Пролет чука на вратата, МАЙско бебче ще ни промени съдбата!№ 25

  • 11 982
  • 305
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 445
Здравейте, мамета! Включвам се, за да ви се пооплача малко. Синчето ми е много болничко. В петък го взех от градина с температура и болки в стомаха. Бързо на лекар, не било хирургично, гърлото леко червено. Даже го остави без антибиотик. Само, ако се влоши да почваме Зинат. Да ама малкото вдигна над 40 градуса. Почнахме с АБ, но никакъв ефект. Милото изгаряше от температура. Сваля я много трудно, вкарвам го гол в банята и го мокря със студена вода. Докато я сваля и влиянието на лекарствата минава и пак с 40 градуса. Станаха 3 дни с АБ, а ефект никакъв. В понеделник пак отидохме на спешен. Там ни казаха "гнойна ангина". Смениха АБ и пак наново. Но поне този път оцелиха АБ и сега е по-добре. температурата е 37-37,2. Малко се пооправи, но е много изтощен. Днес ще го водя при личната и след това ще записвам час при УНГ, който му извади третата слвица. Според една от лекарките, била сигурна, че пак е пораснала. Чудя се и къде да го заведа, какви изследвания да му направя. От края на ноември до сега му е четвъртото разболяване с абсолютно същите симптоми. Изписват му АБ и хайде до следващия път. Чудя се в Токуда ли, в Педиатрията ли да го водя.
А пък за болките в кръста, гледам че коментирате. След като няколко дена ме бая боля кръста, ама си знам, че е нормално, а пък и покрай другите ядове, изхвърлих бъбречен камък  #Crazy Направо ужас! Аз си ги отглеждам, но като ги изхвърлям, винаги се случва след някакви яки кризи, а сега... Дали прагът ми на болка се е увеличил до такава степен, дали са ми се разширили каналчетата или пък като знам че е нормално за бременността и не съм му обърнала внимание  newsm78
Ох, оплаках се. Много ми е притеснено. Като има развитие пак ще пиша.
Лек ден на всички и повече хубави неща!

# 31
  • София
  • Мнения: 193
 
 
***Val4eto*** , на мен името Калина от изброените ми харесва най-много. Ние си избрахме име още като забременях и не е на никой, въпреки че не се харасва на родата. Сега още търсим име, но като гледам ще си остане първият избор. Успех с избора.
 
 

# 32
  • Мнения: 336
Я сега да помоля за съвет към мен. Нашето малко момиченце ще е кръстено на маята майка - Катя, Симона е на свекървата. Така че ще продължим традицията да са кръстени и двете на бабите си. Ако беше момче щеше да е на баща ми, но уви Sunglasses
Та кажете си мнението за имената от рода Екатерина, Катерина, Карина или Калина. Като ако е нещо от рода на Катерина ще и викаме на галено или Кати или Кейти newsm78. Не искам да бъде галено Катя, но това всеки родител сам си го определя.

Винаги много съм харесвала имената Карина и Калина, а познавам и една Карима и ако имах мома и името зависеше само от мен сигурно щях да я кръстя Калина.

И при нас с името на сина се получи малко неприятно. Бях го казала на майка ми и сестра ми само, майка го изпяла на баща ми (с идеята да свикнел с името докато се роди бебето) и той сега мрънка, а и сестра ми в това число, че било смотано, че нямало умалителен вариант, не стига че е с неговата буква, ами и недоволен. Угодия няма, затова най-добре на никой.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 247
Благодаря Дендри за чудесната темичка! Страхотно оформление. Много нежно и свежо! Това е цветът, който търсех за новата ни баня в новия ни апартамент!
Rali44ka оказа се права....благодаря...абсолютно съм се разсеяла с буквите!
Дидочка! Дано си съгласувате желанията, но все пак мисля, че майката има най-голямата дума!
Ние с моят съпруг отдавна се спряхме на име! Ще се казва на себе си....не е кръстен на никого по родова линия.... Wink
И аз да се включа към оплакващите си от сериозни болки в кръста.....така че сега освен контракции боря и болките в кръста....Но нищо...знам, че е временно и нормално....да издържим още малко....този месец започвам официалния си отпуск по майчинство.

Фелина изглеждаш страхотно! Красива бременност караш! Браво! Аз се разтопих при вида на двете котенца....Аз нали съм пословична почитателка на тези животинки!

Хубав ден на всички и повечко здраве!

# 34
  • Мнения: 166
Добро утро и от мен,мами! newsm51
Dendri,темичката е простооооооооо  love001
Dido4ka,моя съвет е да си кръстиш детенцето така,както на теб ти харесва и да не правиш компромиси с никой и нищо!Това го казвам от опит,защото аз каката така я кръстих - "наложено" и вече 8г.не мога да си го простя!Не ,че и е лошо името,но трябваше да бъде друго! Стискам палци да се подредят нещата в твоя полза,без да има недоволни!
***Val4eto*** ,абсолютно всички имена,които си изброила ми допадат много!Но Екатерина сякаш най-вече! newsm10
Сега да се оплача и аз малко,много ми тежат вече тези 20кг.отгоре Embarassed,немога да спя...събуждам се всяка вечер между 3-4ч.и се почва едно въртене...докъм 7-8ч....и така всяка вечер!Толкова много ми се иска да легна поне една вечер и да спя без да се събуждам...За капак на всичко,снощи ми беше много лошо, Sick и кръв ми тече от носа...като прибавя и болките в таза...чудно положение...
Хайде стига толкова съм се оплаквала...както мъжо казва-ше ти мине кат на куче след около 2 месеца...
Лек ден ви желая!

# 35
  • Мнения: 128
Здравейте, мамета! Включвам се, за да ви се пооплача малко. Синчето ми е много болничко. В петък го взех от градина с температура и болки в стомаха. Бързо на лекар, не било хирургично, гърлото леко червено. Даже го остави без антибиотик. (...)

Кураж,мила!!Дръж се, никак не е приятно това тичане по доктори с болничко детенце, но какво да правиш, случват се и такива работи. Не се шашкай, всичко ще мине и ще замине. Целувам ви!

# 36
  • Мнения: 28
Другата седмица смятам да почна пазарувам малко по малко за бебо и сега се сетих за нещо - не знам дали сте го дискутирали май не съм чела. Да попитам майките с опит отначало ползвахте ли възглавничка за бебо?

# 37
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Ужасно е да гледаш как детето ти се е отпуснало като желе, а играчките стоят прибрани в коша и няма кой да ги разпилее из цялата къща. Дано по-бързо се оправите!

Мъжът ми каза, че съм хъркала  Crossing Arms Аз нищо не казвам за неговата дъскорезница /а тя се включва често вечер!/. С предната бременност също прохърквах до раждането.

# 38
  • Мнения: 849
Току що успях да разгледам албумчетата. Много готини снимчици са се появили.   love001 Фелина, Деси Горанова, много добре изглеждате, момичета! Предлагам и другите МАЙчета да ъпдейтнем албумчетата тези дни.
Лианка, стискам палци за бързо оздравяване на детенце!
***Val4eto*** , на мен също всичките имена, които си изброила, ми харесват, но определено ми е фаворит Калина. То беше и едната от опциите за една от нашите бебки, но таткото я отхвърли, така че...
Ние продължаваме да имаме консенсус за името Сияна, но не можем да се разберем за второто. Мъжо кандиса да не е Боряна, та сега ограничихме спора до Дара или Дария. Аз искам Дара - звучи силно, твърдо, стабилно и има сричката РА - като бога на слънцето. Мъжете обаче нали ги е страх от силни жени, та и моя сега философства, че по-нежно и женствено било Дария. Което принципно също е така... Вие как мислите?

# 39
  • София
  • Мнения: 193
Зайо, на мен Дария ми харесва повече, наистина е по-женствено, но може да и казвате Дара на галено. А от друга страна Сияна и Дария звучи по-добре, все пак ще са сестрички, не че е от голямо значение... Успех с избора!

# 40
  • Варна
  • Мнения: 618
Благодаря за подкрепата, момичета! Свекитата не се бяха месили за нищо досега и останах крайно изненадана, че свекъра е проявил претенции за името, ама и той е един чешит. Овен като мен-ще сборим рогата набързо и пак ще стане на моята!  Mr. Green А и таткото харесва Магдалена за име, но май се притеснява за мнението на баща си, но ще поговорим в най-скоро време.
Дейна, възглавничка не ти трябва за бебето. Аз ползвах тези от спалните комплекти за подпиране на бебето, за да се задържа настрани като спи.
Маева, съчувствам ти и знам какво е, и аз много трудно спя през нощта, килцата са ми в повече и ми тежи много ве4е. Но е вярно, че след има няма 2 месеца ще се оправим Grinning
Зайче, Дара много ми харесва, Дария ми звучи по-обикновенно! Peace

# 41
  • Мнения: 110
Здравейте и от мен момичета  smile3535

темата с имената си е важна, ние още не сме решили - за момиче бяхме единодушни за Калина, а сега момъка още си чака името.
Зайо,  на мен Дара ми харесва много много повече от Дария. На едни приятели едната дъщеричка се казва така и е голяма сладурана, а и не е от много популярните имена, което също е хубаво.
Освен това според мен е за предпочитане на латиница да се изписва лесно - т.е. с буквите Ц, Ч, Я все не е баш ясно как се траслитерира - бях писала и преди, че с моето Ц все ме пишат по различен начин. Не че е толкова важно, но аз си предпочитам да е ясно.

Аз да се похваля, че в събота ни докараха скрина за бебето и 2 нощни шкафчета, че си нямахме. Мн. ми харесват, ама ще поседят в дневната докато се измиришат. Затова и леглото ще го вземем по-рано (тази или другата седмица), за да има време да се измирише. Харесала съм си на Арбор тази кошарка: http://family-bg.com/prX_3480.htm?osCsid=32520fdb022efa608ebf07b746a23a3a
Една приятелка е с такова и е доволна, но каза че си мирише като е ново, затова е по-добре да се купи по-рано.

Не знам, но предполагам че миризмата на нови мебели си я има при всички, без значение колко "безвредни" лакове ползват, та моят съвет е от по-рано да си купувате бебчовските мебели.

# 42
  • Мнения: 4
Бързам да се похваля, понеже съм адски хепииии  yes Връщам се от покупки и си направих Осмомартенски подарък, супер доволна съм - най-красивото кожено яке! Толкова е мека и хубава кожата - агнешка. Crazy  Даже ми се закопчава и на тумбака  smile3521
Ето една снимка намерих в нета: http://www.sunglasses-shop.co.uk/ford/shop/product.asp?intProdID=7054
Чакам мъжо да се върне от работа, да го изненадам "приятно"  smile3508

# 43
  • София
  • Мнения: 6 067
Запис и от мен, страхотна нова темичка!    bouquet
Честито на всички с нови покупки! Със здраве да се ползват! Аз пък сега тепърва започвам да се оглеждам за количка, и съм в чуденка - дали да си вземем втора ръка, но по-читава марка, или новичка, но от "масовките"? Не че имам нещо против тях или снобея, но нали уж по-скъпите са по-хубави, а аз искам на бебо да му е удобно... Искам пък и да си е чисто негова, неползвана от друг... На всичкото отгоре не можем да си вземем нова "маркова"... Ей такива размисли са ме налегнали.
lianka , съжалявам, че такива неприятности с детето имате! Дано се оправя по-бързо!!

# 44
  • Мнения: 66
Здравейте, момичета!
Виждам че мъките с имената са започнали Simple Smile И ние сме в този етап. Честно казано, не знам какво ще измислим накрая. Не ми се ще обаче да се поддавам на изнудване от страна на роднините, много съм чувствителна на тая тема. Ако не ми се бъркат, мога и сама да реша да кръщавам на тях, но в момента в който някой предяви претенции, на пук ще направя обратното ... Тъпо, но не мога да го превъзмогна.

Dido4ka, пожелавам ти успешно измъкване от ситуацията, и да стане както ти го мислиш Simple Smile
Бейлис в шоко - Минка и Емилия си приличат, ако очакваш момиченце, може да измислите нещо и на двете баби? Simple Smile


Момичета, забелязах си някакви странни като петна с издължена форма по долната част на гърдите - изглеждат като разширени вени или стрии - само че мисля, че не е нито едното, нито другото. На форма са точно като стрии дълги и сравнително тънки, само че са тъмни, както биха били вени, обаче не мисля, че са и вени - защото не са сини, ами някакво червеникаво-кафеникави...
Някой има ли представа какво може да е това? И е само от долната страна.


лято! - в една от книите, които четох (май беше "Близо до бебето") пишеше, че на детето ще му е все едно в каква количка ще го возиш, и че ще има нужда само от теб за да е доволно и шастливо Simple Smile Ако избирате някакви колички втора ръка, може би си струва да вземеш упоребявано шаси от някоя маркова количка, а другата част, в която ще се слага бебето, да се вземе нова?
Това беше един от вариантите които обмислях, докато търсих количка. Но в крайна сметка май избрахме модел, та тази част от сагата засега приключи.

tiliata Легълцето изглежда страхотно - има си и чекмедже за дрехи, и е на колела да се мести лесно, въобще - измислили са го добре. Тукашните са само на крака и не ми е правило впечатление да имат възможност за чекмедже отдолу, което значи, че ще трябва да се взима и някакъв шкаф...

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 15:03 от Burberry

Общи условия

Активация на акаунт