Варицела 2

  • 88 315
  • 460
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 8
Zdraveite, nemojah da pro4eta vsi4ko ot temata, zatova 6te pitam napravo. Ot 3 dena sum s varicela. Obriva e po4ti navsqkude i produljava da izbiva o6te. Sinut mi e na 1 godina i 3 meseca i e v postoqnen kontakt s  men. Vse o6te nqma nikakvi simptomi no doktorkata mi kaza da o4akvam do kum 10-dena da mu se poqvi i na nego. Vuprosut mi e kakvo da o4akvam, 6te vdigne li visoka temperatura ili napravo trqbva da mu izbiaqt pup4icite. 6te se radvam ako nqkoi mi otgovori kak proti4a pri malki deca. Predvaritelno blagodarq  Peace

# 181
  • Мнения: 239
Тиджи,не знам какво да ти кажа.Антибиотика сигурно ще спре обривите,но щом докторът е преценил!Нали ти писах,че са възможни усложнения.Затова ти го е дал.
ДениБени,със сигурност ще го хване и него.Моят син се обрина на 12 ден от мойте първи пъпки.Казват,че от 12 до 21 ден трябва да се обрине.Всяко дете го кара различно.Ние го изкарахме доста тежко.Той беше на 1.6.Беше свисока температура 5 дни.В началото давах през 6 часа панадол и нурофен,но на 4-я час ми беше с 40.ЗАтова давах хексалдин.Държеше го по 8 -10 часа.Дано при вас е по-леко.Мажех го с ментолов спирт и топоцин в памперс зоната.ПИеше изопринозин.Без млечни продукти за него и за теб,за да може да премине по-леко.Това ми го каза докторката

# 182
  • Мнения: 1 237
Без млечни продукти за него и за теб,за да може да премине по-леко.Това ми го каза докторката

Защо не се дават млечни продукти?

# 183
  • Мнения: 8
Zheleva blagodarq mnogo. 6te vidim pri nas kak 6te prote4e, nadqvam se po-leko. A tova za mle4nite produkti i az ne sum go 4uvala. A za mazaneto v pampers zonata tova mehlem4e li e?

# 184
  • Мнения: 14 133
Не е вярно това за млечните продукти. Не трябва да се ядат шоколадoви изделия и яйца, като вероятни причинители на алергична реакция

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 09:23 от chibi

# 185
  • Мнения: 1 494
Да се запиша тук, че сме в карантина вече. В групата има едно болно дете. Мойто е контактно. Ще се върна назад да чета, но според вас колко е голяма вероятността да се прихване?

# 186
  • Мнения: 14 133
Abi, едва ли някой може да изчисли тази вероятност.  newsm78
Много зависи от това колко е силна имунната система на детето.
До 3 седмици ще се види.

# 187
  • Мнения: 1 494
Голямо чакане ще пада.  Rolling Eyes Все пак мисля да подсиля с витамин С и мултивитамини превантивно. Надявам се с това да го изкара по-леко, ако ще се разболява...

# 188
  • Мнения: 1 809
Abi (abigale) , много е относително, карантината е 20 дни. Нашия беше 3-ти, след 15 дни се разболя и поредното дете от градината.

# 189
  • Мнения: 1 170
 Чувала съм, че се дава на детето 1 лъжичка червено вино и ако има нещо пъпките избиват. Някой пробвал ли е?

# 190
  • Мнения: 14 133
Чувала съм, че се дава на детето 1 лъжичка червено вино и ако има нещо пъпките избиват. Някой пробвал ли е?
Да,аз, но при наличие на вече няколко съмнителни пъпки. На следващия ден добре се опъпчи.  Laughing

# 191
И аз съм давала вино - 2ч.л. И при нас на следващият ден бяха избили пъпките, без съмнение вече, че става въпрос за Варицела, защото предният ден имаше 3 пъпчици, но не приличаше въобще на Варицела.

# 192
  • Варна
  • Мнения: 311
Цоп и аз в темата!От вчера и моето момиченце е с варицела.Засега има само около 10 пъпки,но ...............ще видим.Най-гадното е ,че аз не съм карала  варицела и сега явно няма да ми се размине! CryИначе е в добро състояние,и по нищо не личи , че е болна.Дано да я изкара леко,че аман от болести!

# 193
  • Мнения: 689
Така...каката почти се оправи вече и днес малчо и той цъфна - 4 пъпки, засега няма температура, но ще видим. Страх ме е, че е много малък още. Аз също не съм карала варицела и очаквам включване и от мен. Имам Изопринозин у дома, мога ли да го давам на каката - почти на 4 години е, и в каква дозировка. Последно и бях давала по половинка, но по колко пъти на ден не се сещам.

# 194
  • Мнения: 8 585
Къпете си децата при варицела. Много и често. Ползвайте във ваната трици или продукти на Aveeno с трици.
Това ще помогне най-много за сърбежа.

Общи условия

Активация на акаунт