Болезнена менструация и раждане

  • 13 554
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Търсих доста старателно, но не намерих никъде и за това пускам нова тема.

Та въпроса ми е следният:
Има ли значение болезнената менструация (такава при която се стига до гърчове от болка) с раждането. В смисъл ако менструацията е била болезнена, раждането по - болезнено ли ще е?


Моля да пишат тези от вас които са има ли болезнена менструация и след това са раждали естествено, а не с секцио. Да кажат колко ги е боляло.

Тези от вас (Вие си знаете кои сте), които мислят да се заяждат и да си чешат езиците, нека да прескочат темата.



Знаете, че обичам добрия диалог lalalala

# 1
  • Мнения: 3 092
Имах много болезнена менструация и това до голяма степен ми помогна да не различа родилните контракции полягвай си цяла нощ у дома.
Раждането ме болеше много , много повече , така че надали има връзка .
Леко раждане !

# 2
  • София
  • Мнения: 1 524
Няма такова правило, поне аз не съм чувала.
Имам обърната матка, оттам ми идват и болките при МЦ - бяха много по-силни преди да родя, сега определено лекичко си карам дните в МЦ. До гърчове чак не съм стигала, освен ако аз не съм се гърчила, но няколко пъти до болница стигах.
Самото раждане - ами болеше си, може би като при болезнената МЦ, но малко повече - не е нещо нетърпимо. Аз съм глезла от класа за всичко свързано с болка, щом си мисля за второ бебче - значи не е болка за умиране.

Чувала съм, че след раждане вече не е толкова болезнен МЦ - при мен е така.

# 3
  • Мнения: 177
Имах много болезнена менструация и това до голяма степен ми помогна да не различа родилните контракции полягвай си цяла нощ у дома.
Раждането ме болеше много , много повече , така че надали има връзка .
Леко раждане !

Мерси за отговора   bouquet
Питам защото някои АГ, казват че щом имаш болезнена менструация, значи матката ти е по - чувствителна, което е и свързано с болките при раждане.

# 4
  • Мнения: 177
Няма такова правило, поне аз не съм чувала.
Имам обърната матка, оттам ми идват и болките при МЦ - бяха много по-силни преди да родя, сега определено лекичко си карам дните в МЦ. До гърчове чак не съм стигала, освен ако аз не съм се гърчила, но няколко пъти до болница стигах.
Самото раждане - ами болеше си, може би като при болезнената МЦ, но малко повече - не е нещо нетърпимо. Аз съм глезла от класа за всичко свързано с болка, щом си мисля за второ бебче - значи не е болка за умиране.

Чувала съм, че след раждане вече не е толкова болезнен МЦ - при мен е така.

 newsm51

# 5
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Родих секцио, но стоях часове с пълно разкритие и контракции, което всъщност се предполага, че е най-болезнената част при раждането. Менструацията ми, особено преди години, беше болезнена до степен да припадам по няколко пъти във "веселите" дни и да се друсам с трамадол. (После сигурно не е станала по-макло болезнена, просто открих вълшебния обезболяващ ефект на Волтарен-а при болезнена менструация и оттогава животът ми е друг  Laughing).

Та, контракциите до осмия сантиметър, когато ми спукаха водите, бяха просто песен в сравнение с ежемесечните "веселби", нищо направо, ухапване от комар... После обаче стана доста гадно. Но едва ли степента на болезненост при менструацията има връзка с това колко ще боли при раждане.

# 6
# 7
  • Мнения: 544
Аз също имах много болезнена МЦ. Раждането ме болеше повече. Незнам дали има нещо общо. След раждането, обаче спря да ме боли корема при МЦ.

# 8
  • Мнения: 177
Аз също имах много болезнена МЦ. Раждането ме болеше повече. Незнам дали има нещо общо. След раждането, обаче спря да ме боли корема при МЦ.

Болката с МЦ и с раждането еднаква ли е . В смисъл еднаква болка, но по интензивна при раждане

# 9
  • Мнения: 9 814
Аз също имах много болезнена МЦ. Раждането ме болеше повече. Незнам дали има нещо общо. След раждането, обаче спря да ме боли корема при МЦ.

Болката с МЦ и с раждането еднаква ли е . В смисъл еднаква болка, но по интензивна при раждане

При мен болката при раждането и тази при МЦ се припокриваше почти до края на раждането.
МЦ преминаваше изключително тежко преди да родя и явно бях свикнала с болката.
Връзка обаче не виждам.

# 10
  • Мнения: 9 973
много болезнена менструация и съответно лесно изкарах контракциите.С 8см разкритие пътувах с такси до Шейново от Люлин Joy

# 11
  • Мнения: 177
Някой казват, че болезнения МЦ, помага да понесеш по леко болките при раждане (защото вече си свикнал с някакъв вид силна болка). А пък други казват, че болезнената менструация се дължи на по чувствителна матка и това значело че повече ще те боли при раждане (щом матката ти е толкоз чувствителна). Та за това ми е интересно и при други като мен с прекалено болезнена менструация, как е минало.

# 12
  • Мнения: 9 814
Някой казват, че болезнения МЦ, помага да понесеш по леко болките при раждане (защото вече си свикнал с някакъв вид силна болка). А пък други казват, че болезнената менструация се дължи на по чувствителна матка и това значело че повече ще те боли при раждане (щом матката ти е толкоз чувствителна). Та за това ми е интересно и при други като мен с прекалено болезнена менструация, как е минало.

Болката при раждането зависи от доста фактори- психическото състояние на раждащата, нагласата й към самия родилен процес, познанията й за различните видове техники за намаляване на болката.... Не на последно място болката зависи и от това предизвикано ли е раждането, използвани ли са различни медикаменти за ускоряване на процеса.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 006
Преди да родя имах доста болезнена менструация (сега още не знам как ще е). Родих нормално, не предизвикано и много лесно и безболезнено. Пред болките от МЦ предпочитам да раждам всяка година. Докато се начудя дали това са болезнените контракции вече бях с пълно разкритие и напъни.

# 14
  • Мнения: 959
Аз бях, и все още съм, с  много болезнена М. Но, честно не знам как да ти отговоря.
Търпимостта на болка, при всеки човек е различна, така че, не знам как да сравним моята болка със твоята, и дали от моят отговор, ще разбереш нещо за себе си.

И при двата случаи е болезнено. Приличат си, и в същото време, са много различни.
Но ти не се притеснявай, не си втълпявай, че след като МЦ ти е много болезнено, такова ще бъде и раждането. При раждането, играят и много други фактори, така че спокойно.

# 15
  • Мнения: 11 004
Имам приятелка, която е била с болезнен цикъл и също не е усетила контракциите. Казвала ми е, че родилните болки били съвсем поносими за нея в сравнение с тези, които е търпяла всеки месец.
Не си внушавай отсега, че ще те боли много и раждането ще е тежко. Успех!

# 16
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Мда, менструалните болки и тези при раждане са еднакви като усещане, боли на същото място по същия начин. Но по сила при мен бяха несъизмерими. Допреди раждането съм си мислела, че имам болезнен цикъл ooooh!
Както виждаш, при всеки е различно, не влизай в родилното с някакви очаквания Stop Каквото е, ще дойде, ще мине и ще забравиш.

# 17
  • София
  • Мнения: 982
"Докато се начудя дали това са болезнените контракции вече бях с пълно разкритие и напъни" - и аз така. Накря си мислех да питам доктора какво му е толкова трудно на раждането  Laughing Laughing Laughing

# 18
  • Мнения: 7 111
При така зададените от авторката да се пише в темата се чудя дали отговарям на тях.
Все пак ще си позволя с нейно разрешение.
Висок праг на търпимост към болка. Липса на всякакви болки при цикъл.
При раждането се започна с над 24-часови болки. Много силни. Накрая всичко завърши със секцио по медицински причини.
 

# 19
  • Мнения: 1 195
 Преди раждането имах много болезнен МЦ.  Стигало се е до там на повръщам от болка. В буквалния случай съм се гърчела от болка.
Контракциите бяха болезнени, много повече от МЦ.
сега след раждането положението си е същото - болезнем МЦ.

# 20
  • Мнения: 367
Аз имах много болезнена менструация и родих с много болки, дори имам чувството, че не ме хвана епидуралната упойка. Хубава новина е, че след раждането изобщо нямам никаква болка! Не усещам изобщо, че съм неразположена. Дните и обемът си останаха същите, но никаква болка! Дано и при теб така се случи!

# 21
  • София
  • Мнения: 932
Аз също имах и имам и сега от време на време болезнена менструация . Отидох да раждам с изтекли води и определено , към края ме болеше много , казвам към края , защото когато отидох , нямах болки само изтекли води.  Приеха ме в пред родилна и ми казаха да лягам и да поспя , че ще родя чак сутринта, но само два часа след това , болките бяха непоносими и сестрата , като дойде и каза , че имам вече пълно разкритие и бебето е тръгнало.
Ако трябва да сравнявам контракциите при раждане и болката всеки месец, при цикъл , то контракциите ми бяха много по болезнени , за кратко но много болезнени.
Мисля , че няма зависимост, при всяка жена е различно.
Моята гинеколожка, която следеше бременността ми , веднъж ми каза , че така, както е раждала моята майка , така ще раждам и аз, не смея да твърдя че е вярно на 100% , но на майка ми и при двете бременности първо са й изтекли водите и после е родила сравнително леко, при мен и сестра ми се получи същото.
Леко  и бързо раждане ти желая   bouquet

# 22
  • Мнения: 2 236
Моето мнение е ,че жените които имат по-болезнен МЦ просто са свикнали с болката и я понасят по-леко.Поне при мен беше така!А иначе като ходих на едно училище за бъдещи родители,акушерката която го водеше ни каза същото - че който го боли при МЦ ще го боли повече и при раждане.При мен не беше така!

# 23
  • Мнения: 177
 newsm51
Накрая ще благодаря на всички, че иначе  се получава тъпо след всеки коментар, а наистина благодаря за всеки един newsm03

# 24
  • Мнения: 1 796
Моят МЦ винаги е бил болезнен, когато е идвал де Confused, чувала съм  за това, че по-лесно се понасят болките при раждане и ми се ще да вярвам, че е така, защото обратното няма да е в моя полза.

# 25
  • На топло...
  • Мнения: 584
Преди раждането имах много болезнен МЦ.  Стигало се е до там на повръщам от болка. В буквалния случай съм се гърчела от болка.
Контракциите бяха болезнени, много повече от МЦ.

 Peace... същото...

Все си мислех, че съм свикнала на болка и че съм подготвена, че раждането ще е едва ли не песен, но не би! С долу-горе силата на много болезнен цикъл бяха първите 6-7 часа, но следващите 7-8 промениха изцяло представите ми за това какво мога да изтърпя...

# 26
  • Мнения: 6 713
Не мисля, че има връзка. Аз също съм с болезнен цикъл, не чак толкова много де, но пак имах бая силни контракции въпреки епидуралната. На всичкото отгоре очаквах след раждането да ми намалее болката при МЦ, да ама не, пак си ме боли. Confused

# 27
  • Мнения: 1 817
Аз не съм от тези, които трябва да отговарят тука, защото не раждах естествено, а с операция.
Имах много болезнена менструация !До спешна помощ съм стигала.
Искам да те успокоя, че след раждането вече нямам такъв проблем! Не ме боли от пустия цикъл Laughing
Знам, че не е по темата, но исках да ви  успокоя.

# 28
  • Мнения: 2 658
Абе и аz не zнам дали трябва да отговарям, но.. При абсолютно беzболеzнен цикъл цял живот имам две раждания със съвсем търпими болки. Според мен де.. Беz обеzболяващи и т.н. Тъй че май е относително и раzлично. Сигурно няма пряка ависимост цикъл->раждане.. По-скоро е съвкупност от много неща, например лична нагласа, праг на болка, общо фиzическо състояние, структура на родилката и още мноооого.
Успех, не се притеснявай  Peace

# 29
  • Мнения: 718
Много интересна тема, аз преди да раждам гинеколожката ме пита дали имам болезнена М, аз отговорих, че винаги ми е била супер безболезнена. Та връзката, която тя ми обясни е , че жените, които имат болезнена М по-лесно понясят контракциите, докато при другите прагът на болката е по-нисък, както е при мен.

# 30
  • Мнения: 544
Аз също имах много болезнена МЦ. Раждането ме болеше повече. Незнам дали има нещо общо. След раждането, обаче спря да ме боли корема при МЦ.

Болката с МЦ и с раждането еднаква ли е . В смисъл еднаква болка, но по интензивна при раждане

Да, точно така я определям.

# 31
  • Мнения: 2 013
Аз имах много болезнена менструация,но това не ми помогна да понеса по-лесно контракциите.Вярно че в началото всичко започва така,сякаш ще ти идва (усещанията са същите),но после......Моя цикъл е песен пред раждането,а наистина съм с ужасна менструация,всеки път когато ми дойдеше пиех всевъзможни лекарства за да понеса този ужас първия ден. 

П.С. Чувала съм че ако си имала болезнена менструация,след раждането болката спирала,и обратното (ако преди не те е боляло).Надявам се поне това да е вярно и с нетърпение очаквам първата си менструация след раждането за да видя как ще е! newsm78

П.С. Не виждам връзка м/у болезнен мензис и раждане.Второто си боли къде,къде повече.Най-добрия лек да понесеш болката е СИЛНОТО желание най-накрая да си видиш и гушнеш бебето!!!А и когато ти сложат бебето на корема-казвам ви,по-ефикасна упойка от това няма.При мен беше така!!!

# 32
  • Мнения: 2 131
Чувала съм, че при жени с много болезнена менструация раждането не им се струва толкова болезнено. Вероятно просто защото болката им е донякъде позната.
Аз съм била с ужасни болки по време на цикъл - чак краката ми изтръпваха. Единствено течен аналгин ме спасяваше.
Ами, раждането наистина не ми се стори чак толкова болезнено. Не знам дали има връзка с менструацията. Най-силните ми болки докато раждах, ми се сториха малко по-болезнени от цикъл и за мен лично си бяха търпими.

# 33
  • Мнения: 64
Имах ужасно болезнен цикъл . Без Аулин нищо не ставаше. Родих естественно, без упойки. Не беше ужасна болката-има я , но очаквах по-силна. За моя радост цикъла ми се възстанови едва към 6-я месец след раждането и те уверявам, че не изпитах никаква болка. Дано това, че съм родила по този начин е регулрало по накакъв начин този проблем.

# 34
  • Мнения: 2 270
С много болезнена менструация бях/съм, но болката при контракциите ми се видя още по-силна

# 35
  • Мнения: 27 524
Има ли значение болезнената менструация (такава при която се стига до гърчове от болка) с раждането. В смисъл ако менструацията е била болезнена, раждането по - болезнено ли ще е

Ами, пак не може да се каже общовалидно. Имах и имам болезнена м. Имах леко раждане.
Имам позната с много, много тежка менструация - Т, болки, втрисане и - пак с много тежко раждане.

# 36
  • Мнения: 1 558
Самите контракции много напомнят болката при МЦ,но не мисля,че има някаква връзка между раждането и болезнения МЦ.

# 37
  • Мнения: 3 929
Аз не намирам връзка между двете неща. Имам много болезнена менструация, родих бързо и леко, но предродилните болки бяха много силни, като супер болезнена менструация - толкова силни, че чак повърнах от болката. това - докато направя пълно разкритие. Но раждането определено беше леко.

# 38
  • Мнения: 1 132
Имах болезнена менстурация, но болката при контракциите беше в пъти по силна. Не може да се сравнява. Сега след раждането обаче почти не изпитвам болка по време на цикъл или поне не това което беше.

# 39
  • Мнения: 55
Според мен няма връзка,имах ужасно болезнен цикъл ,родих нормално с ужасно болки.
Но важна е нагласата всичко се забравя след като родиш Peace
Успех и леко раждане!!!

# 40
  • Мнения: 4 668
Според мен няма връзка,имах ужасно болезнен цикъл ,родих нормално с ужасно болки.
И аз по същия начин .

# 41
  • Мнения: 93
И аз имах ужасно болезнен цикъл,ходила съм и до спешното за инжекции,и не знам дали има връзка но имам две много леки и безболезнени раждания-с няколко стягания в кръста родих и двете си деца без да усетя болка.За щастие още след първото раждане болките при цикъл изчезнаха Laughing

# 42
  • Мнения: 2 131
И при мен след раждането цикълът не е толкова болезнен. Дори не се налага да пия обезболяващи. Наболява ме по малко, но не е както беше определено. Аз преди просто се гърчех от болка, не можех да вървя, ужас беше.

# 43
# 44
  • София
  • Мнения: 23 096
Аз бях с много болезнена менструация и родих нормално. Не знам какви бяха тези глупости, които четях, че болките при раждането са като менструалните. Хайде де - контракциите бяха ад, нищо общо с менструалните болки (не ме хвана упойката за мой ужас). Поне сега след раждането, почти не ме боли корема, когато ми идва  Peace

# 45
  • Мнения: 227


П.С. Чувала съм че ако си имала болезнена менструация,след раждането болката спирала...


Pri men bolkata sprq sled kato rodih.. Peace Peace

# 46
  • Мнения: 316
Винаги съм имала болезнена менструация.
Когато отидох да раждам, знаех /бях психически подготвена/, че ще боли. Бях наистина изненадана, когато се оказа, че контракциите ми са /най-силните/ малко по-болезнени от критичните ми менструации - с повръщане, кръвоизливи и т.н.
За съжаление ми бяха казали, че след раждането всичко това остава в миналото... Да, но не! Сега, когато менструацията е възстановена и болките си ги има, и другите екстри...

# 47
  • Мнения: 43
Незнам доколко има връзка това,но менструацията ми винаги е била болезнена и преди и след раждането.А самото ми раждане беше нормално и не ме болеше толкова само накрая преди да излезе бебчо. Hug

# 48
  • Мнения: 1 428
Не мисля,че има зависимост между двете неща.При всеки е индивидуално.

# 49
  • Мнения: 30
 И аз бях с много БМ, и когато раждах много ме болеше. Сега пък, откакто родих  нямам никакви проблеми при МЦ.

# 50
  • Мнения: 63
При мен МЦ винаги е протичал много болезнено и преди и след раждането.Но при раждането болките ми бяха няколко пъти по силни, приеха ме в предродилна зала в 21.00 аз  родих в 4.20 до тогава не седнах изобщо само обикалях и можеби затова ми беше по лесно да ги преодолея.  newsm10 newsm53
Желая леко раждане на всички мами   bouquet

# 51
  • Мнения: 396
Имах нормални болки в цикъла и нормални раждания.
Пожелавам ти и на теб леко раждане!

# 52
  • Мнения: 45
Много болезнен МЦ преди раждане, дори до припадъци. За раждането  newsm78 - беше наложително секцио. След раждането - МЦ ли? Rolling Eyes, дори не го усещам.  Peace

# 53
  • Мнения: 3 993
Нямат връзка двете събития. Питала съм моята гинеколожка няколко пъти, няма научно обоснована теза за връзка между болките при менструацията и при раждане. Иначе съм чувала тази версия от акушерка.
Преди раждането менструацията ми беше болезнена, но не бих казала чак ужасна. Родилните болки изобщо не ми се видяха страшни, очаквах повече болка и се изненадах, че е съвсем поносима, явно се бях настроила за по-лошо. Или просто понасям повече болка. От това зависи всичко, степента на поносимост към болката. Добрата новина е, че след раждането веча нямам абсолютно никакви болки при менструация, просто изчезнаха. И за това ме беше предупредила моята лекарка, ама аз - Тома неверни!  Laughing

# 54
  • Мнения: 2 015
Не мисля, че има връзка newsm78.Бях с болезнена менструация.Според мен, родовите ми болки бяха поносими.След раждането нямам такъв проблем Praynig.

# 55
  • Мнения: 132
И аз имах адска болезнена М, повръщах от болки.Родих естесвено-но болката няма как да ти я опиша-беше ААААдска.Бебка е в 7-месец и ми е идвало 2 пъти само и забелязвам че болките вече ги нямам, само леко неразположение.

# 56
  • София
  • Мнения: 17 592
Нямам представа какъв е отговорът, но мисля, че не е зле да обсъдиш с лекар въпроса... а може би и с няколко. От най- общи съображения ми се струва, че не би трябвало да има връзка - процесите, все пак, са доста различни, също и "пусковите" хормони, но пък не съм медик.

# 57
  • Мнения: 66
Интересен въпрос. При мен по-скоро е била болезнена, но с доста различна степен на болка, която винаги се е повлиявала от това дали моога да се движа, да лягам, да ставам, да си сменям позата без да се притеснвяам (примерно ако съм си у нас), или трябва да стоя статично на едно място и да не се "гърча" както ми е удобно Crazy
Какво ли трябва да очаквам в този случай за раждането Simple Smile

# 58
  • Мнения: 8 242
Мендтруацията ми преди раждането беше кошмар. Повръщах почти всеки път от болки, а често и припадахм въпреки че се тъпчех с какви ли не обезболяващи  ooooh!
Раждането беше по-безболезнено от менструацията, въпреки, че очаквах адските болки  Crazy Те затуй замалко и въки да започна да раждам, от много чакане да ме заболи  Mr. Green
След раждането - вече не ме боли толкова като ми идва, по-редовна е и по-малотечна Simple Smile

# 59
  • Мнения: 581
И аз съм с болезнена менструация . Но болката при раждането беше къде къде по голяма. а и при второто раждене при мене харкатера на болката беше по различен. Усещах нещо като остро  рязане, долу ниско. Нямаше нищо общо с болката при менструация. Направо си беше шашва работа.

# 60
  • Мнения: 46 516
До към 5 см. нищо не усетих, после леки болки, но не като менструални, а като парене в кръста, но не изкарах до края, защото ме оперираха.

Няма връзка м/у двете, но е +, че имаш по-висок праг на болката.

# 61
Надявам се да помогма и да успокоя жените на които им предстои раждане като ви споделя моето мнение. Родих преди 11 месеца и въпреки че беше преждевременно раждане и то в 7-ми месец, родих естествено. Преди това имах ужасни болки по време на цикъла ми  и никакви лекарства не ми действаха. Искам да ви уверя, че контракциите почти не се различаваха от болките при менструациата ми. Можеби бяха съвсем малко по-силни. Но по- важното,което искам да кажа, е че наистина не е толкова болезнено и боли само при контракциите. Аз си мислех, че когато бебето излиза боли най- много, а то всъщност всичко ти е изтръпнало и не усещаш болка. Мслех, че не ме боля, защото бебчето ми беше само кило и петстотин грама, но когато говорих с мои приятелки една от които роди бебе 4 килограма, също каза че само контракциите са болели. Ако трябва да отговоря конкретно според мен болезнената менструация не значи - по-болезнено раждане. И моят съвет е - не се плашете толкова, след като родиш забравяш веднага болката и дори след това болките при цикъл значително намаляват. Надявам се, че съм била полезна.

# 62
  • Мнения: 6 274
Авторката е родила преди 3 месеца, може би ще се разпише тук, да ни каже какво е установила от личен опит, както се казва.  Mr. Green

# 63
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Гинеколог, на който имам доверие,
ми каза, че щом мензисът ми е болезнен,
да си знам, че и равдането ще е
болезнено.

Т.е. според него има връзка.

# 64
  • Мнения: 6 274
Гинеколог, на който имам доверие,
ми каза, че щом мензисът ми е болезнен,
да си знам, че и равдането ще е
болезнено.

Т.е. според него има връзка.

Няма никаква връзка.  Naughty
Да не говорим, че жени, които имат по няколко раждания (включително и аз), споделят за съвсем различни усещания/болки при различните раждания.
Да не би да са имали по няколко, различни цикъла?
Единият болезнен, а другият не.  Laughing
Стига, моля ви.
Поредната бабина деветина.

# 65
  • Мнения: 6 365
Родих преди два месеца и половина, след 2 часа ефективни контракции със система, а преди това с хапче.

С хапчето имаше леки болки като при обичайния ми МЦ. през 5 мин по 20 секунди.

Със системата имаше конктракции по минута, с тъпа болка в кръста, която мога да сравня с по-злите МЦ.

Разликата е, че при раждане работи много по-голям мускул и контракциите уморяват, изпотяват и загряват все едно катериш нанагорнище или вдигаш щанга.

При МЦ като те стегне, може да продължи 20 мин. Една контракция е не повече от 2 мин, като боли само пиковата част. По-леко се понасяше, ако си поемех достатъчно въздух преди това.

Така че- раждането е като гаден МЦ плюс душене от боа през кръста.

# 66
  • Мнения: 115
Имах много болезнен МЦ - повръщах от болка, при раждането - болеше поносимо. Не мисля, че има връзка, просто жените с болезнен цикъл, според мен, са по-подготвени за болката.

