От какво сте доволни и недоволни от педиатъра?

  • 2 300
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Аз смятам да сменям нашата педиатърка. Знае ли някой точно как и кога се прави това? Бихте ли споделили впечатленията си от вашия педиатър? От какво сте доволни/недоволни?

Вчера ни сложиха първата от 3те ваксини Пентаксим, педиатърката въобще не ме предупреди, че детето може да вдигне температура и да си взема лекарство за температура. Това е нейна работа все пак. Вашите педиатри казаха ли ви за това? Имаме и други случаи да сме много разочаровани - бебчо беше с пъпна херния, тя го преглеждаше, виждаше че пъпчето е много изпъкнало и нищо не каза, ние не знаехме какво е пъпна херния, не сме лекари все пак. Чак следващия път като ние я попитахме за пъпчето, тя каза - ами да, една лепенка купете да сложим. Пълна незаинтересованост от нейна страна.

Ние сме от Варна, някой може ли да ми препоръча добър педиатър, който да си върши работата с желание и заинтересованост; бихте ли казали защо точно сте доволни от него.
Много въпроси станаха, благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 616
Аз лично от моята съм супер доволна, когато и да и се обадя събота, неделя, нощем, сутрин няма път да не ми е вдигнала ако не си е чула тела до 30 мин ми звъни тя. Когато детето е по-неспокойно от обикновенно веднага реагира със съвети дори изследвания които понякога ми се струват чак прекалени.
Да предупреди ме за това че може да има реакция след ваксината и дори да не дигне Т да дам за успокоение или малко панадол или ми предписа едни хомеопатични свещички. Изобщо нямам забележки към момнета, бих ти я препоръчала с две ръце но сме от София. Дано намерите добра педиатърка Hug

# 2
  • Мнения: 405
 Адски доволна съм от моя педиатър. Страхотен е. Досега колкото и пъти да е била болна малката нито веднъж не е предписал антибиотик, а от раждането си бе на антибиотици в болницата, причините поради които това се случи са съвсем друга тема....Както и да е. Имам му пълно доверие на този човек. Когато бе на 3м. някъде дъщеря ми направи страхотен бронхиолит, трябваше да лежим в болница, но именно той ни изведе, лекува и не се наложи престой в болница. Мога само да се преклоня пред него и да кажа едно огромно благодаря.
 П.С. Просто за инфо - педиатърът ми не работи в поликлиника, а в частен кабинет, работил е дълги години в наша голяма АГ болница. Пестелив е на думи, но пък е точен и конкретен в препоръките си Peace. Прозвуча малко като реклама, но...наистина няма нищо, което да ме е тревожело някога в този човек....може би единствено факта, че адски много народ ходи при него и е лудница, но и това говори само по себи си като положителен фактор.

# 3
  • Мнения: 1 763
Първата ни педиатърка даваше много неадекватни съвети относно захранването. Заяви ми, че аз съм виновна, че детето ми на 4 месеца имаше рахит, защото не му давам сокчета и пюрета. Въобще държеше се, все едно е най-компетентният човек на света и не искаше и да чуе, когато се опитвах да и противореча. Хубавото беше, че си спазваше много стриктно часовете, никога не сме чакали за консултация и винаги си вдигаше телефона.

Със сегашната ни педиатърка се разбираме по-добре относно храненето на детето. Не се уморява на всяка консултация да повтаря да му давам пресни плодове, с което съм напълно съгласна. Веднъж и поисках направление и веднага ми даде. Досега не е боледувал сериозно, всъщност за пръв път в началото на тази седмица имаше хрема, предписа му капки за нос, които помогнаха.   Това, което не ми харесва е, че много се чака пред кабинета и, независимо дали имаш или нямаш час. Тази седмица, когато беше болен, изкарахме повече от час в чакалнята. Направо полудяхме  и аз, и детето, и другите пациенти. Мисля през юни и нея да я сменям.

# 4
  • Мнения: 114
засега съм доволна от нашият педиатър.При първата ваксина ми каза,че може да вдигне температъра и ми изписа панадол.Почти всичко важно ми казва,пита,обяснява,само се ядосвам,че детето трябвало да го водя на ортопед аоще не ми е споменавал даже тук от форума разбрах може би сега ще ми каже незнам,ако не ще го попитам,но съм много доволна и не вярвам да е забравил сигурно сега ще каже след 3 дни на консултацията.Мога да ти дам съвет да смениш педиатъра щом не го интересува нищо и то по скоро това са много важни неща не оставяй детето да го гледа такъв безотговорен лекар.Сменяй го докато е време.А за пъпчето нямахме проблеми нашето падна на 5 ден в болницата и си зарастна много добре.Успех и действай, махай този безотговорен лекар.

# 5
  • Мнения: 85
Аз също не бях доволна от педиатърката и я смених.Сега съм доволна от новата.А относно това как става,аз си взех документите от старата докторка дадох ги на новата,тя ни записа и това беше.Мисля обаче,че презаписванията стават само ноември и юни месец.

# 6
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Аз съм супер доволна от моята педиатърка и категорично не бих я сменила. Жената си разбира от работата - следи, интересува се от новите неща, ходи по разни семинари и курсове из чужбина. Освен това е на принципа, че АБ се дава само в много краен случай. Използва всякакви щадящи методи за лечение. Винаги си вдига телефона - дори да е в почивен ден или посред нощ. Никога не ми е отказвала посещение у дома, дори да е в почивен ден. Абе много свястна жена и много добър лекар. Била е и шеф на интензивно отделение, така че има опит и в по-критични ситуации. Единственият й минус е, че има много пациенти и за консултация обикновено много се чака.

# 7
  • Мнения: 753
Аз съм доволна от моя детски лекар. Единствено бих се радвала, ако подкрепяше схемата захранване след 6ти месец и то с късни сокове и запазване на кърменето. Иначе е страхотен лекар! Никога не избързва с лекарсвата освен, ако не се налага. Внимателен е, в повечето случаи си вдига мобилния телефон и даже в леки случаи съветва по тел., без да стресира човека.

# 8
  • Мнения: 636
Да, сравнително доволна съм. Не предписва антибиотици за щяло и нещяло. Откри хидроцеле. В началото ми даваше съвети да не храня през нощта, но аз й казах категорично, че ще храня детето, ако се буди и така  Grinning Разбира ме се, но аз също й казвам моите възгледи

# 9
  • Мнения: 7 723
Аз съм доволна. Всъщност, колкото съм доволна, толкова и недоволна.
Доволна съм, че е много добър педиатър и диагностицик.
Антибиотиците ге изписва само в краен случай.
Прилага на децата ми много адекватно лечение, когато се наложи.
Не съм доволна, обаче, че е много студен човек.
Студен до толкова, колкото се държи на дистанция от пациентите си.
Не, че искам да сме много близки, обаче тя
приема пациентите си (децата) най- вече като пациенти.
Голямата ми дъщеря е на 9 г. и половина.
Идвала е на визитация в къщи когато се роди
и когато се разболя от варицела.
През цялото това време ми се е налагало
и друг път да я търся за домашна визитация
и тя ми отказва. Вички на всичко 3- 4 пъти
и то, когато наистина някое от децата ми е много болно
и ми е непосилно да го заведа до поликлиниката.
Днес беше последния случай.
Дъщеря ми е с 39* температура, с главобол
и не може да си вдигне главата от възглавницата.
Щъ не щъ й звъннах на мобилния да я помоля
да дойде в къщи и тя ми отказа под предлог,
...дори и не го чух, защото ми догадя нещо...
Хич и не настоявах повече...просто вече сериозно се замислям
дали да не я сменя и с кой...
Е, изплаках си днешната мъка.
Добре ми дойде темата. Благодаря .

# 10
  • Мнения: 543
Много съм доволна от нашата лекарка!

Не предписва лекарства за щяло и нещяло. Панадол за температура също не е сред любимите й методи - само над 38 градуса го предписва. Иначе - водичка. Досега ми е вдигала няколко пъти температура, включително два пъти от ваксина, и съм я сваляла само с вода (затова не се сърди на твоето педи, че не ти е дала Панадол - никак не е наложително при ниска температура, даже напротив, по-добре дедето да свикне да се бори със собствени сили). Също така забеляза пъпната херния и сложи лепенка.

На всяка консултация съвестно преглежда детето, разпитва, дава съвети, отговаря на всички мои въпроси.

Подкрепя кърменето и късното захранване. Не сме имали спорове по въпроса. Не ме е карала да давам вода, когато бебето иска да суче. Даже аз в началото я бях питала има ли начин да се откаже бебето от нощното кърмене, тя ми каза: "Не, ще чакаш сама да се откаже."

Вдига си телефона, а ако не може да го вдигне в момента, след малко ми клипва.

Има отношение към децата, познава ги, помни ги, радва им се.

Изобщо, доказала се е като професионалист и й имам пълно доверие.

Моят съвет е, ако нямаш доверие на сегашната ви лекарка, сменяй я. Реакцията от Пентаксима не е кой знае какво, но не дай си боже да се случи нещо по-сериозно, трябва да си сигурна в своя лекар. За съжаление не мога да те насоча за Варна. Но в кърмаческия подфорум има списък на лекари, които подкрепят кърменето, ако това е критерий за теб.

Естествено, както са споделили и други момичета, неудобството при такива лекари е, че имат много пациенти и винаги се чака.

# 11
  • Мнения: 209
Все още не съм я преценила, да от старото поколение е и е за захранване от по-рано за което я послушах , но със всеки изминат ден започвам все повече да съжалявам за това, иначе за отношението и не мога да се оплача , но както споменах все още ни е рано за преценки.

# 12
  • ВАРНА
  • Мнения: 88
Аз съм много доволна от педиатърката на малкия. Досега 3-4 пъти ми се е налагало да звъня в извънработно време и винаги си е вдигала телефона, дори последния път дойде у дома за да установим че всичко е от зъбките  Embarassed много се бях притеснила. На 2 месеца ни излезе хернийка и веднага ни прати при най-добрия детски хирург, който потвърди диагнозата и. Не ми даде направление за ортопед, но вероятно наистина нямаме нужда. Съветите и за захранването според мен са малко изпреварващи, но не ми мърмори, че не съм въвела още някои храни. Просто се съобразява и с моите виждания за гледане и хранене на бебчо. За ваксините, тя е потив Пентаксима, защото той натоварва организма повече отколкото боцкането на 2-3 игли, съгласна съм с нея, това не означава че ако държиш няма да ти бие Пентаксим. В час е и с това какво коментираме из форума, и с най-новите тенденции за отглеждане на бебчета. Приема в кабинет в дома си и обикновено може да се засечеш с детето преди теб, но не повече, така че съм спокойна че няма да се разболеем пред кабинета и. Препоръчвам ти я, стига да ти е удобно да идваш във Виница.
Личните лекари се сменят през юни или декември. Мисля, че дори няма нужда да ходиш да се отписваш, а стария май трябва да изпрати данните ти на новия, но за последното не съм на 100% сигурна.

# 13
  • Мнения: 2 374
Въобще не съм доволна постоянно аз я подсещам за всичко,вместо аз да чакам на нея,тя чака на мен да се сетя.Детето ми няма картон и тя твърди,че такъв не му е необходим.....,абе истории хиляди мога до утре да ви разказвам,искам да я сменя,ама...чак юни понеже декември спахме.

# 14
  • Мнения: 569
   За съжаление не мога да дам мнение за процедурата за сменяне , но просто искам да споделя и да те окуража на всяка цена да смениш педиатъра - това е едно от най- важните неща да се чувстваш спокойна и уверена! Казвам го от опит - и ние сменихме нашия- Слава Богу в самото начало и чувството да знаеш , че здравето на детето ти е в ръцете на истински професионалист е невероятно- загриженост , заинтересованост , винаги обяснява всичко с най-големи подробности , защо се е получило , как да се предпазим , ит.н. и т.н. Мога да му се обадя по всяко време на денонощието на личния телефон , а ако не го направя . а детето е имало някакъв проблем -той се обажда да провери как вървят нещата.
  Знам , че не винаги всичко това е възможно , но доколкото зависи от теб- направи нужното!

# 15
  • Мнения: 2 478
Изключително приятна и адекватна жена е педиатърката на сина ми.Не бих я сменила.Дори я направих и мой личен лекар.
Много силно впечатление ми направи,че след многобройни консултации с гастроентеролози,кожни лекари и други специалисти,винаги това,което тя ми е предписвала като лечение е било по-ефективно .
А и инфото за всички допълнителни ваксини получавам първо от нея.

# 16
  • Мнения: 316
От новата ни (вече не толкова) педиатърка бях много доволна че отделя време за обяснения и приказки, но май е само това, когато се налага никак не е успявала да помогне... За една температура веднага изписва Аб, не пуска изследвания, скъпи се на направления, даже 2 пъти бяхме в болница от нейната безпомощност + 5 Аб в рамките на 2м, всъщност тя не е и педиатър, но не знаех тогава, ще я сменяме, то и без това скоро ще влезе май закона за това

# 17
  • Мнения: 9 973
не съм много доволна,но и не знам на какво ще попаднем ако я сменя

# 18
  • Мнения: 494
И аз не съм много доволна, но не съм и супер недоволна, но и ние сме много малки още и нямам много впечетления. Аз и задавам много въпроси и тя отговаря много подробно, обеснява ми каквото се сети и мисли, че трябва да знам, това ми харесва. Какво не ми харесва- мисля, че малко претупва прегледите, повече са приказките, нямам телефон, нямам нищо, ако има нещо трябва да ходя на преглед, ако я няма нея при друга колежка, но не и да я безпокоя събота и неделя и извън работно време.

# 19
  • Мнения: 1 629
Ооо и аз от моята съм страшно доволна. Винаги е усмихната, ведра, много е чаровна плюс това Mr. Green Много мила, говори му на бебето докато го мери и др. там процедури. Много си я харесвам. Sunglasses

# 20
  • Мнения: 2 013
За сега от всичко съм доволна! Надявам се и за напред да е така и да не се налагам да си търся друга педиатърка.Винаги обеснява,когато имам въпроси,а понякога чак ме хваща срам,че постоянно и звъня за щяло и нещяло.Ама този майчин страх дали всичко е наред...

# 21
  • Мнения: 97
Не бях доволна от това, че консултациите ни траяха по 1 мин, в същото време през една завеса се преглеждаха грипави деца и възрастни. Съветваше ме да захранвам по старата схема. Сестрата беше адски некомпетентна. И за това в началото на годината я сменихме, направо отидохме при новоизбраната педиатърка, тя си оправя всички документи, а от там мисля чрез здравна каса бива уведомявана предишната и тя връща картона на детето.

# 22
  • Мнения: 80
Ами какво да кажа и аз изобщо не съм доволнано тук в малкия град нямам избор. Винаги е толкова студена и намращена все едно сме и длъжни с нещо. Никога не ни изписва правилното лечение(и в крайна сметка отиваме на частно)първото нещо като ни види е да каже"оф пак ли сте болни". Все със уговорки ни дава направления. Абе пълна скръб ама какво да се прави нямам избор.

# 23
  • Мнения: 466
Педиатърът може да се сменя през декември и юни.Аз лично смених моята - беше много добра уж , много ги разбираше нещата -само с деца се занимаваше , даваше час за консултация и така до последната ваксина Пентаксим . Тогава много бързаше за концерт в НДК с президента , поради което какво преглежда на бебето , какво разбра и какво не разбра , но след два дни се отзовахме в Инфекциозна болница с бебето , то не можеше да ходи и направо си умираше в ръцете ми - добре , че стана в болницата всичко , та го спасиха ....Та незнам аз нямам доверие никому вече , сега си имам педиатър просто фиктивно , пък при нужда ще ходя при доцента от инфекциозна болница ...

# 24
  • Мнения: 242
Аз съм доволна от моята педиатърка-поне засега!

# 25
  • Мнения: 1 554
честно казано,нямам наблюдения да ли съм доволна или не,за сега само ваксини сме слагали при нея Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 300
Здравейте,ние не сме доволни от нашия личен педиатър защото винаги трябва да и напомняме какво да направи:
да и прегледа гърлото
а сега какво да пием за това гърло
хайде сега да я преслуша...
изобщо страшна работа ,ползваме услугите и само когато ни е нужно направление.Много сме си патили в началото от нея но като съм се консултирала с други майки няма разлика и за това я водя на частно при др.Каспарянот Бургас ,тя е добър специалист,лекува ни когато бяхме на 2г. в болницата с двустрана пневмония пак заради нашата лична и от тогава сме така .Вече сме на 7г.и др.Каспарян вече познава детето добре как се развиват болестите при нея.За това си мисля че трябва да се ходи при един доктор който познава развитието на детето.Ако някой има нужда мога да дам координатите на докторката.

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И аз декември смених личната на дъщеря ми,за най малкото нещо изписваше АБ,аз трябваше
да я подсещам какви изследвания да пусне и др.подобни,почнах да ходя на частен лекар,но вече я смених
и засега съм доволна от новата лекарка,тя пък е в другата крайност,изписва АБ само в най краен случай,
което определено е по добрия вариант...

# 28
  • Мнения: 2 011
Слава Богу,нямам особено често контакти с педиатърката ни,затова и нямам конкретно мнение за нея.Отзивчива е,ако пропуснем консултация,търси ни по тел. да пита какво става,сестрата се справя добре с биенето на имунизациите,но иначе не знам с лекуването при болест как е(дано и не научавам скоро)

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Общо взето, съм доволна от педиатърката на детето ми. Не ми харесва това, че работи без предварително записване на час и си отстояваме понякога пред кабинета. По тази причина често ми се налага да ползвам услугите на друг педиатър, на частно- когато детето е зле, а не мога да се вредя да вляза.

Напоследък не бърза с изписването на АБ, което много ме радва. Все повече влиза в час с новостите, коментираме и обсъждаме дадено лечение. Никога не ми е отказвала направление. Когато се налага, пуска разни връзки с други специалисти, само и само да уреди нещата.

На този етап не смятам да сменям джипи- то на дъщеря си.

А относно самата смяна- доколкото знам, може да не се чака юни или декември, ако се отнася до детски лекар. Поне аз навремето така смених личния на сина си- попълних молба и веднага смених лекаря.-

# 30
  • Мнения: 1 740
За сега съм много доволна от лекарката на сина ми даже мисля и аз да се запиша при нея.Винаги е много усмихната и си играе с децата, Явно и синът ми я харесва, защото много и се радва като я види и винаги иска да и вземе очилата. Единственото нещо е че има страшно много пациенти.
Но засега бебетата и малките деца са с предимство при нея.

# 31
  • Мнения: 1 428
Доволна съм от педиатъра .Когато му се обадим да дойде идва.Особено в началото през ден беше в нас  Embarassed.

# 32
  • Мнения: 822
Като лекар, педиатърката ни е много добра, но това което мен ме дразни е, че щом не е на смяна телефонът и е винаги изключен.

# 33
  • Мнения: 1 691
Нашата има и плюсове и минуси.
Плюсовете: Синът ми досега не е боледувал сериозно (и слава Богу), а единствения път, когато го заведох заради висока температура, изписа само Панадол и вит. С. За консултациите дава точен час, така че не сме чакали повече от 15 минути пред кабинета. Консултациите се провеждат в специален кабинет в поликлиниката, където болни деца не се допускат (дори и в чакалнята - това важи за всички педиатри в нашата поликлиника). Преглежда детето обстойно на консултация.
Минусите: Още на първото посещение след раждането на детето поиска някой от нас да отиде и да я посрещне с такси. Нахълта в стаята при бебето с обувки и палто, стоя през цялото време права ("цялото време" беше около 5 минути), продиктува ми на висок глас инструкциите си за къпане, хранене и т.н. грижи, изрично ме предупреди да не я търся по телефона в извънработно време и си тръгна.
По време на детските консултации и тя, и медицинската сестра говорят на висок глас, декламират си инструкциите и евентуално в самия край може и да млъкнат за секунда и да ми дадат шанс да задам въпрос.
И това, което в края на краищата вероятно ще натежи - детето ми задължително се скъсва от рев още откакто влезем в кабинета. Май ще я сменям.

# 34
  • Мнения: 4 017
Доволна съм от организацията на работа.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 735
Доволна съм от педиатърката на беби,винаги всичко обяснява и се консултирам и за неща,които съм чела или чула.Много е компетентна,много мила внимателна и симпатична.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 89
Доволна съм. За кратко е била и мой лекар като хлапе,по-късно пак попаднах в кабинета и-останах с много добри впечатления. Впрочем,аз по принцип не понасям лекари,а личните такива още по-трудно ги търпя-дълго време мислех,че всичките са еднакво безразлични и безотговорни.Е,сега мога да кажа,че съм грешала.Жената винаги се отнася внимателно,не отказва преглед,винаги си вдига телефона (аз пък за късмет все в почивни дни и звъня).Когато реших,че искам да запиша дъщеря си при нея,ми каза,че не работи с деца от моя квартал-предполагам,защото това би затруднило домашните посещения.Препоръча ми своя колежка,живееща в моя блок,за да ми е по-удобно.Но аз толкова настоявах,че бях готова аз да водя бебето в кабинета-накрая се съгласи.И в най-голямата жега дойде вкъщи да види малката.Обади се по телефона и предложи тя да ми вземе пациентски лист,тъй като и без това имала работа там,за да не се разкарвам аз. Освен,че обръща нужното внимание на детето ми по време на консултации,е и много човечна.Радвам се,че избрах нея!
А,и друго-уважава решениятя ми за захранването,не се уморява да отговаря на въпросите ми,а ако разбере,че имам полезна информация,свързана с грижите за детето,винаги се интересува,а не се прави на велика  Peace

# 37
  • Мнения: 1 305
Нашата педиатърка има много положителни и отрицателни. Най вече не харесвам в нея това, че е за ранно захранване и други такива неща. Но винаги когато и да я потърся винаги се е обаждала, и ако е могла е помагала

# 38
  • Мнения: 1 174
Доволна съм от педиатърката на Мартин. Тя в общи линии е запозната с новостите относно отглеждането на дете - късно захранване, кърмене без даване на вода и т.н., но си казва така: По принцип от 2 месеца може да почнеш сокчета, но ако искаш да захранваш късно по добре пюре или каша  след шестия. При нея има майки започнали ранно да захранват бебетата, има и такива с късно захранени деца. Харесва ми,че не натрапва мнението си, а предлага няколко варианта. Казвала ми е, че от мен зависи дали ще храня детето по режим и ще отменям нощното хранене или ще кърмя на поисване. Нейната работа била да следи децата да са здрави и да помага с каквото може. Антибиотици само в краен случай, мазила за обриви също - само ако не отшуми до няколко дена обрива, температура - дава съвет първо с оцет и ако не стане тогава панадол и най - вече не дава съвети по телефона, идва да види детето. В началото давах вода със захар на Мартин, но пак по неин съвет го кърмех на поискване заради жълтеницата. За водата със захар и сега не съм сигурна дали беше грешка, но жълтеницата мина сякаш по - бързо. Любезна и разбрана жена е. 

# 39
  • Мнения: 215
Страшно съм доволна от педиатърката ни. Намерихме я след три неуспешни преди нея:)

Доволна:
- винаги е на разположение, когато имаме притеснение
- подкрепя детето да е изключително на кърма
- съветва захранване след 6тия месец
- до сега освен физиологичен разтвор и панадол никога нищо друго не ни е изписала
- не ме е шашкала за ненаддаване, неакане и тн.
- изключително здраво мислеща жена
- много спокойна в отношението си към дъщеричката ни

Няма неяо от което да съм недоволна.

 

# 40
  • Мнения: 202
Аз съм доволна от нашата-винаги е насреща.Дава адекватни съвети и винаги е в час с новостите.Много е внимателна към детето.И което е най-важно изписва антибиотик само в краен случай.
За смяната на лекар мисля,че просто отиваш и го записваш при новия лекар,без да си длъжна да уведомяваш старата лекарка.Но мисля,че това става през юни и декември,но за педиатър може и да е различно.
Аз също бих я сменила в твоя случай.

# 41
  • Мнения: 68
Аз не знам какво да кажа за моята педиатърка.Като идем е любезна.
Лошото е че посещения в домът не прави,та дори и когато беше новородено.Не ни каза че трябва да я водя на ортопед когато беше на 2 месеца.Трябваше аз да си поискам направление за ортопед.Добре че всичко е наред.Чудя се какво още ще пропусне да каже и почнах да се консултирам и с друг детски лекар,за да не пропусна някой профилактичен преглед.

# 42
  • Мнения: 168
аз съм много доволна от нашата педиатърка винаги е много отзивчива за всичко което я попитам ми обяснява с най големи подробности много е мила и внимателна с детето

# 43
  • София
  • Мнения: 2 381
Общо взето съм доволна. Когато съм я търсила на моб. тел е отговаряла дори и в неделя. Нощем засега не ми се е налагало - да чукна на дърво. След поставянето на Пентаксим ни каза, че до 2 ч може да дадем на бебчо Панадол. След раждането, докато още бях в болница тел. й беше изключен. В чудо се видях - нали трябва да ни посети и си мислех, че това е нещо АДСКИ ВАЖНО и се панирах. Всъщност ти без въпросното посещения щяхме да си се оправим. Писах й смс. Отговори ми, че е в чужбина и ми прати моб. номер на сестрата, която ни посети. Слава на Бога.
Минусите - ЗА сокчета след 40-я ден. Твърдеше, че като захраня на 5 навършеин месеца Марти ще стане анемичен - е, не стана. Шашка ме за не достатъчно наддаване вече 2 пъти. Всъщност бебо си е в нормата, но не е пухкав бузанчо. Преди захранването бебчо не акаше редовно. Каза да даваме 2 седмици Дуфалак, без да ме пита дали е захранен или не. Все пак кърмените бебета може 3 дни да не акат и това не е проблем. Е, при нас дните бяха повече, де...

# 44
  • Мнения: 528
Аз съм изключително доволна от нашата педиатърка  Peace От какво съм доволна ли? Много ме слуша  Mr. Green
Например знае, че съм против ранното захранване и не ми го налагаше. Знае , че съм против АБ, с изключение на изключително наложащи се условия, и не ни изписва, внимателна е с децата...
Няма нещо , от което да не съм доволна  Peace

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Много съм доволна от моята педиатърка. Телефона и никога не е изключен. Диагнозите и лечението винаги са били адекватни.

