МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 43 118
  • 359
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 88
Ах, имаме си ново бебче! Ееееееееее, как да не честитя. Да е благословено това ангелче. Нека бъде като звезда, която сочи на другите пътят на любовта и надеждата. А за мамата - топла прегръдка. Браво мамче! Вече си герой от класа!

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Здравейте всички!

Темата ни е наистина фантастична! Чувставм се супер, когато ви чета. А какви хубави снимки видяяяяяяяяях.....

Да поясня на всички, защото съм виждала Пиги веднъж на живо: тук всички са между 19 и 22 годишни, но тя е на 17!!!!
Пиги - баткото ти не съм го виждала - и много се зарадвах на снимката - но "сестра ти" я помня   bouquet

Направо се разтопих докато гледах снимките на дечицата - ще снимам днес и моите по възможност.

Аз обаче си каня гости, дори и когато на стената в хола има "картата на България" собственоръчно изчертана от "големия батко" с кафяв пастел, когато беше на 3 години. Когато правихме ремонта и трябваше да я заличим - чесно - много ни беше мъчно- и на мен и на съпруга ми. Сега обаче съм взела друго решение: купувам рамки и слагам рисунките на децата в тях и хоп на стената. Все си мислех - някога ако заделя малко пари да си купя няколко картини... - и един ден ме осени мисълта, че най-великите художници, чиито картини най-много ценя са около мен. Дори съжалявам че някои русунки вече са изгубени... И така - реших си проблема с картините - ако на някой от гостите ми не му харесват - много му здраве - важното е че на мен ми харесват!

# 62
  • Мнения: 3 479
Добре дошъл на бебчо Рангел! Да е здрав, да расте бързо и да радва всички, които го чакаха с толкова любов и нетърпение!

Ей, опасни сте значи ...
За малко да отсъствам (по извинителни причини, бях болна) и вие пак сте се сватосали. Ами то за моите момчета не останаха моми Wink А и аз имам синеоки красавци, както и един чаровен къдрокоско Laughing
Видях всичките снимки на дечицата. Много, много са хубави и чаровни. Някои казват, че количеството било за сметка на качеството. Нищо не разбират Mr. Green, колкото повече - толкова по-хубави Heart Eyes

# 63
  • София
  • Мнения: 1 001
Поздрав за всички майки, на които им е писнало от разхвърляните детски стаи Mr. Green
Анайсе беше днес моето вдъхновение Hug
После всички да напишат постинг на тема:"На какво си поиграх с децата днес?" Joy

http://maminkavania.moetodete.bg/blogpost_1442_0.html

# 64
  • Мнения: 2 641
маминка ваня, да не си писала това в моя чест  Mr. Green аз съм фен на това децата да се забавляват. личи  си от хола ни. но все пак н еможе така да се дращи нон стоп , да се лепи и какво ли не. затова този хол ще стане тяхната стая. така пожела Ема. Нашият татко не е привърженик на ремонтите. Каза че предпочитал да идем в чужбина , отколкото да правим ремонт  newsm78 и сега е хукнал  по интервюта, а аз си седя с новите тапети и се чудя  Rolling Eyes
виждам че мама цоцоланка иска хол като нашия  Mr. Green само кажи кога да ти  пратя ван гог младша и обещавам че и пари няма да ти взема  Mr. Green и понеже съм сигурна че не отбирате от сю реализъм, импресионизим и тем подобни  Mr. Green ще ви издам че шареното петно върху тапетите ми е Таралеж  Shocked  hahaha

# 65
  • Мнения: 2 022
Включвам се по темата.
Ето как излеждат нашата детска стая и холът ни, след като с Поли сме си играли на пода.

Детската: http://media.snimka.bg/1946/010147372.jpg

Холът, когато "звярът" е прибран в клетката: http://media.snimka.bg/1946/010147376.jpg   http://media.snimka.bg/1946/010147332.jpg 

При нас лепенето на какво ли не е "ограничено" до стъклата на портала между хола и детската стая, вратата на хладилника, вътрешната страна на вратите на всички шкафове и гардероби и таваните в детската и спалнята, които са облепени с фосфоресциращи звездички.
А едно време мама не даваше никъде да се лепят картинки... 

# 66
  • Мнения: 3 323
Хихииии! Пролетна, подсети ме за нашия стар хладилник, който достолепно сдаде багажа и трябваше да го сменим. Та, обявяваме на бандата, че отиваме да купуваме нов хладилник, а малкия пита - защо. Ами, защото този е стар и не работи вече... Да, пък и няма място за повече лепенки - дълбокомислено заявява той.

Маминко Ваня, изчетох целия блог - страхотна си!  bouquet
Моя хол няма да ви го покажа, щото и без това не се вижда и ще ме обвините във фукане с многото играчки... Joy

Да ви разкажа как премина днешната ми сутрин, ако ви е интересно, де. Wink
Та, ставам аз приготвям закуска на зверовете и междувременно пускам слонска доза кафе да се точи...Като се нахраниха, седнах на спокойствие да си изпия кафето и да планирам днешните задачи - 01. Играчките заели цялото жилищно пространство да заминат по местата си, ако може бебата да не ме види! ( мечтииии). 1 Прахосмукачка (то тя всеки ден си е на дневен ред,де) 2. Прането (за него важи същото уточнение) 3. Най после да се хвана и да изтъркам шкафовете в кухнята, щото вече е срамота! 4. И стъклата на балконската врата май ПАК имат нужда - целите са в мазни пръстчета, а само 3 дни минаха от последното миене. 5. На бюрото няма място за нищо от разхвърляни дискове, касети и обложки - крайно време е да се класифицират! 6, 7, 8.....
Та, така -седя и си пия кафе и си мииисляяяяя мечтаейки. Готово! Започваме!
Докарвам биг грей дзвер - да стане ясно на всички, че няма 6-5! Нареждам празните кошове, пликове и кутии за играчки и подканям 66% от паството да се включи в "голямо забавление". Глас в пустиня! Въздишам сърцераздирателно и се навеждам давайки пример. Въздишка в пустиня! Посягам към най близката играчка. "Нещо" бързо и яростно се мята върху нея и ми я отнема - точно любимата била, дето я търсел от 2 дена! Другото "нещо" усеща накъде духа вятъра и грабва каквото свари, за да го отнесе по далеч от мен и скверните ми ръце. Ама-ха! Ще прибирам хорските съкровища! Започва кандърмата .... след  известно време на бебката и омръзва да вади от коша играчки и отива да вади кърпи от шкафа - идеална възможност да прибера играчките, което незабавно и правя! Включвам машината и бързо осмуквам поне килима в хола и докъдето стигна извън него. Моля Каро да прибере кърпите или да занимава сестра си докато свърша. Баткото (нали е болен, затова днес е у дома) се дезинтересира от подобна перспектива, състоянието му рязко се влошава и той се оттегля в детската да "полегне преди да е припаднал"... Прибирам кърпите в това време госпожицата се е строила с прахосмукачката в ръка и работи ли, работи. изчаквам да и мине мерака, ама - не, шета та пушек се вдига! 10 минути да се убеди че няма да и смукне пръстчето, независимо колко се старае, 10 да си "мем чисшиш" корема, 10 за кубчетата - нещат гадовете да се пъхат в дупката, да се чуди човек - защо!? Аз дежуря до нея - ако случайно и омръзне да "яхна" мига. Омръзва и, връчва ми я с думите "теб чисшиш" - ясно е какво визира. Най после - започвам...пак... В този момент оглушителния грохот на звяра секва! А, тока ли спря бе!? Обръщам се - ухилена като две кила едри репи, моята дъщеря се залива от смях и натиска копчето. Тръгни - спри, тръгни спри... така още 20 мин. Омръзва и, зарязва ме и се отправя нанякъде. Аз запретвам ръкави - зер скоро обяд ще трябва да слагам. В този момент я чувам как крещи Мамооо! Мамоооо! На балкона цялото пране е свалено от сушилката и кротко се е сместило до коша за боклук ... и в него... предимно в него... Сега вече тъмната ми страна взема превес - скарвам се и прибирам всичко... в коша за пране - много ясно! Тя сърдито се е оттеглила в хола и изсипва играчките. Нищо - там вече почистих. Влачи полупразния кош в кухнята. Е, там още не бях! Прибирам играчките, тя се оттегля към коридора. Свършвам с кухнята, тя пристига - докопала е кафявата боя за обувки, както е видно от жълтата доскоро блузка. Ще попитате - защо е на достъпно място? Много просто - защото всички недостъпни са заети от други неща! Пък и не мислех, че може да отвори чекмеджето...е, явно вече може! Търкам ваксата от ръцете и, тя се сърди и плаче, блузата е вече "почти най нехубавата" и май трайно ще остане такава. Довършвам на две на три останалата част, през това време тя е овършала други части от апартамента, разляла е млякото си на пода, минала е с бисквитка през хола... Крайно време е да нахраня тези деца най после! Обядват и лягат да спят. Целия под е в играчки и трошички, имам да простирам, да пера... дали ще остане време за прахосмукачка? Шкафовете, стъклата, бюрото? Е, няма да е и днес!
Това приблизително е ситуацията през деня у нас. Един ден казах на мъжът ми - много се уморих днес! Че какво прави - пита ме той. Ами... пусках прахосмукачката!

# 67
  • Мнения: 2 433
Мила ми дивна пешеходке Hug Hug Hug



напиках се от смях.... Накрая не издържах и отидох да спусна щорите...щото хората дето минават по улицата ако са ме видяли - никога няма да минат по тази улица вече Joy
Като ги спуснах се нахилих на воля... / ама това последното е както вече разбрахме от зодията ми/ Mr. Green Mr. Green

Сега си отивам щото и да искам не съм способна вече да работяя!!!!!! Crossing Arms

# 68
  • Мнения: 1 410
Пешиии... rotfImao Страшна сии...

# 69
  • Мнения: 11 607
Сватята ми се върна във форма, Сватята ми е във форма newsm68 newsm44.......

И к`во сега........Цял ден само една прахосмукачка.....И не те ли бе срам да го кажеш на Директора?

Ние пък днес....да си кажа.....как тормозя моя мъж.......Няма работа, знаете......Общо взето този месец го карам повече у нас, отколкото на работа......И днес заявих на моя мъж,че ми е писнало от чистене и пр. И че искам да хвана гората......И той....Чудо! Предложи той да изчисти, да мине банята с препарат, да изтупа и да направи спагети за вечеря, пък аз да съм на работа......Все още съм на работа.....Тръпна като се прибера какво ще намеря........

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Пеши  Joy Joy Joy Joy Joy Joy толкова познато...

Маминкаваня - четох... с любов! newsm51

# 71
  • Мнения: 3 479
Като ви чета понякога си мисля, че или аз съм сбъркана, или не сме точно многодетно семейство, а нещо друго Thinking

У нас няма надраскани стени, нито скъсано (и като сме били по квартири пак не е имало). Децата ми не лепят лепенки (само Мати има няколко, дори аз му ги натресох  Laughing) Винаги е прилично подредено, намира се нещо за ядене и готвачката (т.е. аз  chef) почива уикенда, домочадието яде нещо купено. Гладя всички дрехи, чистя основно един път в седмицата, през другото време пообирам праха на най-видните места. Играчките са прилично разхвърляни в детската стая. Успявам да накарам пубертета да гледа чат-пат малките и да си чисти стаята сам един път седмично. Верно, че у нас няма глезотии като торти, сладкиши и др. подобни, обаче те и без това са вредни за зъбите. Mr. Green Най-мръсни са ми прозорците, обаче за какво са пердета и щорите, ако не да неутрализират тази гледка в нужния момент.
На всичкото отгоре нямам нито писателски талант (като много от вас тука), нито чувство за хумор (че да ми помага като ме ядосат децата). Като се наложи включвам високо говорителя и показвам мускули и налагам ред Wink

# 72
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 717
И к`во сега........Цял ден само една прахосмукачка.....И не те ли бе срам да го кажеш на Директора?
И поне да беше чисто, а то - целия хол в трохи  Mr. Green
Пешеходката,   Peace

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 616
 Peace Гале,

Наддаването май ще започне за твоите момчета - че подредени мъже - са изключителна рядкост!!!!  #Crazy

# 74
  • Мнения: 11 607
Госпожа Галя, не разваляй хармонията в колектива! Моля, веднага да поправиш положението у вас и веднага стените да цъфнат с картини - ала Пепи, Мати и Криси! Ако нямате достатъчно играчки, така че да не се вижда прекрасния ти килим, ползвай жокер - Обади се на Пешеходка. Тя ще ти даде достатъчно! Аз, Пиги, Габи, Каишка и Нелето ще се командироваме у вас и ще свикнем домочадието да яде само домашно приготвена храна и сладки. И тогава...ще те видя аз теб къде ще ходиш събота и неделя.....Леле, на това сърцето ми не издържа - гладя всички дрехи. Край! У нас няма да те каня. Определено. С това гладене ме загуби като приятел. Ще съдействам да ти се махнат щорите и прозорците, че да си отдъхна,че у вас все пак живеят нормални хора, които цапат. Моля, моля...талант и хумор може да нямаш...Обаче......понякога пред камера какво деколте вадиш - абсурд на някой празник да седнеш до мой Лъчо. Или може...но той ще е с превръзка на очите. И не съм съгласна за писателството.......

Това са основните точки.....Вземи се в ръце и стани нормална многодетна жена - разхвърляна къща, с модерни картини, ревящи и непогледнати деца, разчорлена, препасала престилка домакиня..........Иначе.....ще издействаме бан........Гале, знаеш нали, Heart Eyes Hug bouquet


Да отчета моя мъж. Изтупал, минал с парцала(е не парцал, а това дето го наричат моп), минал с препарат плочките в банята, оправил тоалетната, оправил полюлея в спалнята, който от 1 година не светеше. Най-накрая има вече какво да ни свети в спалнята да знаете. Изчистил влагата, която имаме бол. И направил спагети. Въобще..........какво да ви кажа.....И на всичкото отгоре нито мънкаше, нито беше изморен, нито идваше края на света за него. Значи може.....По-често ще му възлагам подобни задачи.......Сега можете да ми завиждате! Но...предвидливо бях скрила прахосмукачката, че да не ми се заоправдава като Сватята......

Мили дами, бързам да се гушна до Милия,че си е заслужил гушкането...и още нещо......

 Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт