Кърмене и Дюкан

  • 3 393
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Свалих 22 кг с Дюкан и вече година не съм мръднала Simple Smile .. но моето кърмаче беше на 20м. като започнах да диетувам..
Ето четете тук -> въпрос за отстлабването на кърмачка за други заслабващи кърмачки Simple Smile

Ти трета олекотена ли прави или мина през всички фази?

# 16
  • Мнения: 8 242
Свалих 22 кг с Дюкан и вече година не съм мръднала Simple Smile .. но моето кърмаче беше на 20м. като започнах да диетувам..
Ето четете тук -> въпрос за отстлабването на кърмачка за други заслабващи кърмачки Simple Smile

Ти трета олекотена ли прави или мина през всички фази?
Писала съм си режима можеш да видиш Simple Smile
Правих първо 2ра олекотена Simple Smile - нещо като 2ра, ама без много П ..  След това 3та ограничена Simple Smile - 3та, ама без гала вечерите Simple Smile
Демек - винаги съм ръфала нещо салатско, поне веднъж на ден  Peace

# 17
  • Мнения: X
Мерси, Духи! Питах, за да си сверя часовника. Аз също позаслабнах с Дюкан, но си позволих да правя П-дните, макар и малко на брой - основно карах 1/1. Прецених, че няма да има риск за кърмачето ми, защото вече беше около 2 годишен и пиех изключително много вода, за да излизат токсините.

# 18
  • Мнения: 8 242
Мдам Simple Smile И моето беше дърто вече Simple Smile
С бебе под годинка изобщо не бих си помислила да правя каквито и да е режими..

# 19
  • София
  • Мнения: 5 285
duhi_puhi, здравей, драго ми е да те видя  Hug

Моето лично мнение, е, че режимът на Дюкан НЕ е подходящ за бременни и кърмачки, вкл. и трета олекотена фаза.... Ето някои аргументи тук: http://dukanskirecepti.wordpress.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D … 1%87%D0%BA%D0%B8/
Ако все пак решите да рискувате и да спазвате режима:
ТРЕТИ ОЛЕКОТЕН ЕТАП: ЗА БРЕМЕННИ И КЪРМАЧКИ
Всичко, разрешено в ПЗ дни + Трети етап + още 1 порция плодове + нормални кисели млека, но БЕЗ ПРОТЕИНОВ ЧЕТВЪРТЪК.

Подчертавам, че мнението е лично.

# 20
  • Мнения: 8 242
Зеленко  Hug Честито ти юначе  Heart Eyes Много да те радва и да слушка  Hug

Дюкан (но 3та олекотена) е подходящ от гледна точка на това, че не ограничава калорийния прием, което би бил проблем за кърмещата жена! Особено на малко бебе..
И пак казва - пак мое мнение - това е поне за бебоци над 6м.. а най-добре годинка Simple Smile

Не е нужно майки току що родили преди 1-2-3 месеца да се впускат в каквито и да е ограничителни хранителни режими.. Все пак тези кг-ми са трупани 9 месеца.. и няма как да изчезнат за 2-3 Simple Smile

 Hug

# 21
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
В книгата си Дюкян препоръчваше, ако въобще се прави от бременни и кърмачки, да е от 3- та фаза даа.
Но в интервю, което четох с него в Ева, той беше доста категоричен, че режима не е подходящ.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 285
Дюкан (но 3та олекотена) е подходящ от гледна точка на това, че не ограничава калорийния прием, което би бил проблем за кърмещата жена! Особено на малко бебе..
И пак казва - пак мое мнение - това е поне за бебоци над 6м.. а най-добре годинка Simple Smile

Не е нужно майки току що родили преди 1-2-3 месеца да се впускат в каквито и да е ограничителни хранителни режими.. Все пак тези кг-ми са трупани 9 месеца.. и няма как да изчезнат за 2-3 Simple Smile

Ето това е  Peace


Да вметна няколко точки за размисъл на тези, които се колебаят (останалите неща в трета олекотена според мен са добре, но аз не съм медицинско лице):

* Ползването на изкуствени подсладители
* Много силно ограничение на въглехидратите
* Много силно ограничение на мазнините


За протокола, свалих 15 кг. за 6 месеца с режима и на 2 кг. от целта забременях. Излязох от режима веднага и не смятам да се връщам, преди да спра да кърмя (ако се налага, де)

Общи условия

Активация на акаунт