"Из дневниците на една тийнейджърка"

  • 7 638
  • 125
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 161
Много ми е тежко,че прочетох такива думи за Петя Дубарова.Не мисла,че ако не беше се самоубила,стиховете й щяха да останат в дневниците.Ами тя още като ученичка е била призната от доста мастити поети.А може тогава да не са били толкова мастити,заради младостта си.Публикувала е стихове в списание Родна реч.Едно доста сериозно списание,колко хора са тръгнали от там.Да,мъчно ми стана да прочета написаното.
А що се отнася до приятелката на Делтовица-да не си харчи парите тази жена.Това е моето скромно,скромно мнение.След една соцкнига за тийнейджъри,тъничка и синя,не съм попадала на интересно четиво за тийнейджъри.Игра на възрастни,май се казваше тази книга.Василиса,ще си купя твоята книга с голямо удоволствие.

# 31
  • Мнения: 592
Chanel - това че се обсъжда П.Дубарова е достатъчно. Значи е оставила нещо значимо! Не се измъчвай! Peace

# 32
  • Мнения: 2 161
Измъчвам се наистина.

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
Разбирам, че ти е мъчно, но хайде да си говорим право куме, в очи. Има много талантливи поети и поетеси още от тийнеджърска възраст, много са публикували в Родна реч, а и това беше единственото литературно списание за ученици. Да не забравяме, че по "онова" време това се поощряваше и едва ли има някой, който не се е пробвал в поезията на тази възраст. Млади хора, които са признати или с потенциал колкото искаш. Интересното идва тогава, когато тези тийнове пораснат. НИкой не знае как би се развил животът й, защото тя просто го прекрати. А една такава стъпка винаги оставя нещо недоизказано, някаква интрига и може би тайна.

# 34
  • Мнения: 2 161
Цитат
Има много талантливи поети и поетеси

Няма.


Преди време пуснах тема за Петя Дубарова,имах нужда да разбера истината за смъртта й.Често пъти съм се чудила защо го е сторила това.Тя за мен не е просто една поетеса.Нещо по-различно е,явление,рядкост,комета.Казваш,че има много поети и поетеса.Да,има.Никнат и публикуват.Обаче Петя Дубарова е единствената българска поетеса,която ме е сграбчвала за гърлото.Уникално е това,едно дете да описва по този начин нещата от живота.

# 35
  • Мнения: 2 161
В сп Родна реч не се публикуваше толкова лесно.

# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
Конкретно за нея, честно да ти кажа, още от темата за нея си мисля, че тя е имала нужда от консултация и терапия с психотерапевт. Ако мога да избирам, бих предпочела никое от децата ми да не е такова "явление" и да завърши със самоубийство, а да са живи и здрави, пък дори и да не публикуват никога стихове, които да грабнат някого. Каква ще ми е на мен като родител утехата всички да знаят детето ми, ако то е посегнало на живота си?

Снощи по БНТ1 даваха много хубав филм за едни тийнеджърки в една психиатрия. Много ми напомни за нашия Адаптация.

# 37
  • Мнения: 2 161
Замълчи,Andariel.Особено когато се отнася за децата ти.

# 38
  • Мнения: 1 517
Тотално и разбихте очакванията Grinning , даже се отказа да се регистрира във форума. Но ще се пробва да качи списванията си в някой сайт, пък да видим...

Благодаря за разнообразните мнения, наистина свършиха работа.
Пък Дубарова я оставете намира, иначе темата ще стане като за Лили Иванова  Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
Замълчи,Andariel.Особено когато се отнася за децата ти.

Защо да замълча?  Написах какво бих предпочела, ако мога да избирам. И мога да го напиша пак - предпочитам живи, здрави и щастливи деца, отколкото полугениални тийнове, изпаднали в дълбока депресия.

Последна редакция: нд, 15 фев 2009, 13:06 от Andariel

# 40
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Тотално и разбихте очакванията Grinning , даже се отказа да се регистрира във форума. Но ще се пробва да качи списванията си в някой сайт, пък да видим...
Какви очаквания?  Laughing
Трудно е да се каже дали би се харесала (а така и не разбрах кой трябва да хареса такава книга - днешните тийнове или ние, бившите), ей така, на сляпо...
П.П. Аз до ден днешен препрочитам "Тайният дневник на Ейдриън Моул", "Илзе Янда на 14 години" К. Ньостлингер, "Бягай... Обичам те..." Кирил Топалов, "Едничко дете". (В момента не мога да се сетя за авторите, затова не съм писала всички).  Разбира се, "Най-синьото вълшебство" на Петя. Обичам Петя.
Това са тийн книгите от моето "време".
Сега обаче, на тези години, едва ли бих посегнала към нещо ново от "нашето време". Мнението ми е на читател.

# 41
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Тотално и разбихте очакванията Grinning , даже се отказа да се регистрира във форума. Но ще се пробва да качи списванията си в някой сайт, пък да видим...

Благодаря за разнообразните мнения, наистина свършиха работа.
Пък Дубарова я оставете намира, иначе темата ще стане като за Лили Иванова  Mr. Green

Нека да си направи блог в гугъла или някъде другаде. Да пусне редактирани от нея откъси от дневника или други публикации, за да види как се въпроема стила й. След всеки материал да пусне възможност за коментари. Ти също можеш да и помогнеш като пуснеш линк тук  и ние да си кажем "тежката" дума!

# 42
  • Мнения: 8 999
Текст, сътворен от възрастен човек, дори и да пресъздава гледната точка на тийнейджър, винаги ще бъде повлияно от възрастта, опита, натрупаните знания през годините. Единствено тийнейджър би могъл да пресъздаде автентично своите чувства и да повярваме на писанията му. Обаче пък, такова четиво едва ли би събудило любопитството ми. Честно да ви кажа, в случая предпочитам Даниел Стийл.
Като подслушвам без да искам разговори на тийейджъри /в превозни средства, по улицата, докато оставям или чакам децата в училище/, ми се струва, че няма да отделя от ценното си време, за да изчета нещо толкова плитко и несвързано.

# 43
  • Мнения: 1 517
Цитираните книги от Василиса ми бяха любими навремето. Всъщност темата май не беше за този форум: тя се чудеше дали днешните влюбени в компа тийнове ще харесат подобно четиво, а не толкова мамите. Но аз пък не списвам другаде, освен тук и затова пуснах темата. Тя пък почти никъде не списва - само чете (и под секрет не искаше да се регистрира, защото като новачка нямало никой да обърне внимание на темата ти  Mr. Green )

ПП Не знаех, че Василиса = Юлка...гугулетата бяха любимото детско на сина ми като бебе  Grinning

# 44
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
...тя се чудеше дали днешните влюбени в компа тийнове ще харесат подобно четиво, а не толкова мамите.
Говорихме с изд. "Кръгозор" по въпроса (а те правят много сериозно допитване до много голяма група тийнове) и според тях днешните порастващи деца категорично не се интересуват (уви) от нашите преживявания. (Поводът бяха моите любими тийн книги, които се надявах някой да преиздаде.  Laughing)
В това си мнение питаните бяха особено категорични.  Rolling EyesБих ги укорила, но и аз много се дразнех (дори не си давах сметка защо) от пуберските години на връстниците на моите родители - и модата, и музиката, и жаргона. Умирах! Замиришеше ли ми на чарлстон и хипари, бър-р-р.  Joy
В крайна сметка обаче никой не може да знае предварително. Книги, които са смятани за едва ли не сигурен потенциален хит, не се продават добре. Книги, които едва си намират издател и едва подкарват първия си тираж("Хари Потър" Laughing е една от тях) след някой друг месец внезапно се превръщат в тотален бестселър.
Така че кой знае?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт