Менингит

  • 5 367
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 183
Има ли Менингит там, където сте? Тук наскоро ваксинираха вси4ки деца под 5 годинки, а сега и у4ениците. Уж няма много слу4аи, а и предимно засегнатите са от т. нар. айлъндъри - Тонга, Самоа, Фиджи и Маори... Но около Желикден по4ина детето на наши познати българи от Менингит, на 2 годинки... Как е при вас. Има ли?

# 1
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Леле ,Майка , да не дава Господ  Praynig Горките ви познати  Cry
Тука съЩо имаШе разни едини4ни слу4ай на менингит и то в детски градини и все жертвите бяха малки де4ица  Cry Аз мисля да питам педито дали мога да я ваксинирам моята макар,4е ми е ясно ,4е едва ли мога да я предпазя 100% от вси4ки видове менингити.
Аз като 4уя тая дума настръхвам,заЩото помня наШе съседско дете,брат на моя съу4ени4ка:разболя се на 7 годинки и не умря , но оглуШа и оттам му се опропасти целия живот а и този на родителите му ...абе гадна история.
Пак казвам: да не дава Господ никому  Praynig

# 2
  • Мнения: 4 244
При нас има особено есенно зимния сезон както е сега при вас
Ваксина също слагат но е безплатна само за определен кръг деца - с хрон. заболявания или увреждания.
За останалите деца е въпрос на избор и заплащане
Аз бих имунизирала децата ако се стигне до епидемия, защото съм виждала последствията от безхаберни родители късно завели детето си на доктор.
Скоро по друг повод разказвах историята

# 3
  • Мнения: 5 183
Ужас!!! Аз бях като обезумяла като нау4их и ревах и се тръшках да си заминаваме оттук, ама то маи каквото е писано на 4овек. В смисъл 4е тук не е пове4е отколкото и в други държави, а просто така се слу4и - в нашето обкръжение е и те хваща страх ... Не е просто гола статистика и новини в медиите, а иде ре4 за реално детенце, което познавам...

# 4
  • Мнения: 5 183
Тук се вихрят едни дебати ЗА и Против противоменингитната ваксина, но аз го ваксинирах.

# 5
  • Мнения: 7 837
И тук ваксинацията е задължителна.
Аз съм ЗА.
В Б-я е препоръ4ителна и явно въпреки слу4аите на менингит, от министерството ги мързи да я направят задължителна  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 780
И двете са имунизирани. Тук я направиха задължителна някъде от половин година мисля, но имунизират със задна дата безплатно всички деца до 5 годишна възраст. И всичко това след като даваха няколко случая по телевизията, при които родителите ходят в бърза помощ, но не навреме им обръщат внимание или ги връщат с погрешна диагноза.
Да пази Господ!!!!

# 7
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Настрьхнах .Тук ваксината не е задьлжителна(да ви питам newsm78,нали говорим ,за "Превенар"?)
Аз моя мишок сьм го ваксинирала 3 пьти ве4е ,сега соатва послдната ваксина другия месец.Лекарите я препорь4ват ,но не те задьлжават да си я купиш оЩе пове4е ,4е тя струва 80 евро Close.
Но като цяло не сьм 4ула слу4ай на Менингит тук

# 8
  • Мнения: 5 183
Детето, за което говоря, също е било ваксинирано. А ваксината тук не е задължителна, а препоръ4ителна и Безплатна, както вси4ки медицински грижи и лекарства за децата до 5 годинки.

# 9
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Детето, за което говоря, също е било ваксинирано. А ваксината тук не е задължителна, а препоръ4ителна и Безплатна, както вси4ки медицински грижи и лекарства за децата до 5 годинки.
Ужас,ужас.........милото детенце.Горките му родители.
Добре де нали ,ако се лекува менингита в на4ален стадий не е толкова опасен?

# 10
  • Мнения: 4 244
Добре де нали ,ако се лекува менингита в на4ален стадий не е толкова опасен?
Трябва да се хване колкото се може по рано - първите часове са животоспасяващи особено ако става дума за малко дете.
А това с ваксината - странно, може да е била сложена само първа игла
Ама и Лаура още не си е казала тежката дума

# 11
  • Мнения: 5 183
не са го хванали навреме. Пневмония е на4алната диагноза.

# 12
  • Мнения: 780
Детето, за което говоря, също е било ваксинирано. А ваксината тук не е задължителна, а препоръ4ителна и Безплатна, както вси4ки медицински грижи и лекарства за децата до 5 годинки.
Ужас,ужас.........милото детенце.Горките му родители.
Добре де нали ,ако се лекува менингита в на4ален стадий не е толкова опасен?
В смисъл - без фатални последствия? Мисля, че е така, но доколкото знам винаги оставя трайни последствия (поправете ме, ако не съм права). Много е важно да се постави навреме правилна диагноза. А първоначалните симптоми много лесно може да се объркат със симптоми на обикновена настинка.

Имах предвид препоръчителна и безплатна, сори

# 13
  • Мнения: 5 183
Не съм много веща по темата, но тук много се обсъждаше вси4ко това сред познатите и приятелите ни. Това, което разбрах, е 4е има няколко вида Менингит. нашата ваксина тук е срещу Meningococal B, което е най-разпространения щам /май тази е думата/. Има слу4аи на други менингити, които са в следствие на усложнение от друга болест май... уж де ... така казали на родителите. Но вси4ко се е развило много бързо.

# 14
  • Мнения: 4 244
Най характерното при менингита, с което се отличава от другите вирусни инфекции (настинки) е силно главоболие, схващане на мускулите на врата и повръщане на фонтан от което няма облекчение на главоболието .
Температурата е винаги висока

Общи условия

Активация на акаунт