Какво трябва да има в коша за играчки на едно дете?

  • 2 399
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 420
Тази статия намерих в сайта на Фишър Прайс. Предлагам ви моя скромен превод  Wink

Какво трябва да има в коша за играчки на едно дете

Детските играчки, които да насърчават децата да имитират реалния живот:
Комплекти с миниатютни фигурки, кухненски играчки, чаени комплекти, медицински комплекти, телефончета играчки—всички те помагат на детето да научи за света наоколо, като го принизяват до детското ниво. Интересна колекция от дрехи и комплекти за маскиране. 

Играчките, които вдъхновяват решаване на проблеми:  
Играчки като формички и такива, които се мушкат вразлични по форма отвори и пъзели помагат на децата да развиват концентрация. Способността да решават задачи ще им трябва, когато тръгнат на училище и през целия си живот като възрастни.

Играчките, които стимулират творчество:
 Децата обичат да използват бои, пастели и хартия. Play тестото е чудесно за упражняване на въображението на децата и подпомагане на тяхната сръчност, и дори можете да го направите сами.  Кубчетата и легото са от съществено значение - те насърчават креативността, както и логично мислене.

Топки:
Играта с топки с всякакви размери помага на децата, като подобрява тяхната координация. Игрите с топка също играят голяма роля в социалното общуване, което помага на децата да научат как се печели и губи и как да изчакват реда си.

Музикални играчки:
 Децата обичат да пеят, да танцува и контролират музиката, така и трайни, подходящи за деца касети или CD плейър и разнообразие от детска музика силно се препоръчва.  Песните с танцуване са особено важни-те подобряват координацията, стимулира паметта и стимулират общуването.

Книги:
 Децата трябва да имат достъп до възможно най - много книги. Дори ако те просто преструват че четат, те продължават да упражняват своето въображение и техните умения за четене, които ще използват в бъдеще.  Както играчките, книгите, винаги трябва да се поддържат в добро състояние, така децата се научават да ги пазят.

Една добра играчка трябва да :

е безопасна и здрава

е забавна

е интересна на  детето.

стимулира креативността и въображението.

насърчава любознателност и съобразителност.

е средство за обучение.

е предизвикателство, но не до степен да изнервя детето

приканва до многократно използване.

стимулира детето да я използва.

адресира към развиващите се нужди и възникващите умения.

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 11:31 от Winnie

# 1
  • Мнения: 8 999
Е, добре, че Фишер Прайс са се сетили да ни посъветват. Един обикновен родител едва ли ще се сети сам!

# 2
  • Мнения: 2 110
Според мен всички деца имат от тези играчи в коша си. Е, може да са на различни цени ,но вършат работа.

# 3
  • Мнения: 1 820
Според мен всички деца имат от тези играчи в коша си. Е, може да са на различни цени ,но вършат работа.
Peace

# 4
  • Мнения: 7 821
Благодаря за превода!

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Всичко! Единственото условие е да е безопасно за игра.

# 6
  • Мнения: 1 420
Е, добре, че Фишер Прайс са се сетили да ни посъветват. Един обикновен родител едва ли ще се сети сам!

Не в въпроса до това, коя фирма се е сетила ( не е един вид реклама - просто написах източника за статията ). Аз лично преди смятах, че от топка нямаме нужда, тъй като малката вкъщи само бели може да прави с нея. Но така човек се замисля и реално наистина е добре едно дете да има топка - кой ли от нас е нямал като малък. По подобен начин биха разсъждавали и много родители относно книгите например - детето е малко и няма нужда от книги все още...и т.н.

От тази гледна точка смятам, че статията е интересна  Peace и затова реших да я пусна тук.

# 7
  • Мнения: 636
Е, добре, че Фишер Прайс са се сетили да ни посъветват. Един обикновен родител едва ли ще се сети сам!

 Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 5 079
Е, добре, че Фишер Прайс са се сетили да ни посъветват. Един обикновен родител едва ли ще се сети сам!

 Grinning

 Joy Joy Joy

# 9
  • Мнения: 2 479
Статията е наистина хубава и полезна. Обзалагам се, че не всеки родител може да изрецитира коя играчка кои умения на детето развива.
По въпроса от заглавието:
Всичко! Единственото условие е да е безопасно за игра.
Peace
Допълвам само, че в нашия кош има и доста предмети, които по принцип не са замислени като играчки, но са се превърнали в такива... Laughing

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 716
Благодаря за статията   bouquet
Вкъщи е пълно с пъзели, конструктори  и прочие, но досега винаги съм пренебрегвала детските играчки, "които да насърчават децата да имитират реалния живот" .  Подарявали са на дъщеря ми корони и разни други мадамски аксесоари, но аз ги прибирах защото ги смятах за излишни, че доста суетно ми се очертава детенцето. Сега след като прочетох статията смятам да се коригирам и ще взема и сервиз, и докторски комплект.  Laughing

# 11
  • Мнения: 3 695
Мерси за статията!   bouquet

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ха, оказва се, че сме напълнили коша /-овете/ по списъка  Laughing

# 13
  • Мнения: 3 379
Мерси за статията!

Аз лично обаче смятам, че каквито и скъпи играчки да има в коша, детето се учи най-добре от предметите от бита.

Ние в къщи сме зарити в играчки - рядко срещано разнообразие бих казала, НО детето играе по 2-3 дни с някоя играчка и я забравя след това. За сметка на това пък си изряза една маска от хартия и я оцвети с фулмастер, аз му сложих ластик и се прави на някакъв герой с тази маска цяла седмица. По същия начин си направи бинокъл от хартия и хартиен скоч и не ми даде да го изхвърля сигурно две седмици... Та така.

Разбира се, детето въпреки това продължава да иска да му се купуват играчки, ние продължаваме да купуваме много играчки, но възвръщаемостта на тази инвестиция според мен е много ниска.

На който му е интересно, може да прочете тук интересни неща във връзка с развитието на детето и играта - темата е за педагогиката на Мария Монтесори. Ето и една статия.

# 14
  • Мнения: 8 999
Допълвам само, че в нашия кош има и доста предмети, които по принцип не са замислени като играчки, но са се превърнали в такива... Laughing

Ъхъ, като например черпака, точилката за ножове, празни шишенца от мои парфюми, докторските слушалки на татко им, комплектът му /на таткото, наследство от дядо му, който е бил оториноларинголог/, апарат за кръвно, стари мобилни телефони /неработещи/, чашките за крем карамел, две малки тенджерки, една специално закупена за игра четка за тоалетна и какво ли още не са домъкнали малките плюшкиновци и са скътали в своите ковчеджета със съкровища.

# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Моите много обичаха да играят с два кашона и бяха точно като шимпанзета. Други любими играчки бяха едни пластмасови чашки, чинийки, че дори и с амбалаж играеха.

# 16
  • при принцесите
  • Мнения: 90
Допълвам само, че в нашия кош има и доста предмети, които по принцип не са замислени като играчки, но са се превърнали в такива... Laughing

Ъхъ, като например черпака, точилката за ножове, празни шишенца от мои парфюми, докторските слушалки на татко им, комплектът му /на таткото, наследство от дядо му, който е бил оториноларинголог/, апарат за кръвно, стари мобилни телефони /неработещи/, чашките за крем карамел, две малки тенджерки, една специално закупена за игра четка за тоалетна и какво ли още не са домъкнали малките плюшкиновци и са скътали в своите ковчеджета със съкровища.

Хи хи, ние си имаме специално купена кошничка с щипки в нашия инвентар Grinning
И от списъка - всичко, пък не съм ги питала Фишър Прайс Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 1 230
Явно добре съм се справила, има всичко по списъка. Но най-много обича да играе с кухненските си тенджерки и тигани, има си и импровизирана кухня в хола и друга в кухнята на първият етаж. Както и да гримира мама, тате и себе си.

# 18
  • Мнения: 1 447
В коша на децата ми за играчки има от всичко ,което е изброено в списъка.
Дъщеря ми най-много играе с докторския комплект,а синът ми в момента
много обича да храни куклите на кака си.

# 19
  • Мнения: 24 467
У нас кошовете са няколко, тематични, тъй да се каже.  Laughing Имаме слон с плюшени играчки, ползват се за замеряне, предимно. Имаме шкаф с топки и топчета всякакви- гумени, големи и малки, даже комплект от пластмасови топки, които се сглобяват две по две, на половинки са, в различни цветове и освен на топки с тях се прави и кула. Горният е с малките книжки, да са под ръка по всяко време. По- големите са прибрани по- нагоре да не ги вади и къса. Имаме кашонче с динозаври, войничета и други дребни играчки, като тези от яйцата. Имаме два кашона с коли, понеже това ни е страстта от 10- месечни, наред с "мама" и "тата", от първите ни думи беше "кола". Отделно са строителите /всякакви/ и пъзелите с мозайките. Рисувалните истории се държат отделно, защото се рисува в присъствие на възрастен по ясни за всички нам причини. Отделбно са една кола и една триколка, които се бутат и карат с педали и крака.
Въобще детската стая е тясна, ползвам една закрита тераса са някои джунджории.
То е ясно, че колкото повече и по- вазнообразно е по- добре и без риболовецът или някой друг да го казва.

# 20
  • Мнения: 6 206
У нас кошовете са няколко, тематични, тъй да се каже.  Laughing .
И аз се опитвам да направя такъв ред, защото измежду купищатата играчки не желае да се раздели с нито една...
И наистина се присеща за някоя отпреди месеци и се започва бясно търсене. Вчера сме търсили едно тюленче 10 см и няма го и няма го. Поне според нужното, се преравя само един кош.
Иначе не - въобще не сме по списъка
Един кош с чудовища
Един кош с животни микс - горски, водни и тн т
Един кош с дракони и динозаври
Един кош с пъзели
Един кош с коли, който почни не се пипа, но не се разрешава да се махне
Кош е малка дума, по-скоро кошище

# 21
  • Мнения: 5 877
Аз не съм фен на кошовете, ползвам кутии по лавиците. Периодично ги подреждам, за да може да си намира нещата. Малко дете трудно ще се сети за играчка на дъното на голям кош.

Някои от кутиите съм боядисала с боя за черна дъска, за да мога да им сменям надписите според съдържанието. Сега примерно има кутия за "Принцеси" и за "Куклен театър"; има за готвене, ама хич не ги тачи, иска моите; има кутия за маскировъчни костюми, но не стига; отделно чекмедже и два замъка, които служат за поставки на художническите материали; няколко кашона с кубчета, една саморъчно правена къща за кукли с дървени обитатели, една торба парцалчета за шиене на рокли на куклите, пъзели и настолни игри (те могат да се подредят и без кутия), кутия със синци, кутия с музикални инструменти плюс едно ел. пиано, сгъваема къща, сгъваем театър, голяма библиотека. Комай това е Simple Smile
От близо година не съм купувала играчки. Купувам книжки и материали за приложни занимания.

# 22
  • Мнения: 4 433
От всичко изброено има най вече топки и книжки Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Никога не съм разпределяла играчките на децата, като изключим легото и други конструктори. Спомням си с какво удоволствие започваха да ровят по кашоните и да вадят всякакви невероятни неща.

# 24
  • Мнения: 3 379
Никога не съм разпределяла играчките на децата, като изключим легото и други конструктори. Спомням си с какво удоволствие започваха да ровят по кашоните и да вадят всякакви невероятни неща.

Да, и при нас е така - като има на гости някое детенце, най-големия кеф е да извадят от кошовете всичко Simple Smile

# 25
  • Мнения: 489
И аз се опитвам да въдворявам ред, но безуспешно. Още при първото ровене в коша всичко се смесва и после пак няма никаквъв ред. Иначе и ние имаме пъзели, конструктори, камиончета, коли, плюшени и гумени играчки, разни дребни непотребни. Страшно е когато всичко това се озове на пода в стаята и не знаеш откъде и как да преминеш от другата страна.

# 26
  • Мнения: 118
Имаме от всичко, но малчо си избира сам заниманията. като че ли обича най-много да играе с истински лъжици, тенджери, челпаци и да имитира големите.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 623
Оххх имаме толкова играчки, че спокойно мога
да отворя оказион вече  ooooh!
Никога обаче няма да забравя, когато беше на
около 2 годинки. Бях му купила някаква много
скъпа играчка и с такъф кеф му я поднесох.
Той я взе, натисна 2 копчета, тя естествено беше
музикална и светкаща. Остави я, взе си пласмасовото
шише от минерална вода и започна да си играе с
него като имитираше, че сипва в чаши  ooooh!
Също и изстраданата от мен люлка на Грако,
която като видях в сайта им се зарекох, че
ще обърна земята, но ще я имаме.
Поръчах я на приятел в САЩ, той я поръчал
от Амазон, връщайки се ми я носи, аз естествено
на 7-мото небе - 6 скорости, 15 мелодии - чудо
на чудесата. Слагам малкия в нея - рев до откат.
Броят се на пръсти пътите, в които е бил спокоен
в нея.
Достигнах до извода, че децата сами избират,
независимо от нашите желания и очаквания.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Тъй като моите вече са ученици ми е много интересно да ги наблюдавам какво им е отношението към играчките. Преди време намериха един забутан кашон с бебешките им играчки, някакви изпочупени и овехтели кукли и колички, които ми е било жал да хвърля, защото им бяха любими. Когато ги видяха  изпаднаха в див възторг, започнаха да ги разглеждат, да си спомням кои са им били любими и заиграха същите игри като в градинската възраст. Все едно изведнъж се смалиха. Същото се случва и като отидат на гости при бабите- и там имат закарави стари, но здрави играчки, бебешки книжки и други подобни. Първите дни прекарват в игра с тях. И наистина, най-любими им бяха най-простите играчки.

# 29
  • Мнения: 5 877
Достигнах до извода, че децата сами избират,
независимо от нашите желания и очаквания.

Абсолютно. И вторият ми извод е, че големите разходи за някакви технологични играчки рядко са оправдани.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 623
Достигнах до извода, че децата сами избират,
независимо от нашите желания и очаквания.

Абсолютно. И вторият ми извод е, че големите разходи за някакви технологични играчки рядко са оправдани.

Да, така е ! Да не кажа много рядко  Thinking

# 31
  • Мнения: 6 441
Winnie,благодаря за превода.
Сверихме си часовниците. Peace

Точно днес си мислех,че трябва да се започне чистка на бебшките играчки(имаме дрънкали,които е ползвал още в началото).
Подредих ги на отделна купчинка,ще ги прибирам и нашия се сети,че тези играчки са му най-интересни.  Laughing И пак останаха при всичките.

# 32
  • Мнения: 2 478
Winnie и тук да кажа "мерси" за превода на статията.Единственото,което добавихме след като я прочетох ,бяха пастелите.Но засега никакъв интерес.
И аз се отказах от скъпите играчки,няма смисъл.Дори има такива,които 5 мин след като му ги подарим и не ги забелязва.
Напоследък най-много се занимава с магнитната дъска,кубчета,конструктор.Но най-любимата му игра,вече 1 седмица,са пластмасовите и дървени гривни на мама Laughing

# 33
  • Мнения: 1 669
Нашият кош е препълнен с играчки - все полезни и безопасни... Но любимите са шишета от минерална вода. Сега хитът на едногодишната ми дъщеря е да пъха и да вади тапа от бутилка, в кутийка от крем.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт