 3 988
Кога се прави микробиология?

Ако питаш за време - първите чисти дни след цикъл.
Ако питаш за причини - ако имаш течение или други оплаквания, които водят до евентуална гъбична инфекция.

Шансът да избегнеш конизация с ПАП 3 е малък, не е като да няма. Ако дисплазията е ЦИН 1 може и да няма конизация. Ако е 2 и особено 3, аз не бих се колебала да се конизирам. Биопсията ще покаже каква е ЦИН.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт