За или против пюретата "Ганчев"

  • 3 064
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
# 1
70% от българските деца се хранят с пюретата "Ганчев"
30% за ам-ам,Хип,хам и др.
Пишете мнението ви за темата!

# 2
  • Мнения: 3 042
потърси на по задните страници има огроооомна тема за пюретата Ганчев.
Моето бебе не е в цитираните- 70 процента, нито в 30 процента за Ам-Ам.

# 3
  • Мнения: 385
Sad  Sad  Sad
А-а-а, статистиката ти куца поне малко. Има такива, дето пюре от магазина не са кусвали, като моя син и децата на няколко мои познати.

И няма какво да ми хвалиш консерви било то на "Ганчев" или "Хип". То си е цяла трагедия, че в България майките не хранят децата си със здравословна храна, а разчитат на консерви за захранването.

# 4
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Инка
Sad  Sad  Sad
А-а-а, статистиката ти куца поне малко. Има такива, дето пюре от магазина не са кусвали, като моя син и децата на няколко мои познати.

И няма какво да ми хвалиш консерви било то на "Ганчев" или "Хип". То си е цяла трагедия, че в България майките не хранят децата си със здравословна храна, а разчитат на консерви за захранването.


Ти пък къде беше до сега Rolling Eyes  Wink  Confused: В тоя форум само аз го пея това Wink Започнаха да ме мислят вече за извънземна Sign Exclamation

# 5
  • Мнения: 5 250
Бебето на една приятелка неиска да яде домашно приготвените пюрета,да не говорим за тези на Ганчев(аз също съм ги опитвала и бих казала че са отвратителни).За сега яде само на Хип (но до колкото разбрах от нея имало проблеми с вноса)  Rolling Eyes И тя иска да го храни здравословно,но на малкия нещо не му се нрави и тя незнае какво да прави  Confused: За съжеление тя няма нет,но ако дадете някакъв съвет ще и предам и ще е много доволна  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: Кларис
70% от българските деца се хранят с пюретата "Ганчев"
30% за ам-ам,Хип,хам и др.
Пишете мнението ви за темата!


Нещо не е наред в тази статистика.
Какъв е процентът на бебетата, които не се хранят с готови пюрета, а с домашно приготвени? Защото и моето бебе е от тях.

А ако наистина процентът на бебетата, които се хранят с "Ганчев" е толкова голям, то това, според мен, се дължи единствено на по-ниската им цена, в никакъв случай не и на качеството им.
Аз по принцип съм фен на призива "Изберете българското!", но за съжаление не мога да кажа топли думи за качеството на Ганчевите пюрета.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 909
Ново маркетингово проучване имаме май. Няма лошо, ако нещо се промени в тия пюрета "Ганчев". Да не е само сърбеж в пръстите.

Иначе за протокола - не съм в класацията. Карам на домашни и мисля така да си продължа.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: Raya
Ново маркетингово проучване имаме май. /quote]

Ммммм-дааааа Confused

# 9
  • Мнения: 654
Grinning Ами ние ядем месните пюрета на"Ганчев" напоследък и Краси доста ги обича.Аз задължително ги опитвам и определено не са гадни на вкус.Ядем само месните(пилешко,пуешко и заешко) ,плодовите са на Хип,безмесните си ги правя аз Grinning  и малкото зверче си ги хапва с голям апетит Grinning

# 10
I az parva zapochnah da zahranvam sina si s hrana ,koiato az prigotviah,no toi otkazvashe.Biah prinudena da kupia gotovi pureta.Probvah vsichki ,no toi i tiah otkazvashe da iade.Samo ribata mu haresvashe.Kam kraia na 5 mes. probvah i go zapisah na kuhnia.Tuk do nas ima strashna kuhnia ne moge da si predstavite kak gotviat!I taka toi mnogo ia haresa i taka spriah s tezi pureta Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 522
Преди да предложа на малкия, опитах едно пюре на "Ганчев", мисля, че беше ябълки. Вкусът му ме върна към спомените от детската градина и киселите, които ни даваха тогава. Няма и да си помисля да му дам такова пюре преди годинката.

# 12
  • Мнения: 3 146
С удоволствие ядем месните, и плодовите стават.

# 13
  • Мнения: 8 769
Ние пък хапвахме само от домашното на мама, защото всичко останало е консерва, каквото и да пише на етикетите. Само 1 седмица през Юли м.г. папахме Ганчев, защото бяхме в Ахтопол на почивка и нямаше възможност за всекидневно готвене. Ама киселчето пак мама го беше приготвила, та се размиахме само със зеленчукови консерви....месни така и не сме пробвали на коя да е фирма. Не съжалявам, смятам дори,че така е редно. Категорично против консерите сме! Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Инка
Sad  Sad  Sad
А-а-а, статистиката ти куца поне малко. Има такива, дето пюре от магазина не са кусвали, като моя син и децата на няколко мои познати.

И няма какво да ми хвалиш консерви било то на "Ганчев" или "Хип". То си е цяла трагедия, че в България майките не хранят децата си със здравословна храна, а разчитат на консерви за захранването.


Ти пък къде беше до сега Rolling Eyes  Wink  Confused: В тоя форум само аз го пея това Wink Започнаха да ме мислят вече за извънземна Sign Exclamation


Що бе - и моят яде почти изцяло домашно приготвени манджи - в много краен случай готови. Аз и каши не купувам - яде ядки - овесени, елда, пшенични ( заради алергията не смея да му разширявам асортимента).

# 15
  • Мнения: 1 512
Аз захраних Криси с домашно приготвено пюре от картофи,след това картофи и моркови,картофи и червена чушка и т.н.
Купувах няколко пъти готови зеленчукови пюрета,но тя отказа да ги яде,затова продължаваме с пюрета от златните ръце на мама Simple Smile
И сега конкретно на въпроса-абсолютно ПРОТИВ,макар че и аз съм фен на призива "Изберете българското".
В неделя пазарувах в Billa и от любопитство разгледах Ганчевите пюрета.Ето резултата:
1.Пюре от царевица и картофи в масло.
Съдържание:картофи,ЦАРЕВИЧНО БРАШНО,краве масло,захар и т.н.
Значи не е царевица,а брашно-има разлика.И освен това ми е чудно защо в пюре,което съдържа картофи,има и брашно?
Не че съм световноизвестен специалист по хранене,ама ...
2.Пюре от картофи ,ябълки и моркови(това е написано  върху картинката на етикета)
Съдържание:картофи,моркови,ДОМАТИ,ябълки,ОВЕСЕНИ ЯДКИ,слънчогледово масло,краве масло,вит. С (Е 300),вода.
Това е написано на гърба на етикета,а какво всъщност има в бурканчето,никой не знае...

# 16
  • Мнения: 8 769
ale_x_andra, във всички пюрета има царевично брашно за сгъстяване...иначе да не са луди да сгъстяват с истински материал! Shocked

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: mama kenga
С удоволствие ядем месните, и плодовите стават.


И ние така  Wink

# 18
Цитат на: Туфи
ale_x_andra, във всички пюрета има царевично брашно за сгъстяване...иначе да не са луди да сгъстяват с истински материал! Shocked

Towa ne gi oprawdawa

# 19
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Туфи
ale_x_andra, във всички пюрета има царевично брашно за сгъстяване...иначе да не са луди да сгъстяват с истински материал! Shocked

Towa ne gi oprawdawa

Nикой не смята да ги оправдава-казвам само че едва ли нишестето е само в ганчевите пюрета. Ще дам един пример:
Преди 2 дни изядох едно кисело мляко на РОСА 2% масленост, на което пишеше срок на годност до 13.05.2004 Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Не стига че нищо му нямаше, когато го отворих, ами после половината кофичка стоя още два дни в хладинлика, и когато я доизяждах АБСОЛЮТНО НИЩО му нямаше на млякото. А на кофичката пише: БЕЗ КОНСЕРВАНТИ! Ако това е вярно, то тогава дали има мляко в консистенцията, питам аз? Shocked  Shocked  Shocked

# 20
  • Мнения: 5 500
Цитат на: mam4e
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Инка
Sad  Sad  Sad
А-а-а, статистиката ти куца поне малко. Има такива, дето пюре от магазина не са кусвали, като моя син и децата на няколко мои познати.

И няма какво да ми хвалиш консерви било то на "Ганчев" или "Хип". То си е цяла трагедия, че в България майките не хранят децата си със здравословна храна, а разчитат на консерви за захранването.


