Затлъстяване от АМ???

  • 3 156
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Jujka  вие сте повече от нас Laughing при нас след като 1-я м. качи 2кг., след това до 8м. качваше по 1кг. На АМ преминахме когато стана на 2 1/2м.
 

# 46
  • Мнения: 1 725
Аз не съм давала на Настя АМ. Но се включвам да кажа относно целулита. Тя е доста кльощава, или поне през повечето време е така (само на кърма си е била до 6-я месец, а след + твърдата храна-пюрета). От 2-3 дни уж започна повече да хапва готовата кухня - успява да я изяде за цял ден на 3 пъти и веднага дръпна и на тегло. Мисълта ми е, че и когато е била най-кльощава, си е имала целулит на дупето (като седне) или на коремчето като го притисне (във ваничката за къпане го виждам). А относно АМ, разбира се, нямам личен опит от нито една марка. Когато питах педи да ми препоръча АМ(имаше момент, когато си мислех, че ще трябва да я дохранвам), ми спомена с усмивка, че децата от АМ, най-вече марки като Аптамил, примерно, стават малко по-пухкави. Лично моите наблюдения са, че към годинката израстват това "затлъстяване". Ако, обаче, на детето често се дават разни сухи, готови храни между храненията, като зрънчо, бисквити и т.н. не може да не се отрази това върху теглото.

# 47
  • Временно
  • Мнения: 788
Аз не съм давала на Настя АМ. Но се включвам да кажа относно целулита. Тя е доста кльощава, или поне през повечето време е така ( Мисълта ми е, че и когато е била най-кльощава, си е имала целулит на дупето (като седне) или на коремчето като го притисне (във ваничката за къпане го виждам)..

При дъщеря ми също беше така,въпреки че беше на кърма.Качваше минимума за месеца,беше слабичка и въпреки това имаше целулит.

Иначе не смятам,че от АМ се затлъстява.
Peace

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 529
Когато питах педи да ми препоръча АМ(имаше момент, когато си мислех, че ще трябва да я дохранвам), ми спомена с усмивка, че децата от АМ, най-вече марки като Аптамил, примерно, стават малко по-пухкави.
Ако, обаче, на детето често се дават разни сухи, готови храни между храненията, като зрънчо, бисквити и т.н. не може да не се отрази това върху теглото.
Ей сега разбрах защо дъщеря ми е пухкава ooooh!, не за друго  Tired

# 49
  • Мнения: 472
Не мисля,че има нещо притеснително  Peace

# 50
  • Мнения: 518
Възможно ли е бебе да затлъстее от АМ?
Питам за дъщеря ми,понеже тя от раждането яде повече от грамажите дадени на кутията.Храним се с Милумил 1 . Приема по 150мл на хранене,ядем на 3 часа,като нощната пауза е 9ч.
От известно време забелязвам нещо като целулит по коремчето и,особено когато се свие.А и самото и кореме е доста издуто,не само след хранене?
Вие какво мислите,да се притеснявам ли???Защото май започвам...  Thinking Confused
Добре сте вие! Мойта калпазанка сега яде толкова и съм много притеснена, защото е 7.200 гр. , а е на 9 месеца. Нещата от кухнята също не ги иска, нито купени пюрета - от всичко яде по много малко. Зъби още няма, така че не е отказала ядене заради тях - от бебе си яде малко. В същото време е много активна, за секунда не се спира и много малко спи. На височина си расте, но килограмите... Sad Вече се опитва да ходи, а е като комарче...  Blush

# 51
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Спокойно,Ивчо на 4м. и 8 дена беше 7кг и 66 см.Първия месец наддаде 1кг. и 700 гр.,втория - 950 гр.,третия - пак 900 гр. и четвъртия - около 600 гр.Така че всичко е наред. От 1.03 започна да си хапва и пюренца.Също си имаме целулит на дупето и коремчето,няма нищо обезпокояващо.Като започне да щъка насам натам нещата ще се оправят  newsm10

# 52
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358

Когато питах педи да ми препоръча АМ(имаше момент, когато си мислех, че ще трябва да я дохранвам), ми спомена с усмивка, че децата от АМ, най-вече марки като Аптамил, примерно, стават малко по-пухкави.
Ако, обаче, на детето често се дават разни сухи, готови храни между храненията, като зрънчо, бисквити и т.н. не може да не се отрази това върху теглото.
Ама какви са тези безумия Shocked

# 53
  • Мнения: 1 372
Не смятам, че от АМ може да се затлъстее, ако разбира се се спазват и препоръчителни количества. Всички дечица имат коремче, което с времето изчезва.
Дъщеря ми е на АМ и по- точно Аптамил, храни се добре, но даже не е пухкава. Според мен е безумие едно мляко да е по-хранително от друго.  Не зная кой педиатър го е казал, но е хубаво да си освежи малко "мисленето". Позанавам деца които са изцяло кърмени и са доста по -тлъсти от такива които са на АМ и обратно.

# 54
  • Мнения: 8 242

Страшна дума за бебе  Crazy

# 55
  • Мнения: 15 379
Когато питах педи да ми препоръча АМ(имаше момент, когато си мислех, че ще трябва да я дохранвам), ми спомена с усмивка, че децата от АМ, най-вече марки като Аптамил, примерно, стават малко по-пухкави.
Поредната глупост, изтърсена от педиатър ooooh!...

# 56
  • Мнения: 2 013
Когато питах педи да ми препоръча АМ(имаше момент, когато си мислех, че ще трябва да я дохранвам), ми спомена с усмивка, че децата от АМ, най-вече марки като Аптамил, примерно, стават малко по-пухкави.
Поредната глупост, изтърсена от педиатър ooooh!...


 Shocked

# 57
  • Мнения: 1 725
Съжалявам, че съм ви объркала така. Имах предвид конкретно за МОЕТО ДЕТЕ. Не всички кърмени деца са толкова тлъсти, понеже не сучат от шише!!! Педи знаеше, че кърменето ни върви трудно - не можех да я кърмя често (при всеки нейн плач, ако иска), защото не можеше да дърпа млякото и плачеше, по-лесно беше да са минали поне 2.5-3ч, за да е вече слязло достатъчно, измаряше се от непрекъснатото смучене на бибата и т.н., да не ви досаждам - и 100 % при нас АМ щеше да я направи по-пухкава. Просто щеше да си изпива спокойно грамажите от шишенцето и щеше да наддаде повече. Удобствата на съвремието ни, но аз ... не се възползвах.  Така че това имах предвид.

# 58
  • Мнения: 46 515
... Педи знаеше, че кърменето ни върви трудно - не можех да я кърмя често (при всеки нейн плач, ако иска), защото не можеше да дърпа млякото и плачеше, по-лесно беше да са минали поне 2.5-3ч, за да е вече слязло достатъчно, измаряше се от непрекъснатото смучене на бибата и т.н. ...

Педиатърката ти грам не разбира от кърмене.
С тези съвети те е объркала, а бебето ти напразно е сукало бибата, вместо да "прозивежда" мляко с това сучене, от което се е изморявало.

Сученето стимулира производството на кърма - колкото по-често суче, толкова повече ще произвеждаш ти. Така децата си регулират количеството, през всеки период се нуждаят от различно и ч/з по-често или по-рядко желание за кърмене сами регулират дозата, необходима за деня.

А какво е щяло да стане 100% - никой не може да каже. Щяло е да стане това, от което бебето е имало нужда.


# 59
  • Мнения: 1 725
Много ти е лесно отстрани да даваш съвети. Сигурна съм, че го правиш за добро, макар че в случая е вече късно. Само, че бибите не са "забранени" и много кърмачета си ги смучат и нямат проблеми с кърменето. Какво можех да напрява като Настя ревеше нон-стоп (колики, глад или друго, тя така и не ми каза  Wink ) и само бибата я спасяваше, защото на гърдата още повече ревваше? Съответно се пристрасти много към бибата си. Единственото, което мога да направя, е само в бъдеще време - при евентуално второ дете, ако го кърмя, да не го научавам на биба.
Цитат
Сученето стимулира производството на кърма - колкото по-често суче, толкова повече ще произвеждаш ти. Така децата си регулират количеството, през всеки период се нуждаят от различно и ч/з по-често или по-рядко желание за кърмене сами регулират дозата, необходима за деня.
Ще ти призная, че това го приложих едва на 2-я и месец (тогава съм се информирала). Само, че някои кърмачета, колкото и да не ти се вярва, като ги сложиш на гърда, плачат и за да ги накараш да сучат се иска доста изобретателност. Аз през повечето време я кърмих права, в движение, люлеейки я, за да не плаче толкова, а да сучи малко от малко. После се сетих да я кърмя в кенгуру, за да са ми свободни ръцете и да и придържам главичката да не се върти толкова. Шеговито казано малко "насила", но не точно, разбира се - децата реват, ако ги насилват - а само да и фокусирам вниманието върху процеса на сучене, за да не се отказва толкова бързо. И нон-стоп пеене, голям репертоар от детски песнички имах през този период. Слава богу, отдавна преодоляхме тези проблеми. След 5-6 месец вече не плачеше, но сучеше твърде за кратко. След 7-я месец и махнах бибата и в следващите месеци доста дръпна в растежа. Сега, обаче, е пристрастена към гърдите ми, особено нощем не се отделя. Явно сукателният и рефлекс е необичайно силен.  Laughing Ако имам късмет да се измъквам от време на време за малко, това е един от тези кратки моменти.
Според мен е безумие едно мляко да е по-хранително от друго.
И кое точно е безумието в това дадена храна да се различава по съставки и калоричност съответно? Или смяташ, че производителите на АМ имат общо споразумение да произвеждат абсолятно идентични млека и само наименованията и цените им да се различават?  Laughing  Дори и кърмата към еднакъв период от време (месец на бебетата) се различава при различните жени. Друг е въпроса, че за това как наддава едно дете си зависи и от много други фактори - генетичен, например (как усвоява храната) и т.н.

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 00:16 от desi_sunshine

Общи условия

Активация на акаунт