Такива жестове на човечност ме трогват!

  • 3 053
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 942
Днес попаднах на статия, в която се разказва как децата от онкологична клиника лепят на прозорец с пристигането си листи с изписани имената си, за да ги видят работниците от близкия строеж. Всеки ден работниците изписват имената на децата на гредите на новостроящата се сграда. Мен това много ме трогна  Cry

Статията със снимки намерих тук

# 1
  • Мнения: 516
Да, трогателно е и вдъхва надежда.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 71
Mъничко, но от голямо сърце...
Както каза майката във видеото, работниците не са длъжни да го правят. Можеха просто да си строят сградата и да си гледат работата. Но са намерили начин как да внесат мъничко радост в детските души. Направи ми впечатление, че дори куката на крана им е боядисана така, че да изглежда като г-н Спъндж.

# 3
  • Мнения: 1 062
Прекрасно! Това със сигурност прави децата малко по-усмихнати.

# 4
  • Мнения: 15 619
Разплаках се. Ей това е любов също....

# 5
  • sofia
  • Мнения: 7 477
нямам думи!

# 6
  • Мнения: 1 447
Наистина много мил жест от страна на работниците.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 544
И мен ме разплака. Милите слънчица сладки. Hug Евала на такива хора като работниците.

# 8
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Това е съпричастност към проблемите на малките душички...

# 9
  • София
  • Мнения: 2 430
Дано да има все по-голяма съпричасност и такива жестове.

# 10
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Много е тъжно. Толкова много имена newsm17

# 11
  • Мнения: 2 716
И аз се просълзих.
Но и е някак трагично.

# 12
  • Мнения: 516
Аз пък не виждам нищо тъжно. Мило, трогателно и ведро ми е, като гледам снимките и видеото.

# 13
  • Мнения: 592
Как да не се просълзи човек - толкова различни чувства на едно място... и в крайна сметка ако трябва да мислим позитивно: всички сме смъртни, но защо последните дни да не са също хубави, весели, цветни!!!!

# 14
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 И аз се разплаках. Много тъжно ми стана. Сетих се за нашия роден фолклор и за вграждането на души в темелите на нова сграда.

# 15
  • Мнения: 4 195
Как да не се просълзи човек - толкова различни чувства на едно място... и в крайна сметка ако трябва да мислим позитивно: всички сме смъртни, но защо последните дни да не са също хубави, весели, цветни!!!!
е, хубаво е да вярваме, че това не са последните дни на децата, напротив..........
мамини душици.............

# 16
  • София
  • Мнения: 1 544
В първия момент наистина ми стана ужасно тъжно, но като си представих за невинните душички каква радост е и се усмихнах.  Hug

# 17
  • Мнения: 194
Трогателно е наистина.

Поплаках си Cry

# 18
  • Мнения: 2 161
Колко години вече пиша тук,а за първи път плача.

# 19
  • Мнения: 88
Е,значи е осталала човещината и разбирането у хората!Евала на тези мъже,които намират един добър психологически метод да накарат дечицата да се чувстват важни,значими...специални,изписвайки имената им на гредите на строежа...

Малките жестове карат децата ни да се чувстват добре...а защо на някои от нас им е толкова трудно да разберат това?

# 20
  • Мнения: 33
Много съм чувствителна на тема "рак". Разплаках се също като повечето от вас. Мъничетата, които отиват там..., може би за химиотерапия Cry В борбата с тази болест състоянието на духа е много, много важно и това, което правят строителните работници сигурно успява да им повлияе положително. Дай Боже повече такива хора!

# 21
  • Мнения: 2 407
Много тъжно,трогателно и нечестно,защо малки дечица........

# 22
  • Мнения: 5 370
Колко години вече пиша тук,а за първи път плача.
Абсолютно!!!!!

Не знам.....толкова истории са минавали оттук, толкова кошмари и мизерии.....това просто ме накара да избликна. Tired

# 23
  • Мнения: 41
      Наистина много мил и трогателен жест към тези малки страдащи душици. Сърцето ми се свива всеки път,когато си помисля колко дечица страдат и са тежко болни на тази земя   Sad и когато имаме допир по 1 или друг начин с такива дечица,колко малко топлинка е необходима,за да ги накараме да се усмихнат,поне това...
   Задавам си въпрос,ако това беше в България, нашите,българските строители дали биха постъпили като колегите си ?   newsm78

# 24
  • Мнения: 15 619
     Наистина много мил и трогателен жест към тези малки страдащи душици. Сърцето ми се свива всеки път,когато си помисля колко дечица страдат и са тежко болни на тази земя   Sad и когато имаме допир по 1 или друг начин с такива дечица,колко малко топлинка е необходима,за да ги накараме да се усмихнат,поне това...
   Задавам си въпрос,ако това беше в България, нашите,българските строители дали биха постъпили като колегите си ?   newsm78
Човек може да се зарази и от добротата. И защо да са само строителите, които да го направят. За всеки един от нас важи въпросът.

# 25
  • Мнения: 41
     Наистина много мил и трогателен жест към тези малки страдащи душици. Сърцето ми се свива всеки път,когато си помисля колко дечица страдат и са тежко болни на тази земя   Sad и когато имаме допир по 1 или друг начин с такива дечица,колко малко топлинка е необходима,за да ги накараме да се усмихнат,поне това...
   Задавам си въпрос,ако това беше в България, нашите,българските строители дали биха постъпили като колегите си ?   newsm78
Човек може да се зарази и от добротата. И защо да са само строителите, които да го направят. За всеки един от нас важи въпросът.

      Да, права си. Въпросът  важи и за нас.

# 26
  • Мнения: 17 546
Разплаках се. Това е най-човешката и майчина реакция.

Човек може да се зарази и от добротата.
За съжаление мисля, че доброто в много малко случаи е заразно. Освен това прави впечатление, че най-лесно човек се лекува от тази зараза. Впечатленията ми са и от живота и от тук.

# 27
  • Мнения: 2 161
        Задавам си въпрос,ако това беше в България, нашите,българските строители дали биха постъпили като колегите си ?   newsm78
Как ти хрумна изобщо?Един път ще се разчувствам и просто от нищото,някой ще пльосне нещо безкрайно тъпо и с горчив вкус.

# 28
  • Мнения: 41
       Шанел,дали това което според теб съм "пльоснала" е тъпо или не-си е твое мнение и няма да споря с теб или с когото и да е,виж,че въпросът,който си задавам има горчив привкус е вярно- знаем си се колко сме съчувствителни ние българите като цяло.... А за това,че въпросът ми те е ядосал-наистина съжалявам... както и да е....   Е,аз съм от много кратко време в този форум,но за кой ли път плача-  обикновено  плача пишейки в 1 много тъжен подфорум (и не само в него)    Още веднъж- извинявай!   Нека повече не се отклоняваме от темата.

# 29
  • София
  • Мнения: 309
Много трогателно наистина-жалко само,че имената са толкоав много.Евала на такива хора като строителите!Отдавна не бях виждала нещо толкова,лъхащо на любов!

# 30
  • Мнения: 2 161
       Шанел,дали това което според теб съм "пльоснала" е тъпо или не-си е твое мнение и няма да споря с теб или с когото и да е,виж,че въпросът,който си задавам има горчив привкус е вярно- знаем си се колко сме съчувствителни ние българите като цяло.... А за това,че въпросът ми те е ядосал-наистина съжалявам... както и да е....   Е,аз съм от много кратко време в този форум,но за кой ли път плача-  обикновено  плача пишейки в 1 много тъжен подфорум (и не само в него)    Още веднъж- извинявай!   Нека повече не се отклоняваме от темата.
Няма за какво да ми се извиняваш.Това си е моето мнение,аз имам право на такова,ти също имаш.Казваш,че българите не са състрадателни.Значи и ти не си.Аз не съм.Другата не е.Не мисля така.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Изключително съм трогната.Поплаках си.Искам да стисна ръката на някой от работниците

# 32
  • Мнения: 169
 newsm10  Страхотна идея! Браво на работниците!

# 33
  • Мнения: 261
Наистина е страхотно!Мило и тъжно!Боже,колко мъка има по този свят..... Cry
Постъпката на работниците е за възхищение!
А малките сладурчета дано оздравеят и тази болест остане в миналото... Praynig

# 34
  • Мнения: 4 514
Браво на работниците! Много човешко и мило! Разплаках се разбира се, не е възможно другояче. Дано всички дребосъци, които са там, се излекуват и дано усмивките, които са им подарили строителите, допринесат за това!  Praynig

# 35
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
mnogo milo ot strana na rabotnicite,dano po-4esto ima takava saprichastnost

Общи условия

Активация на акаунт