Ти пък къде беше до сега Rolling Eyes  Wink  Confused: В тоя форум само аз го пея това Wink Започнаха да ме мислят вече за извънземна Sign Exclamation


Що бе - и моят яде почти изцяло домашно приготвени манджи - в много краен случай готови. Аз и каши не купувам - яде ядки - овесени, елда, пшенични ( заради алергията не смея да му разширявам асортимента).




А, сериозно ли Rolling Eyes  Confused: Бях останала с впечатление, че само аз съм толкова педантична по отношение на храната - без захар, сол, консерванти, нишестета, кремчета и други подобни.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: AFRODDITA

А, сериозно ли Rolling Eyes  Confused: Бях останала с впечатление, че само аз съм толкова педантична по отношение на храната - без захар, сол, консерванти, нишестета, кремчета и други подобни.


О, не си сама, ама явно не сме се "надушили"Wink . Аз изобщо не слагам сол и захар ( ако толкова много се наложи ползвам кафява или фруктова - малкия е алергичен и не му давам мед), ако съм взела готов сок - задължително разреждам, че ми се струват ужасно подсладени. Въобще стремя се доколкото алергията ми позволява да го храня максимално пълноценно Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 3 909
Цитат на: mam4e
Цитат на: AFRODDITA

А, сериозно ли :roll:  :?: Бях останала с впечатление, че само аз съм толкова педантична по отношение на храната - без захар, сол, консерванти, нишестета, кремчета и други подобни.


О, не си сама, ама явно не сме се "надушили":wink: . Аз изобщо не слагам сол и захар ( ако толкова много се наложи ползвам кафява или фруктова - малкия е алергичен и не му давам мед), ако съм взела готов сок - задължително разреждам, че ми се струват ужасно подсладени. Въобще стремя се доколкото алергията ми позволява да го храня максимално пълноценно :D


Не сте само вие с домашните и без-захарно-сол-ните манджи. То скоро ще си направим клуб както изглежда.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 679
Ние хапваме всичко от Ганчев, без заешкото - него Таня не го харесва. Пробвах да я захраня с домашно приготвено пюре, но не и хареса, така през седмица в продължение на цял месец се борих, докато не и взех готово и тя с такъв апетит си го хапна, че съжалих, че по-рано не и бях давала. Сега вече яде и домашни - свикна  Simple Smile

# 24
От този магазин които пазарувам никои не е доволен от тях,пове4ето купужат на HiPP

# 25
  • Варна
  • Мнения: 6 873
И моята дъщеря харесваше и е яла пюретата на Ганчев, когато се е налагало да яде готови пюрета. Два пъти и купувах месни на Хип - и двата пъти ги изяде и след това си изповръща червата. Единствено серията Лека нощ беше на почит.

# 26
Ние също похапвахме Ганчев,но без плодовите.За мен тази марка пюрета е адски гадна на вкус,но моя смехуран ги ядеше.Сега хапваме Sunval и двамата сме доволни.Имам една Confused: -ка,защо има месни пюрета от 4 месец?Всички от форума сте против ранното захранване.лекарите също не дават съвети да се хранят децата с месо толкова рано,но фирмите произвеждат такива пюрета.Продавачка от детски магазин ми казва ,че може да хапваме месни пюрета щом сме 5месец.Много майки купуват за такава възраст месни.Дали стандартите се разминават с другите държави ,че има такива пюрета за малки бебета? Banghead

# 27
Извинете ,ама трябва ли майката да харесва на вкус пюретата за да ги яде и бебето?!Все пак пюретата са произведени за бебета,а не за майки. И на тях може да им харесват-НЕКА ВАШЕТО ДЕТЕ БЪДЕ ЩАСТЛИВО ПО СВОЕМУ.ДОРИ БЕБЕТАТА ИМАТ ВКУС,ТЕ ИМАТ ПРЕДПОЧИТАНИЯ И МОГАТ ДА БЪДАТ КАПРИЗНИ,КАКТО ВИЕ ДОБРЕ ЗНАЕТЕ. Laughing  Sign Exclamation  НЕВИЖДАМ ЗАЩО ПЮРЕТАТА ДА СА ЛОШИ.АЗ МИСЛЯ ,4Е Е МНОГО ПО-ОПАСНО ДА ДАВАМЕ ДЕЦАТА СИ ПО КУХНИ-НЯМА ГАРАНЦИЯ ,ЧЕ Е ПРОВЕРЕНО ОТ СПЕЦЕЛИСТИ  И ДЕЦАТА НИ НЯМА ДА ХВАНАТ НЯКОЯ БОЛЕСТ.И ТОВА НЕ ГО МИСЛЯ САМО АЗ,АМИ И МНОГО ДРУГИ ХОРА.

АКО НЯМАТЕ ВРЕМЕ ДА ГОТВИТЕ НА БЕБОКА-ПО-ДОБРЕ ОТИДЕТЕ ДО НЯКОИ СУПЕРМАРКЕТ И МУ КУПЕТЕ ПЮРЕНЦЕ.

 Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 3 909
Хайде сега - първо реклами, сега - провокации.

Защо някои си мислят, че ние тук сме събрани от гората?

Скъпа Силви, ще ти е по-лесно, ако влизаш с един ник навсякъде. Така няма да го забравяш - миналият път влезе с ник Кларис , а и така няма да ни провокираш.

Успешен ден Кларис-Силви.

# 29
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Силви


АКО НЯМАТЕ ВРЕМЕ ДА ГОТВИТЕ НА БЕБОКА-ПО-ДОБРЕ ОТИДЕТЕ ДО НЯКОИ СУПЕРМАРКЕТ И МУ КУПЕТЕ ПЮРЕНЦЕ.

 Wink



И то задължително на Ганчев ли трябва да е Wink  Rolling Eyes  Confused:

# 30
  • Мнения: 3 042
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Силви


АКО НЯМАТЕ ВРЕМЕ ДА ГОТВИТЕ НА БЕБОКА-ПО-ДОБРЕ ОТИДЕТЕ ДО НЯКОИ СУПЕРМАРКЕТ И МУ КУПЕТЕ ПЮРЕНЦЕ.

 Wink



И то задължително на Ганчев ли трябва да е Wink  Rolling Eyes  Confused:


ма разбира се! Нищо че ние(майките) не ги харесваме - те бебетата ще си оближат пръстите..... #Silly захар, царевично нишесте, лимонена киселина #Splat  Confounded

# 31
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: Силви
Извинете ,ама трябва ли майката да харесва на вкус пюретата за да ги яде и бебето?!Все пак пюретата са произведени за бебета,а не за майки. И на тях може да им харесват-НЕКА ВАШЕТО ДЕТЕ БЪДЕ ЩАСТЛИВО ПО СВОЕМУ.ДОРИ БЕБЕТАТА ИМАТ ВКУС,ТЕ ИМАТ ПРЕДПОЧИТАНИЯ И МОГАТ ДА БЪДАТ КАПРИЗНИ,КАКТО ВИЕ ДОБРЕ ЗНАЕТЕ. Laughing  Sign Exclamation  НЕВИЖДАМ ЗАЩО ПЮРЕТАТА ДА СА ЛОШИ.АЗ МИСЛЯ ,4Е Е МНОГО ПО-ОПАСНО ДА ДАВАМЕ ДЕЦАТА СИ ПО КУХНИ-НЯМА ГАРАНЦИЯ ,ЧЕ Е ПРОВЕРЕНО ОТ СПЕЦЕЛИСТИ  И ДЕЦАТА НИ НЯМА ДА ХВАНАТ НЯКОЯ БОЛЕСТ.И ТОВА НЕ ГО МИСЛЯ САМО АЗ,АМИ И МНОГО ДРУГИ ХОРА.

АКО НЯМАТЕ ВРЕМЕ ДА ГОТВИТЕ НА БЕБОКА-ПО-ДОБРЕ ОТИДЕТЕ ДО НЯКОИ СУПЕРМАРКЕТ И МУ КУПЕТЕ ПЮРЕНЦЕ.

 Wink


Абе и аз си мислех, че не са лоши на "Ганчев" пюретата, и си мислех, че моето бебе ми се глези и ми се прави на интересно, като не ги яде, и му ги тъпчех в устата, нищо че то се мяташе и ревеше и искаше да ги повърне, но след няколко опита си дадох сметка, че всъщност са му ГАДНИ-точно колкото гадни ми се видяха и на мен.

Общи условия

Активация на акаунт