Нещо неТипично...

  • 9 863
  • 133
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 502
  Благодаря за отговорите,с удоволствие бих опитала супичка от кокоши крачка тогава. Това за ноктите си го добавих аз,за по-голяма образност. Laughing Hug

# 31
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
     Слушала съм,че в североизточна България готвят пилешка супа от краката на пилето,та дори и от гребена на петела. Даже се смятало,че ако си на гости е особена чест в купичката ти да плува някой кокоши крак с подобаващи нокти....Да кажат жените от този край,дали е вярно.

Вярно е, в моето село /Плевенско е/, точно така се приготвя пилешка супа - с краката и пръстите, но се махат ноктите. И даже си е много вкусно да огризкаш някой крак Laughing

Слагат се всъщност всички части на пилето - включително вътрешностите и главата с очите, няма да се изхвърля материала, я!


ПП: Извинете, писах, преди да видя че има и други отговори по темата. А на мен, след краката,  най-вкусни ми бях неснесените яйца.

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 20:03 от 6

# 32
  • Мнения: 4 585
Неснесените яйца. Пропуснали сте да опишете тестисите на петлето. Чудни са.

# 33
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Вълчо, сега да не си купиш пиле да си вариш, а? Laughing

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Вълк, пропуснали сме, понеже бяхме убедени, че ти ще се включиш да дообясниш   Laughing
Блонди, да не пишеш нещо на етнографска тематика: имена на села, обичаи....

# 35
  • Мнения: 3 447
Неснесените яйца. Пропуснали сте да опишете тестисите на петлето. Чудни са.
Който е чел Казандзакис, знае историята за владишкия боб  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 4 585
Не бе, дона, така се прави пилешка супа. Най-вкусна е от петелчето на Петровден, то е колкото гълъб, обаче става чудна супичка.
А иначе петльови тестиси видях в Дами канят, тоя Казандзакис не съм го чел.  Embarassed

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ау, прочети го, той ти е далечен роднина, според мен.

# 38
  • Мнения: 3 447
Вълк, с две думи: Владиката отива на посещение в незнамсикоя епархия, там му сервират чуден боб - едър, крехък, мазничък... Омел той чинията и доволно казал "Брей, по-вкусен боб не съм ял в живота си." А домакините отговорили "Ааа, не е боб, владико, скопихме всички петли в епархията"  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 27 524
Блонди, да не пишеш нещо на етнографска тематика: имена на села, обичаи....

Не  Simple Smile За селата ми беше интересно и старо желание да имам всички села в Бъмгария, защото такава карта не мога да си намеря  Confused
А сега за обичаите - така, без причина  Blush

И селото на баща ми, Търнак, Плевенско сега се води май, също правят такава "крачешка" супа. Малко ме е гнус от нея  Laughing

# 40
  • Мнения: 502
   Сега се сетих нещо нетипично  за днес,но съвсем обикновено за времето,когато аз бях дете. Прекарвахме със сестра ми ваканциите на село,при баба и дядо. Всеки следобед дядо ни донасяше от курника по едно още топличко яйчице,пробиваше малка дупчица на върха на черупката и ни го даваше да го изпием. С клечка за зъби пъхвахме вътре малко солчица. Вкусно беше,много! Не сме боледували от никакви болести,дето  сега ги свързват със суровите яйца.

# 41
  • Мнения: 3 447
И селото на баща ми, Търнак, Плевенско сега се води май, също правят такава "крачешка" супа. Малко ме е гнус от нея  Laughing
Ха, "търнаци" в Смолянско казват на краката, животинските, де. И на човешките, ако са мръсни, кални, с дълги нокти и т.н.  Laughing

# 42
  • Мнения: 27 524
Ха, "търнаци" в Смолянско казват на краката, животинските, де. И на човешките, ако са мръсни, кални, с дълги нокти и т.н.  Laughing

Не знаех, интересно.  Simple Smile От описанието ти на човешките крака за хобитите се сещам  Laughing

# 43
  • Мнения: 4 585
Тука из Делиормана най са ми симпатични имената на селата
Голям поровец, Малък поровец и Драгомъж. Поровец идва от пор. Скунксът е чистоплътен, в сравнение с пора. Веднъж в армията ме фъсна един, 10 дена ми миришеше шинела.

# 44
  • Мнения: 502
   За чорбата от чревца и шкембе,от дреболийки всякакви. Майстори колячи на село казват,че въпросната чорбица става много по-вкусна,ако много-много не се престараваш в миенето на вътрешностите. Да не кажа,че някъде само лекинко ги изплакват и толкоз,слагат в казана. Не си измислям. Като измиеш вътрешностите се губи неповторимия аромат на ястието. Думи на готвача. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт