*~106 пролетни кокичета, това сме ние - арабските момичета~*

  • 28 052
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 18 034
Здравейте с днешна дата,
Латеа, не съм забегнала към южната съседка за жалост, а просто съм затънала в работа.. SadАма не се сдържах да я оставя за кратко и да се мерна тук.Попрочетох назад малко отгоре-отгоре, така че ще ме извините ако пропусна нещо съществено, поздрав и т.н... Praynig
Видях, че Латеа си е взела успешно поредния  изпит/не съм се съмнявала в това/  bouquet
На майчето на Алба желая на патерица всичко най-хубаво!Да е жива и здрава!  bouquet
Ред е и на днешните празнуващи!Да започна с малкия Али - да е жив и здрав, все така чаровен като на снимките, винаги усмихнат и доволен..Нека бъде гордостта на мама и тати, защитникът на малката Рабаб! GrinningБукетчето е за мама, а подаръкът - естествено за рожденика! Wink


На рождениците на Марси - много здраве и щастие желая! Grinning
Деси,жалко за жената, ама си е поживяла.Алла ирхамха!
Амал, присъединявам се към Деси в искането й за снимчица на светлооката принцеса! WinkКакъв гърч, бе мила с двечки... hahahaЯ питай тези с три и повече дечурлига..По повод бройката на децата, отивам днес в пощенския клон до нас да си взема детските, години наред не ги взимах, тъй като бюрократичните формалности покрай документацията отстрана на таткото са много.Ама тази година се насилих и свърших работата.Защо да подарявам на държавата 140 лв?
Та влизам, подавам на жената личната карта и чакам сумата.А тя се бави и ме пита,дали въпросните 140 лева са натрупани от няколко месеца.После си отговаря сама, че това е невъзможно, тъй като 140 с точност не се дели нито на 36, нито на 72...Такива биха били сумите за едно дете за месец или за два месеца, или пък за две лапета за месец...Смята и все не ги изкарва... Joy hahahaКазах й, че близнаците взимат по 52 лв, затова Peace
Делта, мерси за закуската, гледам назад някъде някакъв лек пробив в позитивността ти!Не може така! NaughtyБързо се усмихвай отново и загърбвай лошото!
Шехи,приятно е да прочетеш, че все още има коректни хора.Аз си признавам, че водена от случващото се покрай нас, напоследък съм доста резервирана към коректността на хората, а ето че съм грешала! Heart Eyes
Забягвам пак, че уж за кратичко влязох, а пак ферман изписах... ooooh!
На всички ви - много прегръдки и целувки! Hug Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 17
Здравейте пак от Чанаккале. Ще се опитам да ви пратя няколко снимчици от града в който съм сега. Дано да стане че съм новак.А ма май не става... Я напишете как да ви пратя...
Чанаккале е град история разпложен в Мала Азия на Дарданелите. Само на 3о минути разтояние с ферибот се намира националния  парк който е  осеян с гробници на загиналите през 1915 година. Природата е изключително красива. Понеже е национален парк е забранено да се строи. За жалост много малко туристи от БГ са идвали тук. А има какво да се види. Английски, френски, новозеландски и турски гробници, много паметници.. Близо до Чанаккале е Троя. През лятото е много посещавано от туристи от цял свят. На 3 минути с ферибота се намира Бозджаада. Остров който се слави с лозята и вкусното си вино. Money През пролетта е особенно красив. Непременно да пиша и за Аsos. Който е дошъл в Чанаккале непременно трябва да прескочи и до този град -- крепост. Бехрамкале е крепост останала от 7 век преди новата ера.Има място и за нощувка--в малките каменни хотелчета бутици и малки стаички като че ли издълбани в скалите.  Станало е традиция да се посреща изгрева и залеза на слънцето с бутилка хубаво вино. А от местните жени могат да се купят сувенири, тъкани шалове, кърпи, бродирани забрадки ,подправки ,които сами оглеждат --с неповторим аромат и вкус. А и домашният конфитюр от мандарини е чудесен. След като се напусне Бехрамкале се спуска с кола по една пропаст в чието дъно пак сред канари и камънаци се намират луксозни хотели пак каменни -- с басейни и изкуствени плажове. Гледката е толкова заслепяваща, че не може човек да повярвa кaк може да има толкова красота събрана на едно място. Money А всички са пощурели по Истанбул. Да ви се чуди човек. newsm78  bouquet  bouquet  bouquet

# 62
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Латея  Heart Eyes Hug  bouquet

Азмира --- и аз съм от пощурелите ....смея да кажа , обаче , че вече ме отказа !!!  Mr. Green
Идвам ти на гости - чакай меееее !!! След този омаен разказ май и група може да посрещнеш .  hahaha Joy Mr. Green
Шегата на страна , но искам още подробности и ако меже и карта на маршрута от към България , защото Турция отдавна ми лежи на сърцето , като туристическа дестинация , ама и аз като другите мислех само за Истанбул.
Разкажи , моля те , как пътувате от към БГ - автобуси ли или влак ползвате , къде може да отседне човек и каква турист. обиколка може да си състави като маршрут . Имай предвид , че с финансите съм меко казано зле , така че скъпите хотели хич и не ги сноменавай !
Благодаря предварително ....ох , омагьосаме !  Crazy


Ох , ох какви чудеса пишело , ама като не знам какво да търся....ето за който се интересува
http://www.horemag.bg/show.php?storyid=497714

ето и чудесна карта намерих с проследяване на маршрута и някой хотели
http://www.rezerviraihotel.com/bg/turkey/canakkale.html

Азмира хвърли , моля те едно оче и кажи вярна ли е картата ? Благодаря!

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 16:46 от Миг незабравим

# 63
  • Мнения: 17
 hahaha Миг незабравим заповядай на гости--- но догодина Tired Сега живея в една вила на морето по принуда. Гледката е хубава направо омайваща както писах преди малко на една приятелка от тук-- дори садя цветя и зеленчуци на терасата имам барбекю и правим големи купони но не става за нощувка на гости..Но строим дом ...Като приключи ще каня гости ама тогава да не вземете да се отказвате... Money За 3 дена ще обиколим целия район..Ще пренощуваме в малките каменни къщурки ..ще събираме светулки... Ще гледаме отражението на лунните лъчи върху морската вода по пълнолуние -- тук му викат якамоз..Ще вървим по следите на хубавата Елена..Ще ходим до мястото където са спрели с лодките си гърците и са се водили най големите битки...Ще пием вино по островите..И ще събираме риган.. Money  Забравих и за халвата която тук се прави от сирене bowuuНяма я в Истанбул. Дори не са я чували... Money Тук се прави от пресен кашкавал..През зимата я зяпичат на фурна..И става особенно вкусна -- карамелизирана.. А обикновенната пейнир хелвасъ или халвата от сирене се хапва със сладолед...за основа халва и отгоре сладолед и най вече лимонов..  chef И изобщо Тракия си е рай под небето.. Тук има и много тракийски могили. Някои са разкопани и са открити интересни находки от тракийската култура.  И са много интересни тези могили.. Пътуваш си из равното тракийско поле и хоп..възвишение..Личи си че не е образувано от природата..Гледаш напред и там още едно...Повечето с отвор от едната страна.. Tired А за идването много лесно.. Влизате от Одрин -- Едирне и следите табелите. hahaha.Ще проверя колко км е разстоянието.  Joy А в Истанбул освен наргилета, молове и гюрултия няма нищо друго. А за джамиите--има ги навсякъде.Аз каня още от сега..Само на идване напълнете дисагите с български пилешки кремвирши ,че много ги обичам и не му мислете..  bouquet

# 64
  • Мнения: 17
Миг незабравим картата е правилна но много недостатъчна.. TiredЩе се постарая да намеря нещо по полезно..а за сайта който си открила направо ме изненада..Точно това исках да напиша и аз.. Money

# 65
  • Мнения: 3 804
azmira -може ли и аз Blush newsm78

# 66
  • Мнения: 17
Разбира се че може.. Money Ще бъде по весело. Ама не забравяйте за кремвиршите..А тези кремвирши от една седмица не ми излизат от главата..  chef Всъщност всяка неделя има огромен пазар ама в Чорлу .--далече от тук..И там има всичко от кремвирши до жълта лимонада...Айде пък сега и лимонадата.. Money

# 67
  • Мнения: 1
Азмира, много изкушаващо е всичко, което пишеш. Аз съм разделила посетените от мен държави в 2 категории - страни в които не бих отишла повторно и страни в които бих отишла повторно. Но Турция съм я сложила в отделна категория - там бих отишла не само повторно, но отново и отново и отново....Мисля че хората щуреят по Истанбул защото е толкова космополитен и предлага много възможности, но и аз като теб смятам, че който иска да види истинската Турция и всичките и лица трябва да мръдне извън него.

Всички райони са красиви и различни един от друг. За мен Кападокия беше мястото, което ми спря дъха, не можех да повярвам че това място съществува. Мен ме набутаха с една немско говоряща група, казаха ми, че екскурзовода говорел и английски. Той започна на немски и аз мислех ей сега като сърши увода на немски ще почне и на английски...а той говори, говори половин час, един час... на немски само, накрая се оказа че наистина говорел английски, но аз съм единствена не немско говоряща и за мен съобщаваше на английски само колко минути са почивките. Направих известен опит да се разправям, но  той ми каза нещо, което няма да забравя. Каза ми 'Аз съм задължен да говоря непрекъснато, но фактически за Кападокия няма какво да се говори. Там само трябва да се гледа. Просто ГЛЕДАЙ.' Ако знаете колко прав се оказа, там просто се ококорваш и не можеш даже да мигнеш, и се чустваш като на друга планета. Горещо препоръчвам това място.

Марси, толкова добре си схванала как се чуствам, и добре си го изразила. Да, наистина душата ми като че си намери мястото. Изминалата година ми беше много трудна, особено в Пакистан...България-та също не беше кой знае колко лесна, а сега като ме е налегнало едно спокойствие, една хармония, чак се плаша като свърши тоя период какво ще попследва...

Майки на палави дечица, плашите ме! Аз имам само един фъстък на година и половина и вече се имам за мъченица, а какво ще става по-нататък, леле не ми се мисли като чета за подвизите на вашите деца...Ама пък имат въображение и изобретателност  дечурлигата...

Латейке, кога ще свършат изпитите, чак на мен ми става напрегнато като те слушам...Между другото аз като ходех на изпити гълтах лексотанче, чак такава паника бях...

Саратед, дано скоро си по-свободна и се включваш по-често, я с някоя загадка, я с някоя творческа изява на щерките...интересно ми е да чета твоите истории.

Дуа, сигурно си приготвила трапеза за чудо и приказ!

Делта, и аз препусках до последно и спрях работа в последния възможен момент (тоест, когато вече не можех да вървя). А като първо бебе все не можехме да преценим кога точно е момента, та два пъти ни връщаха от болницата, не било време, а на третия път ме оставиха след много молби от наша страна...вече ни беше писнало напред-назад , и ние така с таксита, а аз простенвам отвреме навреме в таксито, ужас.

# 68
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Азмира - ще напълня хладилната чанта с кремвирши - туй да ти е проблема , макар , че хич не ги харесвам , щото разпарвят , че са пълни със соя и пилешки отпадък ...то кое ли става за ядене у нас вече , ама ядем кво да правим ....Ох , то не че съм тръгнала де , ама не пречи да обещая !
И други интересни материали намерих и чета сега ...Поне ме разходи с Гугъла , ако и да си седя на стола в къщи ...
Мъжо каза , че неще светулки а кюфтета , шишове и ракийка , биричка ...все мъжки радости ....Аз искам от лъчите и от всичките природни и др. забележителности , ама засега всяка стотинка харчим в клиниката по стерилитет в Плевен и го карам на мечти и очи пълни , ръце празни ... кво да се прави съдба...
Аз и при Деси се каня да ида , че тя е след теб, така да се каже - в Дамаск , ама кой знае дали ще съм жива да ида ...ама иначе си мечтая , щото и зодията ми такава мечтателна -рак.
Благодаря ти много за развалнувания и интересен следобед - отвлякох се малко от лошите си мисли - да си жива и здрава!


Монсун рейн - как щях да забравя , да те поздравя , добре , че писа пред мен...
Много ти се радвам , че си в това душевно настроение и ти харесва новия адрес ! Това ми трябва и на мен , чувствам го толкова неистово - да си намеря мястото на което ще се чувствам ОК ! Но не знам дали е възможно , при положение , че човек си носи проблемите в главата ....
Ох , жива да си  Heart Eyes Hug  bouquet и ти ме стрелна в интересна посока - Турция , Кападокия - кажи нещо повече - къде точно беше... а аз ще потърся в Гугъла да видя там какво разказват....Отиде още 1ч на компа... Mr. Green

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 18:13 от Миг незабравим

# 69
  • Мнения: 17
Миг незабравим тук има и кюфтета кебапчета по точно кебапища..В целия район се предпочита Текирда кюфтеси..Вкусничко е...Скъпа направо ме разби сега с този стерилитет..Ще ти пиша на лични че не е за тука.. Praynig

# 70
  • Мнения: 1
Миг незабравим (ама как ги измисляш тия оригинални никове?!!!!)

Аз бях в Истанбул, Анталия, Коня, Кападокия. Кападокия е огромна по територия, нашата група нощува в малко градче ли е, селце ли е, нарича се Ургюп и е някъде сред пустошта...Но хотела беше як, направен като сарай и се казваше , доколкото си спомням Цар (Tsar) Зад този хотел-сарай имаше още един сарай, в който живеят собственика на хотела с майка си...само те двамата в цял палат, и аз искам да се ширя така....В Ургюп има и хамам, ако искаш да се напариш....

В Коня са танцуващите дервиши, танцуваха ни в един ресторант, който...всъщност виждаш входа на една пещера влизаш и....пещерата се разширява, вътре огромен, луксозен ресторант...едва вярваш на очите си.

Да, това е другото типично за Кападокия, има цели села където къщите са издълбани в скалите, няма строени къщи, просто скали и пещери, магазините са в пещери, полицейското управлвнив се помещава в пещера...всичко

Подземните градове....цели лабиринти под земята...страшно интересно. Аз нали бях с немска група, та нищо не разбирах и избрзах напред...но от всяка зала в пещерите има поне 4-5 разклонения, и аз вървях, вървях и по едно време се случи класическото...Тока спря!!! Само дето не получих инфаркт там в тъмното, че нали не мога да видя стрелките, които указват накъде да вървим.

Та затова казвам, че Турция има много лица...тези четирите места които посетих са абсолютно различни едно от друго, а като се сетя още колко ме чака....кога ли ще дойде ред и за там...

Дано съм ти била полезна да вземеш решение.

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 18:53 от Monsoon_rain

# 71
  • Мнения: 465
Ау, аз докато се мотая, вие без мен пътешествие стегнахте.  Crossing Arms Идвам и аз.  Mr. Green

Азмира, чудно разказваш.  Heart Eyes И аз съм от групата посетили само Истанбул, но какта каза Monsoon, искам в Турция отново и отново. Изключително ми хареса и вярвам има още много много какво да видя. Дай Боже само Praynig

Миг незабравим,   Hug с теб сме мило другарче!

Ди, и аз съм адкса паника. Аз валерианчета удрям, дори по 2-3.  Embarassed То не са студени и топли вълни, ръцете ми треперят, гади ми се.. а бе смешна картинка. После след изпит винаги спя по 4-5 часа следобед. Явно от стреса ми се пренапряга организма и като ми мине така се отпускам, че заспивам здравата.  Mr. Green Иначе няма свършване, все така ще е. Сега са по на често, но иначе поне един път месечно имам изпит.  Tired

Аз вместо да уча пека ябълков пай. Все на домакинстване ме избива като имам да уча. Вече как ми е омръзнало да знаете. Чудя се дали ставам по-мързелива с времето, на вас случвало ли ви се е? Като трябва да уча и все едно воденичен камък ми виси на врата.

Станал е някакъв скандал във връзка с вероучение по Ислям тук, обаче не ми стана ясно какъв е случая. Чух само част от анонса днес за новините. Някой да знае повече?  


# 72
  • Мнения: 1
Латея, да не си чула за това?
http://www.bgfactor.org/index_.php?ct=1&id=18496

Миг, склероза съм, щях да ти пожелавам да намериш такова място, за което душата ти е копняла цял живот, да останеш там завинаги с любимите си хора, и без проблеми в главата, да споделиш тук във форума, и всички да се радваме заедно с теб!

# 73
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Монсун - забележителна Кападокия ....гледам и не мога да се нагледам ...Гугъла е пълен със снимки и интересни разкази ....Благодаря ти сърдечно и на теб ! Много интересен маршрут !
Смяната на ника е продиктуван от една неочаквана смърт и миговете-спомени, които са ми пред очите като светкавици ....само те остават за жалост....
Дано , дай Боже , всеки да си намери мястото - Благодаря за пожеланието !  Heart Eyes Hug  bouquet

Ето един интересен разказ и снимки от Кападокия, за тези като мен , които се интересуват и за да онагледя с нещо прекрасните впечатления на Монсун...
http://patepis.com/?p=1215


Азмира - ха , сега де - една дума отваря друга   Laughing ....Като имам такъв практичен мъж , който цялото си удоволствие изчислява с цената на кюфтетата ...та кажи мила , колко струва едно кюфте и едно гиганско кебабче при вас , че да си сметне човека колко парички му трябват за да си прекара приятно ....Както виждаш за мен са пейзажите , за него манджите и сме ОК .  
....ааааа напомня ми да питам и за цените на анасоновата ракийка и биричката....УЖАСССС ....никакво вълнение за забележителности  Laughing

Латеа
- благодаря ти , знам , че е така и съм малко по-силна ....в тези вълчи  времена дори и виртуалните приятелства са нищо много важно и мощно !  Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 465
Ди, точно това.  Peace Не бях чула точно за какво става дума, мерси   bouquet


Общи условия

Активация на акаунт