Детски нефролози и уролози - 14

  • 68 646
  • 207
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 595
Lazy Lady, съчувствам ти и те разбирам! Подкрепям мнението на Елица. И като препатил и вече с доста натрупани знания, мисля, че сте попаднали на "лекар". Няма такова нещо като възстановителна или остатъчна температура след продължително антибиотично лечение! Тия "лекари" ме хвърлят в шок! Веднага бих предположила, че антиботикът не е правилният и не повлиява инфекцията, защото бактерията е резистентна. Правена ли ви е антибиограма? Как ви назначиха това лечение и с каква диагноза?

# 31
  • Варна
  • Мнения: 192
Lazy Lady,  Веднага бих предположила, че антиботикът не е правилният и не повлиява инфекцията, защото бактерията е резистентна. Правена ли ви е антибиограма? Как ви назначиха това лечение и с каква диагноза?
В болницата започнаха лечение с Цефуроксим, направиха антибиограма и продължиха с него. Изолирани пак Ешерихия коли 10/3-10/4. (по време на лечението). А диагнозата остър тубулоинтерстициален нефрит, Сидром на фралей. А като ни изписваха казаха "инфекцията е отшумяла" (е как, като аз освен при приемането урина не съм давала). След изписването предписаха орално АБ - Цек, от който се надявах на подобрение, но не.
Днес пак ходих на двама лекари и пак "продължете си лечението". Единия каза "Гърлото е много зачервено има лош дъх, увеличете дозата на антибиотика", другия каза "Гърлото не е зачервено, нищо няма да давате".
За жалост и двамата ми казаха, "Е, във Варна няма друг, при който да ви пратя"

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 18:46 от Lazy_Lady

# 32
  • Мнения: 5 531
Lazy_Lady аз искам да подкрепя мнението на Даниела и Ели. Намерете начин и време да направите консултация с детски уролог или нефлог в София, а може и с двете. Координати и мнения има много в темите назад. Не е лошо да направите нова посявка на стерилна урина. По мои спомени контролна стерилна урина се пуска и след началото на приема на АБ за да се види дали лечението има резултат.

# 33
  • Мнения: 595
Наистина специалистите са малко, но не те съветвам да оставяш нещата така! Преди да ви изпишат е трябвало да ви пуснат поне една стерилна урина и да се прецени лечението. А кръвна картина правена ли е? Според мен детето не е лекувано адекватно, и как така са поставили тази диагноза само с ултразвуков преглед и една стерилна урина?
Жалко, че в рамките само на седмица две майки се включиха в тая тема и при двете действията на лекарите будят недоумение.
Нямаш ли възможност да дойдеш до София за консултация с лекарите в Пирогов?

# 34
  • Мнения: 5 531
Ох момичета ние сме в нова серия от напикавания - Мария се напикава цяла седмица, а от мнооого време насам за пръв път се напика и на следобедният сън. Запазила съм и час за петък да я погледнат пак и да направиме една нова уродинамика. Започнах да я вдигам нощем да се изпишква преди да си легна аз , към 12,30 - 1 и засега така решихме проблема.

# 35
  • Мнения: 595
Ох, миличката! Понякога се чудя дали няма връзка с чувствителността на детето. Моята дъщеричка е много чувствителна, в никакъв случай не е лигава, но много се впечатлява, не се доверява лесно, тоя месец стана на 5 г., а вече се е научила да пише, чете, смята до 10, брои до 200, рисува невероятно. Госпожите много я хвалят, всеки път ми казват, че няма друго такова дете, направо ги изумява и рязко се откроява от другите деца. Но много е свитичка и се притеснява да си отстоява мнението и да се защитава. Приснява се да не й се скара някой и такива неща. Мисля, че това усложнява нещата при нас, дори да няма директна връзка с проблема ни. От притеснение понякога стиска много, не ходи на тоалетна, дори като й каже госпожата. С времето се довери на госпожите и сега е доста по-добре, но дойде ли друга госпожа или са в смесена група отново се връща към стискането и въобще не пие вода. Това ме навежда на мисълта, че има връзка с проблема ни.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 192
А кръвна картина правена ли е? Според мен детето не е лекувано адекватно, и как така са поставили тази диагноза само с ултразвуков преглед и една стерилна урина?
Нямаш ли възможност да дойдеш до София за консултация с лекарите в Пирогов?
Кръвна картина само при приемането имаше, с повишени левкоцити, нисък хемоглобин, и високо CRP., на базата на която се каза "трябва да се хоспитализира". И температура, която ми остана след хрема през март, и не спадна от тогава. И в болницата нищо - на докторката и видяхме очите 2 пъти при приемане и при изписване. Анамнеза снема друг доктор, в ИЗ-то бяха записали температура 36.5, за всеки 1 ден, а никой никога не ни пита колко е температурата. Пишат афебрилна и толкова, а детето повишава малко по-малко Т. Само висях в коридора и отвсякъде едно мило и дипломатично усмихнато "изчакайте, изчакайте"

Започнах да проучвам вече назад във темите за мнения. След празниците ще гледам да организирам ходене до София. Но ми е много трудно, честно, това пътуване. Но ще го направя.

# 37
  • Мнения: 5 531
А кръвна картина правена ли е? Според мен детето не е лекувано адекватно, и как така са поставили тази диагноза само с ултразвуков преглед и една стерилна урина?
Нямаш ли възможност да дойдеш до София за консултация с лекарите в Пирогов?


Започнах да проучвам вече назад във темите за мнения. След празниците ще гледам да организирам ходене до София. Но ми е много трудно, честно, това пътуване. Но ще го направя.

Peace
Daniela, възможно е наистина и чувствителността да усложнява нещата. При нас положението е подобно - Мария също вече познава буквите,смята , опитва се да чете, рисува хубаво. Но според мен не е свита, напротив - ходи на всякакви видове танци, английски плуване. И доста добре отстоява позицията си. При нас едва ли идва от притеснения при нея newsm78, но знам ли всичко е възможно.
Тя не е срамежлива, дори обратно много е общителна и приказлива. Незнам, ако само напишкването ни остане, и няма други проблеми, мисля че ще се пребориме лека полека. Стиг да няма друга причина за това състояние.

# 38
  • Мнения: 595
Дано, да няма нищо друго!
Лейди, ще ти помогнем, ако решиш да идваш! Ясно е, че детето не е диагностицирано добре, и съответно лечението е било неадекватно. Дано да изкарате без проблеми празниците!

# 39
  • Варна
  • Мнения: 192
Лейди, ще ти помогнем, ако решиш да идваш!
Сърдечно благодаря! Hug В София не съм стъпвала от 15 години и се чувствам все едно, че в чужбина ще ходя   Embarassed

# 40
  • Мнения: 19
Здравейте, отдавна не съм писала, но имам една чуденка, даже две. Синът ми е с операция на двустранен ВУР четвърта степен през август мин. година - Момчилов. Открихме го след температура до 41 градуса, стерилни урини, лоши кръвни - чак на ехограф се видя вродената аномалия. След операцията се лекувахме 6 месеца с Фуролин. Та ето и двата ми въпроса:
1. Колко от майките продължават с фуролина или подобно химиотерапевтично лечение след операцията и дали въпреки, че го ползват имат уроинфекции? Изобщо, какво мислите за това? Не отслабват ли имунната система?
2. В събота сина ми вдигна 38.3, в неделя пак, в понеделник и днес - нищо. Водихме го на лекар - само сополи и подута, но не видимо възпалена сливица,чисти гърди. Изследванията - кръв - левкоцити 15, утайка 10, обикновена и стерилна урина - чисти. Та въпросът ми е - случвало ли ви се е? Каква може да е причината за това? Знам, че не сте/сме лекари, но лекарката не ми даде ясен отговор - може ли да е уроинфекция или нещо свързано с бъбреците - не било ясно. Вярно е, че урините са наред, но и миналото лято всичко им беше ок, а се оказа бъбречно възпаление (макар че тогава левкоцитите бяха 24, а утайката 30).
Благодаря ви и здрави дечица Simple Smile

# 41
  • Мнения: 5 531
Dara, заведи го и на ехограф да го погледнат. Обади се ако трябва и на Момчилов да види детето. Но напълно възможно е и да са сливици. Аз когато Мария ми боледуваше така се обаждах и ходих първо при личната, на нашият уролог задължително да я види на ехограф, и на УНГ който си следи децата ми от години. При Мария сливиците са били на външен вид спокойни, а се изолираха месеци наред стрептококови инфекции. Утайката и скачаше на 40 - 44мм. Така че консултирай се освен с личният лекар и със специалисти.

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 00:55 от marychery

# 42
  • Мнения: 595
По въпроса за фуролина, пием го вече пълни 6 месеца, че и отгоре. Ще го спра след като направим микционната снимка и само ако положението се е подобрило.
Докато е пила фуролина, малката ми е правила поне 3-4 сериозни други инфекции - първата ангина, 2 вируса и 2 бронхита, единия прерастна от втория вирус. Винаги с температура и със значително добро общо състояние -жизнена, в абсолютна кондиция, със запазен апетит, въобще атипично. Пила е 2-3 антибиотика междувремнно за тях. От сумамеда и фуролина в комбинация вечер повръщаше и спрях фуролина докато пиеше сумамед, така направих и втория път като пи оспексин, без да чакам. Явно й идва много дразненето на стомахчето.
Но меричери е права, заведи детенцето да го видят на ехограф, за да се изключи вероятна бъбречна инфекция. Поне при нас докато малката ми е пила фуролин не е имала рецидив на бъбречна инфекция.

# 43
  • Мнения: 796
DaraD, от написаното от теб ми се струва, че става въпрос за вирусна инфекция. Все пак урината е добре. На твое място бих пуснала няколко последователни урини. Мен също ме интересува след спирането на поддържащото след операцията лечение как се чувстват децата - започват ли уроинфекции, не дай Боже. Нека майки с по-дълъг опит да споделят! Добре,  нали предписанията на докторите в Пирогов са химиотерапевтикът да се пие 6м. след операцията. Честно казано, нямам търпение да го спрем, същевременно ме е страх много. Личното ми впечатление е, че детето ми преди операцията си наддаваше много добре, след това, дали поради многото антибиотици, спря да наддава така.  Нитрофурантоинът го намерихме с триста зора под фомата на сироп, с уж "бананов" привкус, но само като види шишето и получава позиви за повръщане. Втората венозна урография ще трябва да я правим м. декември. Дано не му се налага чак дотогава да пие лекарството, защото съм убедена, че този постоянен прием влошава имунитета. А иначе, Христиан също от операцията насам е боледувал три пъти, все се заразява от градинските болести на батко си. Спрях баткото от градина до 20 април, за да не зарази малкия за рождения му ден (вчера), а малкият сам си се разболя точно два дни преди празника - кашлица, сополи в изобилие ooooh!. Та така, човек предполага, Господ разполага.
След разговори със спеиалисти стигам до убеждението, че за  диагностика на запад се предпочита сцинтиграфията, а не венозната урография. Специално на нас в Лондон ни казаха,че изобщо не правят цветни снимки на деца. Използват само ехограф и MAG3 (сцинтиграфия). Приятели на педиатъра ни, които живеят в Австрия и чието детенце е с бъбречен проблем също споделили, че лекарите там са направили само сцинтиграфия. Но не знам кой е по-щадящият вариант Rolling Eyes Според доц. Лилова, по-добре да направим само цветна снимка.

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 00:47 от Дона

# 44
  • Мнения: 5 531
Дона и аз съм мислила кой е по - щадящият вариант за децата. Когато на Мария правиха МЦГ за всеки случай и направиха и урбазон преди това, защото тя е доста алергчна. Нашата пулмоложка категорично забрани да се прави венозна урография, каза че не се знае как може да протече изслкедването при нас. При сцинтигафията доки каза че в този слуай урбазона е излишен, и че няма страшно.

Общи условия

Активация на акаунт