Примерна схема на захранване (12)

  • 28 856
  • 471
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 8 242
Няма признаци на зъби newsm78 Не лапа разни работи повече от обикновено, не се лигави, не хленчи. Към 18-19 часа става необичайно крива. Снощи премерих температурата и беше малко по-висока от обикновено, но границите на нормалното - 36.8.
И колко време трае това не ядене, че направо ще ме влуди Whistling
Ти пък 36,8 и температура  Crazy
Ем колко.. колкото си иска Simple Smile 1-2 дни.. месец..
Не спирай да й предлагаш, ама не бъди нахална, че да не се задълбочи неискането с инат.. Пробвай освен с лъжичка да я оставиш самичка да се цапа и да яде.. Измисли си някакви тарикатлъци Simple Smile Дребните постоянно минават през такива периоди на неядене.. Няма страшно  Hug

# 331
  • Мнения: 690
Duhi_puhi, 'краднах ти малко емотиконата с кърмещото човече  Hug Дано нямаш нищо против.

И Ния днес тотално отказа да яде пюре. Пробвах да набутам на сила няколко 3-4 лъжички, но не ще (дори обожаваната от нея тиква). Стана ми жал за нея и й дадах гърда. Сука си. Просто ми е странно, защото обикновено с апетит си яде и си омита по 125г зеленчуково.

Последно й въведах елда, от която й се повдига. Пробвах 3 дни и спрях. Дали е от това? Сега на кърма ли да я оставя няколко дни?

# 332
  • Мнения: 8 242
Duhi_puhi, 'краднах ти малко емотиконата с кърмещото човече  Hug Дано нямаш нищо против.

И Ния днес тотално отказа да яде пюре. Пробвах да набутам на сила няколко 3-4 лъжички, но не ще (дори обожаваната от нея тиква). Стана ми жал за нея и й дадах гърда. Сука си. Просто ми е странно, защото обикновено с апетит си яде и си омита по 125г зеленчуково.

Последно й въведах елда, от която й се повдига. Пробвах 3 дни и спрях. Дали е от това? Сега на кърма ли да я оставя няколко дни?
хихи Simple Smile няма проблеми Simple Smile То бая народ си го лепна  Laughing Ама като е такова сладко  Mr. Green

Пробвай с други неща, остави я засега елдата Simple Smile.. ако не иска - не иска .. Моето пк я обожаваше  Crazy

# 333
  • Мнения: 840
Ти пък 36,8 и температура  Crazy
Ем колко.. колкото си иска Simple Smile 1-2 дни.. месец..
Не спирай да й предлагаш, ама не бъди нахална, че да не се задълбочи неискането с инат.. Пробвай освен с лъжичка да я оставиш самичка да се цапа и да яде.. Измисли си някакви тарикатлъци Simple Smile Дребните постоянно минават през такива периоди на неядене.. Няма страшно  Hug
ами рядко меря температурата и общо взето все е била около 36,5-36,6, затова ми се видя завишена Embarassed А ако това не ядене верно продължи месец, ще ми побелеят косите Crazy За три дни смених 5 лъжици, дадох и да яде с ръце, рязах и храна на малки кубчета... и всякакви други щуротии...duhi_puhi Hug надявам се този период наистина бързо да отмине Peace

емотиконата наистина е много яка Peace

# 334
  • Мнения: 8 242
Аз температура изобщо не меря..
Налагало ми се е точно 2 пъти, защото следях да не се качи над 39.5.. че да почна да давам нещо..
Но на пипане си го знам.. и на дивеене също Simple Smile

# 335
  • Мнения: 6 713
Здравейте! Simple Smile

Искам да ви попитам за следното - по време на празниците бебка си похапна няколко пъти от питките на свеки, които естествено се правят с яйца, но кой да се сети! ooooh! Да считам ли, че съм въвела яйцата? Сега ще почвам жълтъка, но се сетих за тия питки и почвам да се чудя.  newsm78

Благодаря ви! Hug

# 336
  • Мнения: 15
Хубав вариант за тази възраст са кълновете и зародишите, с тях може да се компенсира донякъде липсата на разнообразни пресни зеленчуци. След месеца може да се дават от сезонните зелени листни като копривата примерно.

От кълновете пшеничени ли са подходящи за деца? В какво количество и колко често се предлагат? Има ли смисъл от пшеничения зародиш, ако детето приема често пълно зърнест хляб, овесени ядки, просо, леда?
А копривата в суров вариант ли може да се консумира?

# 337
  • Мнения: 693
Някой давал ли е кашата Грис (ориз, заревица и Био-нишесте от тапиока) на Милупа?

Чудя се коя каша да въведа сега - Елда или Грис на Милупа, според вас коя е по-щадяща?  newsm78
Досега съм дала ориз и ориз с рожкови.

  bouquet

# 338
  • Мнения: 8 242
Някой давал ли е кашата Грис (ориз, заревица и Био-нишесте от тапиока) на Милупа?

Чудя се коя каша да въведа сега - Елда или Грис на Милупа, според вас коя е по-щадяща?  newsm78
Досега съм дала ориз и ориз с рожкови.

  bouquet
Тази на Милупа е с 2 нови неща - царевица и тапиока.. Аз сефте я чувам Simple Smile Нямаше я по мое време  Laughing
Елдата е чудна за начална каша Simple Smile На нас ни беше любима.. за разлика от оризовата  Sick

# 339
  • Мнения: 57
Косе Босе, по-опитните мами, ще се радвам на отговор.
Подходящо ли е първото месо за въвеждане да е заешко?

Бях решила да търся заек, да приготвям домашно, но разбрах, че им дават антибоитици. Както и на пилетата. Тогава какво остава - готови пюрета? Изобщо пуешко или пилешко, купено от магазина и приготвено домашно, може ли спокойно човек да предложи? Как въведохте месото?

# 340
  • Мнения: 8 242
Косе Босе, по-опитните мами, ще се радвам на отговор.
Подходящо ли е първото месо за въвеждане да е заешко?

Бях решила да търся заек, да приготвям домашно, но разбрах, че им дават антибоитици. Както и на пилетата. Тогава какво остава - готови пюрета? Изобщо пуешко или пилешко, купено от магазина и приготвено домашно, може ли спокойно човек да предложи? Как въведохте месото?
На всички животни дават определени лекарства, за да ги предпазят от разни разпространени болести Simple Smile Просто абсурд да не се дават изобщо Simple Smile
Аз въведох с пуешко домашно, после мисля пилешко домашно, после заешко домашно.. За последните 2 не съм сигурна в реда Simple Smile

# 341
  • Мнения: 840
Katinche аз се отказах за момента да въвеждам тази каша, тъй като в нея има две нови за нас неща - царевицата и тапиоката. Въведох елдата(елда с плодове на Хипп) и дъщеря ми я обожава.
Сега мисля да въведа царевицата и после определено ще го пробвам този грис на Милупа Peace

# 342
  • Мнения: 693
Katinche аз се отказах за момента да въвеждам тази каша, тъй като в нея има две нови за нас неща - царевицата и тапиоката. Въведох елдата(елда с плодове на Хипп) и дъщеря ми я обожава.
Сега мисля да въведа царевицата и после определено ще го пробвам този грис на Милупа Peace

И аз исакам царевица да въведа, но не намерих подходяща каша, на Фризокрем има какво ли не вътре и се отказах.  Rolling Eyes

Сега ще започна с елда,щом казвате и после ще му мисля  Hug

И био пилетата и те ли са тпкани с лекарства? Мисля, че са добър вариант  Thinking

# 343
  • Мнения: 1 449
... Подходящо ли е първото месо за въвеждане да е заешко?
... пуешко или пилешко, купено от магазина и приготвено домашно, може ли спокойно човек да предложи?

Първото месо може да е:
- пуешко (тъмно и светло)
- пилешко (тъмно и светло)
- заешко
- телешко
- агнешко

Птичето месо се препоръчва често, защото е крехко и с малко мазнини. Не се прави разлика между бяло и тъмно месо - препоръката за започване с бяло месо е свързана по-скоро с изискването да бъде с по-леко и с малко мазнини, но спокойно може да се дава тъмно месо. В готовите пюрета не е означено дали месото е бон филе или от бутчета. Другата причина е, че в бялото месо т.е. по-далеч от костите, се концентрират по-малко от химическите субстанции, с които се отлгеждат бройлерите. Пилешкото се избягва като първо месо само в някои случаи на алергични деца.  

Заешкото рядко се среща като препоръка за първо месо, не защото не е подходящо, а защото е въпрос на кулинарни традиции. Счита се за 'чисто' месо, но не е точно така за промишлено отглежданите зайци.

Телешкото също може да е първо месо, има такива схеми на захранване, макар че по-често се въвежда като втори вид месо след птичето. Ценно е, защото има 2-4 пъти повече желязо от птичето месо.

Агнешкото е леко месо, с ниско съдържание на мазнини. Може да се започне с него под формата на бульон, а след това да се включи сред първите видове месо заедно с птичето и телешкото. Счита се почти единодушно за слаб алерген от различните схеми на захранване.

Купено или от пюре
* За начало е добре да бъде био или от пюре. Има схеми на захранване, в които бройлерите се въвеждат доста късно – ако се дава пилешко, препоръката е то да бъде био, от пюре или домашно.
* Когато се дава купено месо, добре е да се спазвате следните препоръки: 1) дава се бяло месо, тъй като в него отлаганията от различни антибиотици и химикали са по-малко; 2) изхвърля се първата вода, в която е вряло месото, в нея преминава остатъчната химия от месото.
* В една от темите назад бяха обсъждани пилетата 'Дюк', това е хубав вариант за домашно приготвени пюрета.

# 344
  • Мнения: 149
Днес въведох царевицата с кашата на милупа, която е само ориз и царевица.

Общи условия

Активация на акаунт