Гледане на ужаси от бебета?

  • 2 893
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 233
Филмите имат ограничение - не се препоръчва да  се гледа от деца под 12 или 16 години. Но нали бебетата не разбират и кога трябва да им се спират тези филми?

# 1
  • Мнения: 9 776
Би трябвало децата да спят в часовете, когато дават такива филми, макар че съм засичала такива  и през деня. Предполага се, че толкова малко дете не разбира, но и е постоянно с възрастен край себе си, който да контролира. Дъщеря ми не е малка вече, но ако я видя, че гледа нещо неподходящо, я питам дали става за нея и тя сама обръща на друг канал.

# 2
  • Мнения: 8 999
Филмите имат ограничение - не се препоръчва да  се гледа от деца под 12 или 16 години. Но нали бебетата не разбират и кога трябва да им се спират тези филми?

Да, не разбират! Затова му показвай колкото може повече филми на ужасите. Дори изобщо не изключвай канала, ако имате такъв - денонощен и кървава. С една дума - дръж го пред телевизора и не му давай да спи /на бебето/, че после, чак до 12 годишно няма да може да се наслаждава на тази високоестетична и дълбокомислена култура.

# 3
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Филмите имат ограничение - не се препоръчва да  се гледа от деца под 12 или 16 години. Но нали бебетата не разбират и кога трябва да им се спират тези филми?

Ами то си пише на съответният знак - не е подходящо за деца под 14 или 16 години, значи щом е под тази възраст не е желателно да го гледа.
 

# 4
  • Мнения: 1 763
Аз не ги спирам. Не че ги гледа, обикаля по стаите и си играе, а ние си гледаме. Спира се и се заглежда само в рекламите. Филмите, забранени до 12 години, обикновено не са пълни с кой знае какви ужаси. Най-много да се напсуват на английски няколко пъти. Тези за над 18 не ги гледаме, когато е буден  Wink

# 5
  • Мнения: 9 814
За мен бебето няма място пред телевизора, за това и не се питам дали ужасите са вредни за пеленачета. Peace
 

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 788
Обикновено по филмите на ужасите озвучаването е доста стряскащо. Не разбира, не разбира, ама като нищо може да се уплаши. Отделно, че наистина едно бебе няма място пред телевизора. И като са казали хората: не се препоръчва за деца под 14 (или 16), това включва и бебетата.

# 7
  • Мнения: 961
Затова хората са си написали над каква възраст може да се гледа. Но ако вашето бебе не гледа, защо се притесняваш? А ако гледа, смени канала.

# 8
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 297
Бебетата нямат място пред телевизора. Толкова е просто. Тогава няма да има и въпроси, подходящ ли е филмът или не.

# 9
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 287
За мен бебето няма място пред телевизора, за това и не се питам дали ужасите са вредни за пеленачета. Peace
 
аз бих добавила и децата на по-голяма възраст. мисля, че телевизията като цяло е пагубна за нервно-психическото развитие на детето. за това има сериозни проучвания.

# 10
  • Мнения: 2 448
Никакви ужаси не сме гледали с бебето, че дори и филми не гледах много в този период. Изобщо не можех да се концентрирам да следя филм, ако бебето е будно и ако е бил пуснат ТВ, то само музикални канали вървяха.

# 11
  • Мнения: 3 376
Бебетата нямат място пред телевизора. Толкова е просто. Тогава няма да има и въпроси, подходящ ли е филмът или не.

 Peace

# 12
  • Мнения: 4 555
Каква тема!
 Shocked
Просто не мога да повярвам, че на някого му е хрумнало да показва филми на ужасите на едногодишно дете. Интересно с каква цел  Thinking
Детето ти е на година и два месеца и прекрасно разбира много повече неща, отколкото предполагаш.

# 13
  • Мнения: 1 197
Моя приятелка имаше навика,в тях т.в-то,да не се спира и въобще не обръщаше внимание,какво гледа детето.И започна да обръща внимание,чак,когато малкия взе един пасатор и каза,че ще ни изкорми с него,а за ножа си мислеше,че е само приспособление за клане.Така че и аз съм на мнение,че децата нямат място пред телевизора,за да не стига до такива ексцесии.

# 14
  • Мнения: 4 585
Бебетата не са толкова тъпички, колкото изглеждат. Например близнаците се боричкат за място, играят си, гледат, преди да се родят. Познават гласа на майката по тембъра, настройват се на музикалните й предпочитания. Като пораснат, повече и по лесно възприемат музиката, която е слушала майката през бременността. Не е все едно дали е слушала Моцарт, Депеш мод, или чалга.
Да се върна на темата - детето може да не може да следи сюжета на филма, но възприема писъците, стоновете на жертвата, заплахи, ругатни, ох и ах от спалнята.
Това не е шумов фон за бебе, който би останал без последствия в по-нататъшното му развитие.

Общи условия

Активация на акаунт