Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора

New Zealand

Има ли Менингит там, където сте? Тук наскоро ваксинираха вси4ки деца под 5 годинки, а сега и у4ениците. Уж няма много слу4аи, а и предимно засегнатите са от т. нар. айлъндъри - Тонга, Самоа, Фиджи и Маори... Но около Желикден по4ина детето на наши познати българи от Менингит, на 2 годинки... Как е при вас. Има ли?
Цитирай

Italia

Леле ,Майка , да не дава Господ  Praynig Горките ви познати  Crying or Very sad
Тука съЩо имаШе разни едини4ни слу4ай на менингит и то в детски градини и все жертвите бяха малки де4ица  Crying or Very sad Аз мисля да питам педито дали мога да я ваксинирам моята макар,4е ми е ясно ,4е едва ли мога да я предпазя 100% от вси4ки видове менингити.
Аз като 4уя тая дума настръхвам,заЩото помня наШе съседско дете,брат на моя съу4ени4ка:разболя се на 7 годинки и не умря , но оглуШа и оттам му се опропасти целия живот а и този на родителите му ...абе гадна история.
Пак казвам: да не дава Господ никому  Praynig
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

При нас има особено есенно зимния сезон както е сега при вас
Ваксина също слагат но е безплатна само за определен кръг деца - с хрон. заболявания или увреждания.
За останалите деца е въпрос на избор и заплащане
Аз бих имунизирала децата ако се стигне до епидемия, защото съм виждала последствията от безхаберни родители късно завели детето си на доктор.
Скоро по друг повод разказвах историята
Цитирай

New Zealand

Ужас!!! Аз бях като обезумяла като нау4их и ревах и се тръшках да си заминаваме оттук, ама то маи каквото е писано на 4овек. В смисъл 4е тук не е пове4е отколкото и в други държави, а просто така се слу4и - в нашето обкръжение е и те хваща страх ... Не е просто гола статистика и новини в медиите, а иде ре4 за реално детенце, което познавам...
Цитирай

New Zealand

Тук се вихрят едни дебати ЗА и Против противоменингитната ваксина, но аз го ваксинирах.
Цитирай

И тук ваксинацията е задължителна.
Аз съм ЗА.
В Б-я е препоръ4ителна и явно въпреки слу4аите на менингит, от министерството ги мързи да я направят задължителна  Rolling Eyes
Цитирай

Мелбърн, Австралия

И двете са имунизирани. Тук я направиха задължителна някъде от половин година мисля, но имунизират със задна дата безплатно всички деца до 5 годишна възраст. И всичко това след като даваха няколко случая по телевизията, при които родителите ходят в бърза помощ, но не навреме им обръщат внимание или ги връщат с погрешна диагноза.
Да пази Господ!!!!
Цитирай

Ispania

Настрьхнах .Тук ваксината не е задьлжителна(да ви питам newsm78,нали говорим ,за "Превенар"?)
Аз моя мишок сьм го ваксинирала 3 пьти ве4е ,сега соатва послдната ваксина другия месец.Лекарите я препорь4ват ,но не те задьлжават да си я купиш оЩе пове4е ,4е тя струва 80 евро Mad.
Но като цяло не сьм 4ула слу4ай на Менингит тук
Цитирай

New Zealand

Детето, за което говоря, също е било ваксинирано. А ваксината тук не е задължителна, а препоръ4ителна и Безплатна, както вси4ки медицински грижи и лекарства за децата до 5 годинки.
Цитирай

Ispania

Детето, за което говоря, също е било ваксинирано. А ваксината тук не е задължителна, а препоръ4ителна и Безплатна, както вси4ки медицински грижи и лекарства за децата до 5 годинки.
Ужас,ужас.........милото детенце.Горките му родители.
Добре де нали ,ако се лекува менингита в на4ален стадий не е толкова опасен?
Цитирай

Трябва да се хване колкото се може по рано - първите часове са животоспасяващи особено ако става дума за малко дете.
А това с ваксината - странно, може да е била сложена само първа игла
Ама и Лаура още не си е казала тежката дума
Цитирай

New Zealand

не са го хванали навреме. Пневмония е на4алната диагноза.
Цитирай

Мелбърн, Австралия

Ужас,ужас.........милото детенце.Горките му родители.
В смисъл - без фатални последствия? Мисля, че е така, но доколкото знам винаги оставя трайни последствия (поправете ме, ако не съм права). Много е важно да се постави навреме правилна диагноза. А първоначалните симптоми много лесно може да се объркат със симптоми на обикновена настинка.

Имах предвид препоръчителна и безплатна, сори
Цитирай

New Zealand

Не съм много веща по темата, но тук много се обсъждаше вси4ко това сред познатите и приятелите ни. Това, което разбрах, е 4е има няколко вида Менингит. нашата ваксина тук е срещу Meningococal B, което е най-разпространения щам /май тази е думата/. Има слу4аи на други менингити, които са в следствие на усложнение от друга болест май... уж де ... така казали на родителите. Но вси4ко се е развило много бързо.
Цитирай

Най характерното при менингита, с което се отличава от другите вирусни инфекции (настинки) е силно главоболие, схващане на мускулите на врата и повръщане на фонтан от което няма облекчение на главоболието .
Температурата е винаги висока
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора