Три пентаксима наведнъж?

  • 2 205
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 592
Купихме трите ваксини наведнъж, тъй като през лятото на 2007 г. също имаше проблеми с вноса. Съхранявахме ги в хладилника. Проблеми не е имало.
И аз така направих.Дали в аптеката или в моя хладилник ще стоят -няма разлика.Даже и за реимунизацията си я взех доста по рано,защото ме беше страх като ми потрябва дали ще я има в аптеките.
Голямата ми дъщеря я имунизирах и срещу хепатит А,сега смятам да купя и за реимунизацията и (август) и пак ще си я държа в хладилника

# 16
  • Мнения: 264
Няма никакъв проблем да ги вземеш наведнъж. Съхранявай ги в хладилник. Аз така направих.

# 17
  • Мнения: 486
Не съм ги купувала наведнъж -не съм имала проблем с намирането им.

# 18
  • Мнения: 770
Не може ли да си я капарираш и там да ти я съхраняват!Предните две ваксини ги взимахме на път към педи, но с тази се запасих-в петък я взех и днес ще я слагаме!Държа я в хладилника на вратичката!Незнам дали аптекарката ти е запозната, че на места още не е свършила дори старата пардида, а вноса на новата пристигна миналата седмица!Тук от месец беше изчерпана и 3 часа след пристигането и в 7мата аптека успях да се вредя-като топъл хляб се продаваше!

# 19
  • Мнения: 1 155
Първо купих само двата Пентаксима и съжалих след това, защото много трудно нарерих третата ваксина, така че моя съвет е да си ги купиш и трите наведнъж! Peace

# 20
  • Мнения: 1 554
трите ваксини ги купих на  веднъж и ги съхранявах в хладилника Peace

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Ако се съхраняват в хладилник изобщо не виждам проблем.

# 22
  • Мнения: 1 240
Аз се притеснявах да съхранявам у нас. Когато плащах ваксините, говорих с аптекарката дали ще има проблем да бъдат съхранявани при тях в кутийка с моето име и при нужда взимах ваксината в дена на поставянето.

# 23
  • Мнения: 242
При нас лекарката ни искаше предварително парите при всяка ваксинация-тя си намираше ваксините. Peace

# 24
  • Мнения: 593
трите ваксини ги купих на  веднъж и ги съхранявах в хладилника Peace

И аз така! И до тях и термометър, който отвреме - навреме проверявах  Peace

# 25
  • Мнения: 349
Нашити ваксини си ги поръчвах на педиатърката, няколко дни преди да ни я сложат.

# 26
  • Мнения: 2 334
Мисля че ако имат по дълъг срок на годност не е проблем.Аз нашите си ги плащах директно на педито в момента на ваксиниране.

# 27
  • Мнения: 212
Не открих подобна тема с търсачката, но ако има, моля модераторът или съфорумец да ме насочи!

Днес аптекарката, на която поръчах Пентаксим ми каза, че се намира трудно и е по-добре да купим всички наведнъж. Все пак препоръча да питам педиатър дали е добра идея.

Така и така, трите ваксини ще ми трябват и нямам нищо против. Винаги пазарувам от нея и тя знае, че няма да я "прескоча", та не откривам в препоръката й користни  цели.

Все пак - вие една по една ли ги купувахте? Дали е опасно да ги купя наведнъж и да ги съхранявам в хладилника? Все пак, едната ще стои там цели 2 мсеца, та и повече! Препоръки?

Благодаря ви много!   bouquet


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=368973.msg10034816#msg10034816

Не бих казала че се намират трудно. В 2 аптеки близо до нас ги има на цена 62 лв.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 524
Не съм купувала повече от 2 на веднъж
аз също.
съхранявах ги на вратата на хладилника.
по принцип не се намират трудно, може да има само временен проблем с вноса Tired

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Взехме ги наведнъж. Даже 4, единия си "отлежава" в хладилника ми повече от година. Според фармацевти - мои близки, не такива, от които пазарувам - в моя хладилник се съхраняват не по- зле отколкото в аптеката или в склада. За сметка на това точно когато беше ред на бебетата с калибъра на моето за втората доза имаше проблем и доста хора бяха луднали да търсят... последната доза му сложихме миналата седмица.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт