Въпрос за вертикални щори.

  • 10 214
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 503
По какъв начин почиствате/перете/ вертикални щори?

# 1
  • Мнения: 564
Аууу, точно и аз мислех такава тема да пускам !!!  Hug

# 2
  • Мнения: 721
погледнете тук Re: Използвате ли щори и какви? и Почистване на вертикални щори

# 3
  • Мнения: 156
Навити на руло и в пералнята на ниски градуси и без цитрофуга Peace

# 4
  • Мнения: 564
Навити на руло и в пералнята на ниски градуси и без цитрофуга Peace
Лелее, това не е ли много пипкава работа?!  Tired

# 5
  • Мнения: 156
Ами другия начин е в банята, търкане една по една което е още по- пипкаво. А така само ги навиваш и в пералнята, после закачаш докато са мокри за да се изпънат.

# 6
  • Мнения: 721
djesita ти прала ли си така.питам защото и на мен ми беше казан този вариант(само че всяко руло по отделно се вързвало стегнато с дамски чорапогащник),но други споделят че се разнищват - не смея да пробвам,а вече трябва.другия вариант е да се накиснат с перилен препарат и след това да се изплакнат обилно с вода(като ако някъде е останало по упорито петънце се затърка внимателно)-това ми го казаха от фирмата

# 7
  • Мнения: 156
Да, аз така ги пера моите и досега не съм имала проблем.Незнам, да не би да е от значение самия текстил.

# 8
  • Мнения: 1 632
Перях ги с четка в банята, и не мисля , че е пипкаво!

# 9
  • Мнения: 196
И ние сме с такива щори  Crazy пера ги на руло намотани, вързани с ластик и пъхнати в калъвка на възглавница ,при ниска температура и без центрофуга...

# 10
  • Мнения: 9 776
Благодаря на авторката за темата  bouquet. Имам такива щори в цялата къща, но най-отдавна са ми в кухнята. И понеже са в светъл розов цвят, доста са замазани и им личи. Никога не съм си помисляла, че мога да ги пера, какво остана в пералнята. По-скоро сме си мислили да сменяме плата на няколко години. Но сега така ми давате страхотна идея. Да не се каня много, но утре ще ги смъкна и ще ги изпера, а после ще ви пиша.

# 11
  • Мнения: 931
Наскоро имаше подобна тема и се обсъждаше варианта за пране на вертикални щори.Много от момичетата там се оплакаха че след като са ги пуснали в пералнята са се разръфали.Аз също имам един такъв несполучлив опит за пране в пералнята.От тогава ги пера в банята  на колене не е мн удобно но щорите ми са хубави и не ми се рискува пак.

# 12
Аз сложих римски дервени щори , много са практични , порьчах ги от КАТИНА

# 13
  • Мнения: 10
здравейте, само да споделя че това с прането на вертикални щори в пералня е абсурд...на късмет някой път няма последствия но...Аз съм от Варна и фирмата от която си поръчах щорите вече предлага и услугата почистване, което е идеално...хората си знаят работата и резултата е перфектен.. Simple Smile Simple Smile 

# 14
  • Мнения: 9 776
здравейте, само да споделя че това с прането на вертикални щори в пералня е абсурд...на късмет някой път няма последствия но...Аз съм от Варна и фирмата от която си поръчах щорите вече предлага и услугата почистване, което е идеално...хората си знаят работата и резултата е перфектен.. Simple Smile Simple Smile 

Имаш ли представа как точно ги перат? Аз още не съм пробвала в пералнята, но може би ще го направя скоро. Каквото стане. То пък да ги търкам някак едно по едно парчетата - не виждам как ще стане, пък и толкова и ще ги лъсна.

# 15
  • Мнения: 970
Извинявам се предварително че нахълтвам така в темата,но за да не пускам нова тема да попитам ТУК:

Става дума за вертикални щори Thinking
Помогнете с фирма,която прави такива щори но за кръгли прозорци-горе където е релсата  не знам точно как се казва да не е прекъсната  на парчета а да е като една обща дъга!
Не знам дали ме разбрахте TiredВ Бургас питах в две фирми и казаха че нямали такава машина която да огъва релсата горе,на едно място само ми казаха че само за пердета огъвали такива релси ,но не и за вертикални щори ooooh!
Благодаря ви предварително Hug

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 571
То пък да ги търкам някак едно по едно парчетата - не виждам как ще стане, пък и толкова и ще ги лъсна.

Супер досадна и бавна дейност - една по една, по цялата дължина и от двете страни. Пък после да се изплакнат и то без да се прегъват много много. И да се прострат една по една да съхнат, че после даже и леко ги поизгладих докато бяха леко влажни. Отне ми около 3-4 часа само за щорите от един прозорец. Накрая бяха като нови, мръсното пада лесно, защото материята е такава, но си трябва да се мине с четката. А бяха доста замърсени - от офиса в който работя са, на 4-5 години, не бяха прани никога. Изпрах щорите на двата прозореца от едната стая и се отказах, който иска да ги пере другите. Обаче като гледам, на никой не му се занимава...

# 17
  • Мнения: 9 776
То пък да ги търкам някак едно по едно парчетата - не виждам как ще стане, пък и толкова и ще ги лъсна.

Супер досадна и бавна дейност - една по една, по цялата дължина и от двете страни. Пък после да се изплакнат и то без да се прегъват много много. И да се прострат една по една да съхнат, че после даже и леко ги поизгладих докато бяха леко влажни. Отне ми около 3-4 часа само за щорите от един прозорец. Накрая бяха като нови, мръсното пада лесно, защото материята е такава, но си трябва да се мине с четката. А бяха доста замърсени - от офиса в който работя са, на 4-5 години, не бяха прани никога. Изпрах щорите на двата прозореца от едната стая и се отказах, който иска да ги пере другите. Обаче като гледам, на никой не му се занимава...

Твоето изказване е добре дошло за моя мързел hahaha. Айде, да е една стая, да се излъжеш. Но наште прозорци са огромни, това са 7 щори от такива прозорци ooooh!. А не Naughty, мерси. Като се замисля и колко време ще отнеме да ги смъкнем тия ленти, да ги опаковам в нещо и да ги пусна в пералнята, пак ще лудна #Crazy. Хич не се оказаха практични май Thinking.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Усетих ти настройката и затова реших да споделя моят опит Laughing

# 19
  • Мнения: 7
Здравейте, миналата седмица слагахме щори и за всичките стаи избрахме хоризонтални. някак си вертикалните не ми понасят. Повечето хоризонтални щори събират прах, но почистването става лесно. Отгоре са закрепени с две скоби и се дърпат, при което цялата щора пада. В предишния ми апартамент бяха старички, но пак така ги свалях и във ваната на душа Laughing

така, че поддръжката не е кой знае какво, а и изглеждат доста по -добре и са удобни за регулация. В офиса сме със вертикални, обаче.

# 20
  • София
  • Мнения: 255
Извинявам се предварително че нахълтвам така в темата,но за да не пускам нова тема да попитам ТУК:

Става дума за вертикални щори Thinking
Помогнете с фирма,която прави такива щори но за кръгли прозорци-горе където е релсата  не знам точно как се казва да не е прекъсната  на парчета а да е като една обща дъга!
Не знам дали ме разбрахте TiredВ Бургас питах в две фирми и казаха че нямали такава машина която да огъва релсата горе,на едно място само ми казаха че само за пердета огъвали такива релси ,но не и за вертикални щори ooooh!
Благодаря ви предварително Hug

7 години съм работила в този бранш. Знам фирма в София. Но самите релси се огъват в Чехия по заявка. Излиза много скъпо. Има вариант на хоризонтално и на вертикално огъване. Помня до миналата година, че за релса с диаметър около 2 метра излизаше около 800лв.
Ако те интересува пиши ми на лични. Ще взема от бившите ми колеги координати на фирмата.

А за девойката с рекламата - копнах един мноооооого недоволен клиент от друга тема

Re: Черен списък на фирми за обзавеждане, майстори и висчко каквото се сетите

« #29 Понеделник, 28 Януари 2008, 16:58 »   

"Майстори" занимаваща се с поставяне на дограма в Пловдив. Христо Спасов 0898 949984; Красимир 0898388222. Пазете се моля Ви от такива дето и "по хотелите слагат дограма" и само аз съм се оплакала от тях. Представяте ли се? Пълни некадърници[/b][/b]

Последна редакция: пт, 10 апр 2009, 14:44 от kari

Общи условия

Активация на акаунт