# 46
  • Мнения: 1 919
Аз не съм доволна от моята ПЕДКА:
1.Никога не дава направления-искала съм няколко пъти отговора беше "Пазя ги за родители които немогат да си го позволят"/частен преглед т.е/
2.Бях със седалищна бременност т.е рискова от луксация-според нея нямало смисъл от преглед при ортопед-аз заведох детето на частен преглед.
3.Няколко пъти на консултация закъснява или я няма -сестрата мери и тегли.
4.С 1 поглед отсече "детето има анемия-бледо е" не даде бележка за изследване-аз сама си заведох детето в частна лаборатория-нямаше анемия 137ХМ имаше

ще я сменям.....определено не съм доволна.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Моята щерка е при д-р Профирова. Много бях доволна от нея, само че спестява направления. Работи без часове и последия път се наложи да чакаме 1 час и половина  Shocked . Накрая дойде 1 майка с момиченце, което било с шарка и 40 0   #Crazy . На въпроса защо са пред кабинета толкова заразни, майката обясни, че д-р Профирова, не ходела на домашни посещения и ги извикала в кабинета  Shocked . Имаше още 10-тина човека чакащо пред кабинета. Като чух за шарката, станах на момента и си тръгнах. Но така и не сме могли да и избягаме. Спед 10-тина дни и дъщеря ми беше с обрив. Още се чисти от коричките.

Аз бих ти препоръчала д-р Ваня Александрова от Терапията, препоръча ми я мой роднина от бранша а и като из нета мненията за нея са много добри. Моите впечатления също са много добри от нея. На първото посещение след като родих тя дойде в къщи. Не се записахме при нея защото ни беше доста далеч, но сега като дойде момента за смяна, ще запиша малката при нея  Peace . Много внимателна, не изписва АБ току така. Изключително много си разбира от работата и най важното работи с часове и ходи на дом. посещения. Е посещенията са платени, но пък ти идва на крака. Няма да сбъркаш, повярвай ми   bouquet

# 48
  • Мнения: 4 433
Адски доволна съм от моя педиатър. Страхотен е....
..нито веднъж не е предписал антибиотик..
Точно заради това съм доволна и аз.
Винаги гледа първо с друго да оправим нещата....
..и слава богу,не се е стигало до АБ.

Усмихната е,това също е добро качество,защото няма да се притеснявам за каквито и да е въпроси.

# 49
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Не мога да ти помогна в намирането на добър педиатър, защото не съм от твоя град.
Иначе какво да кажа - като че ли винаги са готови да изписват антибиотици, дори когато са напълно ненужни, само за да се застраховат.
И друго - посъветва ме да дам вода на детето и сокче след навършване на 40 дни..... Tired

# 50
  • Мнения: 2 015
Ами не съм доволна и за това ходим на частно.Проблема е точно, че не преглежда при нужда в почивни дни и изписва лекарства по телефона Shocked.Сега, при жената която ходим не е така Peace.

# 51
  • Мнения: 156
Много съм доволна от моята педиатърка. Телефона и никога не е изключен. Диагнозите и лечението винаги са били адекватни.
И при нас е така,много съм доволна Peace

# 52
  • Мнения: 105
Живея в малък град и педиатър идва 3 път иседмично са по няколко часа. Не съм доволна от нея. Изпосва лекарства, които не отговарят на възрасттана детето. Ходим при семейния лекар-на консултации и прегледи. Доволна съм от нея. Рядко ни се е налагало да я търся вечер или в почивни дни. Веднага ми е давала адекватен отговор и какво да правим. Дано я търсим само за ваксини и консултации Praynig

# 53
  • София
  • Мнения: 195
Като цяло съм доволна от него...Доволна съм, че се движи в крак с нововъведенията в педиатрията, че винаги мога да го намеря на мобилен телефон и веднага реагира на призива ми. Обаче не ми харесва, че се опитва да си иска пари!  Naughty

# 54
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Deteto ni se lekuva edinstveno ot d-r.Elena Miteva (gr.Pazardzhik-DKZ"ESKULAP) i sam strahno dovolna.Vinagi e vnimatelna i vseotdaina,kagato i da sam ia potarsila se e otzovavala.

Общи условия

Активация на акаунт