# 67
  • Мнения: 1 131
Мисля,че двете нямат връзка.Всичко зависи от прага на болка. Peace

# 68
  • Мнения: 56
Аз си имах болезнена менструация,и раждането беше болезнено,но болката беше 100 пъти по голяма от колкото при менструацията ,3 часа бях с контракции непоносими-издържах все пак ,но само аз си знам какво беше Sad

# 69
  • Мнения: 9 436
Цитат
Някой казват, че болезнения МЦ, помага да понесеш по леко болките при раждане (защото вече си свикнал с някакъв вид силна болка). А пък други казват, че болезнената менструация се дължи на по чувствителна матка и това значело че повече ще те боли при раждане (щом матката ти е толкоз чувствителна). Та за това ми е интересно и при други като мен с прекалено болезнена менструация, как е минало.
Напълно съгласна.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 556

Аз не съм раждала нормално,но моя приятелка роди по естествен път преди няколко месеца.Тя  още от училище имаше много болезнена менструация,а раждането е минало много леко и бързо.Лекарят дори казал,че все едно ражда 3-то,4-то дете,а на нея и беше 1-во.Не може изобщо да не боли,но при нея е било поносимо.

# 71
  • Мнения: 329
Аз по едно време имах болезнен цикъл. Според мен усещанията са съвсем различни при цикъл и при раждане.

# 72
  • Мнения: 467

Болката при раждането зависи от доста фактори- психическото състояние на раждащата, нагласата й към самия родилен процес, познанията й за различните видове техники за намаляване на болката.... Не на последно място болката зависи и от това предизвикано ли е раждането, използвани ли са различни медикаменти за ускоряване на процеса.
Абсолютно вярно  Grinning Родилния процес може да се облекчи с положителна психическа нагласа и предварителна подготовка. Не вярвам менструалните болки да са от значение, това е съвсем друго нещо. При раждане болките са много по-силни, от всичко, което сме изпитали досега.

# 73
  • Мнения: 6 274
... При раждане болките са много по-силни, от всичко, което сме изпитали досега.

А, виж това определение е толкова точно, че нямам думи.  Peace   bouquet

# 74
  • Мнения: 641
Аз пък да Ви кажа,че цикълът ми преди да родя беше толкова болезнен  newsm61,че в сравнение с него раждането ми беше песен.То по принцип аз родих много лесно. smile3501
А сега след като ми дойде след раждането въобще нямаше нищо общо с преди. newsm44

# 75
  • Мнения: 6 365
... При раждане болките са много по-силни, от всичко, което сме изпитали досега.

А, виж това определение е толкова точно, че нямам думи.  Peace   bouquet

Доста е възможно да сте изпитвали и по-силна болка през живота си. Аз съм изпитвала, казва се тренировка по Айкидо. Както и някои неприятни главоболия на следващата сутрин. А опитът ми с индийската кухня беше по-болезнен от раждането.

# 76
  • Мнения: 998
Доста е възможно да сте изпитвали и по-силна болка през живота си. Аз съм изпитвала, казва се тренировка по Айкидо. Както и някои неприятни главоболия на следващата сутрин. А опитът ми с индийската кухня беше по-болезнен от раждането.
Аз останах най-ужасена от контракциите cry
Поне със секциото се успокоявам ,че ще ме отмине тази горчива чаша.

# 77
  • Мнения: 519
Аз останах най-ужасена от контракциите cry
Поне със секциото се успокоявам ,че ще ме отмине тази горчива чаша.
  Ами зависи да ти кажа.Моето секцио по принцип беше планирано.Но бебетата решиха да ме изненадат 12 дни по рано.Изтекоха ми водите и после докато ме приемат,да ме подготвят се "порадвах" на едни палави контракцийки.Та то гаранция няма.Дано те отмине  Grinning

# 78
  • Мнения: 2 270
С много болезнен цикъл съм от както се помня, раждането миналата ми бременност беше предизвикано в 21 г.с. и беше още по-болезнено - 13 часа болезнени контракции Cry, след това за съжаление цикълът ми продължи да е все така болезнен - доно след това раждане болката да понамалее.

# 79
  • Мнения: 1 053
Аз имах много болезнен циъл.Два дена едвам се движех.Дори на работа не ходех.И контракциите ми бяха мнооооого болезнени.Незнам дали едното има общо с другото,но поне се създава някаква представа за болките.И всеки си има разли4ен праг на болката.Според мен вси4ко е много индивидуално. Peace

# 80
  • Мнения: 2 658
Оо, има и още как, по_силни и ужасни болки от болките при раждане (поне zа мен). И те са болките при бъбречна криzа. Няма по_ужасно нещо, според мен (е, поне от това, което съм иzпитала до сега лично). И двете ми раждания си бяха детска игра, в сравнение с тоя кошмар  ooooh!

# 81
  • Мнения: 56
Доста е възможно да сте изпитвали и по-силна болка през живота си. Аз съм изпитвала, казва се тренировка по Айкидо. Както и някои неприятни главоболия на следващата сутрин. А опитът ми с индийската кухня беше по-болезнен от раждането.
Аз останах най-ужасена от контракциите cry
Поне със секциото се успокоявам ,че ще ме отмине тази горчива чаша.
Контракциите и при мен бяха най-гадното от цялото раждане. Confused

# 82
  • Мнения: 164
Аз преди да родя имах много болезнена менструация, самото раждане мина бързо , а самите контракции бяха даста по -силни от болезнената менструация в пъти дори, сега при цикъл нищо не усещам и всичко е наред, поне се отървах от спазмалгона в промишлени количества.

# 83
  • Мнения: 1 740
Оо, има и още как, по_силни и ужасни болки от болките при раждане (поне zа мен). И те са болките при бъбречна криzа. Няма по_ужасно нещо, според мен (е, поне от това, което съм иzпитала до сега лично). И двете ми раждания си бяха детска игра, в сравнение с тоя кошмар  ooooh!
Напълно подкрепям.
Аз не съм изпитвала по ужасни болки от тези при бъбречна криза.
На всичкото отгоре  точно тогава бях бременна в края на 8 месец, беше ужасно.

# 84
  • Мнения: 6 274
Явно при всеки човек е различно.
И аз съм имала тежки бъбречни кризи, една от които в 6 месец от бременността, придружена с жестоко повръщане.  ooooh!
Лежах в болница за задържане.
Имала съм и няколко други, пак такива тежки, но не мога да сравня болката при раждане с нито едн аот тях.
При първото ми раждане болката беше нечовешка, а защото беше и дни наред, имах "бели петна" в паметта от нея.
Не може да става и дума за сравнение между бъбречната криза и това.
  Naughty

# 85
  • Мнения: 2 011
Конкретно към въпроса на авторката.Сестра ми беше с такъв цикъл - гърчове,припадъци,спешна помощ,инжекции... почти всеки месец... Роди нормално,болката няма нищо общо според нея.И двете болят много,но е различно.Но хубавото след това е,че този кошмарен цикъл изчезна.След раждането болките при МЦ са почти пренебрежимо леки.И лекарите така й казваха - като роди,ще се оправи.

# 86
  • Мнения: 361
Аз бях със страхотно болезнена и обилна менструация,преди да родя.Раждането също ме болеше,но разкритие получих страхотно бързо(при приемането бях вече на 5 см).Не виждам обаче да има някаква връзка между двете.

Сега пак съм си с обилен цикъл,но определено по-малко болезнен и обилен.

# 87
  • Мнения: 467
Явно при всеки човек е различно.

Не може да става и дума за сравнение между бъбречната криза и това.
  Naughty

Да наистина. Това усещане по време на контракциите, все едно че валяк те мачка и ще потънеш в леглото с нищо не мога да го оприлича  Sick Но бъбречна криза не съм имала...

# 88
  • Мнения: 5 026
Зависи от прага на болка. Болезнена ми е била менструацията- и раждането си болеше доста, повече от бъбречна криза.

# 89
  • Мнения: 571
Не вярвам да има връзка.При всяка жена е различно все пак Peace.Аз съм чувала друго-че след раждане болките при менструация се облекчават.Моята майка например е била с тежка МЦ както авторката.Каза ми,че след като ме е родила всичко се е нормализирали и не е имала повече болки-никакви.Не зная за нормалното,но аз родих секцио и мога да споделя,че моите болки също престанаха.Вече дори не усещам кога идва лелята Peace

# 90
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
И преди и след раждането цикълът ми е много болезнен, раждането протече нормално и не болеше ужасно, всичко мина за 10 часа-от първата контракция до гушването на човечето.
Най-ужасен спомен( и до днес) ми е шиенето след това Sick

# 91
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Няма такава връзка, но вече МЦ не го и усещам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт