Писва ли ви от детето понякога?

  • 2 465
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Isa, не ти писва, защото не си по цял ден, седем дни в седмицата сама с детето и си, като сто ръка в домакинстването и гледането на детето, а вечер трябва да отделиш време и за мъжленцето. Сега си на работа и гледаш да наваксаш всяка минута заедно.

Има майки, които прекаляват с висенето по глевите на децата, но няма как да не се намесиш, когато децата се сдърпат за нещо, видиш че лапа най-гадните боклуци по земята или тъкмо се е провиснало от пързалката.

# 16
  • Мнения: 1 210

Един въпрос да ви задам и да поискам мнение: Гледам в парка майките непрекъснато викат по децата: "Не хвърляй топката така! Не тичай! Не пипай детето, то е малко! Не прави това..., не прави онова..." Защо повечето родители не оставят децата си на мира? Мен ето това ме изморява и изтощава ужасно. Все гледам да оставя детето само да си играе и без непрестанните ми забележки или пък да върва след нея. Мъжът ми вика, че не ми пукало за детето, но аз не мисля така. Как е при вас?

Ами аз викам по него, най-вече за да не нарани другите деца. Не че ще остана спокойна ако той си пукне главата, но поне ще давам обяснения само на таткото, а не на друга мама истеричка или татко побойник.
Иначе гледам да не викам - поне не по градинките.

Иначе у дома съм самата истерия ако нещо не стане на момента - няма значение дали е той или баща му. Просто съм ужасна, ужасно уморена и може би затова истерична.... Sick

# 17
  • Мнения: 4 244
Сама съм по цял ден почти с двамата (изключвам 4 ч през които каката е на градина сутрин).
Няма помощник освен мъжа ми, но той ми помага доколкото му позволяват разбиранията на мъж.
Понякога така ми писва, че искам да ги няма, да легна да си почина, да се отморя на тишина и да почета някоя книга

И кво стана като ги няма - заминаха с баба си за 8 седмици без мен.
Ами на втория час ми липсват, а ми беше уж писнало от тях.
Ко да праиш = майка е професия с 24 часово работно време. Даже и в отпуската не можеш да си починеш Crazy

# 18
  • Мнения: 3 491
Писва ми понякога, но бързо минава. Grinning Ходя по 4 часа сутрин на работа и там зареждам батериите. През това време ги гледа една жена, която гледа и други деца у дома си заедно с нейните две - да не ме чуе дявола, прекрасна е. Като отида да си ги взема и като видя нейното спокойно уравновесено лице, забравям всякакво "писване", толкова стимулиращо ми действа. Grinning

# 19
  • Мнения: 934
Уха, как да не ми писва - с голям звяр на 5 години, и малко зверче на 5 месеца!

Полимм, вашият батко няма ли си приятели, с които да дивее навънка, докато ти се занимаваш с малката? Не можеш ли да му намериш някакви летни занимания, или някакъв спорт? В кой квартал на София живеете?
Това с държанието му към теб може да е и проява на ревност - да ти е ядосан, защото обръщаш повече внимание на малката. Не ми се вярва да си го признае обаче.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Не не ми писва. Даже Силви ми липсва мъничко. Аз съм на работа, тя на ясли. Виждаме се вечер за няколко часа. Повече време имаме в събота и неделя, но тя е много кротка и забавна, така че няма от какво да ми писне.

# 21
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Ами, много ми писват понякога. И двамата са диви и кресливи. Лудницата в къщи е пълна. Откакто са родени, с тях съм се разделяла цели два пъти за   по макс. едно денонощие. Разликата сега е, че от два месеца и малката е на градина, но аз пък съм на работа.

Ама на мен ми писва най-вече от задължителната програма свързана с отглеждането на децата: хранене, къпане, четене на книжки, следва повтаряне по 20 пъти "Лека нощ", съчетано с "Бързо марш в леглото!" и така всяка вечер до полуда.  Tired Tired

Най-лошото е, че когато много ми писне и съм супер изморена ставам крещяща истерична майка  smile3513, която е вредна за децата. Какво да правя? newsm12

Последна редакция: пт, 05 авг 2005, 14:41 от Айяла

# 22
  • София
  • Мнения: 6 477
И аз да се впиша в отбора.....Мислех, че само на мен ми идва толкова нанагорно, понеже сама гледам малката, т.е. нямаме татко....Добре, че баба й от 3 месеца е при нас, та взимам глътка въздух! И най-добре е, че се върнах на работа....наистина стоенето в къщи беше започнало да ми действа зле... Особено инфарктно ни е храненето и до сега, затова бабата помага най-вече за това, другото не ми писва и тежи толкова....Но иначе и аз съм  "за" 24 часова почивка от децата, ако и когато е възможно! Wink

# 23
  • Мнения: 7 821
Бройте ме и мен  Wink.
Гледам ги сама, бабите помагат основно с идване на гости, съчетано с още по-голяма лудница  Crazy, таткото помага много, но по цял ден си е на работа. Понякога се усещам, че направо полудявам  Embarassed, особено в дни като днешния когато не сме излизали. Обичам ги много, но ..... и аз съм човек  Wink. Добре, че спят след обяд та малко да отдъхна  Simple Smile.
Не мисля, че съм лоша майка, само защото си признавам, че децата не могат да задоволят всичките ми потребности  Laughing и напълно осъзнавам, че с времето и аз ще задоволявам все по-малко техните  Wink.

# 24
  • Мнения: 22
Е И АЗ СЪМ С ВАС
НАПОСЛЕДЪК ВСЕ ПО ЧЕСТО МИ СЕ СЛУЧВА ДА СЕ РАЗПЛАЧА - ДОРИ ДА И СЕ СКАРАМ ЗА ГЛУПОСТ - И С ТАТИТО СЕ КАРАМ МНОГО ЧЕСТО - НАПРАЖО НЕ ЗНАМ!
НАКРАЯ СЕ ЯДОСВАМ 4Е СЪМ СЕ ЯДОСАЛА И СЪМ ИМ ВИКАЛА
ИСКАМИ СЕ ДА Я ДАМ НА ЯСЛА АМА ОЩЕ Е РАНО - 15 МЕСЕЦА
А И ОТ СКОРО СЕ ПРЕМЕСТИХМЕ ОТ СФ В ПЛОВДИВ
АЗ НИКОИ ПОЧТИ НЕ ПОЗНАВАМ-МЪКА
БАБИ НЯМА
ТАТКО НА РАБОТА-ПОСЛЕ ИЗМОРЕН
ХЕММЕ Е СТРАХ ОТ ЯСЛАТА И ВСИЧКИ ГОВОРЯТ 4Е ДО 2 ГОДИНИ НЕ Е ХУБАВО - ХЕМ ЧУВСТВАМ 4Е ПОЛОЖЕНИЕТО СЕ ВЛО6АВА
УСПЕХ НА ВСИ4КИ

# 25
  • Мнения: 3 491

БАБИ НЯМА
ТАТКО НА РАБОТА-ПОСЛЕ ИЗМОРЕН
ХЕММЕ Е СТРАХ ОТ ЯСЛАТА И ВСИЧКИ ГОВОРЯТ 4Е ДО 2 ГОДИНИ НЕ Е ХУБАВО - ХЕМ ЧУВСТВАМ 4Е ПОЛОЖЕНИЕТО СЕ ВЛО6АВА
УСПЕХ НА ВСИ4КИ
Злати, и аз бях така. Много добре ми подейства като посетих една-две детски ясли обаче. Направо бях щастлива, че мога да си гледам детето на тази възраст. И "писването" ми мина - поне за определено време. После все казвах на таткото : ако кажа, че ми писва, ми казвай думичката "ясла". Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 1 621
Да на моменти и на двете ни писва една от друга, нормално е нон- стоп сме заедно, но пък така сме свикнали, че няма как.  Crazy Бабите я виждат по 1 път в седмицата максимум за 2 часа и това е. После пак двете, а то зверчето все иска да си играе с мен, само с мен и това е доста изнервящо, не мога всеки ден да измислям по 100 игри, още не се заиграва сама и нищо не мога да свърша като хората. Но пък колко ми липсва като е с бабите, то по-лошо, абе няма угодия... #Crazy

# 27
  • Мнения: 3 491
не мога всеки ден да измислям по 100 игри, още не се заиграва сама и нищо не мога да свърша като хората.
Моите вече се заиграват сами, но по-добре май да им вися на главите, защото след тяхната т.нар. самостоятелност стаята им е в безобразно състояние и само късам нерви с прибирането на играчки, което хич не ми е лесно да организирам.  Sad

# 28
  • Мнения: 1 464
Да ми писва-не,да ми е трудно-да!
Още се буди в6-7часа,не ще да стои 5 мин самичка,независимо в кошара,столче,проходилка или количка,навсякъде се изправя и тръгва да слиза и аз трябва да съм все до нея че ще се пребие.По цял ден играем,водим се за ръце/още не е проходила/,ако открадна малко време докато спи -готвя и чистя.Храним се по 1 час ,приспиваме се по 1 час и въобще вечер съм smile3518ама какво да се прави,едно слънце имам-ВЕРОНИКА!!!

# 29
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Момичета, има огромно значение дали ходим на работа или стоим по цял ден с децата! От началото на тази седмица се върнах на работа - много по-спокойна съм, мога да се занимавам по-пълноценно с детето вечер, когато се прибера, а не, съвсем изнервена от дългия ден, да й викам за най-малкото нещо. Имам чувството, че и Мони повече слуша, откакто не сме по 24 часа заедно нонстоп!

Общи условия

Активация на акаунт