Оперативно премахване на хемороиди с лазер

  • 42 389
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 215
Предстои ми операция на хемороидите с лазер. Много моля ако накой се е оперилал по този начин , да каже как минава операцията , сложна ли е, боли ли много след това?

# 1
  • Мнения: 1 128
Аз се излекувах за 7 дена без операция, само с витамини А и Е. В следствие на раждането получих голям хемороид. 1 година имах страхотни проблеми, кървеше, абе ужас. Случайно попаднах на това лечение, нали знаеш, че удавника и за сламка се хващал, реших да пробвам и на седмия ден хемороида се беше прибрал. В момента не мога да ти кажа, какви бяха пропорциите, че дребната спи, утре ще ти ги напиша. Само да кажа, че витамините се пият поне 2 месеца, за да има траен ефект. 

# 2
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
Ще следя с интерес темата, тъй като живо ме интересува.
Дибо пиши всичко, което знаеш тук. Моля.

# 3
  • Мнения: 1 053
как боли хемороида,и къде точно бихте ли споделили,и мен ме боли дупето отвътре като имам запек или разтрйство но не всеки път

# 4
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
как боли хемороида,и къде точно бихте ли споделили,и мен ме боли дупето отвътре като имам запек или разтрйство но не всеки път
Чувства се като парене в началото.Понякога може да е и като сърбеж.
Предстои ми операция на хемороидите с лазер. Много моля ако накой се е оперилал по този начин , да каже как минава операцията , сложна ли е, боли ли много след това?
Моя съседка се оперира преди два дни.Каза,че минало бързо,амбулаторно(без да остава в болницата),с местна упойка.Понаболяваше я вечерта.Лекарят казал,че ще я боли 3-4 дни,но ще мине.

# 5
  • Мнения: 58
Marsia, удобно ли ще е да я попиташ къде се е оперирала и при кого.
Това ме интересува лично. Много моля някой, който знае за това лазерно лечение да напише.

# 6
  • София
  • Мнения: 280
dibo ще чакам да напишеш точните пропорции.

marsia  твоята съседка доволна ли е? В смисъл после да не са се появили пак?

# 7
  • Мнения: 7 201
dibo ще чакам да напишеш точните пропорции.
Peace Мен също живо ме вълнува.
За оперативна намеса не ща и да се издума. Confused

# 8
  • Мнения: 1 883
и аз ще ви чета

# 9
  • Мнения: 1 128
Витамин Е от 400 мг. по 1 табл. на ден, Витамин А от 10 000 единици по 2 табл. на ден. Желателно е да се пият долу-горе по едно и също време. Ако не намерите витамините от точната дозировка, пиете по толкова хапчета , че да станат пак нужните милиграми за вит. Е и единици за вит. А . Уф , май не можах да го обясня много добре. Примерно, аз не можах да намеря вит. А от 10 000 единици и си купувах от 2 500. За да станат нужната доза от пиех по 8 хапчета. Дано да съм успяла да го обясня добре!!!Желая успех на всички. 

# 10
  • Мнения: 112
Диде, колега на моя съпруг си прави тази манипулация в София. Разказал, че става много бързо и не боли. Хората излизали усмихнати и облекчени от кабинета. Лошото е, че по-късно отнови се появили хемороиди и му се наложи операция. Сега вече се чувствал добре. Дано при теб резултата е по-траен.

# 11
  • Мнения: 215
При мен ще бъде операция,  но  не със скалпел, а с лазер. Хемороидите ми са четвърта степен. Опитвала съм всякакви лечения с мазила и билки, но подобрението е временно.

# 12
  • Мнения: 112
И аз го имам този проблем. Страшно е болезнено. Последните два месеца ме побъркаха. Минаха ми с Прокто гливенол. И аз вече се замислям за  някакво оперативно лечение. Проблема ми е от 5-6г. и става все по-зле.

# 13
  • Мнения: 1 053
каква е болката бе момичета и къде точно ви боли кажете моля ви

# 14
  • София
  • Мнения: 280
Витамин Е от 400 мг. по 1 табл. на ден, Витамин А от 10 000 единици по 2 табл. на ден. Желателно е да се пият долу-горе по едно и също време. Ако не намерите витамините от точната дозировка, пиете по толкова хапчета , че да станат пак нужните милиграми за вит. Е и единици за вит. А . Уф , май не можах да го обясня много добре. Примерно, аз не можах да намеря вит. А от 10 000 единици и си купувах от 2 500. За да станат нужната доза от пиех по 8 хапчета. Дано да съм успяла да го обясня добре!!!Желая успех на всички. 
Хмм витамин А-то малко ме притеснява, че може да има проблеми с него. А ти си доволна? В смисъл няма рецидив?

# 15
  • Мнения: 1 128
Да, Densky, невероятно доволна съм. Както писах в първия си пост, като започвах лечението ня вярвах, че ще изчезне, но наистина за 7 дена се прибра, и повече не е излизал, няма рецидив. Но след това не трябва да се спират, пият се поне 2 месеца.
Какво точно те притеснява в приема на вит. А?

# 16
  • Мнения: 3 146
И аз онзи ден отидох на лекар по този повод, изписаха ми Детралекс (извлек от семките на грозде), та питах лекарката кога е нужно оперативно лечение и тя каза, че то вече почти не се прилага, защото са установили повечето специалисти, че на практика няма хайда от него и че отново има рецидиви след него, т.е. облекчението е временно, както и при другите методи.

Дали е така?

# 17
  • Мнения: 215
каква е болката бе момичета и къде точно ви боли кажете моля ви
Боли около ануса. Основните симтоми са:
Кървене по време и след изхождане, болка, усещане за излизане навън на хемороидите, сърбеж около ануса, наличие на болезнени възелчета.

# 18
  • Мнения: 7 201
И аз онзи ден отидох на лекар по този повод, изписаха ми Детралекс (извлек от семките на грозде)
Много хубаво лекарство.С две ръце го препоръчвам. Peace
Какво ли не бях изпила и измазала,но Детралекс-а ме оправи.
Флебодията е с подобно действие.Това след изписване от лекар,разбира се.

# 19
  • София
  • Мнения: 280
Да, Densky, невероятно доволна съм. Както писах в първия си пост, като започвах лечението ня вярвах, че ще изчезне, но наистина за 7 дена се прибра, и повече не е излизал, няма рецидив. Но след това не трябва да се спират, пият се поне 2 месеца.
Какво точно те притеснява в приема на вит. А?
Притесняваме, че може да има проблеми при предозиране с витамин А, мисля че се натрупваше в организма. Ще се консултирам с лекар да видим какво ще каже и мисля да го пробвам.
Благодаря ти много  Hug

# 20
изпитан лек против хемороиди/ако не е тежьк слу4ай/ пенатеното олио за бебета. на всяко ходене до wc  мазане, гаранциа 2-3 дни и край с хемороида.

# 21
  • Мнения: 235
Момичета, ужасно е това! Бременна съм, терминът ми е след 12 дни и положението е извън контрол вече! Имах леки, уж всичко беше контролируемо и от днес -  Shocked Мисля веднага, след като родя да си направя лазерна операция, но не знам, тя би ли повлияла на кърменето? А знаете ли, дали ще имам проблеми при естествено раждане с тези хемороиди? Дали ще им стане нещо при напъването?  #Crazy

# 22
  • на морето
  • Мнения: 1 382
Дидка,разбрах,че операцията мина.Надявам се,че всичко е ок.Ще ти се обадя скоро.Ако ти е удобно пиши тук какви са резултатите,че нали знаеш и аз съм на това положение Hug Hug

# 23
  • Мнения: 3
Моята сага с хемороиди и подобни е много дълга, но ето все пак накратко: След години на болки, кървене, в клиника Онклиник диагностицираха 2 вътрешни хемороида, които по много съвременене метод - с гумени пръстенчета премахнаха. Доколкото си спомням бяха 2 стадий, но може и да бъркам. Следвах всички инструкции от доктора и т.н., но съвсем скоро почнах да имам други притеснителни симптоми в тази област. Когато имах хемороиди (оказа се доста години), болката беше най-вече по време на изхождане, нямаше кръв (или поне много рядко) и след изхождане - забравях за случая. А тогава, когато хемороидите бяха отстранени, започна ужасна болка по време на изхождане, с много кръв и след това болка в продължение на няколко часа. И това новото се оказа анална фисура. В тази същата Онклиник, ми дадоха кремчета, капки и въобще тяхните си медикаменти, които вече знам наизуст, но ... всеки ефект беше временен и лекуваше само симптомите. Почти съм убедена, че фисурата се появи следствие на гумените пръстенчета, които иначе са един доста прехвален метод. Преди това докторът беше казал, че за мое Щастие, Нямам фисура. Това, което реших да пробвам е краве масло, което е чист продукт и улеснява изхождането. Наистина ми помогна, но за чудеса не може да се говори. За мен истинското чудо дойде, когато забременях. Явно бебчо си знае работата и така ми е разбутал червата, че ... вече 7 месеца няма и помен от предишните проблеми, няма болка, няма кръв ... абе чудо... хората се запичат, аз си вкарах в норма цялата отделителна система. Другото, което мисля, че ми помогна и горещо го препоръчвам е, че смених позата на изхождане... почнах да ходя до тоалетна като нашите баби и дядовци и прочутата напоследък турска тоалетна ... е, аз малко се катерих, но ефектът е просто... Ако се разровите в нета ще намерите информация точно за този вид изхождане и за едно племе, което никога не е имало хемороиди, точно защото тоалетните им (ако имат тоалетни де) са от този вид...
Дано да съм била полезна на някой
Успех на всички в борбата!

# 24
  • Мнения: 58
Дида, ако са те оперирали кажи как се чувстваш и дали имаше болка по време на операцията?
Какво ти казаха, дали ще има нов рецидив?  newsm78

# 25
  • Мнения: 215
Операцията мина успешно. По време на операцията нямаше болка, бях с пълна упойка, но след това болките са ужасни. Особено силни болки има след изхождане. Помагаха ми болкоуспокояващите. Сега 10 дни след операцията болките намаляха, но пък получих  отоци, които лекувам. Надявам се да си е струвало и да няма нов рецидив.

# 26
  • Мнения: 58
Дида, благодаря ти много! Желая ти бързо оздравяване.
Дано нямаш рецидив. Би ли ми казала /може и на лични/ къде ти направиха операцията?
Ще следя темата. Praynig

# 27
  • Мнения: 7 201
...
Надявам се да си е струвало и да няма нов рецидив.
Желая ти бързо възстановяване и да си е струвало! Praynig
Благодарности,че сподели!  bouquet

# 28
  • Мнения: 215
Дида,
Би ли ми казала /може и на лични/ къде ти направиха операцията?
Ще следя темата. Praynig
Операцията ми направи доктор Матев от Стара Загора. Това е сайтът му:
hemoroidi.bg

# 29
  • Мнения: 58
Благодаря ти, Дида!  bouquet  bouquet

# 30
  • Мнения: 2 521
Майка ми преди 2 дни ходи в една клиника-там не оперират,а само правят нещо като завързване на възлите.Не било болезнено и след това също няма болки.До 1 седмица възела изсъхвал и падал.Не се появява отново.Препоръча и този метод наш познат който е ходил преди 3 години и оттогава няма никакви проблеми.И най-важното е че няма болка,и още на следващия ден можеш дори да си ходиш на работа.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 958
Те преди години докторите са завръзвали възлите с копринен конец, но болките са били непоносими. Къде се намира тази клиника и колко струва процедурата?

# 32
  • Мнения: 2 521
В София е-нарича се ON KLINIK.Завързването на 1 възел струва 210лв.На майка ми завързваха 2,и ми обяснява че било с някаква машинка се изстрелвало нещо като ластиче(ама че обяснение направих).Не било болезнено.Нашият познат който е ходил казва също че не е болезнено.Може би това с копринения конец е нещо друго.Мога да поискам телефона от майка ми-записването е поне 1 ден предварително.Тя така си запази час.

# 33
  • Мнения: 463
Здравейте, момичета. Приеха ме в болница  с диагноза апандисит, но в деня на операцията здраво изкървях. След това също продължих да кървя няколко дни. Докторите умуваха, умуваха, и накрая казаха, че кървенето се дължи на хемороиди втора степен. Много се изненадах, защото никога, ама никога не съм имала каквито и да било оплаквания преди операцията - нито болки, нито кръв, нито нищо. В крайна сметка ми препоръчаха Детралекс - по три пъти дневно, за по един месец през есента и пролетта.
То е ясно, че пак ще се ходи на лекар за по-точна диагноза (все пак в Пирогов последната им грижа са моите хемороиди), но моля ви за отзиви що за лекарство е Детралекс, помага ли и това ли е нормалната дозировка. И какво друго лечение ви е помогнало?

# 34
  • Мнения: 7 201
В крайна сметка ми препоръчаха Детралекс - по три пъти дневно, за по един месец през есента и пролетта.
То е ясно, че пак ще се ходи на лекар за по-точна диагноза (все пак в Пирогов последната им грижа са моите хемороиди), но моля ви за отзиви що за лекарство е Детралекс, помага ли и това ли е нормалната дозировка. И какво друго лечение ви е помогнало?
Както писах и по-напред в темата това е лекарството,от което видях най-голяма полза. Peace Само че го пих 1 сед. по схемата,описана в листовката.1 мес. ми се вижда много...

# 35
  • Mонтана
  • Мнения: 413
тези витамини а и е дали може да се пият в такива коли4ества при кърмене?

# 36
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
Дида пиши, ако четеш темата, как се чувстваш сега след операцията.

# 37
  • Мнения: 3
следя темата, вече думи нямам да опиша ужасните болки- то Проктогливенол ли не беше, то Масту ли....... моите са външни, възпаляват се 3-4 пъти годишно, болките са около 2 дни като първата нощ задължително не се спи . някой ако е изпитал облекчение от лекарства и мазила, моля да споделя. не се наемам на операция , защото един познат след Он Клиник 2 месеца беше нито в живите, нито в мъртвите. Пълни подробности незная, знам само , че са му махали с лазер2 външни, като не са изчакали заздравяване след първия и махат втория, от което започва ад за него.

# 38
  • Мнения: 215
Дида пиши, ако четеш темата, как се чувстваш сега след операцията.
Чувствам се много добре. Няма и помен от хемороидите. Съжалявам, че не съм се оперилала по-рано, а търпях тези ужасни болки 5 години.

Последна редакция: сб, 12 сеп 2009, 16:56 от Дида

# 39
  • Мнения: 534
Момичета препоръчайте някакъв лек срещу тези гадории, тука от 3 дни не се търпи направо имам външен ooooh! изглежда е възпален понеже след тоалетна имам силни болки, сега съм бременна в 8 месец кажете някакво мазило или хапчета безвредно за бебо, това с картофа ще го пробвам, но все пак ...
мерси  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт