Колко тежат децата ви на 7-8г.

  • 29 043
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 39 759
Премерих Дияна.
8г - 122,5 см, 24кг

# 61
  • у дома
  • Мнения: 7 141
На 6г и 4м е висок около 125см и тежи 19-20кг-изглежда ми слаб,но какво да правя,това е положението...

# 62
  • вкъщи
  • Мнения: 704
за ръст 124 см тежим  21 кг на долната граница на нормата сме

# 63
  • Мнения: 677
Момче на 7 - 131см и 21,500 кг
Момиче на същата възраст 128 и 20.150кг

Лакомията трудно се обуздава в зряла възраст, а ако очаквате едно дете да се справи само с това ...
Говоренето ако помогне, то ще е при единици.
Докато живеят с мен мога да контролирам, какво и колко ядат, после и да искам няма да мога, но пък се надявам да са изградили култура на хранене.
Едни 4-5кг наднормени в детска възраст, много лесно могат да се сдобият с нула отзад малко по-късно!
Ще напишете, че е по-добре да е здраво, пък нищо че по-пълничко - да, съгласна съм! Но пък защо като може и да е в нормални граници (изключвам напълняване поради заболяване).

# 64
  • Мнения: 4 678
Момче на 7 - 131см и 21,500 кг
Момиче на същата възраст 128 и 20.150кг

Лакомията трудно се обуздава в зряла възраст, а ако очаквате едно дете да се справи само с това ...
Говоренето ако помогне, то ще е при единици.
Докато живеят с мен мога да контролирам, какво и колко ядат, после и да искам няма да мога, но пък се надявам да са изградили култура на хранене.
Едни 4-5кг наднормени в детска възраст, много лесно могат да се сдобият с нула отзад малко по-късно!
Ще напишете, че е по-добре да е здраво, пък нищо че по-пълничко - да, съгласна съм! Но пък защо като може и да е в нормални граници (изключвам напълняване поради заболяване).

..кое..са нормални граници..повечето мнения тук са за слаби деца...това нормално ли е..или ненормалн е само ако е с 5-6 кг повече  Peace
...защото от опит знам..че не винаги слабите хора..са здрави хора Peace
..разбира се.. че всеки родител се старае..детето му да е здраво..и следи за правилното хранене/поне на мен така ми се иска/
..но не винаги се получава..било ген..или други причини Peace
Ще ти дам пример с племенника ми...на 14 г е..до преди 2 години беше едър/дебел..тромав..абе дете с проблем ..и сам го осъзнаваше..и го беше срам Embarassed..а е злояд..за тва не е гаранция ..храненето за повечето килограми Wink
..за 2 години така дръпна и стопи килограми..че сега е един от най-добрите баскетболисти в училището си Peace

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 21:23 от Поци

# 65
  • Мнения: 677
Поци, ето един калкулатор за теглото: http://www.nhs.uk/Tools/Pages/Healthyweightcalculator.aspx
Границите на здравословното (нормалното) тегло са доста широки - направих си експеримент за моя ръст и границата е 15 кг, т.е от 52 до 67.
На 67 няма да мога да клекна, без корема да ми пречи, това ли е здравословното?!
Примери доста мога да дам, но за посочен като твоя не се сещам, колкото и да ми се иска, с едно изключение (за момиче, което успя да свали около 20 наднормени на около 20 годишна възраст, но пък няколко месеца след това беше с двойно отгоре).
Не мога да приема за нормално деца да "тръсят сланини" и да имат по няколко коремчета, та дори и да са в рамките на здравословното (мога да ти покажа със снимки за какво говоря) - говоря за моите, всеки си решава са своите.
Впрочем, на около 4-5 стр. има тема точно за наднорменото тегло при децата.

връщам се да редактирам, че доста от пишещите в диетите са били слаби деца  Simple Smile, но пък мисля че тези с наистина многото за сваляне са били в противоположната категория ( при някои следствие от заболяване примерно)

# 66
  • Мнения: 4 678
Съгласен съм Peace
Но защо си мислиш ,че килограмите са само от мазнина Peace

# 67
Дъщерями е висока 116 и тежи 18кг.

# 68
  • Мнения: 698
Понякога, на детската площадка, докато децата ми си играят, съм се забавлявала да отгатвам кое дете чие е.  Laughing Опитайте. Обикновено слабичките са на пълни майки и обратното. Не казвам, че е правило, но е странно, нали? Мисля, че хората много се променят в различните етапи от живота си. Моите две пухли приличат на мен като малка. Била съм същата. А сега, хората казват "Ти си така грацилна  Joy, на кого приличат?"

# 69
  • Мнения: 459
Малката ми дъщеря е на 8 год., висока 126см и тежи 21кг
Голяма е слабушка, но е здрава и за мен това е най-важното.  Hug

# 70
  • последна надежда
  • Мнения: 243
7г - 122см -18кг.
слабичък, но с мнооого енергия

# 71
Детенце да е здраво. Ще се справите с килограмите.

# 72
  • Мнения: 21 455
Синът ми ще навърши девет след малко повече от два месеца - 140 см и 35кг. newsm03

# 73
  • София
  • Мнения: 9 474
Синът ми ще навърши девет след малко повече от два месеца - 140 см и 35кг. newsm03
Моят син точно на 9г. и 1м. е със същите мерки.  Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 383
Малката ми ще направи 7 през септември. Вчера на профилактичния преглед я мериха - 126 см. 25 кг. Добре си хапва, предимно без хляб се яде в нас, с много плодове, но зеленчуци не обича много, повече предпочита мръвка.

Общи условия

Активация на акаунт