тъжно

  • 3 727
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ще го кажа на бързо - може да не се изразя добре, зано ме разберете
човек се УЧИ
той гледа, усеща и ПОПИВА
но това не е ВСИЧКО...затова човек е МИСЛЕЩО същество и най-горе в пирамидата - той може да прецени, да обмисли и да създаде свой ОПИТ без да има лично участие в натрупването на необходимия му материал
пример е, това което дава МОргана - на човек му липсва нещо, но това не му пречи чрез боат душевен материал, вкарани знания и много мислене - да усети какво е то и да превърне липсата на лични знания в свой плюс и предимство пред другите...

не е нужно да си ял шоколад за да си представиш какво е и да ти се иска...

та в този смисъл - липсата си е липса и лош пример, но не всеки лош пример разрушава човека - няко и такива служат точно за обратното - за катализатори на нещо положително!
вярвам във вашите деца, защото с вашите богати душевни пътища, с вашия ум - от негативите те ще извлекат само наай-добото!

# 31
  • София
  • Мнения: 8 348
семейство са всички хора в живота ти, които допускаш да влязат в това определение

и Мария - определено повечето бащи, изоставили децата си идват от уж стабилни, неразделили се семейства
обяснението, че семейството може да се състои от различен брой хора и може да има или няма мама или тати в него, определено не изключва възпитаване на семейни ценности и най-вече на отговорност към постъпките си
та не виждам защо да възпитаваме бъдещи изоставящи

и не винаги всичко в живота на човек се буславя от миналото му
просто понякога /даже доста често/ иде реч за едно или друго стечение на обстоятелствата

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 130
И аз искам да споделя мненинето си с вас! Според мен семейството е там където се чустваш обичан, сигурен и спокоен! За детето е много по-важно да е обградено от обич и само ще разбере кое е неговото семейство и кого включва то!
Не съм съгласна, че корена на всички проблеми при връзките в по-зряла възраст се крият задължително в детството! Примера е конкретен пред очите ми! Моят мъж не е имал семейство като хората! Даже никакво не е имал! Майка му освен, че е родила 3 деца от трима мъже - друго не е свършила! Към децата си тя ангажимент не е поела никакъв, освен да им иска пари всеки месец! Бих казала, че имам страхотен късмет, защото благодарение на това, че е отраснал сам, моят мъж е страхотен баща и изключително мил, внимателен и добър човек!
Но имам и пример за момче от "добро" семейство на интелигентни родители, който заявява на жена си :"Къде ще идеш с две деца" и "Аз нося парите в къщи" при положение, че конкретното момиче наистина няма къде да отиде (наскоро остана без родители)! Това ли са възпитали прекрасните родители от идеалното семейство - перфектният син?

Общи условия

Активация на акаунт