Пролет чука на вратата, МАЙско бебче ще ни промени съдбата!№ 25

  • 11 986
  • 305
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 336
Не мен ми писна гледането на колички вече. Набелязала съм няколко, които изобщо не се вместват в критериите ми за подходяща количка, но то идеално щастие няма, очевидно. Няма и да дам повече от 300-400 лв. за нещо, което ще се използва максимум 2,5 г. и после става неизползваемо. Не бих я пуснала и за продажба, като знам как ще я дръндам по стълби. Освен това една колежка ми е обещала столче за кола и количка, но идея си нямам количката дали ще е подходяща, а и тя не може да ми каже, защото ще я взима от сестра си.

Аз, ъъъ, такова, имам един малко странен проблем. Почти всеки ден усещам нещо като ритмично пулсиране долу ниско в корема. Не е стягане и втвърдяване като при контракциите, съмнявам се да е бебето, защото не мога да си представя какво може да движи толкова ритмично и с повторение от 40-50 пъти  newsm78. Някой ми каза, че можело да хълца и това да усещам, но чак пък през ден да хълца  newsm78? Мислех, че може да е някой кръвоносен съд, но при смяна на поза или раздвижване не спира, в голяма чуденка съм. Питах и гинеколожката и тя мига на парцали. На някой ако му се е случвало, моля, да сподели.

# 46
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Аз пък за госпожицата ми се иска да имам повече новички неща от обслужващото звено - колички, кошници,.... като за последно /уж  Mr. Green/. Колкото до дрешките ... подозирам, че отново ще се съберат достатъчно  от приятелки, които от сега точат зъби да ми дадат запазени розови роклички, блузки и костюмчета от техните щерки. Нямам против. С Наско почти не съм купувала дрехи. Толкова много получих от зълвата и двете ми куми. Доста роднини и приятели също ни подаряваха, когато идваха да видят бебето - на практика съм купувала много малко дрехи.

Burberry - двете имета, които са в списъка с вероятните като избор са Ема и Мина /идвете ми харесват/. Ако е Мина, ще ми е гадно заради нашите /че остават без нищо поне на този етап - докато брат ми не реши да се умножава/, ако е Ема - ще ми е криво, заради свекито - тя ми е дясната ръка и помощник за Наско и вярвам, че и за щерката ще е така. За това е сложно при нас и исках този път да не е на никого.

Вайза - бебчето хълца здраво! Това е - сигурна съм! От гинеколожката ми знам, че това е добър знак за здравословното състояние на бебо.

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 15:21 от Бейлис в шоко

# 47
  • Мнения: 66
vaiza  и аз усещах такова нещо и реших, че е хълцане, според описанията които четох за хълцане, така ми се стори. Но не съм питала медицинско лице.

# 48
  • Мнения: 826
  Здравейте момичета.  Hug
Радвам се, че темата ви харесва, но аз не съм направила нищо особено. Blush
Лианка  ти още от лекцията в ЦУМ изказа притеснение, че малкия ти ще се зарази от болни деца в групата. Съжалявам, че така се е получило и дано много скоро оздравее детето. Flowers Four Leaf Clover
 Дидочка, разбирам колко е проблематичнна ситуацията. Но вие - ти, мъжата ти, дъщеря ти и другата на път Simple Smile сте си семейство. Сигурна съм, че ще решите така, че на вас да ви харесва и да го усетите това име. Щом казваш, че на и мъжа ти му харесва Магдалена се разберете да се подкрепяте в решението и не робувайте на желанията на другите. Успех! Wink
 Венчето  казват, че имената започващи с "К" са с най-силна духовна енергия и сила. А Калина за мен е уникално име.
 Зайо, Дара е страхотно име. Кратко и ясно и също много силно. В значението си носи толкова красота и истинност - "дар, подарък"... Grinning Повече ми харесва от Дария (което ми звучи прекалено руско и много смекчава). Дара беше едно от имената, които си записах в личния ми списък за беба. Все пак личния ми фаворит, а и на Борис е красивото българско име Рада (като се замислиш същите срички, но разменени Wink). И тук се връщаме на проблема с роднините. Майка ми се казва така и въпреки, че името просто ни хареса, а не го избрахме заради нея, знам, че неговата майка... хммм... ще посъска.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Тя се казва Зоя между другото - също не-лошо име, но не е нашето yes
Не им "цепя басма" на роднините - нито майки, нито стринки, нито лелинки Laughing Режа им претенциите от зародиш и не се задълбочавам много. Та така моята 99% ще е Рада.
 ПП. На всички момичета с нови покупки - честито!  newsm18 Знам, колко е хубаво да се радваш на малките сладурски нещица... Grinning

# 49
  • Мнения: 336
Burberry - двете имета, които са в списъка с вероятните като избор са Ема и Мина /идвете ми харесват/. Ако е Мина, ще ми е гадно заради нашите /че остават без нищо поне на този етап - докато брат ми не реши да се умножава/, ако е Ема - ще ми е криво, заради свекито - тя ми е дясната ръка и помощник за Наско и вярвам, че и за щерката ще е така. За това е сложно при нас и исках този път да не е на никого.

Вайза - бебчето хълца здраво! Това е - сигурна съм! От гинеколожката ми знам, че това е добър знак за здравословното състояние на бебо.

Бейлис, само идея, от Ема и Мина, може Емина. Малко е нестандартно, знам Embarassed.  А може и двете именца да ползвате и да си кръстите момата Ема-Мина, защото и двете са много, много хубави!

Дано да си права за хълцането, камък ми падна! А моята гинеколожка може ли да е толкова зажмоцана и да не се сети  Shocked.

# 50
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Вайза - това с Емина е много интересно. Довечера ще докладвам на таткото.

ПП - бяхме казали, че името ще е нещо стандартно и обикновено. Напоследък обаче само щурави идеи са ни в главите

# 51
  • Мнения: 4
tiliata,
Тъкмо бях е вдин детски магазин и гледах точно тази кошара на Arbor. На мен ми хареса - не е много претрупана с чекмеджета, има 3 нива на матрака и оси за люлка (което е мн добре). Размерите й бяха 70/140. Само ме притеснява, че нямат цвят венге или мн тъмен орех. На мен ми трябва този цвят, за да съчетая мебелите в спалнята, но се оказва доста трудно - навсякъде са само светли. Някой има ли представа кой производител има по-широка гама цветове???  Thinking

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 15:44 от Maria-Chiara

# 52
  • Мнения: 172
vaiza,хълцат и още как!Мойта девойка също хълца през ден, през два!Лято, мойта количка е АВС дизайн и струва 369 лв и почти точно копие на старата ми количка, от която бях супер доволна.За възглавничките-не им трябват поне до годинка, а и след това не е задължително.За матрачетата-пяна и кокос, но доколкото си спомням, поне преди 2-3 години беше така, матрака се слага към 5-6 месец. По-добре било да спят на твърдо, за да не им се изкривява гръбначния стълб. Сега не знам как е newsm78

# 53
  • Мнения: 826

...Бейлис, само идея, от Ема и Мина, може Емина. Малко е нестандартно, знам Embarassed.  А може и двете именца да ползвате и да си кръстите момата Ема-Мина, защото и двете са много, много хубави!...
Еййй, vaiza е права. Интересно се получава. А и аз това щях да ви питам. Какво мислите за имената с тирета т.е. да си кръстиш детето с две имена? Знам, че не е типично бълтарски този похват. Но напоследък започвам да си мисля за такъв вариант. Много хубави имена си измислих, а за съжаление ще родя само едно момиченце. Mr. Green Ако имах тризначки щях да съм доволна и да пласирам имената, ама сега...  newsm78 Wink
   ПП. Аз не усещам да хълца, но яко си мърда бебка напоследък. Корема на голу ми е като в "Пришълецът" - вълнува се, прави си бабунки и ръбчета, мърда насам , натам. Много е шантаво  Crazy

# 54
  • Мнения: 13
Здравейте тумбачета.

И аз да се запиша в новата темичка.

vaiza и аз усещам същото пулсиране и все се чудя как е възможно бебчо толкова ритмично и продължително време да тупка на едно и също място  Thinking
Само, че при мен се случва още по често - сутрин, следобед и вечер  Laughing . И аз си мислех, че е хълцане, но питах вече познати, които са станали мами дали е това ама и те не знаят  Shocked

Maria-Chiara би ли споделила в кой магазин си видяла кошарката, че и на мен много ми харесва, но ми се иска да я видя на живо. Благодаря предварително   bouquet

# 55
  • Мнения: 87
tiliata,
Тъкмо бях е вдин детски магазин и гледах точно тази кошара на Arbor. На мен ми хареса - не е много претрупана с чекмеджета, има 3 нива на матрака и оси за люлка (което е мн добре). Размерите й бяха 70/140. Само ме притеснява, че нямат цвят венге или мн тъмен орех. На мен ми трябва този цвят, за да съчетая мебелите в спалнята, но се оказва доста трудно - навсякъде са само светли. Някой има ли представа кой производител има по-широка гама цветове???  Thinking

Maria-Chiara -  можеш да погледнеш ето тук за кошарки http://bebcho.bg/bg/sorted.php?pageNum_products=2&totalRows_ … =44&subcat=83
като има различни цветове, модели и марки. Най-добре е на място, естествено, но аз като ходих много ме впечатлиха едни кошарки от тъмен орех, които ги правят за износ за Щатите, а иначе се произвеждат в Шумен. 
Момичета, това за хълцането аз не съм го усещала, или поне не съм разбрала, ако е било такова , дали това е проблем?! newsm78
Бейлис - Мога да ти предложа Емона или Емилияна  Laughing

# 56
  • Мнения: 488
Здравейте момичета!

Аз също съм работна днес, но сега се прибрах да метна една леща на котлона и отивам за детето.
Сутринта ходих на снимка на зъба, който ме боли ужасно, и след това бях на зъбар.
Доки каза, че упойките за бременни не съдържат адреналин - това е разликата между тези за нормалните хора и тези за нас  Joy
Ще си ги пооправя зъбките, но проблема ми в устата идва от един мъдрец, който е за вадене, но сега не можело да се вади.  Thinking
Което значи, че ще ми създава проблеми докато родя. Ще позакрепим положението за момента, но ме чака вадене след това........ #2gunfire

Болките в таза са непрестанни. Само, когато пия ношпа е добре положението, но не пия ли и се задържа в едно положение, седнали или легнало, за по дълго време. След това ставането е ядски трудно и първите няколко крачки.

Maria-Chiara якето е страхотно. Обичам този стил.  Heart Eyes

Dido4ka и аз бих те посъветвала да не се съобразяваш с никой и да подминеш свекър си все едно не си го чула.  Rolling Eyes
***Val4eto*** Екатерина да е.  Peace
lianka разбирам те напълно и ти съчувствам. Дано всичко се оправи колкото се може по скоро.  Hug Praynig

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 16:24 от rali44ка

# 57
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
От двойните имена ми допадат двете най-популярни  Мария-Магдалена и Ана-Мария. Сякаш са се наложили вече и не правят впечатление. Други комбинации обаче ми звучат доста нагласени. Ако детето е кръстено на две баби или двама дядовци, 99,99 % от случаите като отиде при едните е Петър, като отиде при другите е Георги /примерно. Мисля си, че това обърква хлапетата. Поне докато не пораснат малко и сами не наложат с кое име искат да ги наричат.

# 58
  • Мнения: 849
Много благодаря за подкрепата, момичета! Още повече се убеждавам, че трябва да е по моята  Mr. Green
Дидочка, аз също бих те подкрепила за името, което ти е на сърце. А и поговори с мъжа ти - може да те изненада приятно...
Бейлис, евала за отношенията, които сте изградили! Емина звучи нестандартно, но пък хич не е лошо, на мен ми харесва  Embarassed. На турски Емин значело ВЕРЕН. Емона пък е гръцко име - древното име на Стара планина (Аемон), но не мога да открия какво значи. На ирландски пък Аемон значело богат защитник...

# 59
  • София
  • Мнения: 6 120
Burberry , благодаря за идеята за количка на части, но хората много-много не се навиват да си разглобяват стоката за продан Simple Smile Ще има мислене още... Според мен това по гърдите ти може да са пресни стрии - и аз май имам нещо такова.
Сега видях легълцето на tiliata, харесва ми - и аз искам да е от дърво, а не тези ПДЧ-та, дето кой ги знае на какви еко-норми отговарят... А какъв производител е този Арбор по народност?
Хълцане засега не съм усещала.  Thinking
А, да, geribg , твоята количка какъв модел е? Че аз се зарибих за 1-2 също на АБЦ дизайн, ама ни идват нанагорно като цена за нови... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт