Три пентаксима наведнъж?

  • 2 207
  • 52
  •   1
Отговори
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Не открих подобна тема с търсачката, но ако има, моля модераторът или съфорумец да ме насочи!

Днес аптекарката, на която поръчах Пентаксим ми каза, че се намира трудно и е по-добре да купим всички наведнъж. Все пак препоръча да питам педиатър дали е добра идея.

Така и така, трите ваксини ще ми трябват и нямам нищо против. Винаги пазарувам от нея и тя знае, че няма да я "прескоча", та не откривам в препоръката й користни  цели.

Все пак - вие една по една ли ги купувахте? Дали е опасно да ги купя наведнъж и да ги съхранявам в хладилника? Все пак, едната ще стои там цели 2 мсеца, та и повече! Препоръки?

Благодаря ви много!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 8 280
Може, ако са с голяма трайност(да не й изтича годността) но е рисковано
Не съм купувала повече от 2 на веднъж

# 2
  • София
  • Мнения: 1 946
ако се съхранява в хладилник не виждам кое те притеснява?
най-добре, за да си спокойна, питай педиатъра си  Peace

# 3
  • Мнения: 1 062
Аз купувах Инфанрикс, която се съхранява по същия начин - в хладилник. Не бих взела трите дози наведнъж и да си ги съхранявам в къщи. Лекарство е все пак. На година и половина, има реимунизация, значи трябва направо 4 да се вземат. Не го намирам за добра идея. Ако не можеш да го намериш точно в тази аптека, можеш да си го закупиш от друга.

# 4
  • Мнения: 826
... Не бих взела трите дози наведнъж и да си ги съхранявам в къщи. Лекарство е все пак. На година и половина, има реимунизация, значи трябва направо 4 да се вземат. Не го намирам за добра идея. Ако не можеш да го намериш точно в тази аптека, можеш да си го закупиш от друга.
yes thumbsup

# 5
  • Мнения: 820
Няма смисъл да ги взимаш наведнъж. Намират се сравнително лесно в аптечната мрежа и се съхраняват при определена температура, която не можеш да контролираш в домашни условия.

# 6
  • Мнения: 1 919
аз ги бях купила и 3те, стояха в хладилника,проблем е само ако спре тока т.е спира и хладилника...

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Не е проблем. И у вас и в аптеката - стоят в хладилник. Ако се притесняваш можеш да оставиш двата Пентаксима при педиатъра. Той също има хладилник.  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 2 006
Ако имаш възможност си ги вземи. Пише си как се съхраняват. Аз първо взех една, но когато наближи момента за втората такова обикаляне му дръпнах, че накрая като намерихме взех две, за да не търся пак така след месец. Не е проблем да се съхраняват на вратата на хладилника, а за съжаление не се знае как са ги държали в аптеката. Много тъпо ще се получи да сложим на детето две ваксини, а третия прием да го отлагаме с месеци, защото "Няма внос". Това беше отговора в поне 10 аптеки като питах.
П.С. На ваксините, които купих преди десетина дни срока на годност е до 08.2010г.

# 9
  • Мнения: 4 496
Аз купих първо една, после още две наведнъж. Но ги съхраняваха в аптеката, която е близо до лекарския кабинет.
Вкъщи не бих се наела да си ги съхранявам сама. Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 493
Аз ги взех трите наведнъж,по препоръка на педито,защото ако купя едната и после няма внос е по лошо(имало е такива случаи).Не виждам какво сложно има да се съхраняват в собствения хладилник или при педиатъра ви.Важен е срока на годност.
 Аз ти препоръчвам да си ги вземеш трите на веднъж,но преди това задължително им погледни годността.   bouquet

# 11
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
не виждам проблем да си ги държиш в хладилника в къщи. само имай предвид, че температурата на вратата е по-ниска, затова най-добре по-навътре. но НЕ бива да замръзва. защото ако замръзне се "деактивира" и губи имуногенните си свойства.

# 12
  • Мнения: 141
Аз взех и трите наведнъж,съхранявах си в хладилник в къщи.Та последната даже пропътува 300км , че имах ангажимент ,а съм кърмачка и  бебо е винаги там където съм и аз Mr. Green!Никакви проблеми не е имало!

# 13
  • Мнения: 1 763
Аз ги купих наведнъж, но се разбрах в аптеката да стоят там и те да ми ги съхраняват. В деня на поставянето ходех да ги взимам. Сега за четвъртия прием пак мисля да я платя по-рано, да съм сигурна, че ще е в наличност, когато ми потрябва, но да стои в аптеката.

# 14
  • Мнения: 11 003
Купихме трите ваксини наведнъж, тъй като през лятото на 2007 г. също имаше проблеми с вноса. Съхранявахме ги в хладилника. Проблеми не е имало.

# 15
  • Мнения: 592
Купихме трите ваксини наведнъж, тъй като през лятото на 2007 г. също имаше проблеми с вноса. Съхранявахме ги в хладилника. Проблеми не е имало.
И аз така направих.Дали в аптеката или в моя хладилник ще стоят -няма разлика.Даже и за реимунизацията си я взех доста по рано,защото ме беше страх като ми потрябва дали ще я има в аптеките.
Голямата ми дъщеря я имунизирах и срещу хепатит А,сега смятам да купя и за реимунизацията и (август) и пак ще си я държа в хладилника

# 16
  • Мнения: 264
Няма никакъв проблем да ги вземеш наведнъж. Съхранявай ги в хладилник. Аз така направих.

# 17
  • Мнения: 486
Не съм ги купувала наведнъж -не съм имала проблем с намирането им.

# 18
  • Мнения: 770
Не може ли да си я капарираш и там да ти я съхраняват!Предните две ваксини ги взимахме на път към педи, но с тази се запасих-в петък я взех и днес ще я слагаме!Държа я в хладилника на вратичката!Незнам дали аптекарката ти е запозната, че на места още не е свършила дори старата пардида, а вноса на новата пристигна миналата седмица!Тук от месец беше изчерпана и 3 часа след пристигането и в 7мата аптека успях да се вредя-като топъл хляб се продаваше!

# 19
  • Мнения: 1 155
Първо купих само двата Пентаксима и съжалих след това, защото много трудно нарерих третата ваксина, така че моя съвет е да си ги купиш и трите наведнъж! Peace

# 20
  • Мнения: 1 554
трите ваксини ги купих на  веднъж и ги съхранявах в хладилника Peace

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Ако се съхраняват в хладилник изобщо не виждам проблем.

# 22
  • Мнения: 1 240
Аз се притеснявах да съхранявам у нас. Когато плащах ваксините, говорих с аптекарката дали ще има проблем да бъдат съхранявани при тях в кутийка с моето име и при нужда взимах ваксината в дена на поставянето.

# 23
  • Мнения: 242
При нас лекарката ни искаше предварително парите при всяка ваксинация-тя си намираше ваксините. Peace

# 24
  • Мнения: 593
трите ваксини ги купих на  веднъж и ги съхранявах в хладилника Peace

И аз така! И до тях и термометър, който отвреме - навреме проверявах  Peace

# 25
  • Мнения: 349
Нашити ваксини си ги поръчвах на педиатърката, няколко дни преди да ни я сложат.

# 26
  • Мнения: 2 334
Мисля че ако имат по дълъг срок на годност не е проблем.Аз нашите си ги плащах директно на педито в момента на ваксиниране.

# 27
  • Мнения: 212
Не открих подобна тема с търсачката, но ако има, моля модераторът или съфорумец да ме насочи!

Днес аптекарката, на която поръчах Пентаксим ми каза, че се намира трудно и е по-добре да купим всички наведнъж. Все пак препоръча да питам педиатър дали е добра идея.

Така и така, трите ваксини ще ми трябват и нямам нищо против. Винаги пазарувам от нея и тя знае, че няма да я "прескоча", та не откривам в препоръката й користни  цели.

Все пак - вие една по една ли ги купувахте? Дали е опасно да ги купя наведнъж и да ги съхранявам в хладилника? Все пак, едната ще стои там цели 2 мсеца, та и повече! Препоръки?

Благодаря ви много!   bouquet


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=368973.msg10034816#msg10034816

Не бих казала че се намират трудно. В 2 аптеки близо до нас ги има на цена 62 лв.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 524
Не съм купувала повече от 2 на веднъж
аз също.
съхранявах ги на вратата на хладилника.
по принцип не се намират трудно, може да има само временен проблем с вноса Tired

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Взехме ги наведнъж. Даже 4, единия си "отлежава" в хладилника ми повече от година. Според фармацевти - мои близки, не такива, от които пазарувам - в моя хладилник се съхраняват не по- зле отколкото в аптеката или в склада. За сметка на това точно когато беше ред на бебетата с калибъра на моето за втората доза имаше проблем и доста хора бяха луднали да търсят... последната доза му сложихме миналата седмица.  Laughing

# 30
  • София
  • Мнения: 7 190
Първата ваксина Пентаксим на дъщеря ми се случи в края на ноември 2006.
И после - хоп! - не бяха гласували закона или списъка с лекарства за 2007, нов внос нямаше, почти всички налични ваксини се бяха изчерпали. Като ненормална звънях в 100 аптеки, та в крайна сметка намерих следващите 2 дози. И понеже изкочи и още една - купихме я, и кротко отлежа в хладилника 1 година. Относно съхранението - вж. коментара на katiABV по-горе. Peace

# 31
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Абсолютно е разумно да ги купиш наведнъж.
Първо - ползваш, евентуално, добра отстъпка.
Второ - те са с доста дълъг срок на годност, така че няма вероятност той да изтече. Все пак, слагат се през месец.
Аз купих първо първата ваксина (ставаше с поръчка тогава) и когато отидох да поръчам втората, се оказа, че няма ooooh!.
Не ме питай колко се притесних дали ще докарат, кога, какво ще стане, ако не....В крайна сметка, купих втората и третата заедно.

# 32
  • Мнения: 4 335
Аз ги вземах всеки месец преди поставянето им.Така ще направя и сьс последната 4-та.
Но по принцип не виждам проблем да се сьхраняват и в кьщи Peace

# 33
  • Мнения: 1 045
аз ги поръчах предплатих обаче в аптеката практикуват съхранение.Записват си там имена и тем подобни,показвам си бележката която са ми дали и си ги вземах преди да ни я сложат.Педито ме посъветва да не я съхранявам аз,защото било рисковано,а и ако станела мътна,какво съм щяла да я правя и разни други.
Попитай за този вариант! Peace

# 34
  • Мнения: 5 391
И аз купих 3те наведнъж, не съобразих да взема и 4тата, нищо че се бие на 16 месеца, в хладилника нямаше нищо да стане.

# 35
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Една по една ги купих от 1 и съща аптека след като си ги бях поръчала.Иначе наистина с с дълъг срок на гоност и могат да си стоят в хладилника.

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм имала проблем с купуването на Пентаксима-купих ги един по един

# 37
  • Мнения: 2 111
Прочетох във форума,че  май ще има проблем с намирането на Пентаксим.
Затова си запазих една ваксина за април месец,защото не се знае тогава дали ще има.
Ваксината се съхранява от 2 до 8 градуса така че няма никакъв проблем да се държи вкъщи.

# 38
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Аптеката в която поръчах ваксините ги закупи също трите на веднъж, но аз плащах всяка от дозите, в деня, в който педиатърката ги поставяше.Аптеката съхраняваше ваксините.Опаковките бяха надписани с името на детето.

# 39
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Благодаря ви за отговорите и мненията   bouquet
Трудна работа с тоя Пентаксим!
Слава Богу, вече го открих и трите ваксини спокойно отлежават в хладилника  Simple Smile
Реших да не рискувам, че нещо много трудно се намира в момента.
Отново благодаря!  Hug

# 40
  • Мнения: 1 900
Между другото аз трудно намерих четвъртата която ми трябваше за последната реваксинация. Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 14 489
според мен пък в аптеките послъгват за трудностите по намирането им. и на мен така ми казаха като купувах ваксината за втория прием, макар, че не им повярвах купих и тази за третия прием. правят си оборот, все пак тя никак не е евтина

# 42
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Момичета,моля Ви насочете ме в кой аптеки доставката става бързо и някаква ориентировъчна цена.За София става на въпрос  Praynig До сега са му бити в чужбина,а там се поемат от здравната каса.А,тук съм в задънена улица

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Момичета кажете къде в Пловдив има и маже да се закупи Пентаксим  Praynig Hug

# 44
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
според мен пък в аптеките послъгват за трудностите по намирането им. и на мен така ми казаха като купувах ваксината за втория прием, макар, че не им повярвах купих и тази за третия прием. правят си оборот, все пак тя никак не е евтина

Те дали ще го направят оборота наведнъж, или на три пъти (даже 4) няма значение. Peace Който е купил веднъж, ще купи още три пъти, със сигурност. Peace

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 17:43 от ٠•● Dega ●•٠

# 45
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Аз съм ги купувала седмица преди ваксинацията, но не мисля, че е проблем и всички на веднъж да се купят. Даже ме уплашихте и тия дни ще си взема 4, че скоро ще е ре-имунизацията на Мишка. А знам и, че в някои градове я няма в наличност

# 46
  • Мнения: 212
Момичета,моля Ви насочете ме в кой аптеки доставката става бързо и някаква ориентировъчна цена.За София става на въпрос  Praynig До сега са му бити в чужбина,а там се поемат от здравната каса.А,тук съм в задънена улица

      Ваксина има в Люлин 10 в аптека ОРИОН, както и в Люлин 9 в аптеката на поликлиниката. Цената е 62лв. Сигурна съм че в този момент ги има и в двете аптеки, тъй като преси 3-4 дни проверявах! Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 7 190
Момичета,моля Ви насочете ме в кой аптеки доставката става бързо и някаква ориентировъчна цена.За София става на въпрос  Praynig До сега са му бити в чужбина,а там се поемат от здравната каса.А,тук съм в задънена улица

      Ваксина има в Люлин 10 в аптека ОРИОН, както и в Люлин 9 в аптеката на поликлиниката. Цената е 62лв. Сигурна съм че в този момент ги има и в двете аптеки, тъй като преси 3-4 дни проверявах! Peace

В повечето аптеки има опция да отидеш и поръчаш ваксината. Те си я доставят, после отиваш, взимаш и плащаш.

# 48
  • Мнения: 290
И за двете си деца съм ги купувала и трите приема на веднъж,съхранявах си ги вкъщи в хладилника в отделението за зеленчуци най-отдолу и не съм имала никакви проблеми.
Така ме посъветва нашата педи,за да не стане някой гаф с вноса.

# 49
  • София
  • Мнения: 932
Аз ги купувах деня преди да я вакиснираме и трите ваксини. Педиатъра ни е във Втора градска , купувахме я от от аптека, която е или срещу втора градска(има една там)  или в някоя от преките - не мога да кажа точно , защото мъжа ми ги купуваше , докато траеше консултацията.
Може и късмет да сме извадили. Сега ни предстой слагане на 4-та ваксина , която се слага след 1.6 г. и се надявам пак да я намерим там , ако не - ще търсим и ние и на нас педиатъра ни каза, че като се почне на "Пентаксим", се продължава с нея.


# 50
  • Мнения: 1 305
Не мисля, че ще има проблем да ги съхраняваш ако ги купиш на веднъж. Аз ги купувах по рано, защото се поръчват тук и чакам няколко дена докато ми я доставят и винаги съм ги взимала с 10-15 дена по рано

# 51
  • Мнения: 574
Взех ги една по една. Питай педи дали може да ги съхраняваш в домашни условия

# 52
  • Мнения: 325
Ние също ги взехме наведнъж.Така ме посъветваха други майки. Не виждам проблем да си ги съхраняваш в къщи,щом срока на годност е наред.

Общи условия

Активация на акаунт