Отзиви за шишета B free?

  • 8 690
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 87
Моля, споделете, ако някоя от вас е ползвала шишетата B free? Много ми ги похвалиха против колики и поради факта,че Free пластмасата била напълно изчистена от химикала бисфенол А.

 

# 1
  • Мнения: 79
 Simple SmileПривет,аз съм от доволните от тази марка шишета,малко са кофти за миене,но не текат!С чико и авент имах  проблем(постоянно  подлизваха около винта),дано си ме разбрала Hug

# 2
  • Мнения: 174
Хубави са, но чистенето е много досадно.
Сега съм с Авент, наистина понякога протичат от винта. Развиваш , завиваш и пробваш..така няколко пъти и спира да тече. Не би трябвало, но се случва.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Моите и течаха Crazy

# 4
  • Мнения: X
Ами за бебето са много добри, но за майката - тц!
Текат и искат малко повече миене, но....да речем, че това може да се преживее, заради комфорта на бебето.

# 5
  • Мнения: 202
И за млякото и за сока сме с тези шишета--да определено се мият малко трудно, но то с бебковците лесно няма Joy---захабяват се много по - бавно.Имахме едно на Авент-ползвах го само за вода и стана отвратително за кратко време

# 6
  • Мнения: 87
Да кажем, че това с миенето ще го преживея, но ефективни ли са против колики наистина, както ги рекламират, или това е поредния рекламен трик? newsm78

# 7
  • Мнения: 502
аз не съм имала оплаквания към тяхно шише, но не съм и ползвала много време. първоначално бях купила на Бебе Конфорт против колики, но от София.. към тях нямах никаква забележка, но тъй като не бях намерила за подмяна си взех 2  шишета на B Free. в последствие си намерих и във варна шишета от предпочитаната марка и пак към тях се насочих.
но не са ми протичали, не са се засилвали коликите- това е мнението ми, а имам приятелка майка, която само техни шишета позлваше.

# 8
  • Мнения: 87
Между другото каква е разликата в миенето на тези шишета и на обикновените?

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Доколкото имам спомен Би Фрии бяха копие на Др. Браун. Имах няколко Брауновски и наистина се е случвало да изпускат и не съм ги ползвала кой знае колко, карахме на Чико и Авент  Peace

# 10
  • Мнения: 6
Аз също използвам тези шишета и никога не са ми протекли. Относно коликите, една от другите мами, които беше започнала да ги използва на по-късен етап, каза, че коликите на детето й значително са намаляли. Аз не мога да кажа подобно нещо,защото не съм използвала други шишета, но определено малкия не е имал силни колики.

Гласувам с две ръце за тези шишета!  Peace

# 11
  • Мнения: 41
Много съм доволна от B free, нямахме силни колики.А за пластмасата наистина е много качествена,шишетата на Avent след някалко стерилизирания ставаха на бели петна,а тези не са мръднали,като нови са.

# 12
  • Мнения: 130
Доколкото имам спомен Би Фрии бяха копие на Др. Браун. Имах няколко Брауновски и наистина се е случвало да изпускат и не съм ги ползвала кой знае колко, карахме на Чико и Авент  Peace

На са копие, а просто марката се прекъсти от Д-р Браун на Би Фрий.

# 13
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Доволна съм, но никога не съм разчитала на шишета за по-малко колики.

# 14
Аз лично силно препоръчвам шишетата B Free. Ние научихме за тях от приятели, когато коликите бяха в пълната си сила и ги купихме по спешност от фирмения им магазин на бул.Г.М. Димитров. Там подробно ни обясниха принципа им на действие. Много хитро е измислено. Определено имаха ефект, коликите значително намаляха. Освен това срока им на използване е по-дълъг от този на другите пластмасови шишета, защото пластмасата е подобрена. Малко са неудобни при почистването, защото имат повече части, но се свиква.

# 15
  • Мнения: 188
Ползвала съм чико, авент и B free и съм най - доволна от B free. При мен протичаха само когато течността вътре беше много гореща.

# 16
  • Мнения: 46
Във Варна в магазин Бебчо голяма реклама им дръпнаха и много приканваха хората да ги купуват тези шишета. Е купих ги. Първо много трудно се мият, второ ми течаха и трето заради тази тръбичка много трудно се смуче от тях, малкия много се изнервяше и плачеше, беше му много трудно да се нахрани. Направо ги хвърлих и купих на Чико и съм много доволна.
Това е лично мое мнение  Peace

# 17
  • Мнения: 10
В на„алото използвах шишета на Авент и Чико,но не бях доволна.Откакто си купих Би Фрии нямам никакви оплаквания.В другите шишета влизаше много въздух,когато малката ядеше и следователно коликите й се засилваха.Но с Би Фрии никога не са влизали балончета.Наистина много трудно се почистват,защото имат много части,но всичко е в името на децата.

# 18
  • Мнения: 33
Аз ги ползвах само за сокче и водичка, така че доколко са ефективни при коликите не мога да кажа. Но определено ми е по-спокойно като знам, че пластмасата е безвредна за бебчо. За миенето, не бих казала, че е кой знае колко. Ако почистиш шишето веднага след ползване, няма проблем. Купих си комплекта за новородени(1 малко шише, 1 голямо, 1 чашка с мек накрайник, четка и биберони) С този комплект изкарахме до годинката. И мога да кажа, че шишетата са като нови.

# 19
  • Мнения: 32
Определено съм с две ръце за В free .
Един ден реших да видя разликата между тях и обикновено шише. Когато малката пиеше от обикновено шише имаше много балончета когато влиза въздух обратно в шишето (ако ме разбирате), а когато ядеше от В free не съм забелязала да се образуват такива. Определено нямахме колики дълго време, не сме и ползвали капки за такива.
Относно миенето, да повече части има, но като можете да спестите болката от коликите се преживява.
Относно това, че текът, ами ще текът като не се наместват частите както трябва така става  Simple Smile. Развиваш оправяш ги и ги наместваш пак.
А това, че бебето се тормози и много трудно тече, ами има следващ номер на бибата. Сменя се и готово вече тече нормално.
Ние сме с такива шишета и съм супер доволна от тях. И 10 деца да имам пак такива ще купувам.
Има и още нещо на Др. Браун пластмасата не е без Бисфенол. Така, че още един + за B free , ние имаме стъклени и пластмасови.
Извинете за дългия пост.  Flowers Bouquet

# 20
  • Мнения: 1 986
Доколкото имам спомен Би Фрии бяха копие на Др. Браун. Имах няколко Брауновски и наистина се е случвало да изпускат и не съм ги ползвала кой знае колко, карахме на Чико и Авент  Peace

На са копие, а просто марката се прекъсти от Д-р Браун на Би Фрий.

И аз мислех, че става въпрос за една и съща марка, но на едно бебешко изложение се оказа, че са различни.
Аз съм от доволните мами. Миенето е малко повече и трябва да внимаваш да не изгубиш частите. Никога не съм имала проблем с протичане. Варих ги непрестанно повече година и половина (аз много се притеснявах от чревни проблеми) и изглеждаха добре, без да са били много захабени. Бяхме на АМ от първия ден поради мои проблеми.

# 21
  • Мнения: 544
Да попитам за шишетата на Би Фрий-могат ли да се стерилизират в стерилизатор за микровълнова, понеже четох, че от високата температура тръбичката или по-точно индикаторът се повреждал?  Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 2 857
Доколкото имам спомен Би Фрии бяха копие на Др. Браун.
Две различни марки са и са две различни фирми производители.
Би фрии са откраднали дизайна на Др. Браунс.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 443
Да попитам за шишетата на Би Фрий-могат ли да се стерилизират в стерилизатор за микровълнова, понеже четох, че от високата температура тръбичката или по-точно индикаторът се повреждал?  Rolling Eyes

Точно по този начин съм ги стерилизирала,не съм имала проблем.Не са ми течали.Относно ефективността-не мога да кажа,при Габриела започнахме да ги ползваме към края на 3-ия месец,но като че ли намаляха малко.

# 24
  • Мнения: 544
Не мога да си намеря биберон за тези шишета, дали стават бибероните от други марки???

# 25
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Доволна съм, но никога не съм разчитала на шишета за по-малко колики.

А и не виждам какво толкова им е сложното при миене?
В този ред на мисли, четките към тези шишета, които си бях купила вече почват да се късат. Да имате представа, къде продават такива (пак на би- фрии, две четки е комплекта), че нещо не мога да намеря...

# 26
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не мога да си намеря биберон за тези шишета, дали стават бибероните от други марки???

Аз купувам биберони към шишетата от магазините на Неделчев и Неделчев. Не видях откъде си, но единия е на "Пушкин", другия- в Лозенец, срещу 4- то районно.
http://www.nn-bg.com/

# 27
  • Мнения: 544
Не мога да си намеря биберон за тези шишета, дали стават бибероните от други марки???

Аз купувам биберони към шишетата от магазините на Неделчев и Неделчев. Не видях откъде си, но единия е на "Пушкин", другия- в Лозенец, срещу 4- то районно.
http://www.nn-bg.com/

Живея в малък град и тук избора на каквото и да е  е много беден, за това предпочитам да пазаря по интернет, често ходя до Варна-от там също.Онзи ден си поръчах шишетата от тук
http://family-bg.com/prX_137.htm
но ми казаха, че нямало внос и всичко било изчерпано и заради това се спрях на варианта за друга марка биберон,, защото в нета не намерих на БФрии.

А мамите от Варна, ползвали тези шишета дали ще ме насочат къде се продават такива биберони(ако все още са останали в търг. мрежа)?

# 28
  • Мнения: 1 464
А да споделите мнение за стъклените B free шишета Rolling Eyes
Защото аз не съм фен на пластмасата и засега съм си взела само 1 шише на Чико.

# 29
  • Мнения: 544
А да споделите мнение за стъклените B free шишета Rolling Eyes
Защото аз не съм фен на пластмасата и засега съм си взела само 1 шише на Чико.

И аз си взех 1 стъклено на Чико, обаче след това прочетох, че не можело да се стерилизира в микровълнова и малко съжалих, но след свършен факт...но нищо поръчах си стерилизиращ разтвор, който ще ползвам за стъкленото шише.А иначе си мисля, че  по-лесно се стирилизирват пластмасовите, слагаш в микровълновата и забравяш(не говоря от опит, ще видим по-нататък как ще мисля)

# 30
  • Мнения: 0
Здравейте.
Като вносители на Dr.Brown´s за България бихме искали да Ви информираме следното:
1. Dr.Brown´s е марка съвсем различна от B free. Създадено от лекар това е единственото бебешко
    шише с патентована вътрешна вентилна система, която елиминира вкуума и мехурчетата вуздух
    и по този начиннамаляват проблемите при хранене като например:колики, оригване и газове.
2. Фирмата произвеждаща шишетата B free копира фирмените цветове и опаковки и без да има
    права /защото не си е платила съответните патенти, за което е осъдена в няколко държави/ ги
    пуска на пазара като с действията си заблуждава потребителите, че това е новото име на Dr.Brown´s.
3. В момента на пазара се предлагат следните видове шишета на Dr.Brown´s:
    - поликарбонатни
    - полипропиленови
    - стъклени
Успех в избора.

# 31
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Към вносителя - може би е добре да уточните, че Др. Браун също предлагат шишета без бисфенол в пластмасата.

Аз съм ползвала за големия ми син Др. Браун бутилки (тогава още нямаше без бисфенол), бях много доволна от тях, сега за втория пак от тях ще взема. Миенето е малко зор, но за мен е от голямо значение и факта, че директно се прикрепват (завинтват) към помпа Медела.

# 32
  • Мнения: 3
имам такива шишета и търся да сменя бибероните.Къде във Варна да намеря

# 33
  • Мнения: 0
Химическата сустанция Бисфенол А намира приложение при производството на поликарбонат, твърда пластмаса, която се използва за бебешки шишенца, чинии, чаши, сервизи за микровълнова и съдове за съхранение. Освен това Бисфенол А често се използва при производството на епоксидфенолни смоли, които служат както като вътрешно уплътнение за консерви и метални капаци, така и като уплътнение за водни резервоари и бидончета за течности и вино.
През 2005 година в Институт Фрезениус са изследвани поликарбонатните бебешки шишенца за наличието на Бисфенол А. Тяхното заключение е, че при употреба на поликарбонатните шишнца съобразно предназначението, не съществува никаква опасност за здравето на децата. За въздействието на веществото Бисфенол А бърху човешкото здраве са проведвни безброй международни научни изследвания.  Периодично медиите подемат темата Бисфенол А в бебешките шишенца и по този начин допълнително "нагнетяват" напрежението сред потребителите. Напоследък водещите фирми, производителки на бебешки шишенца предлагат на пазара бутилки произведвни от полипропилен и стъкло. за които материали е доказано, че не съдържат в състава си Бисфенол А.
Както сме посочили в т.3,  на Dr.BROWN`s се предлагат на пазара именно и такива бебешки шишенца: от полипропилен и стъкло.

# 34
  • Мнения: 45
Аз използвам на "Avent" бибероните с шишетата на B- free и съм доволна.

# 35
mogat li da se miat b free 6i6eta v mialna ma6ina

# 36
  • Мнения: 190
до 6 месец  ползвах шишета на  Dr.BROWN`s  и съм много доволна Hug въобще не усетих  коликите и не са ми проти4али Naughty сега  сме  с нези  на NYBI или както там се изписва и пак съм доволна Party

# 37
  • Мнения: 544
Аз използвам на "Avent" бибероните с шишетата на B- free и съм доволна.

apgrigorova , а не потича ли, когато си с шише на Бфрии и биберон на Авент??

Неделчев-Неделчев ООД , бибероните на д-р Браун дали стават за шишетата на Бфрии?

Няма ли някой който да знае къде във Варна се продават биберони на Бфрии?

# 38
  • София
  • Мнения: 2 044
Ползвала съм ги  B free допреди месец,сега купих на Нук и те са без бисфенол а,а и Алекс вече е голям и ми е супер улеснение миенето-нямат толкова джаджи,много са сладки -с геройте на Мечо Пух са.Като се роди му бях взела Др Браун,тогава ги нямаше B free,доволна съм и от трите вида PeaceИначе имамах и на Чико и на Авент и на Нуби всички заминаха в кофата,заради бисфенола Crazy

# 39
  • Мнения: 0
Здравйте,
Не сме проверявали дали бибероните на Dr.Brown`s стават на B free, но според нас бихте могли да проверите това във всеки магазин.
Успешен ден.

# 40
  • Мнения: 544
Здравйте,
Не сме проверявали дали бибероните на Dr.Brown`s стават на B free, но според нас бихте могли да проверите това във всеки магазин.
Успешен ден.

За ставането, може и да стават, но мисълта ми беше дали ще текат, това вече не може да се пхровери.Благодаря ви все пак, най-вероятно ще си взема 1 за проба

Общи условия

Активация на акаунт