БЪДЕЩИ ЮНСКИ МАМИ! ТЕМА №22

  • 11 889
  • 282
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 165
Михайлова, somebody стискам ви палци за прегледите и дано бебчовците да излязат госпожици, както искате.
Лили честито и от мен за бебка newsm18
Франческа направо си отдъхнах като каза за ритничетата, честити ритничета и на Gydeli4kova, ама тя май доста по-рано се беше похвалила и за нея бях спокойна.
Честито и на другите мамчета узнали пола!
Петя, напълно те разбирам за храненето и ние сме абсолютно същите. До годинка и нещо изобщо не съм разрешавала да й се дават вредни храни, хранех я с голяма мъка с приготвени предимно от мен плодови, зеленчукови, месни и рибни пюренца и т.н. всичко по книга и само здравословни храни. Но след това............бабите особено свекървата,  пък и всеки познат който дойде вкъщи започнаха да я тъпчат с шоколади, зрънчовци и всевъзможни боклуци въпреки моите протести и започна да иска само сладки неща, в момента пак е толкова злояда, че и аз съм благодарна, ако изобщо нещо хапне каквото и да е то.

# 271
  • Мнения: 136
vanny_76, преди казвах, че усещам как бебето се движи из корема ми и предполагах къде е застанало в момента. Чувствах лека движеща се болка и по това си правех изводите, че усещам движенето му. На Нова година бях останала с впечатлението, че най-накрая ме ритна, ама съм се лъгала, защото после почти цял месец нищо. А вече втори ден на определени интервали от време усещам онова трептене отвътре, което би трябвало да са ритничетата.

Их, може и сега да се бъркам, ама мога ли да знам кое какво е. Но все пак избирам да си мисля, че са ритници, защото ми е по-хубаво   Party

Франческа, поздравления и за теб, знам колко ти беше притеснено  Hug

Успех на мамите, които днес са на преглед.

Другата седмица няма да си тръгна от ФМ-то, докато не видя и лице, и пол, и всичко. Марков, ако иска, с кран да ме изкарва от кабинета си, но аз ще си стоя, докато не остана напълно удовлетворена от видяното.  Naughty

# 272
  • Мнения: 639
Добро утро и от мен, момичета!
Дали да не се захвана и аз с късно готвене, та дано успея да се наспя после? Имах кошмарна нощ, почти не съм мигнала! Не че ме е тормозело нещо, просто като се ококорих в 12,30 и край - ни наляво, ни надясно, ни телевизор в хола, ни топло мляко с мед, нищичко не ми помогна! И така до сутринта ... Доста се позамислих дали да идвам на работа, но все пак го направих и сега съм като парцал ...
Хубав ден ви пожелавам, аз ще пиша по-късничко, дано ми посветне малко.

# 273
  • Мнения: 9 814
vanny_76 , благодаря ти!
Аз много-много не се притеснявах за ритничетата от една страна, защото съм с предна плацента, пък и двамата лекари, при които ходя казват, че било нормално да ги усетя след 18 г.с.Но въпреки това......
Мисля че, и преди съм усещала от време на време по някой и друг шут, но честно казано не бях много убедена.
Сега вече съм сигурна че, са ритници. Laughing

Gydelichkova, кефиш ме  hahaha Joy Joy Joy

Девойки, ще доокрася темата и ще пусна нова!

# 274
  • Мнения: 3
Добро утро и от мен....Весел и щаслив ден newsm53

От вчера не съм писала и сте изписали цял роман,до сега 1 час ви изчитам.....Не че се оправдавам ама ми беше цял следобед лошо и голямо повръщане му ударих......на се беше появявало цяла седмица дано днес съм по добре а и деганче си взех.....Иначе щях да ходя на заболекър ама се отложи за петък.....

За срещата и аз съм за Плиска ми е доста близко и от тази скука в къщи ще ми е много готино пак да се видим.....ако искате в неделя 25.01 пак на обед около 12,30 часа в сладкарница Неделя ,ако имате други предложения ще ги чакам.

Утре ще ходя на срещата на 9 месеца за къпането дано да ми е добре и спре повръщането....

Относно Доктора при които ще раждам съм си го избрала още като се записах за следене на бременост ,поне така е в правителствена болница те са ме поели още от 2 месец ,като разбрах че съм бременна се записах там за бременност и раждане плаща се в началото 770 лв  и после всичко ти е безплатно.....

Лилито честито ти момиченце да ти е жива и здрава smile3522

 поне нашите кавалери ще има след кого да тичат....и цветя smile3525 да носят

Аз бебо тези дни по интензивно го усещам чак ме буди през ноща като се развърти и разрита.....

И аз като всички ставам по 2 ,3 пити през ноща ама иначе си спя мног добре,по принцип съм голяма поспалана и за сега не съм се променила много дано съм до края така.....

# 275
  • София
  • Мнения: 2 658
Geraldine, ако апаратът не е бил 3D, няма как да се види отвсякъде, а дори и да е такъв, ако бебето си е навело главата, както и да завъртят транзюсера, няма да могат да видят лицето.

# 276
  • Мнения: 1 924
Ей,пак сте изписали хиляда страници,сега вместо да изляза на разходка,трябва да ви чета Joy

Аз отивам да пиша в новата тема, Flutter

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 10:54 от 凤Феникс凰

# 277
  • Мнения: 57
Gydelichova, Франческа  Hug радвам се за "вашите" ритничета. И при мен се оказа предна плацента и от време на време само пърхане усещам, та напълно ви разбирам.
Имам си една приятелка мама на 4 момчета - 2 близнаци и две отделни Simple Smile. Тя ги захранва с готвено, чак й се чудя. Едни подправки, едни треви, пасира и айде. Обаче са много болнави милите... то няма и време за разходки, трудно се организират.

# 278
  • Мнения: 9 814
Новата тема вече е готова http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=365581.0

# 279
  • София
  • Мнения: 2 132
Geraldine, ако апаратът не е бил 3D, няма как да се види отвсякъде, а дори и да е такъв, ако бебето си е навело главата, както и да завъртят транзюсера, няма да могат да видят лицето.



3D беше ехографа, просто бебка такова положение беше заела..такава си ми е срамежлива  Laughing

# 280
  • На високо
  • Мнения: 821
Здравейте и добро утро! Много набързо ви изчетох, а сега и аз да се включа с нещичко. В понеделник бях при Марков и както се очакваше бебчо със сигурност е момиченце   Laughing! На госпожицата всичко и е наред, върви напред с една седмица, има "характерна муцунка", по думите на лекаря. Видяхме "муцунката" на 3Д (или 4Д  newsm78,  не разбрах  Embarassed). Интересно, но ми се струва, че няма дя си приличат особено с каката, но има време, ще разберем. По-важното е, че според Марков, бебка няма никакви признаци за хромозомни аномалии, доколкото такива могат да се видят при ФМ. Естествено, това не изключва възможността все пак бебчето да е с такива. Като се има в предвид и добрият ми резултат от ранния БХС (1 от 4100 - личен риск), решихме с мъжа ми да се откажем от амниоцентезата. Боже, дано не сбъркахме! Марков затова искаше да ме види още в 18 г.с., че ако има нещо подозрително направо да остана за амнио. В крайна сметка човекът ми каза, че решението си е мое и че ако не бяха годините ми въобще и не бихме говорили за амниоцентеза. Препоръча ни ако се откажем от амниото да се видим още веднъж, защото сега не можа да огледа сърчицето добре. Така че ще се срещнем пак с него и на 25.02. Предупреди ме и че двурогата матка, която имам не е много ясно как ще реагира при амниото, че вероятно през цялата бременност ще съм с повечко болки, а аз и без това вече се оплаквам от такива. И в края на крайщата не поех риска за амниоцентеза, за добро или зло.
А относно усещането на бебчето, аз едва ли го усещам повече от 3-4 пъти дневно и макар че със сигурност го почувствах още в началото на миналата седмица, сега може да мине и цял ден без да го усетя. Вече се случи да се панирам по този повод и да ходя на извънреден преглед при случаен лекар, само и само да се убедя, че бебка е наред. На всичкото отгоре на този преглед ми казаха, че бебчето май е момченце  Rolling Eyes, но аз не подлагам на съмнение казаното от д-р Марков. Така че вече започваме да мислим име за момиченце.

# 281
  • варна
  • Мнения: 74
МИЛИ МОМИЧЕТА, МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ...моето бебче е определено за 2 юли...но аз почнах да наедрявам, а незнам от къде да си купя удобни и модерни дрешки. От Варна съм, но работя много и нямам време за обиколки...Моля Ви...спасете ме...

# 282
  • Мнения: 1 290
Пълно е с он-лайн магазини-чичко гугъл ще помогне

Общи условия

Активация на акаунт