лапа си пръстите

  • 2 859
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 372
Лапа пръстите на ръцете на краката и където и каквото докопа. Не ги смучи неистово, но често някое пръстче попада в устата.

# 16
  • Временно
  • Мнения: 788
И дъщеричката ми си лапаше ръцете на тази възраст.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Започна някъде на тази възраст за си лапа ръцете и съм я хващала на няколко пъти да смуче. През нощта особено, като се събуди и докато отида при нея да и дам бибата, тя вече е намерила успокоение в пръстите си. Ама отмина това, просто си е бил период. Сега пак лапа пръсти, ама не ги смуче, по скоро си бърка в устата по неизвестни причини, ей така просто  Laughing

# 18
  • Мнения: 297
Май повечко бебета са така като чета и ние сме така и се надявам да отшуми с времето.Но май моята бебка го прави от скука

# 19
  • Мнения: 133
Ако си лапа цялата ръчичка, наистина няма нищо страшно  Peace Синът ми в третия месец обаче си откри палеца  ooooh! Понеже не приема никакви биберони и залъгалки доста се бях притеснила. Започнах обаче всеки път когато засмуче палчето да го изваждам и да му казвам "Нее. Мама не дава!". И така за около седмица забрави  Peace Миналият месец пак се беше присетил и пак така го отучих  Peace Пробвай така ако искаш  Peace

# 20
  • Мнения: 329
Горе-долу при почти всички бебчета от ноемврийчетата това се започна още 3тия месец-това е нормално да се започне сега-когато не е биберон или играчка е ръката Grinning

# 21
  • Мнения: 645
и ние си лапаме ръчичките и си цели палеца и като го засмуче ooooh!давам биберон ,но не го иска,дано да е временно

# 22
  • Мнения: 277
Ммм да и при мен е така. Лапа си ръката напоследък си откри и палеца. За залъгалка не може да става и на въпрос. Силно се надявам да е временно.

# 23
  • Мнения: 439
И Даниел беше така към вториа месец. Опитах се да му задържам биберона с ръка, докато заспива, после лесно го отказа след около два месеца, като му давах от тези играчки с течността вътре или една гумена играчка - слонче /ядеше му хобота/. Търсеше си ги и с тях заспиваше.
Късмет!

# 24
  • Мнения: 325
И нашето бебче прави така. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 718
И ние сме така - цял юмрук или отделни пръстчета! Мисля, че са зъбите ooooh! Залъгалка отказва, играчките за зъби също, според мен ще отмине... Peace

# 26
  • Мнения: 1 103
Давай  биберонка, но настоявай да я държи в устата да я смуче  Peace  успех .

# 27
  • Мнения: 2 111
На 3 месеца дъщеря ми си откри ръчичките и започна да ги лапа.
На 4 месеца започна всичко да си слага в устата-ръчички,одеало,лигавче,блузка.
На 5 месеца си откри крачетата и започна да си смуче пръстите на краката и забрави за ръчичките  Grinning
Биберон ползваме от родилното,не са ме притеснявали тези неща,защото не е било нонстоп и бързо отминаха.
Просто това е период,освен ако не си смуче палеца постоянно.
Понякога може и да е признак на глад.

# 28
  • Мнения: 1 896
Най-напред наистина трябва да си сигурна, че бебето не е гладно, защото това може да е признак на глад. Ако го кърмиш - предложи му да суче, когато прави така. Иначе няма нищо тревожно в това толкова малко бебе да си лапа ръцете, това е съвсем нормално. Моите деца и двете са правили това в определени периоди, не са смукали залъгалки и пак не са се пристрастили към пръстите си. Ако бебето е на адаптирано мляко, може да му предложиш залъгалка.

# 29
  • Мнения: 9 776
Най-напред наистина трябва да си сигурна, че бебето не е гладно, защото това може да е признак на глад. Ако го кърмиш - предложи му да суче, когато прави така...

Незнам как е при авторката, но на мен ми се е случвало когато кърмя сина си, да си промушва някакси пръстчето в устата, наред със зърното и в следващия момент ако го оставя, ще продължи само с пръста Joy.

Общи условия

Активация на акаунт