Re: Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 - Тема № 22

  • 16 372
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 57
УУУУУУаааааааауууууууууууууу много ни е красива новата тема  Hug Hug Hug
Аз съм заложила на стандартните дарвени креватчета,като може да се люлее,а може и да се застопори.
А за количките...засега смятам да си взема Чиполино Раш,но никога не е касно да си променя мнението Thinking
Аз за сега нямам никакви течения,но затова пък ми излизат много ситни червени пъпчици,които много сърбят Sick...някой с подобни оплаквания???? newsm78

# 16
  • Мнения: 194
Да, и аз съм виждала весело падане на племенницата ми - няма къде да се удари, практически.
Обаче, като гледах днес тези дървените, те вървят със "подложки" за стените, тоест, всяка част от кошара вътре е обезопасена с мекичко и ако падне - не се удря в дървото. А в какви цветове и десени бяха..малее... Crazy
  Peace
Така е,  Peace, те си вървят с т. нар. "обиколник"
Симона постоянно се търкаляше и в началото с интерес разглеждаше патетата по възглавниците:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10865095

# 17
# 18
  • Варна
  • Мнения: 893
mia_ata  Joy имаме същите обиколници и същата играчка, е , на последната и видяхме сметката - в момента в който се осъзна че патките може да се хващат и ги отстреля Whistling

сега за порт-бебето
това е одеало порт-бебе: http://papagal.net/images/chuval_odealo.jpg
а това е порт-бебе за разнасяне: http://www.topobiavi.com/data/adv_images/90/p_90809.jpg
има ги много варианти - с меки дръжки , с една твърда дръжка, с твърдо дъно (за закачане на рамата на количка), или с меко дъно (слага се вътре в зимния кош)

на такава кошара и аз бях хвърлила око, но ние си имаме детска стая с две легла (свекитата са изчислили всичко предварително Rolling Eyes ) и не ни трябва трето, затова взехме обикновена - 120/60 см, с две нива на матрака.  сгъваемата ни е само с едно ниво и затова я ползваме само за път или гостуване. няма матрак - трябва да се купи допълнителен Sad
ако реши да се удря детето - никой не може да го спре да ви кажа Wink дървената е твърда и може да се удари, а сгъваемата може да я преобърне доста лесно ако се блъсне в страницата, така че гаранция франция  Whistling

 daesy_des предния път бях направила някаква алергия, покри ми се цялото тяло с такива пъпчици, така и не разбрахме от какво е  Rolling Eyes биха ми една инжекция и се оправих newsm78 дано при теб не е това, ама питай лекаря си или иди на кожен  Peace

# 19
  • Мнения: 576
Момичета, виждам , че обсъждате темата колички и кошарки...да се включа  Flutter

Накарах днес мъжа ми да се вмъкнем в един бебешки магазин и честно казано се влюбих в количката bebe confort high trek - Снимка1 , Снимка2.
Висока е, маневрена, стабилна, с широки и удобни кошове. Мъжът ми беше готов да я взимаме, но мисля да погледна все пак и Jane Slalom и Peg peregoto , но определено се отказвам от Куинито и Конкорда.
Голямата количка, макар и не толкова олекотена и модерна като фасон ми се струва по-добре.

Ние легло сме поръчали с цялото друго обзавеждане за бебешката стая, но ще вземем и сгъваема кошара.
Харесала съм Тази на Чиполино
Кошарките май нямат матрак или има нещо , което е по-тънко и играе някаква такава роля..По-добре мамите с такива вкъщи да разкажат  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 423
Мамбина,аз със сигурност ще взема high trek на Бебе Комфорт, с кошница за кола,без кошче за новородено.Само Малечко ги внасят и тия дни ще ходя да питам какви цветове има в наличност,да поръчвам ако се чака.И на черна съм навита ,само да не се лепят мухички.
А леглото което сме харесали и друг път май съм го пускала,най-долното от тъмно дърво
http://www.dizainbaby.com/bg/adelina.php

# 21
  • Мнения: 1 208
Е ние си имаме от двете кошарки- една дървена с люлка и една сгъваема , с която си ходим по почивки и на гости  Laughing Много са удобни и двете.Според мен е хубаво да се имат и двете кошарки-едната да си седи постоянно на мястото и да не се мърда.В Бургас не се продават с обиколниците обаче- купуват се отделно ако искаш и наистина са страшно удобни за бебето.Няма от къде да си измуши крачетата или да падне да се удари.Само като поотрасне малко започват да се катерят по тях и да ги ползват за подпора на крачетата за да могат да се надигат  Laughing
Аз също имам жълтеникаво течение без мирис.Така съм през цялата бременност.Така бях и с първата.

# 22
  • Мнения: 603
Честита нова темичка и от мен   bouquet  Аз също съм си харесала сгъваема кошарка, мн практична изглежда, в едно списание разгледах доста модели и има такива към които се предлага и матрак. Искам да ви попитам по темата - взимате ли си вана? Препоръчително ли е или по - скоро не?

# 23
  • Варна
  • Мнения: 893
ако ваната си е твойта, в смисъл вкъщи  Mr. Green, не мисля че има проблем Peace все пак си я чистиш сама и си я пълниш сама, едва ли ще се изпишкаш във водата в която си се накиснала или ще си сипеш хлор  Laughing

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 13:56 от Virginity

# 24
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте, момичета. Simple SmileБлагодаря за страхотно оформената тема. smile3501
Страхотни кошари и колички сте си избрали.Относно кошарата, аз ще си взема само дървена, защото ние тук няма къде да го разнасяме бебето.А за количка, още не съм решила, но тук повечето ме съветват да си взема travel system, т. е. нещо като лятна количка с кош за колата, които се прикрепва и към количката и става нещо като зимна.Но не съм решила твърдо. Искаше ми се да вземем комбинирана, но те са доста скъпи и не по нашия джоб.Но има време, ще видим какво ще правим.Ние ще пазаруваме основните неща началото на април, и нямам търпение да дойде този момент.
А относно вана , знам че не е препоръчително през бременността, особено пък гореща.
Аз откакто съм бременна имам течение, ами не е изцяло бяло, но е без лоша миризма, и изглежда нормално.Но към 6 седмица, си направих цитона маска, и нищо не ми казаха, което означава че е наред.
Това е засега от мен.  Hug Hug Hug

# 25
  • Мнения: 36
darka_jivko    благодаря за темичката,

относно кошарките много ми харесват тези които после стават на детско креватче с бюро и ракла или шкафче, но поради малките размери на нашата спалня решихме такова легло да купим след първата годинка, когато по план трябва да сме в нова къща. А за начало ще се задоволим с тази преносима кошара,  http://www.preciouslittleone.com/acatalog/GRCEDTCG.html     която после ще е от полза у  бабите. Има си и вибриращ матрак и музикална кутия със светлини за през нощта.

sarnichkata  за ваната знам че е позволена, стига да не е гореща, това което пише в моята книга за бременни е че температурата на водата трябва да е такава че без проблем да си потопиш цялото тяло от раз, и  да не те избие пот.

# 26
  • Мнения: 1 113
Добро утро!
Благодаря за новата тема, darka_jivko! Само, когато имаш време, добави линк към старата.

Искам да потитам нещо марулка и миа_ата - видях на снимките, които пуснахте, че леглата на децата ви са били само с предна решетка, а отзад и отстрани - с табла. И на Лилия е такова. Как закачахте/вързвахте обиколниците отзад?

# 27
  • София
  • Мнения: 4 027
Дарка_живко, чудесно си се справила с новата тема, благодаря  bouquet

За креватчето, ние имаме от щерката, което сега го ползва основно като диванче в стаята, но пък на едната решетка пръчките са се счупили, и сме ги разгубили.Някой знае ли дали продават само решетка някъде, ако не - ще купуваме ново креватче.
Мими-то, това , което си избрала е хубаво, но някъде към 7-8 месец децата започват да се изправят в креватчето и ако не е на най-долно положение, може да се преметнат.Нека се включат мами с подобни да кажат.А на обикновено легло, без преграда чак към година и половина я оставях моята , иначе се въртеше и можеше да изпадне като нищо от леглото.Даже тогава първо махнахме няколко пръчки и тя сама си влизаше и излизаше когато реши.и После  махнахме изцяло преградата.

# 28
  • София
  • Мнения: 67
Добро утро и от мен!

Момичета, вече всеки ден ли усещате бебетата и по кое време се случва това?

# 29
  • Мнения: 11
добро утро  Hug
аз все още не усещам бебка всеки ден, вчера сутринта към 6ч. и после към 8ч беше доста осезаемо помръдване, днес все още не съм я усетила... надявам се вече да стават силни ритничета   bouquet
поздрави и лек ден   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт