koga bebeto se slaga na paqk?

  • 5 025
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 961
След 6 навършени месеца.

# 31
  • Мнения: 318
НЕ СЕ СЛАГА  Wink освен ако не те домързява да се гледате по-динамично  Peace

# 32
  • Елин Пелин
  • Мнения: 75
по възможност никога. за бебетата няма нищо полезно в проходилката. това "чудо" са го измислили за улеснение на майката. по - добре недей  Wink

# 33
  • Мнения: 553
Най-добре никога.
Детето трябва първо да се научи да пълзи. така тежестта се разпределя първо на 4 точки вместо на 2, многократно намалява риска от падане .и травми на главата в процеса на пррохождане. детето се научава на координация  преди да се изправи на 2 крака. не на последно място се щадят тазобедрените стави, защото след като усъвършенства координацията си на 4 крака, развива се и мускулатурата на крачетта и то много по-малко пада когато се изправи и когато тези две стави поемат всичко. директното прохождане води до това че при неминуемите залитания и падания детето пада от 2 пъти по-високо, ударите по главичката са по-силни и по-опасни.  резките натоварвания на тазобедрените стави при тези падания също не са добър старт... после защо цяло едно поколение пие артростоп и т.н.  #2gunfire
не на последно място падането от проходилка е много по-опасно и травматично.
моето второ дете  първоначално по инерция от първото го сложих в проходилка но след като се интересувах и мислих махнах проходилката и го оставих първо да се научи да пълзи. после се научи да се изправя, после се научи да се качва и слиза от канапето и леглото успоредно с това ходеше хванато за ръка, но не е настоявало да го водя, защото си имаше начин на придвиживане - пълзенето. Чак тогава започна да се пуска и да ходи сам. Много самостоятелно и като тегля чертата почти не съм висяла наведена над него и да го водя за ръчичка. практически не е падал в процеса на прохождане. Излезе дори по-леко за майката в крайна сметка. ! път не ми е ревал да го водя аз. Отделни плюсове са  развитието на самостоятелност и самоувереност при този начин на прохождане, спестени му бяха падането и стахът от ново падане съпътстващ много деца.
да не вярваме на природата и да искаме да влизаме в статистиките и да планираме и контролираме всичко става все по-голям порок на майките от който децата страдат най-много
 

# 34
  • Мнения: 2 111
oceanid   smile3501
При нас нещата се случиха точно както си го описала.Сложих дъщеря ми в проходилка на 8 месеца,но плачеше много.Пробвах няколко пъти и я прибрах.Започна да пълзи много хубаво на 8 месеца и постепенно да прави нещата,които си изброила.Има няколко падания и то не сериозни.Сама си внимава и си преценява движенията,къде да се хване и как да ходи.

# 35
  • София
  • Мнения: 537
е всяко дете е различно, моята дъщеря я слагам от 5 дни и е като обезумяла от радост, търчи като кон из апартамента. Simple Smile

Както винаги никой не дава точни факти от лекари за това кое му е вредното на проходилката.
Аз съм слагана в проходилка, моя мъж, брат му, мойте 3-ма братя и всички около мен а ни няма нищо. Нито сме падали, нито сме с криви крака, въобще... здрави и прави деца Simple Smile

Не ви разбирам защо винаги сте толкова крайни !?!

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми го сложих на 6м,а малката на 9м

# 37
  • Мнения: 1 428
На 5 месеца

# 38
  • София
  • Мнения: 3 524
на 6 навършени месеца.  Peace

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Слага се,когато кръста му може да издържи тежестта на тялото,след 6-ти месец,при някои и в 7-ми.

# 40
  • Мнения: 43
Ти сама ще разбереш кога трябва да го сложиш в паяк .Аз я сложих в паяк на 6 месеца. Peace

Общи условия

Активация на акаунт