Борбата с рака- духовното оцеляване и физическото преодоляване-10

  • 44 618
  • 456
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 428
Мила jvess,
Мисля че си попаднала на точното място, за да споделиш страховете си, така на човек му поолеква!
Ние сме като едно малко семейство и си споделяме добри и лоши неща, когато сме весели и когато сме тъжни Simple Smile
Надявам се че останалите момичета ще ме подкрепят! Мога да ти кажа добре дошла!  bouquet
Не считам че има нещо срамно в това, че споделяш с нас страховете си! Мога само да те посъветвам от позицията на по-голяма и препатила да си правиш редовно профилактични прегледи, за да живееш спокойно и да не те навестяват лоши мисли.
Считам че ако държиш близките си хора в невидение, ще ги притесниш много повече, отколкото да споделиш с тях и спокойно да им обясниш че няма нищо обезпокоително, но в крайна сметка това ще го решиш ти сама!  Naughty
Весе представям си колко е красива цветната ти градина, аз все още не съм оправила саксийте на балкона, но тази събота и неделя
съм си дала дума

# 16
  • Мнения: 623
Чета ви от известно време. Всъщност откакто си напипах "топче" в дясната гърда по Коледа... Според ехографа е фиброаденом. Оперираха ме и в понеделник ......................
По -скоро заради възрастта ти е определен като фиброадемом
А според хистологията какво е? Фиброаденом ли е пак?
Извини ме за по-резкия тон, но така си се изказала,  newsm78 сякаш не е фиброаденом
Даже малко ме стресна, а си само на 27год.

И защо казваш "Знам, че проблемът ми не е сериозен и ме е... "
Нали знаеш поговорката "На чужд гръб и 100 тояги са малко"
Та така, че всеки сам си носи товара и сам си знае колко му тежи. За някой по-леките неща тежат повече от по-тежките за други.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 074
Ангеларииииииии, пак остро  #2gunfire
И защо се стряскаш? Помниш ли, че в един мой пост от преди мнооооого време бях написала за едно момиченце на 9 години - рак на гърдата!
Имаше и един мъж на 35 години, пак с рак на гърдата.
От топче до топче има разлика, нали?
При това операцията вече е минала и чакаме хистологията.
Като излезе, тогава ще го разискваме.
Малко вероятно е, при диагноза от ехографа фиброаденом да се окаже друго.
Миличка, не се безпокой.
Ние май го направихме голям проблем.
Но ти не ни обръщай внимание за сега.
Търсим под вола теле, защото ни е страх.
Убедена съм, че няма нищо от това, което Ангелари си мисли  Peace

# 18
  • Мнения: 708
jvess, не искам да те плаша, но при мен също беше фиброаденом, според мамолога дори, но хистологията показа карценом Peace
И аз, като Ангелари, питам, готова ли е хистологията?

# 19
  • Мнения: 557
Съжалявам, че ще го кажа, но и при мен на ехограф беше фиброаденом. Но след като си минала операцията и нищо не са ти казали, искрено се надявам да си остане така. При мен още като се събудих след операцията ми казаха, че не е точно фиброаденом, а нещо по-лошо. Искрено се надявам при теб jvess всичко да е ОК  bouquet
Все пак сме в нова тема и всички се надяваме новините да са само добри, нали?!? newsm51 newsm51

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 41
Здравейте,кокиченца!
Хули страхотна нова тема,браво на теб!
В такава тема няма как да няма добри новини-при мен прегледа мина,доктора каза,че всичко е наред! newsm44
jvess привет,мила,дано всичко е наред,мисля,че щом не са ти казали нещо след операцията най-вероятно е фиброаденом.Не мисли лошо докато не излезе хистологията!

# 21
  • Мнения: 289
Здравейте момичета,
Jvess, не се притеснявай предварително. Ако е един обикновен фиброаденом, това не е злокачествено образувание и няма причина да го пазиш в тайна от близките си. Ако нещата са по- сериозни, ,надявам се да не е така, прецени сама дали да им кажеш. Зависи от тяхното здравословно  състояние и възрастта им.  Понякога за да  нямаме излишни вълнения запазваме лошите новини за себе си, но това е строго индивидуално  Wink . Прави си всяка година профилактичните прегледи и нещата ще са под контрол.

# 22
  • Мнения: 414
 newsm51 newsm59 nbirthday newsm67 nbirthday newsm59 newsm51

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН КАНА!
[/color]

Както обичам напоследък да казвам - пожелавам ти здраве, щастие, късмет поне за сто години напред! И много любов около теб!  txtloves
Няма да прочетеш това на рожденния си ден, но зная че всички ще ти го честитят, ще се почерпим за твое здраве, пък ти после ще четеш и ще ти е приятничко  Heart Eyes

 bdbaloni hbday bdbaloni happy bd bdbaloni

# 23
  • Мнения: 623
Специалната тъкмо взех да проверявам, дали беше днес  Grinning, но ти вече публикува

КАНА бъди жива и здрава, много щастлива и винаги с непоклатим дух
Подаръци, торта и букет цветя за теб
   

А за мен едно наздраве за твое здравееееееееееееее
 

# 24
  • Мнения: 623
И рязката Ангелари  #2gunfire да се обърне и към плахата Jvess  ooooh!
Или по -скоро да коментирам

Jvess, не се притеснявай предварително. Ако е един обикновен фиброаденом, това не е злокачествено образувание и няма причина да го пазиш в тайна от близките си. Ако нещата са по- сериозни, ,надявам се да не е така, прецени сама дали да им кажеш. Зависи от тяхното здравословно  състояние и възрастта им.  Понякога за да  нямаме излишни вълнения запазваме лошите новини за себе си, но това е строго индивидуално  Wink . Прави си всяка година профилактичните прегледи и нещата ще са под контрол.
Vivir знаеш ли колко страшно звучи на някой, който не се е сблъскал с диагнозата, вероятността да се сдобие с нея
Много страшно, даже и един фиброаденом е адски страшното нещо
Но днес си мисля, че има къде къде по-страшни неща и се моля те да не ме застигат /не ги коментирам какви са/
А Jvess май е много изплашена и затова в първия момент останах с впечатлението, че нещо премълчава

Но Jvess, щом вече е изваден и са ти казали, че е фиброаденом, обикновенно хистологията препокрива бързата биопсия. Ако биопсията беше показала нещо друго, щяха да ти кажат.



# 25
  • usa
  • Мнения: 2 113
Миз, наистина ни липсваше ! Защо не пишеш ?

ами нямам какво да пиша - пия си хапченцата и кретам. по-точно тичам и не ми остава много време ни за мислене, ни за писане - армията в къщи не ме оставя да скучая. добре, че напоследък сме го закъсали от към работа, та са ни минали на четиридневна работна седмица и взе да ми се случва и си поспивам без деца в къщи Whistling.

кана, честит рожден ден! много здраве ти желая и все така бодра и обичана! бъди заобиколена с безбройни усмивки и красота!

# 26
  • София
  • Мнения: 5 074
                                             


                                             Честит рожден ден Кана
 
Много голяма картинка ти подарявам, защото ти пожелавам много, много здраве и любов.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 312
Добро утро,приятелииии!!!!! Simple Smile Simple Smile Simple Smile
 Готвите ли се за подарки.....утре???
Аз не толко държа на празника,колкото на подаръка /е дребничко ,ама от сърце де/!
 На Кана, Честит празник! - C пожелание за много здраwе и много щастие!!!    bouquet  bouquet  bouquet
Хубав ден ви желая!!!

# 28
  • Мнения: 430
            Честит Рожден Ден Кана и от мен!!!Желая ти най-вече здраве......!!! newsm51
  Днес е Тодоровден , чесито и на имениците!!!
  Аз съм зле, вчера бях на химио, прекарвам я много трудно.Нищо не помага...

# 29
  • София
  • Мнения: 5 074
Пясъче, освен да ти съчувствам, по друг начин не мога да ти помогна.
Стискай зъби още два дни и ще изкараш и тоя път.
Сигурна съм, че ще се справиш. Пий повече течности.
Айрян, таратор, а ако можеш биричка още по-добре.
                         newsm10  love001

Общи условия

Активация на акаунт